Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Monia ja mam wode zagotowana w czajniku elektrycznym i przegotowaną wode w szklance, wlanczam na chwile czajnik zeby mi sie woda podgrzala, jak za gorąca to dolewam chłodnej ze szklanki.
dziewczyny mozecie mi podeslac link jaki syrop prawoslazowy macie i w jakich dawkach sie podaje? Mis kaszle ale tylko jak spi i zaraz po przebudzeniu, u mnie jest epidemia grypy i nie chce isc do lekarza na chore 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Evelcia dobrze wiedzieć, że u Was wszystko oki, pisz kobietko częściej 😆
Agnes to nie zachcianki ja przez tyle czasu nie mogłam nabiału i ryb że ja już o niczym innym nie marzyłam 😉 Truskawki mam mrożone z działeczki więc smaczne 😉
Dziś rano cycek ogromny i boli jak cholera ściągnęłam tylko tyle aby poczuć ulgę 🥴 mam nadzieję, że pokarm szybko zaniknie :unsurek,:
U nas w nocy wygląda to tak Hanka włącza syrenę i drze się tak,że cały blok słyszy ja idę ja biorę a maż robi mleko woda w garnku przegotowana do podgrzania minimalnego czeka 😉 i karmię ją ja lub mąż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my podajemy taki http://www.domzdrowia.pl/30116,syrop-prawoslazowy-hasco-125-g.html
3 razy dziennie po 2,5 ml, tak zalecił pediatra 🙂
my w nocy nie karmimy, ale w dzień podobne jak u Was woda zawsze przegotowana stoi a dolewam tylko gorącej, u nas mleko może stać, z tego co pamiętam, godzinę po przygotowaniu, pijemy bebilon2 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas noc jęcząca.Gabryś bardzo płakał dzisiaj 😞
Monia my na początku mieliśmy zimna wodę w szklance albo butelce a gorącą w termosie,dolewaliśmy i później mieszkanka z kaszką 🙂
A teraz zainwestowałam w podgrzewacz,wlewam wodę w butlę,wstawiam do podgrzewacza nastawiam na 40 stopni i grzeje się całą noc dopóki Gabryś jej nie wypije 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja tez w nocy nie podaje mleka, i nigdy nie daje mleka ktore zostalo w butli, poza tym Mis malo zostawia, czasem 5-20ml. mleko ktore dziecko juz dotknelo tzn. mialo kontakt ze sliną nie nalezy ponownie podawac, ale przygotowane mysle ze moze stac i czekac az dziecko zglodnieje, w szpitalach pewnie tak nie pilnuja.
Malwina nie zuzywa XCi ten podgrzewacz prądu za duzo? jak cała noc chodzi? ja jednak zostałabym przy termosie 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Woda grzeje się 5 minut,jeśli zagrzeje się do 40 stopni podgrzewacz się wyłącza.A jeśli ostygnie ponownie się włącza.
Wychodzę z założenia,że jeśli teść może grzać w swoim warsztacie grzejnikiem olejowym na prąd (a grzejnik weźmie 5 razy tyle co mój podgrzewacz)to ja mogę dziecku grzać wodę na mleko.
Z resztą B. siostra mieszka u nas już 3 miesiące i ona swojemu synowi grzeje wodę też w podgrzewaczu gdzie młody je tylko rano i wieczorem mleko.
To ja mam ciągle oszczędzać?O na pewno nie 😆 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam 🙂 niania uśpiła Amelkę,ciekawe ile pośpi bo jak zasypia bez cycka to śpi pól godziny :/ a przydało by się chociaż godzinkę bo pół za cały dzień to trochę mało a dwa razy nie da się za żadne skarby położyć tzn. da sie ale o 17 a wtedy to już wole nie 🙂
Monia ja nie mogę ale Ci suuuuper jejku ja tez tak chcę jedna pobudka przez całą noc no mistrzostwo świata normalnie 🙂 🙂 czyli jednak się da muszę i j a coś z tym zrobić i zastosuje się do Twoich rad bo teraz to już tylko Amelka się tak często budzi ::/:/ a jak go uśpiłaś wieczorem przy cycku czy nie??? no i jeszcze mi napisz czy z tobą spał???
Dziewczyny a wodę dajecie zwykła do mleka czy na kaszkę?? bo ja kupuje żywiec zdrój cały czas do kaszki.Też Malwina pomyślałam o prądzie ale skoro tak mówisz to pewnie że używaj a co 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam , u nas podgrzewacz 24g na dobe wlaczony 🙂 obok w dzbanku stoi woda przegotowana a w podgrzewaczu butelka z woda do przygotowania mleka ,wiec jak marcel jeczy to wlewam ilosc taka jaka potrzebuje do butelki dosypuje mleka i gotowe,potem dolewam wode do podgrzewacza i tak na okraglo 🙂
nie przygotowuje wczesniej mleka bo marcel go nie wypije i nigdy prze nigdy mlek niedopitego najgorsza choroba !!!!
marcel dostal dzis wode do picia w nocy i raptem pospal pol godz haha musial jedank 150 mleka wypic ,on sie budzi srednio 3 razy w nocy ale nareszcie nauczyl sie spac dluzej niz do 6 i spi do 9 🙂
u nas dzis wiosna!!!! +10 stopni i sloneczko ,szkoda tylko ze marcel chce spacerowac a nie siedziec w wozku 😠
wlasnie zobaczylam kariny zdjecie !!!!!!!!!! jezu jaka ona chuda ,cudo laska!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nie wiem jak ona to zrobila ale jej zazdroszcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wlasnie usypiam Azizka na rekach i trwa to - uwaga - nie dlyzej jak 5 min!! juz wie ze jak wchodzimy do sypialni i zamykm drzwi to jest znk ze idziemy spac i tuli sie do mnie i usypi potem go przekrecm do pozycji lezacej i po chwili odkldam do lozeczka. W nocy trwalo to troiszke luzej ale to byl pierwszy raz :P nie wiedzialam ze da sie tak szybko i bez cyca i bez placzu! a tyle czasu meczylam go i siebie tym ze po prostu go zostawialam.
Kolejny sukces przyszlam po Azizka dzisiaj predzej i ptrze a on u pani na reku spi smacznie z butla w dziobie 😁wypil 120 ml mleka
juz od wczora usypiam go bez cyca, chociazby nie wiem co i dopiero o ok 2-3 jak sie budzi to daje cyca i jak da sie odlozyc do lozeczka to spi w lozeczku a jak nie to idzie do mnie do lozka. Dzisiaj nie spal ze mna wcale :P obudzil sie po 5 i juz sie powoli zbieralismy do zlobka.
I kolejna wiadomosc juz JUTRO IDE DO PRACY! alez mam stresa i sie ciesze i sie boje i nie wiem jak to bedzie. O Azizka jestem spokojniejsza bo panie nawet go bhwla ze teraz wymiata jak dzik i widac ze czuje sie bardzo dobrze 😉
Uciekam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia gratulacje.
Agnes78 ja wczesniej pisalam, ze pediatra w 3 miesiacu kazal mi karmic dziecko co 3 h, a ja karmilam czesciej bo Riccardo byl glodny i plakal. Wiec pediatra swoja droga a ja jako matka widze co dziecko potrzebuje.
U nas tez wiosna. Dzis jezdzilismy na rowerze, ale mial ubaw. Brakuje mu 5 cm do pedal. Wiec Riccardo siedzial i trzyma sie mocno a maz go popychal speljalna raczka zamontowana. Cwaniak nawet sie nie bal.
Mi sie zdaje, ze staje sie madrzejszy, jak widzi ze ja sprzatam, sam sie bawi. Wiecej sie meczy bo duzo chodzi i pracuje. Dzis zasnal az na 2 h.
Co do podgrzewacza to maz mi mowil, ze on bardzo malo pradu pobiera prawie co nic. Tak jak pisala Malwina on podgrzewa do 40 stopni i sie wylacza. Tam jest tylko z 200 ml wody max. U nas sie nie sprawdzil bo Ricci nie lubi nic cieplego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No właśnie ja dziś w dzień miałam włączony i w ciągu 3,5 h,włączył sie 2 razy.Także w nocy pewnie włączy się gdzieś koło 5 razy,a o 4 jest wyłączany całkowicie 🙂Z kolei mój Gabryś nie weźmie do ust zimnego mleka tzn w temperaturze pokojowej.Tylko picie pije w temp. pokojowej 🙂
Mój mały dostał rowerek pod choinkę i ma taką podstawkę na nóżki ale na pedała i tak patrzy jak sie kręcą.
Ta rączka do prowadzania super sprawa bo można szybko poskromić łobuza.U nas dodatkowo są płozy,ale jak przekręciłam je żeby młody się bujał to wydaję mi się że płozy są beznadziejne i niepotrzebne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emilka podobnie, lubi ciepłe mleczko, jak trochę przestygnie to już "kręci" nosem 🙂
my nie mamy podgrzewacza ale wiem że jest naprawdę przydatny, planowaliśmy kupić ale jakoś tak na planach się zakończyło, może jeszcze warto się zaopatrzyć?
Monia pdziwiam jak świetnie dałaś sobie radę z Azizkiem 🙂 🙂 🙂 zwłaszcza że on cycowy 🙂 🙂 mądry chłopczyk 🙂 🙂
Mała usypia z nami, a następnie ją przenosimy, ostatnio obudziła się o 2.30 i nie było mocnych musieliśmy ją zabrać do siebie 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewka to czekamy na wieści 🙂
Monia kurcze przyjedz na chwilkę do mnie i poskrom mojego dzika 😉 🙂 🙂
Nie no od poniedziałku jak pójdę do pracy i zobaczę jak będzie Amelka reagowała to zaczynam się brać za oduczanie ostro!!!
Aha Monia trzymamy jutro kciuki za Ciebie!!
no właśnie gdzie to zdjęcie Kariny????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂
my obędziemy sie już bez podgrzewacza,ale tez mialam zamiar wcześniej kupować.
Ewa czekamy na wieści 🙂 🙂
Właśnie gdzie jest to fto Kariny? na fb nie widzę a na blogu też nie... 😉
Ja się muszę wziąć za odchudzanie,masakra jakaś. Czuję się jak tucznik. Mąż miał mi kupic orbitreka,ale kasa nam się jakoś rozchodzi.. 🥴 Ewelina jak twoja dieta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej , moja dieta hmm 8kg zrzucone nie przybralam ani kilograma w swieta 😜 no ale brzuch wisi i okolo 10 jeszcze zostalo wiec kicha 😞
no wlasnie nie pamietam gdzie karine widzialm ale taka laska ze hoho 18kg zgubila!!1
marcel spi nadal ze mna budzi sie czesto i jeczy jak niedzwiedz 😁
a ja siedze i wystawiam ubranka marcela bo nie mam komu dac ,siostra w ciazy ale bedzie dziewczynka .kolejna zreszta ,marcel znowu jak rodzynek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...