Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
kurde dziewczyny 3 dni temu i dzisiaj wyciągnełam małemu zielone gluby 😞 Pierwszy raz się nie przejałam ale dzisiaj poczytałam troche i chyba znowu czeka nas lekarz;/ Nie ma kataru tylko ma zapchany nosek baboki były gęste. Boję się iśc do przychodni żeby nie zaraził się od innego dziecka czymś, to by był dopiero problem. Nie wiem co mam robić może jakieś doświadczone mamuśki mi napiszą czy to grozne jest. Wolałabym nie dawać mu następnych leków i tak już dużo chemii dostaje 😞 używam wody morskiej w spreju i fridy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Podłamałam się trochę,bo zrobiłam gruntowne porzadki w szafie i pochowala rzeczyw które się nie mieszczę sprzed ciąży. Całe dwie siatki a te które wciskam na tyłek to parenaście sztuk i to bardziej po domu,bo do ludzi to też niekoniecznie się w tym pokazywać
Z drugiej strony- mam mega motywację żeby wrócić do dawnej sylwetki. Co zauważyłam,że mam dużo szersze biodra niż przed ciążą,tak sobie myślę że to pewnie przez poród.

muszę kupić sobie parę luźniejszych bluzek,sweterki i nowe leginsy ciążowe 😁
Tak,wiem jaja. Tomek też ma ze mnie polewkę,ale jak zobaczył że ciążowe mi się w brzuch nie wbijają a moje normalne tak,to stwierdził,że dobry myk 😉 a jak 😎 W ciąży nosiłam Lkę teraz noszę rozmiar M,który i tak w brzuchu za luźny.Niedługo będzie S hehe
Jak siedzę w domy czy na spacerach to pal go licho,jeszcze coś założę na ten tyłek. Gorzej jak jadę na uczelnię 🥴 Chce mi się zawsze wyć dzień wcześniej 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tynka znam ten bol, u mnie glownie brzuch zostal, zmiescilam sie w jedna pare jeansow sprzed ciazy ktore sa mega rozciagliwe, ale rozporek mi sie juz w nich rozchodzi bo biodra mimo iz nie rodzilam sn tez mam szersze. tez mnie na ryk zboiera jak mam gdzies wyjsc do ludzi, ale czekam lata bo juz obkupiam sie w kilka letnich i uniwersalnych rozmiarowo rzeczy 😉 grubszych rzeczy nie opyla sie kupywac, slyszaam ze do pol roku po porodzie lepiej sie wstrxymac z zakupywaniem rzeczy typu mniej rozciagliwych bo tyle czasu wraca dawna "forma" min biodra tez
Martaer super ze Danielek spokojniejszy, teraz Nataia nadrabia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej laseczki 🙂 czytam was od pewnego czasu fajnie fajnie ze mozna sie myslami podzielic 😉
chcialam podzielic sie info na temat fridy u tak malych dzieciaczkow, my tez zmagaamy sie z katarkiem juz od 2 tyg. takim ze nawt ropa z uszka malemu leciala przez katar i wyladowalismy u laryngologa i ten powiedzial ze jak chce to moge odciagac fridą ale jest duuze prawdopodobienstwo ze uszkodze mu naczynka w nosku i bede miala problem juz do konca zycia z tym! kazal tylko sol i duzo klasc na brzuszku zeby katar sam splynąl/;
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agata mój mały też ma zielone kozule w nosie ale ja psikam solą morską i gruszką(mam taką szerszą)...Ale to nie katar tylko tak ooo.Mi ciocia dziś mówiła,że to od powietrza może być bo chodzimy po dworze...
No i dopiero wróciliśmy 🙂
Byliśmy w Koszalinie u cioci i jestem z siebie dumna bo ciocia mnie pochwaliła za nienoszenie ciągle Gabrysia na rękach 🙂Ona pracuje na oddziale dziecięcym i dała mi kilka dobrych rad...
Później poleciałam z mamuśką na zakupy i kupiła małemu jeansy takie super,body i 3 pary skarpetek 🙂
A później odwiedziliśmy moją babcie i dostaliśmy kaskę dla Gabrysia 🙂
A teraz odpoczywamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witaj Agusia jasne że możesz dołączyć 😆
Jestem po wizycie u gina u mnie wszystko oki powiedział, że ładnie pozszywana jestem i pogojona super 😉 życzył nam też miłego wieczoru 😁 Nie wiem jak u Was ale u mojego lekarza jest zajebiście bo kobietki po porodzie do 3 miesięcy wchodzą bez kolejki 🙂
Bobotic chyba działa nie chcę zapeszać ale córka dziś ładnie pospała i nawet wieczorkiem sama zasnęła w łóżeczku 😆
Moja Hania też miewa kozuchy ale ja jej wtedy allbo sól albo wodę morską i albo na brzuszek albo ponoszę to często same wyskakują albo pomagam delikatnie fridą. Jak było tego troszkę więcej to maść majerankową pod nosek smarowałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
Ja też dziś byłam u ginekologa, wszystko ok 🙂
Nasza mała jak narazie jest bardzo grzeczna, aż boję się żeby nie zapeszyć, w nocy śpi nawet siedem godzin, praktycznie nie płacze, dużo sie śmieje, oby jej sie nie odwidziało 🤢
W czwartek wyjeżdzamy w nasze rodzinne strony, cała nasza rodzina pochodzi z wielkopolski i tam też będą chrzciny małej, boje się jak mała zniesie tak długą podróż, ale chcemy jak najszybciej ją ochrzcić zwłaszcza że w maju nasza starsza córa idzie do komunii. 🙂
Mam ten sam problem z ciuchami 😞brzuch pozostał i problem żeby wejść w jakiekolwiek spodnie sprzed ciąży, liczę że niedługo schudnę 🙂
Podrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witaj Agusia 🙂 widzisz dobrze wiedziec taka rzecz na temat fridy bo ja ja namietnie uzywam, troszke ja w takim razie ogranicze chociaz musze powiedziec ze w porownaniu do gruszki to jest cos idealnego.
Agnes1978 bedzie sobrze, znajoma pol Polski przejechala i 2 godz w samolocie zz 2-miesieczna coreczka i daly rade 😉
Dziewczynki a ja jak dalam z ranca o 8 tego czopusia tak juz pozniej nie bylo potrzeby, lzej Mlodego ubralam, i bylo super, bawil sie po dnia, na spacerku bylismy niecala godzinke bo nie chcialam duzej w razie w. Ale juz jest ok! Mala Gadula z niego wlasnie teraz zamiast spac to do mnie zagaduje 🤪 z ka[pieii by ucieszony jak nigdy bo wczoraj nie kapalismy, wiec dzisiaj radocha jak nic. Tez sie cisze ze nie jest przyzwyczajony do noszenia ciaglego, nawet jak za dlugo go ponosze to sie denerwuje, albo jak usypiam go u mnie na lozku, woli swoje wlasne lozeczko 😉 a jak ma ochote na przytulanie to sie przytulamy ile wlezie 😉 na naszym lozku spi jak mu cos dolega , wtedy klade sie twarza w twarz, i glaszcze po buziulce i sobie wylewamy nasze zale 😉 Boze dziewczyny zobaczcie jakie te nasze zycie bylo ubogie bez naszych Szkrabow! moj brat do mnie ost zagadal ze pewnie mnie kij strzela od siedzenia non stop w domu, a ja mu powiedzialam ze dla mnie teraz pieluszki, kupki, spacerki, opieka nad moim Dzieckiem to caly swiat i nie ma nic piekniejszego niz wlasnie to ze moge opiekowac sie moim Synkiem ! Dobranoc Dziewczynki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monisiaj22 napisała: dla mnie teraz pieluszki, kupki, spacerki, opieka nad moim Dzieckiem to caly swiat i nie ma nic piekniejszego niz wlasnie to ze moge opiekowac sie moim Synkiem ! Dobranoc Dziewczynki!
Monia pięknie to napisałaś świat byłby cudowny gdyby każda kobieta tak myślała 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam 🙂
pozdrawiam nowa mamusie 🙂
no u nas juz tez spokojniej 🙂 odpukac ale narazie tylko raz jak karmilam cyckiem to marcel mial kolke ,potem smarowalismy wokol pępka mascia z kamfory i dawalismy zapobiegawczo espumisan teraz juz nic 🙂 od kilku dni bardzo ladnie spi ,w nocy to praktycznie 4-5 godz ciagiem tylko na jedzonko nawet bez odbijania sie budzi 😁 w dzien pospi tez z 2razy po 2 godz wiec wypas a tak to 15minutówki 😁nareszcie zaczelam odgruzowywac mieszkanie 😁 ja mam kilkla ubran w ktore sie mieszcze ale.... polowe schowalam bo brzuch wisi 😞 no niestety w ciazy nie przytylam zbyt wiele ale mialam 122 w obwodzie wiec gdzies sie musialo to podziac 🙂
u nas pierwsza szczepionka byla w piatek przeciwko ratawirusom ,to pierwsza czesc do picia maly marudzil troszke ale ogolnie ok bez goraczki i cyrygieli ,skojarzona ta 6 w 1 przypadnie nam z ta 2czescia na rotawirusy wiec pewnie bedzie jazda bez trzymanki,przypomnialo mi sie jak natalia byla szczepiona to bylo ostre lato i lekarka kazala nam chować miejsce po szczepionce !!!! 🙂
my mamy z nasza natalia ciazki los ma juz 7 lat i niestety spiknęla sie z kolezankami z turcji 😞 😞 jest tak pyskata i klamie ze nie wiemy co mmay juz robic a jest za duza na klapsy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kupilam pampersy fit takie z fajnymi motywami z sezamkowe ulicy,dzis maly spal z jednym pamp cala noc i pampers wytrzymal 😁 jak narazie to te sa dla mnie naj naj przyznam sie wam do glupoty jaka zrobilam z butelkami/mamy tylko z firmy MAM i jak kupilam butelke z avent to marcel nie umie z niej pic 😠!!!!!!!!!!
nasz maly podnosi sie jakby brzuszki robil 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

evelcia świetny ten twój chłopaczek 🙂
monia dobrze,że Aziz już lepiej 🙂

co do noska,ja profilaktycznie daję małej wodę morską i codziennie czyszczę jej nosek - pediatra mnie na to uczulała
Tynka zrobiłam chyba z tydzień temu jak ty i posegregowałam spodnie, w które wchodzę i w które wejdę 😜 kiedyś hehe, u mnie nie jest tak źle, jak byłam w sklepie to wchodzę w rurki, ale jestem dość krytyczna do swojego wyglądu i nie podobam się sobie w nich bo uda i biodra mam szersze, powiedziałam że sobie je kupię jak już będę w nich wyglądać przyzwoicie 🙂

aaa zapomniałabym, kupiłam Ninie te pieluchy DADA 3 i wg mnie są rewelacyjne

witam tez nową mamę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agata wlasnie mialam pisac ze zazdroszcze ci zmiany chalupki i tego urzadzania calego aczkolwiek z maym Bablem latwo nie bedzie 😉 co do kolorow to sie nie wypowiadam bo ja smykalki do tego nie mam, u mnie maz dziala w tych sprawach (tak tak facet nie kobieta ☺️ ) bo u mnie to wszystko by byo czarno biale ew jakis deikatny bez 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć,

Głowa mnie dzisiaj napierdziela jak głupia, już sobie wzięłam paracetamol i nic cholera. Natalia śpi, Daniel niestety nie, więc i ja nie mogę przyłożyć głowy do poduszki 🤢
Nie wsypałam się dzisiaj. U nas znowu było w nocy trzęsienie, o 3.30. Znowu z mężem wyskoczylismy z łóżka jak oparzeni. Mężu do Natalii, ja przy Danielu stałam. I po tym wszystkim przyniósł ją do nas, co by w razie powtórki była już z nami w łózku. Ja udało mi się zasnąć to regularnie dostawałam cięgi rękami od Natalii. Mąż oczywiście zaraz zrobił zapasy wody koło łóżka... 🤢

Evelcia nie mów, że i Ty masz Turków za sąsiadów 😁 Tych to nosi po całym świecie 🤢 A wychowywanych bezstresowo koleżanek Natalii nie zazdroszczę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzisiaj mialam wielka wene na sprzatanie. Nawet okna pomylam ( nie wszystkie zeby nie bylo :woohoo 🙂 no ale w chalupce wszystkie umyte. No a moje dziecko mnie zaskakuje, az sie boje co to w nocy bedzie, bo rano spal dosyc dlugo, a teraz od 13 jak wyszlismy tak do tej pory spi, z ciuchow go nie rozbieralam zeby go nie obuzic, i cwaniak kima w najlepsze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja dzisiaj nie mam weny na nic, nawet burdel mam w kuchni. Dalej mnie głowa boli.
Monia nie ma u nas często tych trzesień, przynajmniej w naszym rejonie, poza ostatnim miesiącem. Dzisiaj było w skali 4.1, ostatnio 3.7. Być może to zwiastun jakiegoś większego, kto wie. Szkoda gadać. Mąż znowu suszy mi głowę o przygotowanie torby, no ale bądź tu mądra i spakuj pare rzeczy, które będą potrzebne, jak przy dwojce dzieci to jest wszystko potrzebne 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...