Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

U mnie też chmur nie ma i jest słońce ale 10 stopni. Poszłabym na spacer, ale kurde jeszcze wczoraj mnie w gardle drapało i ni wim 🤨
Odkryłam siedliska kurzu na szafie i pudłach dekoracyjnych w przedpokoju. Niedawno tam sprzątałam, więc to kurz poremontowy. Padam z nóg po zdejmowaniu i wkładaniu na górę ciężkich pudeł z butami głównie. W ogóle kiedyś nie mogłam ich tak wysoko podnieść stojąc na stołku by zarzucić na szafę, a teraz się udało. Hahah muskuły się wyćwiczyły przy dzidku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ggulek napisał(a):
Hej 🙂
Ewcia jedzenie sama sobie przynosi, kawą i herbatą kazałam się częstować, a i tak kawę sama sobie kupiła i zostawiła na półeczce. O bilecie nie było mowy, mieszka co prawda dalej, ale pasuje jej odległość. Zresztą okazało się, że blisko pracuje jej koleżanka i zabiera ją po drodze. Jesteśmy umówieni na godziny, tak jak kiedyś pisałam przychodzi 3 razy w tygodniu po 10 godzin. Przez te 2 tygodnie wychodziło teraz jedynie mniej godzin, bo nie miałam wszystkich zajęć i początkowe organizacyjne, czyli krótsze. Ustaliliśmy, że płacimy co 2 tygodnie. To jej jedyna praca, więc jesteśmy umówione, że jak będę potrzebować ją w inny dzień to nie ma problemu, tylko dać znać wcześniej. Jak będzie chora to albo ja wezmę chorobowe, albo mąż urlop, da radę. 😉 Po to chodziłam chora na uczelnię, żeby potem mieć możliwość nie pójścia jakby co. 🤪 Ewcia podłóż dyktafon i będziesz spokojna. Ja mojej można powiedzieć, że nawet ufam. Nie czułam na kanapie w tym tygodniu już nic, chyba opanowała sprawę i ugotowała nam zupkę 😁 Lubię ją. 😉
Lady bardzo się cieszę, że pomogło. 😉 Myślę, że odrobinę tego soku możesz jak najbardziej dać, szczególnie, że jest bardziej stężony i można go dać mniej niż tego dziecięcego, a więcej mleka w tedy wypije. 🙂


aha, nio ja z jedzeniem tak samo myslałam. ta niania co była u meza siostry tak robiła ze herbata i kawa miała brac ale tez swoja przyniosła.
ta w sumiema blisko ale trzeba ze 2 przystanki autobusem podjechac. tyle mniej wiecej co moja tesciowa, nawet tesciowa dalej. i u nas doswiadczone nianie prosza o kase na bilet, ale ta nasza widze poki co nie jakas wyliczona i jak si spoznimy to ok, juz sie liczyc nie bedzie. mysle ze wszustko dogramy, jestem dobrej myslki.
a ten dyktafon gdzie połozyłas? ja nie mam, musiałabym cos skombinowac, zobacze, bo u nas od grudnia to pomysle.

byłam u dentysty, zalatałam zab, ale mam 2 do roiboty, ide 25-go, obydwa naraz walne i wsio 🙂

niunia moja jakas pzreziebiona, kicha psika, i płakusia mi pd czasu do czasu. nio i wnocy sie budzi od 2 nocy. nie wiem czy to jakas choroba czy niewygoda w spiwroku, bo dwie noce spi i sie budzi ok 2, i siada i marudzi. jak myslicie??

PS> zuzia juz 5 nocy sucha 😉 a dzis mnie od 2 wołała"mamo siku mi sie chce, pójdziesz ze mna do łazienki??" hehe ciekawe czy alarm poskutkował, sie pzrestraszyła czy zbieg okolicznosci i nadszedł czas. ciekawe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
fikumiku napisał(a):
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa mam angine ropną, Ewka wszystko przez Ciebie, zaraziłas mnie :P Ale tez się wycwaniłam i wzięłam L4 a co.
Jedziemy zaraz do okulisty. Mam już kurwa dość tego ropska, jak patrze na tą buziunie Jasiową z rana z okiem zaklejonym, zapchanym nosem i otwartą buzią to mnie bierze.
Nie mam czasu pisac bo Karol krzyczy. Spadam, buziole :*


hehe, czyli i Twój powrót sie opożnia. a ile masz zwolnienia?? i co dostałas?? antybiotyk?? jaki??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lady_m4ryjane napisał(a):
Ja bym wszystkich w pracy teraz rozczarowała gdybym wzięła L4 już tak czekają 😁 Wczoraj mi fotki na komórkę wysyłali jak przygotowali mi stanowisko pracy z nowym biureczkiem. Najbardziej podobało mi się w tym wszystkim, że obok postawili farelkę (oczywiście pomysł Agi, dobrze mnie zna 😉). U nas w pracy ziąb, bo to parter i są małe kaloryfery, a ogromne pomieszczenie łączące się z magazynem. W ten sposób jest tam zazwyczaj koło 18-20 stopni zimą. A przeziębienie mi już przeszło, więc musiałabym udawać u lekarza 😎 Cóż pewnie lada moment w tym zimnie w pracy coś złapię, a wtedy nie będę się zastanawiać nad zwolnieniem. Odmieniona Marta 😉
Jak to jest jak się bierze zwolnienie gdy dziecko jest chore? Pediatra je wystawia?


lady idziesz z dzieckiem do lekarza i lekarz wystawia tylko nie wiem czy na dziecko czy na ciebie ze opieka nad członkiem rodziny i inne swiatki sa w pracy, tzreba cos wypełnic zeby z ZUSu kase dali chyba. i przysługuje ci 60 dniw roku opieki takiej, z tego co sie orientuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sztunia napisał(a):
wstała i mamy zeba na gorze 🙂 🤪


gratki dla Polci 🙂
u mojej tez chyba lada dzien bedzie, bo taka snieposkojna, taki dziwny katarek z noska, leje sie woda z buzi dosłownie i wsyztsko gryzie z takim zaangazowaniem ze szok.
a wczoraj jadłam sliwke i dałam jej possac, a ona "mój bezzębny potworek" ugryzła dziasłami duzy kawał, razem ze skórka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny czy któras uzywa tych pieluch dada?? u nas otworzyli biedronke nowa i kupiłam jedna paczke za 23zł. Ile normalnie kosztuja?? to jakas promocja?? załozyłam jedna na noc i jest ok, tylko sztywniejsze i dziwnie pachna, ale tak to ok. z braku pampersów w promocji moga byc. zastanawiam sie czy warto dokupic jeszcze z paczkę , dwie?? warto za tyle?? wychodza 4 za 43gr sztuka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewcia u nas nie służyły te Dady :/ po pampersach też odparzona, przebieram co godzinę co dwie, teraz ją zęściej wietrzę i jest troszkę lepiej 🙂
Zjadła właśnie duży słoiczek z Hippa risotto z warzywami zjadła 🙂 ale jej smakowało 🙂 z resztą mi nawet też 🙂 zaraz cyc na dokładkę bo chyba mało jej i może pośpi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia mąką ziemniaczana jej zasyp to odparzenie

ewcia ja kupuje dady one tak kosztuja, uzywamy tak akurat co mi sie zlapie,bo kupuje tez pampersy active baby. Pampki na noc i na wyjscie a dady to jak mi w rece wpadna generalnie. Ale sa ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasia_sztuk napisał(a):
Ewcia u nas nie służyły te Dady :/ po pampersach też odparzona, przebieram co godzinę co dwie, teraz ją zęściej wietrzę i jest troszkę lepiej 🙂
Zjadła właśnie duży słoiczek z Hippa risotto z warzywami zjadła 🙂 ale jej smakowało 🙂 z resztą mi nawet też 🙂 zaraz cyc na dokładkę bo chyba mało jej i może pośpi 🙂


nio moja po 2-3 pieluszkach dady ok. a pampersy słuza nam i nic sie nie dzieje. to co ta Twoja maniusia taka delikatniusia?? a moze cos ja uczuliło, bo to wtedyvtez te odparzenia sie robia. moja miała raz wtedy w maju czerwcu odparzenie pupy ale wtedy miała te czerwone przeguby łokcie i pod kolanami i jak kupa uczulajaca wychodziła to dupka sie odparzyła. tylko jak mania ma odparzenie i na nozce co za małe pampersy?? wy dopiero teraxz 4 uzywacie, nie??a moze 3 były za małe i po 3??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
astraaa napisał(a):
kasia mąką ziemniaczana jej zasyp to odparzenie

ewcia ja kupuje dady one tak kosztuja, uzywamy tak akurat co mi sie zlapie,bo kupuje tez pampersy active baby. Pampki na noc i na wyjscie a dady to jak mi w rece wpadna generalnie. Ale sa ok.


tyle normalnie kosztuja?? bo ja nie kupowałam wczesniej i myslałam ze moze w gazetce na otwarcie sklepu tansze sa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ewcia napisał(a):
kasia_sztuk napisał(a):
Ewcia u nas nie służyły te Dady :/ po pampersach też odparzona, przebieram co godzinę co dwie, teraz ją zęściej wietrzę i jest troszkę lepiej 🙂
Zjadła właśnie duży słoiczek z Hippa risotto z warzywami zjadła 🙂 ale jej smakowało 🙂 z resztą mi nawet też 🙂 zaraz cyc na dokładkę bo chyba mało jej i może pośpi 🙂


nio moja po 2-3 pieluszkach dady ok. a pampersy słuza nam i nic sie nie dzieje. to co ta Twoja maniusia taka delikatniusia?? a moze cos ja uczuliło, bo to wtedyvtez te odparzenia sie robia. moja miała raz wtedy w maju czerwcu odparzenie pupy ale wtedy miała te czerwone przeguby łokcie i pod kolanami i jak kupa uczulajaca wychodziła to dupka sie odparzyła. tylko jak mania ma odparzenie i na nozce co za małe pampersy?? wy dopiero teraxz 4 uzywacie, nie??a moze 3 były za małe i po 3??

Nie wiem właśnie co się dzieje kurde :/ dupka już piękna, a ta nóżka coś się nie chce zagoić 😞 kupiłam Bepanthen ale później pójdę po mąkę ziemniaczaną i zasypie.
Ewcia my 4 już od prawie miesiąca używamy, i odkąd na nie przeszliśmy to mała zaczęła mieć akcje 😞
Jak nie przejdzie to po niedzieli do lekarza. Uczulona raczej na nic nie jest, bo jak jej wywietrzę dupsko to schodzi, tak jakby ta gumka ją podrażniała 😞
Obniżamy łóżeczko bo smrodek mały się łapie za szczebelki i podnosi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasia_sztuk napisał(a):
ewcia napisał(a):
kasia_sztuk napisał(a):
Ewcia u nas nie służyły te Dady :/ po pampersach też odparzona, przebieram co godzinę co dwie, teraz ją zęściej wietrzę i jest troszkę lepiej 🙂
Zjadła właśnie duży słoiczek z Hippa risotto z warzywami zjadła 🙂 ale jej smakowało 🙂 z resztą mi nawet też 🙂 zaraz cyc na dokładkę bo chyba mało jej i może pośpi 🙂


nio moja po 2-3 pieluszkach dady ok. a pampersy słuza nam i nic sie nie dzieje. to co ta Twoja maniusia taka delikatniusia?? a moze cos ja uczuliło, bo to wtedyvtez te odparzenia sie robia. moja miała raz wtedy w maju czerwcu odparzenie pupy ale wtedy miała te czerwone przeguby łokcie i pod kolanami i jak kupa uczulajaca wychodziła to dupka sie odparzyła. tylko jak mania ma odparzenie i na nozce co za małe pampersy?? wy dopiero teraxz 4 uzywacie, nie??a moze 3 były za małe i po 3??

Nie wiem właśnie co się dzieje kurde :/ dupka już piękna, a ta nóżka coś się nie chce zagoić 😞 kupiłam Bepanthen ale później pójdę po mąkę ziemniaczaną i zasypie.
Ewcia my 4 już od prawie miesiąca używamy, i odkąd na nie przeszliśmy to mała zaczęła mieć akcje 😞
Jak nie przejdzie to po niedzieli do lekarza. Uczulona raczej na nic nie jest, bo jak jej wywietrzę dupsko to schodzi, tak jakby ta gumka ją podrażniała 😞
Obniżamy łóżeczko bo smrodek mały się łapie za szczebelki i podnosi 🙂


aha, ale to by było od pieluszek pampersów 4?? wiekszych niz do tej poryz uzywaliscie?? moze jakas wadliwa partia czy co??
nio opuszczaj łózeczko bo wy chyba jeszcze tak wysoko niedawno mieliscie, pamietam na fotkach, czy jzu opuszczaliscie do połowy??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sztunia napisał(a):
kasia a moze kup premiumy, tylko jedną pakę, bo moze faktycznie jej pampy nie służa, albo inne wogole pampy kup.... i maka to dobry pomysł

Majke meczy piosenka, oczywiscie po angielsku wiec chodzi i spiewa "aj faloł ju.... a a a a"
ok szukam jej na youtube 🙂


nio ja do tej pory jak sie odparzenie w maju zrobiło idze to zasypywałam tylko mąką ziemniaczana i zuzi cały czas jak była mała. ale u nas to ewidentnie jakies uczuleniowe sparwy z jedzenia bo na ciałku było a potem na tyłku jak wychodziło z kupka.

Biedny Alanek. daj znac iza 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...