Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ewcia ja dyktafon mam w mp3, która jest wielkości pendrive'a 🙂 Najpierw poszedł do koszyczka, a potem do drukarki. 😜
Gratki dla Polinki. 🙂
Buziak dla Alanka. 😘
Fiku biedaku kurujcie się tam! 😘
Padam, bo sprzątałam pół dnia. Wszystko robię byle tylko się nie uczyć, kurde no. 😜 Od niedzieli ostra mobilizacja. Mąż w weekend idzie do pracy. 😞 Ale przynajmniej jutro rodziców zobaczę! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

jestem zmordowana
jeszcze jutro bedzie pan bo jakies drobne poprawki musi strzelic, dokoncze sprzatanie a wieczorem mamy znajomych
zejde z tego swiata

kasia,wlasnie, czemu byliscie u okulisty z malą? My mamy 20-go kontrole ale z Bartkiem, pani z poradni do nas dzwonila ze organizuja pieciolatkom darmowy pakiet badan wzroku i sluchu na nowej aparaturze i sie zapisalam, nie zaszkodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Chwilowo nie mam czasu, żeby Was nadgonić, ale myślę, że w weekend mi się już to uda 🙂

W sumie weszlam tu teraz po to, by pokazać Wam córeczkę moich znajomych, też marcóweczka. Tu jest jej konto na fb:

http://www.facebook.com/AntosiaWieczorek

Urodziła się ze źle wykształconymi stópkami, teraz czeka ją szereg operacji, które pozwolą jej chodzić - o ile uda się uzbierać kwotę 1000000zł... Polubcie jej konto na fb, im więcej osób pozna jej historię, tym większe jest prawdopodobieństwo, że ktoś jej pomoże...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
O kurcze, biedna Antosia 😞 Oby się udało zebrac kase..

Mój brzdąc dopiero niedawno poszedł spac po całym dniu wrażen. W skrócie oko przeplukane, krople - tym razem gentamycyna przepisane a do tego Baktrim ogolnie. No niestety, inaczej to sie nie skonczy. Oby chociaz teraz bylo lepiej.
Przyszły tydzien caly w domu dalej musi siedziec i wszystko musze co chwile odkazac wiec nie wiem kiedy wroci do zloba ale jakby co to dostane zwolnienie bez problemu.
Przy moim anty moge karmic.
Nie chce mi sie juz o tym myslec ;]

Dlatego zaraz spadam spac. Buziuje :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejo
Ale mnie leliva rozwaliłaś tą Antosią... 😞 jaka śliczna dziewusia. No trzeba coś zrobić,żeby jej pomóc choć trochę.

Pospałam do 7:40, obudziłam się, w domku ciepło (w końcu), kawa na stole, Wikusia przewinięta i najedzona sobie leżała z Bartkiem u niego w wyrku 🙂 a mężuś już w pracy. Ale podziękowałam mu sms'em 🙂

Piję kawę i zacznę sprzątać tam, gdzie dziś majstry nie będą już wchodzić. Dzieciaków pokój może najpierw. Bo wieczorem mamy znajomych, tyle dobrego,ze łazienkę wczoraj zrobiłam na błysk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
izunia1986op napisał(a):
kasia_sztuk napisał(a):
Ewcia, a tak kontrolnie. Żeby zobaczyć czy wszystko w porządku z jej oczkami.



ona byla naswietlana na zoltaczke?

Była, no i też głównie dlatego poszłam. Żeby później nie żałować, że nie skontrolowałam oczek i mogłaby się nabawić jakiejś wady wzroku. Jeśli chodzi o moje dziecko to zrobię wszystko aby było jej jak najlepiej i będę się starała jąuchronić od wszelkiego zła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasia_sztuk napisał(a):
izunia1986op napisał(a):
kasia_sztuk napisał(a):
Ewcia, a tak kontrolnie. Żeby zobaczyć czy wszystko w porządku z jej oczkami.



ona byla naswietlana na zoltaczke?

Była, no i też głównie dlatego poszłam. Żeby później nie żałować, że nie skontrolowałam oczek i mogłaby się nabawić jakiejś wady wzroku. Jeśli chodzi o moje dziecko to zrobię wszystko aby było jej jak najlepiej i będę się starała jąuchronić od wszelkiego zła 🙂


tak myslalam
Niko tez bym naswietlany i zaleca sie kontrole oczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, Ula też była naświetlana, a nikt mi nic nie powiedział, że trzeba oczka skontrolować 😠 Dobrze, że poruszyłyście ten temat, dopytam się pediatry na najbliższej wizycie.

Młoda mi dzisiaj prawie spadła z łóżka, złapałam ją w locie... Kurde, a siedziałam 20cm od niej 😠 Na szczęście nic się nie stało, ale strachu się najadłam jak nigdy!

Nadgoniłam Was 🤪
Sztunia, spóźnione, ale jak najbardziej szczere: SPEŁNIENIA MARZEŃ!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewcia napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
ewcia napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
Ja bym wszystkich w pracy teraz rozczarowała gdybym wzięła L4 już tak czekają 😁 Wczoraj mi fotki na komórkę wysyłali jak przygotowali mi stanowisko pracy z nowym biureczkiem. Najbardziej podobało mi się w tym wszystkim, że obok postawili farelkę (oczywiście pomysł Agi, dobrze mnie zna 😉). U nas w pracy ziąb, bo to parter i są małe kaloryfery, a ogromne pomieszczenie łączące się z magazynem. W ten sposób jest tam zazwyczaj koło 18-20 stopni zimą. A przeziębienie mi już przeszło, więc musiałabym udawać u lekarza 😎 Cóż pewnie lada moment w tym zimnie w pracy coś złapię, a wtedy nie będę się zastanawiać nad zwolnieniem. Odmieniona Marta 😉
Jak to jest jak się bierze zwolnienie gdy dziecko jest chore? Pediatra je wystawia?


lady idziesz z dzieckiem do lekarza i lekarz wystawia tylko nie wiem czy na dziecko czy na ciebie ze opieka nad członkiem rodziny i inne swiatki sa w pracy, tzreba cos wypełnic zeby z ZUSu kase dali chyba. i przysługuje ci 60 dniw roku opieki takiej, z tego co sie orientuje.


ZUS płaci nawet jak na tydzień, czy dwa pójdzie się? Czy jak jest ponad miesiąc jak na normalnym zwolnieniu, a jak poniżej to pracodawca? Jest 100% płatne? Orientujesz się?


wiesz co Lady, ja nigddy nie brałam opieki na członka rodziny. raczej 100% płatne nie jest, bo to jest cos w stylu tego jak maz moze wziac na żone po porodzie. wiem ze jak brała kolezanka z pokoju np na swoja mame co z nimi mieszkała i sie ich dzieckiem zajmowała. i wtedy jakies inne papiery sie wypisywało z takiej opieki, chyba włąsnie do ZUSu ale nie wiem dokładnie. tak jak Ty idziesz na zwolnienie to te twje papiery chyba tez ida do ZUSu, tak czy siak, i te chorobowe jakos sie specjalnie wylicza i np ZUS moze w akzdej chwili wparowac i sprawdzic czy jestes chora naprawde. wiem ze na bank jak długotrwałe zwolnienie, ale mi sie wydaje ze na krótkich chyba tez tak jest, bo np jak ktos udaje, bo cos tam w pracy sie dzieje, jak np teraz u nas była afera z rzecznikiem marszałka 9.10 a juz od 10.10 był na urlopie jeden dzien, teraz na zwolnieniu, wiec watpie zeby sie tak rozchorował z dnia na dzien akurat po aferze, i własnie ZUS tez takie przypadki wyłapuje. tzreba poczytac na necie, bo aj do konca nie wiem, albo powiem ci ajk podpytam kolezanke w pracy, ale to jak wróce, na koneic pazdziernika, jak to jest.

ja byłam z ZUzia na pzredstawieniu z okazji tygodnia dziecka, w kawiarni w miescie. dzieci z jej pzredszkola wystepowały. taki nasz wypad tylko ja i ona, i na koneic jeszcze dali pączka i soczek w kartoniku, które bardzo lubi i dostaje od czasu do czasu powiedzmy w nagrode, hehe


Nie no ja żadnych przekrętów nie planuję. Chcę tylko móc skorzystać ze swoich praw i siedzieć z dzieckiem w domu gdy się rozchoruje. Na zwolnieniu, które się bierze na siebie jest płatne 80% bodajże i przez pracodawcę do miesiąca, choc papiery dot. zwolnienia zawsze są wysyłane do ZUSu niezależnie od długości zwolnienia. Więc może przy opiece na dziecko też tak jest.

Wyspana choć się zaczytałam do północy. Małe właśnie wstało, bo przysnęła po butli o 7 do teraz więc ja też jeszcze oko przymknęłam. Łukasz śpi. Muszę zacząć rozplanowywać całotygodniowe zakupy i gotowanie z zamrażaniem. Nie mam coś koncepcji. Łukasz mówi, że będzie gotował ale coś mi się wierzyć nie chce, że da radę 😜 W ogóle plany już snuje na wspólne dni z córeczką. Oby pogoda była to na spacerkach będą mnie odwiedzać 🙂
Ogółem to długo nie posiedzi, bo niecałe 2 tygodnie. Szef z nim poważnie rozmawiał, że oczekiwałby aby nie wziął urlopu w tym roku wcale i wypłaci mu za to kasę. Ale sorry te 2 tygodnie były zaklepane już dawno temu i innej opcji nie ma. Tylko z tacierzyńskiego nici w tym roku. Wszystko przez to, że podpisali nową umowę z nową firmą kurierską i roboty od zajebania 😞 On ma fajna pracę i przede wszystkim związana z tym co lubi i planuje robić sam w przyszłości.
Jutro będzie wiercenie, bo na jutro wiertarkę uda się pożyczyć i nareszcie KONIEC REMONTU. 2 tygodnie wyszły ech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astra, ostatnio napotykam się na ludzi z takimi historiami, że az ściska serce - Antosia jest właśnie jedną z nich. Mogła być leczona prenatalnie, wtedy zapobiegłoby się tym wadom albo przynajmniej je zminimalizowano, ale lekarz spartaczył usg i nie zauważył, że coś jest nie tak z nóżkami. Teraz ratują ją jedynie operacje 😞 A lekarz naprawdę cieszy się dobrą opinią i sama chciałam do niego chodzić, tylko nie pasowały mi godziny wizyt, nie pogodziłam ich z pracą i wybrałam innego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lady_m4ryjane napisał(a):
leliva a jak tam u Ciebie z Ulą w czasie Twojej pracy? Przyzwyczaiła się? Z kim teraz siedzi?


Ula nie za bardzo sobie zdaje jeszcze sprawę z rozstania. Bez problemu zostaje z moją mamą i grzecznie się zachowuje, więc luz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leliva napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
leliva a jak tam u Ciebie z Ulą w czasie Twojej pracy? Przyzwyczaiła się? Z kim teraz siedzi?


Ula nie za bardzo sobie zdaje jeszcze sprawę z rozstania. Bez problemu zostaje z moją mamą i grzecznie się zachowuje, więc luz 🙂


To pocieszające. W środę ja wracam do pracy 🙂
Antosi stronę polubiłam. Masakra wiedzieć, że można było temu zapobiec w czasie ciąży 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio gadałam z koleżanką z liceum na fb. Poszła do pracy teraz, a jej mała ma rok i 2 miesiące. Tęskni strasznie, ciągle płacze. Cały ten tydzień była masakra i nic nie lepiej z kolejnym dniem 😞 Znowu zaczęłam się dołować, ale to jednak inny wiek, więc inna bajka. Koleżanka planowała siedzieć na wychowawczym najpierw, ale finansowo nie podołała. Sama wychowuje dziecko 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leliva napisał(a):
Astra, ostatnio napotykam się na ludzi z takimi historiami, że az ściska serce - Antosia jest właśnie jedną z nich. Mogła być leczona prenatalnie, wtedy zapobiegłoby się tym wadom albo przynajmniej je zminimalizowano, ale lekarz spartaczył usg i nie zauważył, że coś jest nie tak z nóżkami. Teraz ratują ją jedynie operacje 😞 A lekarz naprawdę cieszy się dobrą opinią i sama chciałam do niego chodzić, tylko nie pasowały mi godziny wizyt, nie pogodziłam ich z pracą i wybrałam innego...

No właśnie zdziwiło mnie to,że na usg niczego ginekolog nie zauważył... hm. Kurde moja ginka to ze sto razy powiększała każdą część ciałka i oglądała dokładnie, a już stópki i rączki tym bardziej. Zwracała wlasnie uwagę na paluszki, czy jest tyle ile powinno być, czy nie zrośnięte, w ogóle na cały układ kości patrzyła... ja bym na miejscu tych rodziców temu lekarzowi od razu opinię poprawiła 😠 jeśliby mnie coś powstrzymało i nie zabiłabym gnoja, to na pewno skończyłoby się w sądzie, nie wiem, cokolwiek. Odszkodowanie jakieś - w końcu leczenie jest w chuj kosztowne. Co za ciul.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie Lady dzieciaki reagują, ale z reguły maluchom takim jak nasze jest łatwiej. Jedne płaczą jak zostają z babcią, inne bez problemu zostają nawet z obcą osobą. I własnie - ja to mam cygańskie dzieci, bo i Bartek taki był jak był malutki, i Wiktoria jest taka sama. Jak się tylko ktos do nich uśmiechnie to od razu ręce wyciągają i zostają z każdym bez problemu. Bartek za mna pierwszy raz płakał jak miał prawie 3 lata, a my na Sylwestra poszliśmy. I to się tylko ten jeden raz zdarzyło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja tez bym sprawe zalozyla o odszkodowanie
poszukac dobrego adwokata i walczyc
na operacje jest potzrebne tyle kasy to niech ...sie dolozy 😠

moj lekarz tez dokladnie sprawdzal wszystko
i na 3D nie widzial takich zmian 😮slepy czy co?

ja widzialam na monitorze wszystkie czesci ciala od malego

ale co tam... musza walczyc,bo dziecko moglo byc szczesliwe 😉

Alanek spi
zjadl na drugie sniadanie jogurcik prawie caly
popil cycem na poprawe humoru i psozedl spac prze 10

Niko na dworze gra w piłke

ja zjadlam sniadanie i pije druga kawke

Co do kontroli u okulisty
jezeli masz wpisane fototerapia w ksiazeczce to bez skierowania musze cie przyjac
tak jest u nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
izunia1986op napisał(a):
ja tez bym sprawe zalozyla o odszkodowanie
poszukac dobrego adwokata i walczyc
na operacje jest potzrebne tyle kasy to niech ...sie dolozy 😠

moj lekarz tez dokladnie sprawdzal wszystko
i na 3D nie widzial takich zmian 😮slepy czy co?

ja widzialam na monitorze wszystkie czesci ciala od malego

ale co tam... musza walczyc,bo dziecko moglo byc szczesliwe 😉

Alanek spi
zjadl na drugie sniadanie jogurcik prawie caly
popil cycem na poprawe humoru i psozedl spac prze 10

Niko na dworze gra w piłke

ja zjadlam sniadanie i pije druga kawke

Co do kontroli u okulisty
jezeli masz wpisane fototerapia w ksiazeczce to bez skierowania musze cie przyjac
tak jest u nas


A widzisz to ja nawet nie wiedziałam.
My byliśmy prywatnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astra moje też póki co cygańskie , grzecznie zostaje i z tatą i babcią.
U mnie też na usg wszystko dokładnie było sprawdzane i wszyscy we trójkę z lekarzem liczyliśmy paluszki. Jejku pamiętam dzień gdy dowiedziałam się, że na 98℅ to dziewczynka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...