Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

Boziu skąd owsiki u takiego malca? Jaszminka teściową wygotuj wraz z ubrankami 😉 😁
A my ni z gruchy ni z pietruchy nagle zaczęłyśmy mieć problem z zaczerwienioną pupą, więc poszedł Sudocrem w ruch i o dziwo zrobiło się gorzej. Lekarka teraz na pneumokokach jak byłyśmy przepisała maść robioną. Jest to Linomag z kwasem borowym. Może pomoże. Nie jest to duże odparzenie, ale jednak nie chciało zniknąć, a Wernisaż zawsze miała dupcie bielutką. I przecież nie zmieniałyśmy pieluch, ani nic, więc nie wiem skąd to. Na Active Baby 4 jedziemy od długiego czasu 😮
Roboty mam dzisiaj dużo nietypowej, bo robimy nowy design strony i fb. Pokażę jak będzie gotowe i będę nakręcać na klikanie "lubię to" 😉 Ja będę facebooka firmowego obsługiwać i muszę jakieś pierdólki powymyślać by powrzucać 😉

A jeszcze zapomniałam: ta niania emerytowana przedszkolanka zrezygnowała, bo jej za daleko 😞 No to mam tylko rozmowę w piątek z mamą kolegi... Ech...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Jaszminka napisał(a):
dziewczyny pomocy przebieralam Ksawcia bo zrobil kupe juz mialam mu zakladac drugiego pampersa ale zobaczylam ze ma cos na pupci patrze a tu owsik!! przejrzalam pampersa ale wiecej nie znalazlam kurde skad on to ma przeciez nie bawi sie ze zwierzetami ani w piachu a ja i Adam jestesmy raczej ostrozni i dbamy o higiene a tu kurde cos takiego 😞 ja juz nie wiem od kogo on to ma ostatnio mial grzybice w buzi po tym jak babcia mu
smoczka oblizala czyzby znowu to dzieki niej ?? Nie wiem co robic z tym dalej

I może dlatego tez zabkami zgrzytal, bo przy owsikach się zgrzyta ponoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
astraaa napisał(a):
Lady, kwas borowy czy borny to nie jest ten przeklęty szkodliwy składnik tormentiolu?


Astra, to jest jedno i to samo. W apthinie na plesniawki tez jest. W dużej ilości działa szkodliwe na układ nerwowy dziecka.
Ale u nas tormentiol daje radę zawsze jak się odparzenie albo zaczerwienienie pojawi.
Już od tygodnia albo i dłużej nie używamy niczego, jedynie po kupce tylko alantanem albo bepanthenem smaruje no i oczywiście pampersy zmienione na premium care, chujki drogie są no ale na dziecku oszczędzać nie będę nigdy! Mój dziobak mały 🙂 zagryze ja kiedyś z tej miłości 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że to jedno i to samo 🙂
W dużej ilości czy w małej, mniejsza o to, jeśli jest szkodliwy to powinno się go stosować w ostateczności, a nie,ze niby to przecież mała dawka, jak to kurwa i tak wszędzie jest, z tego co widzę....nazbiera się tego świństwa dzieciakowi, skoro ono i w maściach na dupę i na pleśniawki jest...ciekawe, w czym jeszcze 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
astraaa napisał(a):
Wiem,że to jedno i to samo 🙂
W dużej ilości czy w małej, mniejsza o to, jeśli jest szkodliwy to powinno się go stosować w ostateczności, a nie,ze niby to przecież mała dawka, jak to kurwa i tak wszędzie jest, z tego co widzę....nazbiera się tego świństwa dzieciakowi, skoro ono i w maściach na dupę i na pleśniawki jest...ciekawe, w czym jeszcze 🙃

Mnie i mojego brata mama leczyła całe życie tormentiolem, moja lekarka mająca 5 dzieci tez tylko tormentiolu używała. Wiesz non stop się tego nie stosuje tylko w ostateczności, tak jak mówisz. Ja sama tez używam jak mnie cipsko piecze czy syf mi wyskoczy na pysku, na drugi dzień po tormentiolu śladu nie ma po syfie i po swedzeniu, Michcio tez używa tormentiolu to syfow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaszminka napisał(a):
Wiedzialyscie ze istnieje cos takiego jak kryzys 8 miesiaca??? Wlasnie o tym czytam

To wszystko jest związane z gwałtownym rozwojem dziecka w tym czasie, ale jaki tam kryzys 😉 U takiego malucha nie powiedzą,że bunt, bo nie jest na tyle emocjonalnie rozwinięty, więc nazwą kryzysem, a jak będzie starszy to powiedzą,ze bunt 😁 E tam.
Mnie i mojego brata mama leczyła całe życie tormentiolem, moja lekarka mająca 5 dzieci tez tylko tormentiolu używała

Kasia, a ja jestem od urodzenia na krowim mleku i mam zdrowe nerki 😁 ba, zyję i mam się dobrze. To samo mój brat i wiekszość dzieci u mnie w rodzinie...
ale to nie znaczy ze ja to samo bede praktykowac na swoim dzieciorku.
Ja też się smaruję nieraz takimi specyfikami,że mała bańka, ale ja już jestem duża i jeśli zrobię sobie krzywdę to na własne życzenie. Nie widzę potrzeby faszerowania maluchów chemią, jak będą duże i same się będą faszerowały to inna sprawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ja już kurwa nie wiem. Też tak dupę trują z tym Tormentiolem, a ja jako dziecko miałam tylko tym tyłek smarowany i żyję. Ona jak mówiła, że przepisuje to coś gadała, że to linomag z kwasem borowym, ale po składnikach maści wypisanych na recepcie to ja nie wiem. Farmaceutą nie jestem.
Stosujemy na noc. Po dwóch razach jeszcze całkowicie nie zniknęło ale zbladło trochę. W ogóle ten jebany Sudocrem uważany w dzisiejszych czasach za cudowne lekarstwo na wszelkie problemy skórne u dzidków chyba to spowodował, bo póki nie używałam to nic się nie działo. A tu posmarowałam na lekkie zaczerwienienie i się zrobiło wielkie zaczerwienienie. A ta maść zaczyna działać, więc nie będę z niej rezygnować. Po kilku razach nie będzie krzywdy skoro mi tyłek Tormentiolem mama smarowała tak pielęgnacyjnie codziennie w okresie niemowlęctwa, tak jak ja u małej stosuję zwykłą maść Linomag 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lady_m4ryjane napisał(a):
Wiesz co ja już kurwa nie wiem. Też tak dupę trują z tym Tormentiolem, a ja jako dziecko miałam tylko tym tyłek smarowany i żyję. Ona jak mówiła, że przepisuje to coś gadała, że to linomag z kwasem borowym, ale po składnikach maści wypisanych na recepcie to ja nie wiem. Farmaceutą nie jestem.
Stosujemy na noc. Po dwóch razach jeszcze całkowicie nie zniknęło ale zbladło trochę. W ogóle ten jebany Sudocrem uważany w dzisiejszych czasach za cudowne lekarstwo na wszelkie problemy skórne u dzidków chyba to spowodował, bo póki nie używałam to nic się nie działo. A tu posmarowałam na lekkie zaczerwienienie i się zrobiło wielkie zaczerwienienie. A ta maść zaczyna działać, więc nie będę z niej rezygnować. Po kilku razach nie będzie krzywdy skoro mi tyłek Tormentiolem mama smarowała tak pielęgnacyjnie codziennie w okresie niemowlęctwa, tak jak ja u małej stosuję zwykłą maść Linomag 😜

To mamy takie same dupki 🙂 moja tez na tormentiolu wychodowana 🙂 u mojej małej po sudocremie to samo co u Was :/ czerwona jeszcze bardziej niż była :/ dlatego go już w ogóle nie używam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mama gdzieś wyczytała, że na syfy Sudocrem dobry i sobie kupiła i smarowała, a teraz ma całe czoło w jeszcze gorszych syfach 😮 Do buzi nie przekonują mnie te preparaty...
Dzis jeszcze planuję kupić Dady, bo one nie są nasączone tym olejkiem aloesowym. Może ten olejek przeszkadza w gojeniu też. Jak się nic nie działo to nie działo, ale jak już się zrobiło to może to też będzie jakieś rozwiązanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lady u mnie leżą pampersy czwórki założyłam jej z paki raptem dwie
i pipka wysypana
mają coś w sobie, właśnie chyba ten aloes, co uczula maluchy
pewnie ładują tego więcej by były bardziej chłonne, a tu efekt chyba nie taki jak miał być
jednak te dady najlepsze, chociaż więcej ich idzie bo mniej chłonne są
sudocremu nie używam, leży
mam ziajkę pośladkową w razie czego i ja kocham, smaruję po kąpaniu i dupka piekna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astra ale trójki też miały aloes. Wszystkie Active Baby mają. A czwórek używamy już od dawna, a dopiero to się teraz zrobiło. Jedyne co podejrzewam to to, że może się trudniej goić przez ten aloes jak już się zrobiło. Ale na pewno nie zrobiło się od tego aloesu skoro dopiero teraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dokładnie z tym kwasem borowym, przy Majce go nigdy nie stosowałam ale przy Poli zdarzyło mi się jak miała taka krope na pice i nie chciało zejśc
a sudocrem nadal twierdzę że działa cuda
ja polce tylko tyłek na noc smaruje, sam odbycik, a cały dzień bez smarowania no chyba że coś się dzieje. a moja babcia jak miała jakieś akcje na nodze przy kostce to tylko sudocrem jej pomagał

obiad zjedzony chołota wygnana, maż poszedł sobie wydech naprawiać bo urwał, nasze doblo chodzi jak rasowa rajdówa, a Majka poszła z moja mamą do mojej babci 🙂

zaraz zrobie kawe i odmozdze sie na rozmowach w toku :P

teraz lecimy też na premiumacvh pampach, zobaze jak znikną jej te krostki na nogach to załoze znowu 4, bo ona krostek dostała wewnątrz ud, jakby na gumkach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boże owsiki jejku a jak sprawdzić że dziecko m bo hubi czasami przez noc zęby o zęby robi 🤢 🤢 🤢
albo pierdzi tak buzią 🤢 🤢
już mam czarne myśli
ja ostatnio bylam świadkiem jak matka (bratowa chłopa) przyszła ze szpitala przywitała się z pieskiem oczywiście buziaki on ją lizał nie umyła się a z a 15 minut wkładała smoczek do swojego pyska i dziecku dała jak to zobaczylam to wiecie jak ją zjebałam a ona ż nic się nie stało piesek odrobaczony 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mulant napisał(a):
boże owsiki jejku a jak sprawdzić że dziecko m bo hubi czasami przez noc zęby o zęby robi 🤢 🤢 🤢
albo pierdzi tak buzią 🤢 🤢
już mam czarne myśli
ja ostatnio bylam świadkiem jak matka (bratowa chłopa) przyszła ze szpitala przywitała się z pieskiem oczywiście buziaki on ją lizał nie umyła się a z a 15 minut wkładała smoczek do swojego pyska i dziecku dała jak to zobaczylam to wiecie jak ją zjebałam a ona ż nic się nie stało piesek odrobaczony 🤢 🤢


Ludzie nie maja kompletnie wyobraźni. Ja odkąd Zuza się urodziła myję ręcę conajmniej 20 razy dziennie
a co do sudocremu, to ja kocham i nie uzywam nic innego. ale kazdy ma inna skore i pewnie jednym dzieciom sluza, innym nie.
a od czego ta wysypka nie mam pojecia.
alescie mnie nastraszyly tymi owsikami, zuza taka marudna ostatnio wieczorami, ale to raczej zeby. i dzisiaj ta kupe taka nieciekawa robila, ale przed kapiela dostala jablko z winogronami i jagodami. taki twardzielec to chyba po tych jagodach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...