Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hejo, co za dzien 😞 ech
wszytsko sie fajnie zapowiadało, maz miał wolne wiec wybylismy do mnie do pracy pzredłuzyc macierzynski o dodatkowy, i podbić dziewczynek ksiazeczke ubezpieczeniowa.
potem polecielismy do restauracji na jedzonko i do parku an spacerek i plac zabaw, dziewczynki zmeczone ale przynajmniej Zuzia zadowolona. nie spała niby ale dzielnie sie trzymała. w tym czasie suszyła sie posciel i podkład na balkonie.
potem zmeczeni wrócilismy do domku, a o 16:30 była u nas burza z gradem wielkosci 3cm, tak waliło ze szok, nigdy nie widzielismy czegos takiego. do problemu który zawsze był (zalewanie naszego garazu) doszło jesszcze gradobicie, które poobijało nasze oba auta. patrzylismy z okien z przerazeniem co sie dzieje. po drugiej stronie bloku samochody stały w wodzie , całe koła, a takie co stały nizej przy sklepie, dosłownie woda sie pzrze progi wlewała do srodka. po samochodach... nasze poobijane, ale dzwonilismy do ubezpieczyciela to podobno auto casco obejmuje, a my blachy musimy robic w ASO bo mamy jeszcze gwarancje, jutro bedzie pani od ubezpieczenia, akurat nam sie jutro OC konczy na Getza. nio i garaz zalany po klamkę, woda stała wyzej niz kolana,w zuzi rowerku w bagazniku woda była 😞 na szczescie bylismy na spacerze i wózek był w samochodzie w bagazniku, bo tak to tez by pływał. maz dopiero przyszedł z garazu, bo wszytsko wywalał , kartony jakies i inne smieci np ziemniaki co mielismy, co prawda stare ale teraz zalane to jzu by sie do niczego tym bardziej nie nadawały. nio a obok w bloku sa garaze podziemne i tam woda była w korytarzu tylko do tyłka prawie, dopeiro straz pozarna pojechała, wypompowywali wode. podobno w jednym z garazy tamtych stała nowa astra kombi z tego roku, wyciagneli ja cudem i z auta wode wiadrami wylewali. hardcore. wszyscy ze wspolnoty solidarnie machali na to wszytsko głowami, szok. a to jeszcze nie koniec lata i burz 😞
ja sama ogarniałam dziewczynki, dobrze ze Igusia od razu zasneła a i Zuzia bez spania dziennego , maruda, ale jakas w miare znosna była. teraz poszła spac, ale powiedziała na koniec , ze nasika w nocy w majtki i ze jutro bedzie niegrzeczna hehe. juz nie wiem czy ona to ze złosliwosci robi czy to jakies chorobowe te sikanie. dzis rano lezała w tych sikach i zamiast wstac to rano lezała w tym i spiewała 😞 brrr
niech ten dzien sie konczy... choc jeszcze mzoe chwilke was poczytam...

jeszcze raz najlepszego dla Mani 🙂
gratulacje dla Hubcia z okazji ząbka i dla tesciowej ze znalazła, hihi - tyle doczytałam w dzien
co do wakacji to ja nie byłam rodzinka za granica jeszcze i chyba z nimi dwiema to watpliwa przyjemnosc. zuzia jedzie do dziadków 120km i juz jak tylko wyjedziemyz białegostoku krzyczy ze nie wytrzyma 😞 w tym roku ruszamy chyba tylko na mazurki,w nasze sprawdzone miejsce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
leliva napisał(a):
Ja już po szczepieniu. Mała przybrała od ostatniego 0,5kg, waży teraz 6,2kg, wzrost 68cm, czyli +5cm 🙂 Wszystko w normie 🙂 Możemy wprowadzać mięsko, ale jeszcze się parę dni wstrzymam. Ula darła sie okrutnie, ale tatuś mocno trzymał 🙂


kurde to moja tyje w zaskakujacym tempie, ponad 300 gram na tydzien, kurcze...
ona prawie 6,2 wazyła w równo 3 miechy, ciekawe ile bedzie wazyła 25 lipca, bedzie miała wtedy 4,5 miesiaca.
fajnie leliva,z e dała sie niunia ci pobawic, ale tesciowa to namąciła. ale one chyba od tego sa, hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mulancik gratki!
Kasia jeśli masz do wyboru czy po pomidorze czy po pizzy jest zielona kupa to chyba wybór jest oczywisty heheh 😉

U mnie spoko wizyta teściowej. Dużo o sprawach sądowych nie gadała. Werka zrobiła na początku na jej widok podkówkę i w ryk, ale ona się nie przejęła, nosiła ją, gaduliła do niej i potem się mała chichrała w głos. Mój tata chyba zbyt nerwowo podchodzi gdy ona się rozpłacze.
Byłam u dentysty, wyczyściła mi tą ósemkę płynem i kazała kupić taki płyn do czyszczenia jamy ustnej. Antybiotyku nie przepisała, bo spuchnięta nie jestem, więc uznała, że nie trzeba. No i oczywiście skierowanie na wycięcie kapturków dziąsłowych dostałam i na prześwietlenie też żeby zobaczyć czy się te obie ósemki już nie popsuły od stanów zapalnych. Z dobrych rzeczy to mimo, że ostatni raz byłam na przeglądzie 2 lata temu nie ma żadnego ubytku. Była w szoku jak powiedziałam, że jestem po ciąży. Ech za to te ósemki dają mi popalić, cholery jedne. Jestem już taka głodna, a nie mam czym gryźć, bo ta druga też mnie lekko pobolewa od dzisiaj. Po płukaniu i oczyszczeniu znacznie lepiej jest i póki niczego nie jem to już nawet nie czuję bólu. Chyba sobie mleko wypiję na kolację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sztunia napisał(a):
a ja muszę sobie coś kupić
od kilku dni myslę o butach
tylko nie mam jak,bo z dwójkąna zakupy się nie wybiorę
ale mam chytrego plana żeby jutro mojej mamie Majkę podrzucić 🙂
i udać się na łazenie po centrum handlowym 🙂


ja tez mam ochote na zakupy ale se nie wyobrazam jakichs duzych w gaelrii z nimi dwiema. jak tu cokolwiek przymierzyc, nio chyba ze buty... choc jak dwie to mysle ze zuza by latała po wszytskich półkach i na nogi zakładała sobie wszytsko, hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jaszminka napisał(a):
no Ksawery marudził,nie chciał spać nawet ,mleczko nie działało dopiero jak mu zdjełam body to leżał i zasną. teraz śpi w samym pampersie przykryty jedynie flanelką.
U nas przeszła okropna burza mój ulubiony krzew ozdoby cały połamany i powyginany 😞

A i juuupi mam okres MEGA okres 😁


gratulacje okresu 🙂 czyli obawy zażegnane, tak??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lady_m4ryjane napisał(a):
Mulancik gratki!
Kasia jeśli masz do wyboru czy po pomidorze czy po pizzy jest zielona kupa to chyba wybór jest oczywisty heheh 😉

U mnie spoko wizyta teściowej. Dużo o sprawach sądowych nie gadała. Werka zrobiła na początku na jej widok podkówkę i w ryk, ale ona się nie przejęła, nosiła ją, gaduliła do niej i potem się mała chichrała w głos. Mój tata chyba zbyt nerwowo podchodzi gdy ona się rozpłacze.
Byłam u dentysty, wyczyściła mi tą ósemkę płynem i kazała kupić taki płyn do czyszczenia jamy ustnej. Antybiotyku nie przepisała, bo spuchnięta nie jestem, więc uznała, że nie trzeba. No i oczywiście skierowanie na wycięcie kapturków dziąsłowych dostałam i na prześwietlenie też żeby zobaczyć czy się te obie ósemki już nie popsuły od stanów zapalnych. Z dobrych rzeczy to mimo, że ostatni raz byłam na przeglądzie 2 lata temu nie ma żadnego ubytku. Była w szoku jak powiedziałam, że jestem po ciąży. Ech za to te ósemki dają mi popalić, cholery jedne. Jestem już taka głodna, a nie mam czym gryźć, bo ta druga też mnie lekko pobolewa od dzisiaj. Po płukaniu i oczyszczeniu znacznie lepiej jest i póki niczego nie jem to już nawet nie czuję bólu. Chyba sobie mleko wypiję na kolację.


och lady, wiem co to 8. 😞
mi pierwsza zaczeła pózno wychodzic bo chyab dzien po magisterce obronie. ale potem sie ciagneło mega długo, na górzy wyszły powykrzywiane, do policzka jakos. a na dole jest jedna. a druga teraz tez idzie, ale nie starsznie bolesnie, ale widac tylko moze z pół centymetra 😞 tak nachodzi ten bol, raz na jakis czas, ale tez mam juz tej mądrosci serdecznie dosyc. nio i juz jedna ósemke miałam leczona, reszta ok.

ide spac, jak was nie ma, bo mam dosc tego dnia 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi górne wyszły bezboleśnie ok.18stki i są zdrowe, a te 2 dolne rosną mi od jakiś 5 lat i co lato mam przynajmniej jeden stan zapalny. Muszę w końcu wyciąć te kapturki dziąsłowe. Do tej pory się nie mogłam wybrać, bo dentysta mówił, że po wycięciu jednego z tydzień zwolnienia się dostaje, bo się jest nie do życia i można jeść tylko papki, no i bierze się antybiotyk. A ja mam 2 do wycięcia i byłam pracoholikiem, który do zajścia w ciążę nie był w życiu nawet na jednym dniu zwolnienia. Na macierzyńskim muszę już to załatwić aczkolwiek jesienią, bo ten mój mówił, że najlepiej to jesienią lub zimą zrobić, bo się szybciej goi niż latem w upale. Tylko, że jesienią i zimą nigdy nic mi się z tymi zębami nie dzieje i wtedy radośnie zapominam o wszystkim sądząc, że już będzie spokój aż nadchodzi lato, pierwsze upały i od nowa Polska Ludowa :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas narazie tylko cycek i od swieta woda 🙂

Wode wymienilam w basenie.Ale byla juz brudna...........szok.Alan grzecznie w wozku lezal i chmurki ogladal 😉
Skubany jak jest na kolanach to glowe do siadu podnosi-skubany.

Ja nawet nie mysle o dentyscie,bo nadal chodze z moja czescia 8 😠Ale moze w sierpniu ja usune i reszte ubytków zapelnie.Bo bede szczerbata 😠Ale nie jest zle............wujek protetyk,a drugi dentysta wiec ma kto w razie wu mnie uratowac.
Ide spac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
izunia1986op napisał(a):
U nas narazie tylko cycek i od swieta woda 🙂

Wode wymienilam w basenie.Ale byla juz brudna...........szok.Alan grzecznie w wozku lezal i chmurki ogladal 😉
Skubany jak jest na kolanach to glowe do siadu podnosi-skubany.

Ja nawet nie mysle o dentyscie,bo nadal chodze z moja czescia 8 😠Ale moze w sierpniu ja usune i reszte ubytków zapelnie.Bo bede szczerbata 😠Ale nie jest zle............wujek protetyk,a drugi dentysta wiec ma kto w razie wu mnie uratowac.
Ide spac.

Izu u mnie to samo. Albo cycek albo od święta woda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie woda do woli i herbatka Hipp jedna dziennie, ale za 2 tygodnie wprowadzamy już soczek 🙂 Ale ten dzidziuś szybko rośnie.
Teraz jak zwykle bawi się z tata przed pracą. Ja się nie wyspałam bo do 2 siedziałam 🤢 Dziś robię kalafiora zapiekanego z szynką i serem w sosie beszamelowym 😁 Kalafiora może pogryzę albo raczej rozglamię językiem. Na razie nie czuję by mnie cuś bolało, ale pewno jak tylko coś włożę do ust to się zmieni :/ Na wadze dziś 55kg 😲 😲 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia_sztuk napisał(a):
Mamy cycowe wit K podaje się do 3 miesiąca tak? Czyli powinnam ją już odstawić? Bo nasza pediatra mi nie powiedziała w poniedziałek na wizycie, a ja zapomniałam zapytać 😞

My o 4 a później o 8.30 wstałyśmy.


Możesz odstawić K, teraz tylko D podawaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasia_sztuk napisał(a):
Mamy cycowe wit K podaje się do 3 miesiąca tak? Czyli powinnam ją już odstawić? Bo nasza pediatra mi nie powiedziała w poniedziałek na wizycie, a ja zapomniałam zapytać 😞

My o 4 a później o 8.30 wstałyśmy.



Tak nam juz kazano odstawic K.Ale jeszcze podaje bo mam w jednej kapsulce z D.Wiec chce ostatni listek wykorzystac.Reszte dam kolezance.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka 🙂

Lady, z tymi ósemkami to mi Cię szkoda, ale dobrze, że z resztą nie masz problemów. Ja do dentysty chodzę góra co 4 miesiące i zawsze mi coś znajdzie. A po ciąży to nie wiem, kiedy dojdę z mini do ładu. Po mamie mam takie fatalne zęby 😞
Co do soczków, to ja mojej podaję nierozcieńczone, ale niechętnie pije. A jeśli chodzi o ilość, to wydaje mi się, że jeśli wprowadziłaś jej wcześniej jabłuszko, to soczku już nie trzeba ograniczać.
55kg, moja wymarzona waga... Ech, jeszcze 5kg przede mną. Ale i tak już ważę 4kg mniej niz przed ciążą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęłam małą dokarmiać po cycu bebikiem przed snem i, uwaga - Ula zaczyna przesypiać noce 🤪 Koniec z trzema pobudkami!!! Budzi sie o 2, dostaje smoka i śpi dalej, potem o 5 karmienie i o 7 pobudka, ale to już jestem wyspana 😁 Nie to, co wcześniej:1, 3, 5, 7. Mam nadzieję, że tak już zostanie, bo nie wyobrażam sobie wstawać trzy razy w nocy, jak wróce do pracy. A został mi równiutki miesiąc wolnego 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałam, że jeszcze komuś miałam odpisać - gratuluję ząbka, mulant! 🙂
Uli oglądałam wczoraj dziąsełka, ale jeszcze nic nie widać, chociaż ja to pewnie najpierw na cycu poczuję, a potem zobaczę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jejku.........ja tez chce spadac z wagi tak jak wy 😞Ja mam 83,5.Leci na dół,ale bardzo powoli.

Ide myc jagody i musze zamrozic.Kupilam 2 kg.
Alan na macie szaleje.Piszczy sobie do zabawek 😉

Ja tez mam slabe zeby.Mysle,ze w sierpniu zrobie w gebie porzadek.

Co za czubek............nakryl sobie pielucha buzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
leliva napisał(a):
kasia_sztuk napisał(a):
Mamy cycowe wit K podaje się do 3 miesiąca tak? Czyli powinnam ją już odstawić? Bo nasza pediatra mi nie powiedziała w poniedziałek na wizycie, a ja zapomniałam zapytać 😞

My o 4 a później o 8.30 wstałyśmy.


Możesz odstawić K, teraz tylko D podawaj.

Oki. Dzięki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
izunia1986op napisał(a):
Jejku.........ja tez chce spadac z wagi tak jak wy 😞Ja mam 83,5.Leci na dół,ale bardzo powoli.

Ide myc jagody i musze zamrozic.Kupilam 2 kg.
Alan na macie szaleje.Piszczy sobie do zabawek 😉

Ja tez mam slabe zeby.Mysle,ze w sierpniu zrobie w gebie porzadek.
Izu moja mała też tak sobie nakrywa buzię pieluchą, a później się drze żeby jej zdjąć.
Teraz leży w łóżeczku i kopie w tą skrzynkę w którą wczepia się karuzelę i przełącza melodyjki ale spać nie chce w ogóle 😞 ja zmieniam pościel a ona się do mnie śmieje i kopie w tą puszkę cały czas i gada po swojemu, dzisiaj o 4 nas obudziła tym swoim gadaniem. Wzdychała głośno, gugała o matko cuda wianki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
leliva napisał(a):
Zaczęłam małą dokarmiać po cycu bebikiem przed snem i, uwaga - Ula zaczyna przesypiać noce 🤪 Koniec z trzema pobudkami!!! Budzi sie o 2, dostaje smoka i śpi dalej, potem o 5 karmienie i o 7 pobudka, ale to już jestem wyspana 😁 Nie to, co wcześniej:1, 3, 5, 7. Mam nadzieję, że tak już zostanie, bo nie wyobrażam sobie wstawać trzy razy w nocy, jak wróce do pracy. A został mi równiutki miesiąc wolnego 😞

Leliva, a może ona poprostu nie dojadała i dlatego budziła się tyle razy w nocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...