Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2012 | Forum dla mam


kinia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej hej 🙂

powiem Wam że moja Kornelka odpukać jest dla mnie łaskawa - cycuś o 21.30 i spanko już o 22 (jakoś nie miała ochoty sie bawić) i spala do 5.40 🤪 🙂 później szybki cycuś (bez płaczu!) i spanko do 8.30 oj ale sie wyspałam 🙂 tylko że następny cycuś trwał z przerwami na płacz od 8.30 do 10 😞 a później zasnęła chyba juz ze zmęczenia i poszłyśmy na spacerek połączony z zakupami, wróciłyśmy, nastawiłam zupę, zjadłam drugie śniadanko a ona dalej śpi 🙂 chyba ją obudzę bo musi wagę nadgonić 🤨

Kasia ale Emilka już ładnie waży,

Ilka Jasiu też imponująca waga 🙂 my niestety jeszcze nie przekroczyliśmy pułapu 5kg a Kornelka też już ma 2,5 miesiąca.. ale chyba wagę wyjściową miała też niższą niż Jaś..

I wiecie co chyba jej dziś też nie zaszczepię 😠 bo krążą plotki że jest problem z tymi szczepionkami 5w1 i po drodze do sklepu odwiedziłam 4 apteki i do dwóch dzwoniłam i rzeczywiście nie mają tych szczepionek 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Dziewczynki 🙂

Ależ mamy piękną pogodę 🙂 🙂 Byliśmy rano troszkę na polu, ale upał Nas wygonił do domu. Teraz Chłopaki śpią, więc chwila dla mnie 🙂 Popołudniu może wpadnie Kuzynka z Córeczką więc Nikoś będzie miał z kim się pobawić 😉

Monkado witaj w klubie słodyczoholików 😁

Tosia ja też prawdopodobnie mam zaszczyt przechodzić miesiączkę 😜 Prawdopodobnie bo nie wiem tak do końca, bardzo lekkie krwawienie i jeden dzień go nie było a później powrót. Możliwe że to od tabletek bo jest napisane w ulotce

Rosi super że z brzuszkiem Zojeczki spokój 🙂

Kasia pięknie Emilka waży! 🙂 Ciekawe ile mój Grubasek, jutro się dowiemy bo idziemy na szczepienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania, Czarnylok i inne dziewczyny których dzieciaczki miały/maja anemię możecie mi napisać jakie dzieciaczki miały wyniki z hemoglobiny, hematokrytu, PCT i płytek krwi (trombocyty)?

Kinia a jaką wybrałaś szczepionkę? bo my 5w1 i mieliśmy iść dzisiaj ale z racji tego że nigdzie jej nie ma to chyba przeloże tą wizytę za 2tyg..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hey 🙂
witamy się ze wsi od mamy 🙃
Monkado mój na szczęście nie miał armii. A co do SS to też odstawilam i nie było poprawy ani w trakcie ani po odstawienu. I mój też się denerwowal po minucie na cycu i nie chciał pić dlatego ścigała i dawałam z butli swoje pewnie inaczej też by spadł z wagi. Teraz odkąd daje espumisan to pije ładnie z piersi. Może Kornelcia ma po prostu gazy i jak mleko dolatuje do żołądka to boli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czarnylok oj musialam coś pokręcić to chyba Zojka w takim razie była 🙂 a Miłoszek miał robioną morfologię? jeśli tak to pamiętasz ile miał płytek krwi? No Kornelka miała duży problem z gazami ale jest ok odkąd nie jem nabiału, nie ma wzdęć a gazy chyba w normalnej ilości 🙂 a nie miałaś później problemu wrocić do cyca? bo słyszałam ze Dzieci szybko sie przyzwyczajają do tego że z butli im lepiej leci i później niekoniecznie chcą cyca ssać..

Daria całuję Bartusia w brzusio 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ech, Jasiek przed chwilą dał mi taki koncert ze wymiękam...On się darł i ja żeby już przestał 😞 😞 Dopiero po fakcie uświadomiłam sobie że na niego krzyczę 😞 😞 😞 Nerwy mi już puściły...

Byłam dziś w ZUSie, bo oczywiście macierzyńskiego ani widu ani słychu 😠 Szkoła w której pracowałam, przesłała dokumenty do ZUS w Lublinie, bo tam jestem zameldowana ale oni odesłali do Warszawy bo tu mieszkam i przesyłali mi ciągle jakieś powiadomienia, że się "przepychają" kto ma mi wyplacić 😠 😠 No i zabrałam dziś Jaśka w wózek i poszłam tam, doniosłam brakujące dokumenty z drugiej szkoły i szybo sprawa się wyjasniła. Będzie płacić Warszawka. A jak nie dostanę wyrównania, bo od czerwca powinni mi płacić to podam ich do sądu, bo zasiłek mi sie należy jak psu buda 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejwieczororwa pora pewnie nikogo nie ma 😁

moj maly spi wiec ja tez si e poloze bosie nie wyspalam. o moej tesciowej to azmi sie pisac nie chce menda jednawczoraj mi wozila malego mimo ze spal i gadala do iego jak nawiedzona na sil e chciala go obudzic masakra jakas dzis mi go chcicala uspic wszystko na zlosc jak ja mowie nie to ona na opak!!!!!!!!!!!!!! zabic to za malo!!! i mowi tatus z toba siedzi tak? a niech palcze mama wie ze ma dziecko- ja na to mama wie od urodzeniato tatus nie wie przydaloby musie przypomniec!!!!!! bo spi z korkami w uszach!!!!!
ona uwaza ze ja nic nie robie albo nei wiem a tatus jest przy nim non stop ale jak ja mowie co on robi to zmiana tematu co za przykra baba!!!!! 🤪 🤪 😠 😠 😠
ja szczepie oliegow czwartek tez normalnie Kinia i mam stracha jak cholera.
a szczepicie na pneumokoki???
ok uciekam sie polozyc jutro moze sie w dzien zjawie rano musze dadzw do lekarza i umowic nas na to szczepienie. to dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a jescze jednko ja juz nie wiem dzis sie mojemu ulalo badz zwrocilo bo nie wiem jak jadl cyca a jadl przedkapiea i po i jzu mu po tym nie dalam ale usnal iwec chyba glodny nie byl 1wszy raz sie tak zdarzylo- dziwnie . i prezy mi sie przy cyck u jakby go cos bolalo biedak moj kochn y a ciagle bierze delicol icolinox dodupy te krople wszytkie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a my już po wizycie i oczywiście znowu bez szczepienia bo w całym krk nie ma szczepionki 😠 no i nareszcie pediatra zobaczyła ile Kornelka ulewa bo jak mówiłam że ulewa naprawdę bardzo dużo to mówiła że dzieci dużo ulewają a dziś jak zobaczyła to powiedziała że rzeczywiście coś jest nie teges 😞 i prawdopodobnie przez to lekka anemia, wysokopłytkowość i coś tam jeszcze z potylicą (za miękka) bo jest za słabe przyswajanie vit D przez to ulewanie więc muszę jej dodatkowo podawać vit D i delicol i debridat..

uciekam pod prysznic bo za chwile bede chciala dokarmić Małą bo znowu mało zjadła a co zjadla to zwróciła 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka 🙂

dziewczyny współczuje kolek u dzieciaczków 😞 trzymam kciuki zeby przeszło jak najszybciej 😘

Monkado a podejrzewasz anemię u Kornelci?

Kasia, Ilka waga piękna ja się dowiem przy szczepieniu ile moja dama waży a szczepimy się podstawowym ale tak jak kiedyś pisałam ze kupię szczepiokę na błonicę, krztusiec i tęrzec za 50 zł i połączą ją z hip eby były 2 ukłucia.

ale sięnawkurwiałam dzisiaj sorki zawyraąenie ale nie jest mi chyba dane ten zasiłek rodiznny mianowicie tacham dziecko po urzędach po pracach i w ogóle męcze się sama z fotelkiem noseniem go wszędzie i byłam dzisiaj w ZUSie po zaświdczenie o odprowadzaniu składek i moe oka męzowi źle wystawili i kurwa muszę tam jechać jeszcze raz jutro z pracy zaświadczenia jak nie byłotak nadal nie ma 😠 ja uż wariuje z tą moja firmą

Dziewczyny a mojej Kajci chyba zęby już idą 🤪 mianowicie od kilku dni mega się ślini... i dzisiaj jej zaglądam do buziala i widze że w dziąsłach widać dwie górne jedynki takie łopaty... 🤪 jak jej wyjdą to już widzę swoje suty i ból z tym związany...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
ja tak na szybko, bo mała nie pozwala na więcej
Lekarka ta co byłam prywatnie mówiła że w hurtowniach nie ma na razie szczepionki 5 w 1,
czyli to pewnie nie tylko problem w Krakowie
Monkado co do ulewania to mówiła mi ta lekarka żeby nie karmic na leżąco i żeby mała była zawsze pod kątem jak karmię
A co do wyników to moja 30.08. miała hemoglobiny 10, hematokryt 29,1 a płytki 375

zmykam bo mała po kąpieli o 19 jeszcze nie usnęła i nadal chce jeśc
kolorowych 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja wyników nie pamiętam tylko hemoglobina wiem, że była 10,7 ostatnio i już jest niby dobrze, ale najniższą miała 8,6.
Monkado z tym prężeniem przy cycu i z ulewaniem też to u ZOjki pomogło częste odbijanie, jak tylko mi dwa razy puściu cycka i zaraz znowu złapie i się przy tym pręży to biorę ją do odbicia, jak odbije to od razu ładnie pije. Na początku to i 4-5 razy tak robiłam w ciągu karmienia ale pomogło chyba bo teraz mi ulewa naprawdę 2-3 razy dziennie i dużo mniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania Rosi dzięki 😘
u nas hemoglobina 10, hematokryt 28,1 a plytki 643 😮
wiecie ja karmię Kornelkę na takim rogalu który ustawiam własnie tak żeby Mała była pod kątem, staram się ją też często dawać do odbicia tzn jak puszcza sutka bo tak to jej nie wyrwę bo byłaby awantura co niemiara 😜 😁 tylko że czasami jak puści sutka i daje ją do odbicia i później z powrotem przystawiam to ona już nie chce lapać i kończy sie tak że mało zje.. no i czasami odbije z 3 razy a i tak uleje 🤢 doktorka powiedziała że to refluks i tego sie nie leczy tylko trzeba przeczekać 🤢

Kasiala no właśnie pediatra potwierdziła delikatną anemię 😞 ale bardziej martwią te płytki, jutro jej zrobię badanie moczu i zobaczymy co wyjdzie..
moja Kornelka też sie ślini strasznie i przyszło mi do głowy czy to aby nie ząbki ale nie doszukałam sie takowych 😁 czekamy w takim razie na zdjęcie zębatego uśmiechu Kajci 🙂 no i mam nadzieje ze Kajcia oszczędzi Twoje sutki a swoje karmicielki i nie pogryzie ich bardzo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oo czyżbym dziś ja była rannym ptaszkiem 😉 Moja Perełka się jakoś dziwnie o 7 obudziła na dodatkowe jedzenie i stwierdziłam, że nie będę jej jeszcze dnia "robić" i śpi dalej więc mam chwilę dla siebie. Monkado my też płytki miałyśmy takie wysokie ale Pani doktor powiedziała, że "pewnie była krew wyciskana" i rzeczywiście miętosili jej te paluszki bo mała zaciskała 😉

My jutro mamy kontrolę kardiologizną 🥴 trochę się denerwuję, ale mam nadzieję, że będzie ok.

Kaisa to się Kajcia śpieszy co? Zojka też się strasznie ślini i pcha całe łapki do buźki ale to chyba taki etap rozwoju u niej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie
dzisiaj w nocy pobudki miałam co 1,5 godziny i teraz padam,
myślałam że pójdzie mała teraz jeszcze spac bo przy cycku zasypiała
ale w łóżeczku tradycyjnie oczy jak 5 zł i teraz jeszcze daje radę i leży sama
Pogoda się już popsuła ale jeszcze bardzo zimno nie jest to muszę spacerek zaliczyc
Jestem więcej niż pewna że moje zastoje to wynik zdenerwowania, bo za każdym razem jak jest u nas teściowa i słyszę teksty o karmieniu robią się zastoje, i tak było po "spacerze" w niedzielę
a wczoraj wracam do domu ze spacerku a na ławce siedzi teściowa 😠 bo "przyjechała mnie odciążyc i weźmie małą na spacer" no to jej powiedziałam że przyjechałam tylko z ubikacji skorzystac i też idę dalej spacerowac
i poszła ze mną, znowu obudziła małą i musiałam ją karmic przy głównej plaży nad jeziorem, tłum ludzi a moje dziecko zapocone pod pieluchą sobie jadło 😠
no i przy tym karmieniu czuję że pierś robi się twarda, a teściowa znowu siedzi nade mną i patrzy w ccycki i rzuca teksty te co zawsze 😠
po tym karmieniu wróciłyśmy do domu bo mówię jej że zastój mi się robi i muszę małą częsciej dostawiac to siedziała do 19 nade mną patrzyła jak małą przystawiam i znowu słyszałam "nie masz siły ciągnąc, nie ściągniesz tego mamusi, dostaw ją do drugiej bo zobacz jak się denerwuje" 😠
znowu Was zamęczam opowiesciami o teściowej 😞

A zmieniając temat, oglądacie czasami Dzień Dobry tvn? normalnie uwielbiam Wellman i Prokopa
fajną tworzą parę prezenterów

Nie uwierzycie 🙂 moje dziecko właśnie usnęło samo w łóżeczku
coś się cicho zrobiło, poszłam sprawdzic a ona śpi 😁

Dzisiaj od karmienie o 6 bardzo mi ulewa, i nieważne co robię i tak uleje
czasami calymi dniami nie ulewa a czasami to fontanny tak jak dzisiaj 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania spokojnie, Zojka te mi ulewaa baaaaaaaaardyo dużo, teraz już mniej ale też ulewa a już ma 3 miesiące.
Też lubię wellman i prokopa 😉

Ania podziiam Cię, że tak znosisz te komentarze. Ale naprawd e nie możesz czegoś jej powiedzieć? W stylu "Mama wybaczy, ale to moje dziecko i wiem jak je karmić i jak się nim opiekować i nie życzę sobie więcej takich komentarzy" Nie daj się dziewczyno bo tacy ludzie mogą wykończyć i odebrać radość z macierzyństwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rosi już się kiedyś odezwałam i skończyło się to kłótnią z mężem i to jeszcze jak w szpitalu leżałam, bo mu mamusia płakała że jej bronię dostępu do dziecka i że więcej nie będzie przychodzic
teraz się nie odzywam, chociaż tyle że mąż trzyma moją stronę i on zwraca jej uwagę
tylko że nie zawsze jest przy tych komentarzach, a w sumie jak jest to ona jakby się hamowała
W końcu nie wytrzymam i znowu będzie jazda, zobaczymy co będzie dalej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej my wlasnie po wizycie u lekarza ogolnie wszystko ok, bioderka tez w porzadku a szczepimy sie za 4 tyg nie wiem dlaczego tak pozno bo u was dzieciaczki prawie juz poszczepione a szczepicie na rotawirusy bo pneumokkoki to u nas w standardzie 😮a za rotawirusy musze zaplacic i sama nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Dziewczynki 🙂

My dzisiaj byliśmy na szczepieniu. Nie było tragicznie, przy ważeniu i badaniu super, na szczepieniu wiadomo płacz i to dość mocny ale na szczęście szybko Jasiu się uspokajał po każdym kłuciu więc jestem z Niego dumna 🙂
A mój mały Grubasek waży już 5765g, czyli w 3 tygodnie przybrał 1065g!! 😁 😁 No i ogólnie wszystko ok, ma jeszcze lekko żółtą skórę ale mamy nie przejmować się bo miał nasiloną żółtaczkę a jest na piersi więc dłużej będzie schodziła, poza tym ładnie przybiera więc jest w porządku, a z tą główką na prawą stronę to też już dobrze 🙂

Monikas teściowa nieźle daje Ci popalić 😠
My nie szczepimy na pneumokoki.

Kasiala nie do wiary.. zębata Kajcia?! 🤪 😁

Ania Ty masz chyba najgorszą teściową na świecie! Kochana Rosi dobrze napisała, musisz coś z tym zrobić bo będzie coraz gorzej.. teraz wtrąca się "tylko" do karmienia, przewijania itp. a to dopiero później się zacznie.. np. bunt dwulatka i rady jak wychowywać dziecko. Wtedy dopiero będzie mogła Ci nieźle namieszać bo Ty do Kamilki swoje a babcia swoje i w oczach Kamilki będzie Mama "bee" a babcia "cacy"..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...