Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2012 | Forum dla mam


kinia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej 🙂

Ula ten ból przy chodzeniu w jeansach minie Ci pewnie za ok tydzień bo mnie już nie boli tylko właśnie takie odrętwiałe jest i tak samo mam jak Karola jak sie Maż do mnie dobiera to musze go stopować i trzymać z dala od cięcia 😜 😁

Kasiala Kornelka też miała takie białe krostki z czerwoną obwolutką i pediatra powiedziała że cytuje "to jest reakcja na otoczenie" 😮 czyli to że nie zawsze ją kładę na pieluszce albo przytulam to siebie tzn do mojej bluzki albo czasami kładę ją w nocy do mojego łożka itp Ale nie pamiętam ile dni to miała- chyba z 5 🙂

Acha i chyba też dostałam okres 🤢 bo wczoraj mi sie tak polało duuużo i bolały mnie jajniki zobacze czy mi sie utrzyma dziś ta tendencja..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia napisał(a):
witam 🙂
dziewczyny Sab SimpleX daje się 15 kropel do mleczka i podaje dziecku ja tak robiłam przy Marcelku 🙂

a dawałaś zanim skończy miesiąc? bo na orginalnej ulotce nic nie ma, a na tłumaczonych że od 3 tygodnia, lub znowu że dla niemowlaka- czyli od miesiąca. dałam mu rano 8 kropli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej, u nas nocka minela w spokoju. Tosia co do kapieli to mysle ze tez wode masz za chlodna ja kapie malego w wodzie 38-39 C tak mi powiedzieli w szpitali ze dzieci lubia ciepla wode i odpukac moj maly w wanie jest grzeczniutki tylko po wyciagnieciu jest troche krzyku.a kapiecie co dziennie wasze maluszki.
Ania ja tez pierwszy raz slysze o takim konflikcie, dobrze ze juz wiedza co kamilce dolega i wszystko idzie teraz ku dobremu.
dziewczyny jakie macie propozycje obiadowe, bo ja nie mam pojecia co jesc....niby polozna mowie ze powinam wszystko probowac ale po co ryzykowac pozniej bolem brzuszka u malego, a jakies soki pijecie bo ja multivitamine i ostatnio zobaczylam ze tam sa pomarancze 😮no ale do teraz nic nie bylo mojemu krasnalowi a i musze sie pochwalic wazy juz 3900, tak wiec przytyl ponad 500 gram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja nie wiem ile Staś od ostatniego ważenia czyli 16 dni temu przybrał na wadze, ale mam wrażenie że przynajmniej pół kilo bo zrobił się z niego chłop! Ciuszki 56 są już na niego za małe a były za duże! Rośnie ostro! A brzuch to ma tak wielki jak żaba, ale co się dziwić jak nie może żyć bez maminego cycusia 🙂
U nas też nocka minęła dobrze, obudził się na jedzenie przed 2 (pierwszy raz tak późno) a później przed 5, później już o 6 30 musiałam go wziąć do siebie i spaliśmy razem do 8. Na szczęście odpukać w nocy obeszło się bez większych bóli brzuszka natomiast bąki i kupa nad ranem szły jak torpedy 🙃 🙃 🙃

Ja dzisiaj nie mam weny ani chęci na robienie obiadu, powiem mężowi żeby pizzę sobie zamówił, ja najwyżej zjem kawałek albo dwa od niego.
Domi mi najbardziej z tego dietetycznego jedzenia na obiady zasmakowały pulpety w sosie z kaszą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka...

o do kropel to narazie używam Delicol i zdają egzamin ale mam jeszcze w zapasie Bobotic- pediatra je poleca ale nie używałam jeszcze bo napisane od 28dnia zycia.

Mpoja mała coś strasznie charczy i chyba się przeziębiła 😞 jak nie bedzie gorackzi to w poniedziałek idę do lekarza a jak gorączka przyjdzie to do szpitala 😞 w sumie nosek nie charczy bo jak ssie to ładie oddycha ale w nocy jak kichbęła to jej poleciało ale też nie wiem czy nie od tego że jej sól morską zaaplikowałam. Zauważyłam ze straszni eulewa przy tym nigdy mi nie ulewałą tak moze do tej pory zdarzyło się jej ze 4 razy ulać a dzisiaj w nocy to co karmienie a przed chwilą to ulałą chyba wszystko co zjadłą bo co chwila ulewała...
Czyscicie nosy codziennie swoim dzieciom? Bo nam położna powiedziała zeby nie czyścić... i sama nie wiem

Domi póki co to kąpie codzienie... ale chyba dzisiaj sobie odpuszczę... sama nie wiem... bo jak małą charczy i zaziębiona to nie chce jej doprawić...

Mąż nie do poznania w nocy ją przewinął i odbił dzisiaj już ją przewjał... chyba przeczytał moj post na forum 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂 🙂 🙂 🙂
No właśnie dzisiaj spróbuję z trochę cieplejszą wodą. 🤨 Może w tej wannie krzyki są do zniesienia, ale to co się dzieje po wyjęciu to tragedia 🙂 Zawsze kąpię go przed jedzeniem i jak jest smarowany po kąpańsku to zjada ręcznik, swoje łapki, wszystko co mu się nawinie 😁
Smerfetka, Sab Simplex tylko w Niemczech, więc masz szczęście 🙂
Kasiala, ja nie czyszczę nochalka. Odpukać nic mu tam nie zawadza i jak zaglądam w dziurki to też czyściutko. Ale w razie W czeka Frida, chociaż przyznam się, że boję się jej użyć 😮

Hahaha i muszę się pochwalić, mój grubas nie mieści się w rozmiar 56.... 🤨 🤨 Czyli połowa ubranek-out 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Właśnie użyłam FRIDY i jaka koza wyleciała 🤪 😮 ho ho normalnie 🙂

Kajka właśnie na cycy wisi... mieliśmy iść dzisiaj na ślub ale nie idziemy bo jak małej coś rzęzi to ja się boję po za tym pogoda nie dopisuje....

Zajęłyście się już becikowym? JJa w tym tyg się tym zajm e... Kasia co trzeba do becikowego z MOPSu? Jakie dokumenty? Wiesz może?

Dziadostwo poszło na wesele a my wolna chata 😁 kolezanka wpada do mnie 🙂

Kurde jakiś burak wierci....i dziecko mi nie śpi... 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aa miałam pisac że kupiłam ostatnio chusteczki dada z biedry, dzis uzywałam i jak dla mnie są rewelacja|!! takie mięciusie, odpowiednio nawilzone, cieplusie takie, no nie spodziewałam sie, ciekawe jak dupcia po nich, ale na razie ok, i małemu się podoba 😜 wczesniej miałam 2 op. nivea soft&creme, jedna op. fajne, bardzo delikatne, a drugie z dwupaka jakieś takie podeschnięte 🤢, nawet sprawdzałam czy gdzieś dziurki nie było, ale nie, i jedna paczkę cleanic zuzyłam ale dla mnie porażka, takie bardzo mokre i przez to strasznie zimne, a capiły jak naftalina na mole bleee, nie znoszę takich mocnych aromatów, i mały darł się jak je uzywałam, chyba za zimne przez ta dużą wilgoć.
ciekawe jak pieluszki tej firmy jak mi się skończą jedynki to tez kupie dadę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chusteczki narazie Pampers Sensitive, daj znać Ula ja Antoś zareagował na Dadę 🙂
Kasiala, co do becikowego z MOPSu to ja czytałam na tej stronie, którą podała Monkado www.becikowe.com i tam są wszystkie informacje co gdzie potrzebne 🙂 A za becikowe chciałam zabrać się w tym tygodniu, ale trochę stan zdrowia nie pozwolił, a mój gin na urlopie do poniedziałku i nie mogłam dostać zaświadczenia o leczeniu od 10 tc 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka 🙂

ja nie czyszcze codziennie noska chociaż Mała charczy ale jak patrzę przez dziurki to widze ze nosek czysty jak próbuje ściągnąć katar fridą to nic nie leci a pediatra powiedziała że jak Dziecko dużo ulewa to może tak charczeć i żeby używać soli do przeczyszczania więc soł w spreyu używam codziennie a fridy jak widze ze cos w nosku siedzi

a ja zauważyłam że Kori nie toleruje tych chusteczek z pampersa zielonych 😮 najbardziej pasują jej te z rosmana babydream i mi przy okazji tez bo najtańsze 😁 ale dzis kupiłam jej tez pampersa ale te sensitive bo były na promocji w makro i zobaczymy czy jej podejdą 🙂

Kasiala tu masz linki do becikowego ustawowego i gminnego:

http://www.bip.krakow.pl/?dok_id=3276&sub=procedura&proc=SO-1
http://www.bip.krakow.pl/?dok_id=3276&sub=procedura&proc=SO-21

to jest dla Krakowa gdzie możesz ściągnąć wzory itp a jeśli chodzi o zaświadczenie lekarskie to mój gin miał odpowiedni druczek więc i Wasi pewnie będą mieli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My pesel będziemy mieć dopiero w piątek i tak zaczęłam się zastanawiać 🥴
Mój dzidziol śpi, a produkacja kupy idzie pełną parą. Teraz go przewinę to się obudzi... I tak w kółko... 🤨 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ania_p napisał(a):
chciałam wrzucic zdjęcia ale nie mogę bo jestem nowym użytkownikiem 😞

hej
Aniu spróbuj więc dodać link ze zdj nie przez Link [Ctrl+L] tylko przez Obrazek [Ctrl+P].

A do becikowego chyba nie trzeba peselu, ale............... no właśnie ręki nie dam. Ja składałam dopiero tydz temu i mnie sie babka pytała o datę ur i od razu zapytał czy może mam już pesel. Składałam wniosek, kopię aktu ur i kopię dowodu (do wglądu dokumenty) i zaśw. lekarskie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasiu potrzebny jest wniosek z mopsu
zaświadczenie od położnej że byłaś pod opieką lekarza od 10 tyg
ksero dowodów osobistych mój i męża
akt urodzenia i pesel( można donieść jak już będzie)
ja składałam wniosek dwa tyg temu a w piątek zaniosłam im pesel bo dopiero odebrałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia, a najpierw muszą rozpatrzeć wniosek o rodzinne w MOPSie żeby dostać to drugie becikowe? Jakie dokumenty do tego rodzinnego muszę mieć? 🙂
Z resztą chyba by mi się nawet nie chciało jeździć i pieprzyć z tym, ale chodzi mi bardziej o ten kolejny 1000zl. Bo to, że co miesiąc zasiłek na dziecko to około 40-60zł to śmiech na sali jest....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...