Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2012 | Forum dla mam


kinia_m

Rekomendowane odpowiedzi

A ja poszłam dziś z moim szkrabulcem pochodzić na spacerek 🙂 Moje dziecko to jest terrorysta! Po wyjściu z domu jest darcie, bo nie chce spać w wózku. No to trzeba chodzić z nim 10 minut na rękach, jednocześnie pchać pusty wózek 😁
Kupiłam sobie bluzkę, w rozmiarze 36 ☺️ Gdyby nie cyc byloby 34 ☺️ ☺️ ☺️ Jeszcze 2kg do zrzutki i będzie pięknie 🤪

Kończymy dziś 3 tygodnie, ale ten czas leci 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Wróciliśmy juz od lekarza. Z bioderkami wszystko dobrze, tylko mam kłaśc częściej Jaśka na lewym boku, bo za bardzo preferuje prawą stronę. No i na brzuszku, a on tego wprost niecierpi, drze ryjca po 5 minutach że ho ho

Tosia mój szkrab z kolei na spacerze śpi jak suseł, wystarczy że poczuje wózek i w zasadzie już odlatuje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ula-la napisał(a):
hej 🙂
ale nam mały dał popalic w nocy, ciągle płakał i to az się zanosił, prężył nie mógł chyba kupki zrobic, daje mu te krople ale nic dzis nie pomogło 🤢 może to nie kolka, może jakas alergia?? buźka wysypana, myslałam że to trądzik, a może jednak nie trądzik... boze chyba psychiatrykuje
taka bezsilna się czułam jak płakał 🥴 a my za nim z mężem na zmiane łzy w oczach i bezsilnośc, tomek to wychodził do drugiego pokoju, żeby nie było widac że ryczy...
a rano kupe zrobił( oczywiście antek, nie mąż 😜), trochę sie pobawił, a teraz spi jak suseł i nie wiem czy na karmienie wstanie hehe
i jak tak płacze, to macha tymi rączkami, ssie paluszki, to dostał butlę wcześniej, a teraz o 9 to zjadł połowę tego co wcześniej i spi jak suseł, chyba nie powinnam ulegac że chce więcej jeść, moze go przekarmiam, a wtedy tez brzuch boli, boże no nie wiem co robić, nie wiem czy był głodny, czy przekarmiony, czy tylko wzdęcia, masakra

mi tak intuicyjnie sie tez zdaje, że powinien zjeść kiedy chce, to połozna mi tak namąciła w głowie ze nie wiem co mam zrobic, mówiła że ma jeśc co 3,5 godz., ze wczesniej to tylko wodę podawać albo herbatkę, a jak śpi to mam wybudzać na karmienie, a to juz w ogóle jakaś paranoja zdaje mi sie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny a do mycia buzi uzywacie coś oprócz przegotowanej wody?? mi się zdaje że juz mozna jakies mydełko, albo co, bo szczerze to mój antek po tej samej wodzie to capi jak zapocony rolnik pomału, no a tez mi nie kazano uzywać kosmetyków do buzi, tylko nie wiem jak długo 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ula-la napisał(a):
dziewczyny a do mycia buzi uzywacie coś oprócz przegotowanej wody?? mi się zdaje że juz mozna jakies mydełko, albo co, bo szczerze to mój antek po tej samej wodzie to capi jak zapocony rolnik pomału, no a tez mi nie kazano uzywać kosmetyków do buzi, tylko nie wiem jak długo 😮


Ula mi pediatra kazała wodę z mydełkiem. Używam bambino i jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorowo 🙂

ja przemywam buziala rumiankiem ale to dlatego że ma ten trądzik i smaruję bepanthenem.

a moja mała myszka juz śpi 🤪 😮 tylko coś przez sen mruczy 😮

Śpiewacie kołysanki swoim dzieciom? Ja spiewam i powiem Wam ze szybko przy tym zasypia i jest taka spokojna w tedy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiala napisał(a):
Witam wieczorowo 🙂

ja przemywam buziala rumiankiem ale to dlatego że ma ten trądzik i smaruję bepanthenem.

a moja mała myszka juz śpi 🤪 😮 tylko coś przez sen mruczy 😮

Śpiewacie kołysanki swoim dzieciom? Ja spiewam i powiem Wam ze szybko przy tym zasypia i jest taka spokojna w tedy 🙂

rumianek strasznie uczula lepiej krochmal na buzię zrobić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam wieczorkiem 🙂 moja mala nie spi oglada z tata kanaly sportowe(pilka nozna) i jest taka cicha a wpatrzona wten telewizor ze hoho ciekawe o ktorej pojdzie dzis spac !?? wczorj zasnela dopiero o 2 w nocy :/ wstala o 8 na cyca spac o 12:30 na cyca spac o 3 na cyca 4;20 spac i wstala o 8 normalnie caly dzien przespala. Wkoncu sie dzis wzielam i obcielam jej paznokcie u rak haha balam sie strasznoe ale jakos poszlo.

u mnie jak polpzne chodzily to zabronily mi smarowac dziecka kremem jak mialo sucha skore, mowily zebym smarowala Olejem roslinym :/ i tak nie poslochalam smaroje ja caly czas oliwka.

rosi wspolczoje kolejnego tyg w szpitalu, ale moze to i dovrze ze zostajecie beda miec ja pod kontrola i jak wyjdziecie to bedzie pewny ten lekarz ze wszystko dobrze z mala 🙂


dobranoc mamusie i buziaki dla maluchow od cioci i Amelki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny.
Na trądzik najlepszy krochmal. U nas sprawdziła się jeszcze kora dębu(zaparza się aż woda będzie brązowa) i przemywa buziaka 3x dziennie, a następnie smaruje się cieniutką warstwą Sudocremu. Dwa dni i po trądziku nie było śladu 🙂
A na kolki kupcie sobie Bobotic. No i przede wszystkim probiotyk aby wytworzyć w jelitach dobre bakterie, które wspomagają trawić maluszkowi pokarm, najlepszy probiotyk to Bio Gaia, 5 ml drogi jak cholera. Ale dzięki niemu i Boboticowi minęły malutkiej kolki i nie wiemy co to znaczy bolący brzuszek, pierdzi jak stara 🙂 kupa na całą pieluchę 4x dziennie 🙂
Więc na prawdę polecam 🙂
Pozdrawiam i życzę dużo cierpliwości.
U naszych bobasków marcowych teraz idą ząbki więc jazda na nowo 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak polpzne chodzily to zabronily mi smarowac dziecka kremem jak mialo sucha skore, mowily zebym smarowala Olejem roslinym :/ i tak nie poslochalam smaroje ja caly czas oliwka.

Oliwka czasami tylko pogarsza sprawę, a olej roślinny to pomysł tak samo z dupy 😉
Emolienty, emolienty i jeszcze raz emolienty. Ja moją małą kąpię w oilatum, a położna mowiła,ze czasami nawet i to nie wystarcza - dlatego mam w zapasie krem oilatum soft i naprawdę nic lepszego nie ma 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie
u nas nocka masakra: pobudka na mleczko, usypiała, później jej się ulewało, płacz, uspokajanie, znowu mleczko i tak w kółko
jak usnęła o 7 to wstałysmy o 10, a teraz znowu nie śpi, ale chociaż tak bardzo jej się nie ulewa
ja ledwo żyję po tej nocy, a nie ma jak iśc spac

ale i tak jest fajnie z małą 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Dziewczynki 🙂

Ja nadal zmagam się z moją klawiaturą bez spacji więc nie zaglądam tak często jakbym chciała, a właściwie zaglądam ale tylko podczytuję Was. Mam patent na spację, ogólnie piszę na normalnej klawiaturze a spację wciskam na klawiaturze ekranowej także można oszaleć 🤢

U Nas wszystko dobrze, byliśmy na kontroli w szpitalu i wyniki ok, żółtaczka schodzi, Jasiu-głodomorek waży już 4280g 🙂 🙂

A dzisiaj mnie tak rozpieścił w nocy.. usnął o 21.30 (zawsze po kąpaniu 1-2h jest "na czuwaniu" 😉), na cycusia obudził się dopiero o 2.20, jadł do 3 i pobudka dopiero o 7 🙃 🙂 🙂

No i pochwalę się że mamy pierwszy spacer za sobą, tak to wychodziliśmy tylko na ogród bo troszkę miałam stresa wyjść sama z dwójką a jak Mężul miał wolne to była brzydka pogoda. I muszę przyznać że nie było źle a wręcz całkiem fajnie, Nikoś szedł cały czas przy wózeczku (nawet go pchał 😁), raz tylko się zbuntował i siadł na chodniku ale "uratował" mnie jakiś pan który coś tam się odezwał do Nikosia i ten w mgnieniu oka znalazł się z powrotem przy wózku 😁 😁 Było tak fajnie że popołudniu wyszliśmy drugi raz i nawet wstąpiliśmy na chwilkę do moich Rodziców 🙂

Ogólnie daję radę, Nikoś spisuje się na medal jako starszy Brat 🙂 🙂 Oby tak już zostało 🙂

To tyle u Nas 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂
a Kornelka miała przez ostatnie dwa dni zaparcia i robi 1 kupę dziennie z wielkim krzykiem a tak to po jedzeniu strasznie sie prężyła i płakała i nic.. 😞 wczoraj od 22 płakała i zasnęła o 24 obudziła sie o 4 zjadła i znowu płakała do 5 ale dziś na szczęście jest lepiej- już dwie kupy i mniej płaczu 🙂

Ania Kornelka dosyć dziś spała bo budziła sie tylko raz tylko że troche płakała ale czasami daje tak w kość marudzi, płacze, nie wiem co jej jest i jak już uda mi sie ją uśpić i tak siadam na kanapie wyrąbana to dokładnie tak sobie myśle jak napisalaś- że i tak jest fajnie 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i parę słów do Was 😉

Ania ja do buźki używam kremu Bambino, oliwki nie używam.

Monikas Nikoś też bardzo mi ulewał, czasami długo po jedzeniu i właśnie takim niestrawionym pokarmem, ale szybko wyrósł z tego.

Rosi przykro mi że nadal w szpitalu jesteście 😞

Ula ja, jak na razie do przemywania buźki używam samej wody przegotowanej, ale My tu prawie najmłodsi.. nie licząc Kamilki Ani 😜 🙂

Kasiala ja kołysanek nie śpiewam ale za to dużo bajeczek czytamy, na zmianę albo ja albo Nikoś 😁 😁 😁

Ilka mój Jasiu też dzisiaj jakiś anty na spanie, od 7 usnął dopiero po 12.. 😮

Monkado oby zaparcia nie męczyły już Kornelki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej, dopiero mam chwilkę by usiąść, cały czas coś robie, ciężko mi jak męża nie ma w domu a ja chce się czymś zająć. Dzisiaj np zaplanowałam sobie przejrzenie wszystkich słoików z przetworami, wywalenie ich i pomycie słoików oraz sprzątnięcie całej kuchni. To 20 razy odrywałam się od roboty bo na zmianę latałam albo z Frankiem siku albo dawałam mu jeść bo cały czas wołała am am, albo do Stasia wepchnąć mu smoczek bo cały czas się przebudzał i płakał. Ale najgorsze zaczęło się jak Franek zasikał całą podłogę w swoim pokoju (choć od tygodnia cały czas sika na sedes), skarpetami nanosił mokrego na przedpokój i duży pokój, wszedł na kanapę zasiakany i jeszcze wtarł w podłogę i kanapę ciastko które jadł! Myślałam że szału dostanę tymbardziej że Staś wtedy zaczął tak wrzeszczeć jakby go ze skóry obdzierali a ja nie wiedziałam jak zetrzeć tą podłgę trzymając go na ręku podczas gdy Franek w najlepsze babrał się w swojej kałuży!!! Zryczałam się jak głupia,ale pomogło i wzięłam się w końcu za mopa, starłam całą podłogę a Staś niestety musiał płacząc zaczekać w łóżeczku.
U nas nocka podobnie jak wczoraj czyli zasnął o 22, pobudka o 2 20, później po 5 a później od 7:30 zaczęły go znów męczyć gazy 😞

Monkado moje dziecko też przez ostatnie dni robi jedną kupę dziennie, w pozostałe pieluszki zrobi jedynie maleńkiego kleksa 😞 tylko że nie wydaje mi się żeby go ta kupa męczyła, on ma raczej problem z tymi gazami 😞
Od dzisiaj jestem na diecie, odstawiłam wszystko co alergizuje, mam nadzieję że za kilka dni zobaczę poprawę na buźce i ze strony brzuszka. A jak nie to se chyba w łeb strzelę!

Kinia to tylko się cieszyć że tak fajnie dajesz sobie radę z dziećmi, szczególnie na spacerach. ja nie mam opcji żeby iść sama z nimi na dwór bo za Frankiem trzeba cały czas biegać. Miałam chodzić z chustą ale leży, nie mam już do niej cierpliwości, nie nauczę się jej wiązać 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczynki 😘
U mnie średniacko.
Karola mam ten sam brzuszkowy problem. Jaś je strasznie łapczywie, aż się zachłystuje. Nałyka się przy tym powietrza i później mam niezły koncert. Biorę go do odbicia to czasem beknie jakby miał z 40 lat 😁 Nad ranem idzie zawsze kupa, ale tyle wysiłku go to kosztuje, że aż mam łzy w oczach 😞 Całe mokre czoło, czerwony na buzi i płacz. Noszę go, przytulam, uspookajam, masuję brzuszek, a on pręży mi się na rękach i sztywny jak kłoda. 😞 Pierdzi calymi dniami i widać, że boli go brzuszek przy tym 😞 W ciągu dnia na każdym Pampie kleksiki i zero konkretnej kupy. Wczoraj podałam mu Espumisan to noc spokojniejsza, dziś rano też dostał i w miarę to idzie. 🤨 Dziś dostanę Sab Simplex, może to pomoże. 😞
Z tego jego płaczu to zamówiłam już chustę, może w tym będzie się uspokajał 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U mnie rano też jest tragedia. Kupa idzie z wielkim krzykiem, Jaś bardzo się męczy, pręży, płacze i co tylko na świecie. W dzień jest już dobrze, a wieczorem czasami powtórka z rozrywki. Nie wiem od czego to zależy 🤨

Jaś dostał od wujka matę edukacyjną, leży teraz na niej macha nogami i obserwuje nowe zabawki 😁 A w tle zabawiam go piosenkami Anny Jantar (jakoś tak mnie naszło 😁 ) i chyba nawet mu się podoba 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...