Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2012 | Forum dla mam


kinia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Tosia napisał(a):
Bo zapomnę!
Może doświadczne mamusie będą wiedziały, bo ja jestem zielona 🙂
Mój Kluch nosi już Pampy 3, bo w 2 wszysko leciało bokiem i zaczynały obcierać. Dlatego też mam większy wybór w pieluszkach Pampersa. Powiedzcie mi, zostawać na Premium Care? Czy kupić Active Baby czy te pomarańczowe Sleep and Play?
Kurde nie znam się, co najlepsze 😠
dla mnie osobiście pomarańczowe były do niczego a Active Baby super 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Cześć Dziewczynki 🙂

My po pierwszej wizycie u pediatry, wszystko ok tylko Jasiu trzyma za bardzo główkę na jedną stronę i mam Mu przekładać. W ciągu tygodnia przybrał.. UWAGA.. 420g!!!! Waży Klocuś już 4700g 😁 Ja nie wiem co za pokarm produkują moje cycki 😁 😁 😁

Karola idź czym prędzej do gina z tym krwawieniem!

Co do czapeczek to po kąpieli nie ubieram a na pole to raczej tak, chyba że jest upał jak dzisiaj to nie.

Tosia, Monkado, Agatka dzięki ale powiem szczerze że u mnie sprawdziła się teoria że przy dwójce jest lepsza organizacja 🙂 Oklaski dla Was po limicie 😜

Tosia jak dla mnie Pampers Active Baby, te Sleep&Play beznadziejne!


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 😜
kasiala ale masz, musze powiedzieć przejebane z tą teściową, moja taka była, jak mieszkalismy razem i jeszcze dziecka nie było, tak mi dawała tekstami w kość że ja ryczałam po nocach, mało depresji przez france nie miałam, to ucieklismy od niej z wielkiego domu na 1 pokój z jedną pensją, byle na swoim i jej nie oglądać
teraz odpókać troche się zmieniła, ale może dlatego ze jest w polsce 3 tygodnie, a 3 miesiące jej nie ma i się nie wtrąca w nic

ja dzisiaj wielka panika z krostkami u antosia, rano pobudka, a mały spał ze mną w poscieli, paczę a on cały wysypany, buzia, głowa, czerwony jak poparzony. a 3 dzień kupy robi nie żółte tylko takie brązowozielone ( w sumie też nie wiem od czego sie to zmieniło), no i jauż panika, że skaza białkowa, czy coś, no to pędem do lekarza, oczywiście kolejka, ale na szczęście pani doktor sama mnie zawołala bez kolejki, uff. no oczywiście w międzyczasie po spacerze i w chłodnej przychodni mały zbladł, i krostek tez jakby mniej 🙂 no i pani doktor mówi- potówka 😁! a kupa, jak kupa może być nie ttylko żółta 🤢. kazała obserwować i buzię, i kupę, i w ogóle wszystko niby ok. To teraz znaczy się , że mama panikara czy lekarka do niczego 🤢 😜 😁 😁. mnie juz chyba nawet światowej sławy specjalista by nie uspokoił hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
ja tak na szybko, czytam Was ale nie mam czasu napisac,
u nas jakaś masakra, siedzę i ryczec mi się chce
mój poszedł od dzisiaj do pracy i z niczym nie daję rady, mała od rana na cycu wisi,
chyba żelazo które jej podajemy zaczęło robic swoje i kupki idą ale z wielkim krzykiem,
a normalnie to jak ją karmiłam to kupa była 🙂
Mała w dzień praktycznie mi nie śpi, no chyba że zapakuję ją do wózka i idziemy na dwór, na dworze śpi jak zabita, tylko że przy obecnych upałach wyjście na dwór graniczy z cudem,
byliśmy dopiero o 18 a i tak gorąco jeszcze było

Nocki też kiepskie, wstaje na mleczko co 2 godziny, a dzisiaj w nocy przez 2 godziny nie spała,
No i jeszcze do tego ciągłe ulewanie

Co do teściowej to u mnie tak samo Kasiu jak u Ciebie, mała kwęknie to zaraz słyszę że coś musiałam zjeśc i małą brzuszek boli
nosi ją teściowa non stop na rękach masuje jej brzuch i tylko słyszę: oj co ta mama jadła że tak mnie brzuszek boli
jak jej mąż powiedział wczoraj po obiedzie że na śniadanie to jadłam chleb z białym serem i kanapki z szynką to oczywiście to wina szynki bo nie kupiona w sklepie obok jej bloku tylko jakaś sztuczna pewnie, już nie chciałam się odzywac że to może po obiedzie który u niej zjadłam
Skwitowałam tylko że najlepiej to nic nie będę jadła to sobie mała ściągnie ze mnie, przynajmniej będzie pewnośc że jej brzuch nie boli
I ja też non stop słyszę że pewnie pokarm mam mało wartościowy skoro mała non stop wisi na cycku, już zaczynam wątpic i czasami sama zaczynam w to wierzyc

Dziewczyny dzisiaj u nas zwyciężył smoczek, tak mi mała w kośc dała że dostała smoczka i się uspokoiła, a miałam jej nie dawac 😞

Ok to już zmykam bo znowu płacze a jeszcze nie kąpana była bo ją znowu na jedzenie wzięło
Kolorowych 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ania_p napisał(a):
hej
ja tak na szybko, czytam Was ale nie mam czasu napisac,
u nas jakaś masakra, siedzę i ryczec mi się chce
mój poszedł od dzisiaj do pracy i z niczym nie daję rady, mała od rana na cycu wisi,
chyba żelazo które jej podajemy zaczęło robic swoje i kupki idą ale z wielkim krzykiem,
a normalnie to jak ją karmiłam to kupa była 🙂
Mała w dzień praktycznie mi nie śpi, no chyba że zapakuję ją do wózka i idziemy na dwór, na dworze śpi jak zabita, tylko że przy obecnych upałach wyjście na dwór graniczy z cudem,
byliśmy dopiero o 18 a i tak gorąco jeszcze było

Nocki też kiepskie, wstaje na mleczko co 2 godziny, a dzisiaj w nocy przez 2 godziny nie spała,
No i jeszcze do tego ciągłe ulewanie

Co do teściowej to u mnie tak samo Kasiu jak u Ciebie, mała kwęknie to zaraz słyszę że coś musiałam zjeśc i małą brzuszek boli
nosi ją teściowa non stop na rękach masuje jej brzuch i tylko słyszę: oj co ta mama jadła że tak mnie brzuszek boli
jak jej mąż powiedział wczoraj po obiedzie że na śniadanie to jadłam chleb z białym serem i kanapki z szynką to oczywiście to wina szynki bo nie kupiona w sklepie obok jej bloku tylko jakaś sztuczna pewnie, już nie chciałam się odzywac że to może po obiedzie który u niej zjadłam
Skwitowałam tylko że najlepiej to nic nie będę jadła to sobie mała ściągnie ze mnie, przynajmniej będzie pewnośc że jej brzuch nie boli
I ja też non stop słyszę że pewnie pokarm mam mało wartościowy skoro mała non stop wisi na cycku, już zaczynam wątpic i czasami sama zaczynam w to wierzyc

Dziewczyny dzisiaj u nas zwyciężył smoczek, tak mi mała w kośc dała że dostała smoczka i się uspokoiła, a miałam jej nie dawac 😞

Ok to już zmykam bo znowu płacze a jeszcze nie kąpana była bo ją znowu na jedzenie wzięło
Kolorowych 😘

😜 😜 😜 tak, to na pewno po tym obiedzie hehe
niech żyją cmoczki !! 🙂 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania kochanie!!! Nie zamartwiaj się, bo jak widać każda z nas ma nietreściwy pokarm i źle je 😁 Od dziś niech żyje chłeb i woda!!!!!!!!! 🤪
I jeśli Cię to pocieszy to mój Klusek też na cycku all day all night normalnie. Upały... 😠 😠

Dzisiaj mój dał koncert w nocy i mama wleciała ''Jasiek chyba Ci babcia smoka kupi''
pierwsza przeciwniczka smoków 😁
ale jeszcze nie kupiła, a ja nie mam w zapasie. a nie! mam. dostałam takie dwa pudła na wyjściu ze szpitala-niebieskie i różowe i tam był smok 😁 tak więc Jasiek bój się 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny jak tak was czytym to jestem wdzieczna ze tesciowa mieszka daleko i ogolnie ma gdziem mnie i wnuka troche bylam na poczatko zla ale z drugiej strony to nie musze jej wysluchiwac....moja rodzinka tez daleko tak wiec jestem zdana sama na siebie. Powiem wam ze moj a dzidzia nawt grzeczna w te upaly spi biedaczek a przy cycu co 2 godz ale to pewnie pic mu sie chce choc herbatke tez dostaje i odpokac dzis bolal go brzuszek tylko raz a balam sie bo w czoraj jadlam kotleta smazonego.Wiecie jki mamy sposob na malego jak sie nie moze uspokoic wiazemy go pielucha tak ciasniej zeby nie mogl ruszac raczkami ,zawijam go jak serdelke i powiem ze to naprawde skutkuje on jest zaraz spokojny i zasypia, polozna mowila ze niektore dzieci czuja sie tak bezpiecznie bo jest ciasno jak w brzuszku u mamusi, na naszego syna dziala sprobujcie jak wasze dzieciaczki beda niespokojne.pozdrawiam dobrej nocki. moja serdelka spi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
domi81 napisał(a):
hej dziewczyny jak tak was czytym to jestem wdzieczna ze tesciowa mieszka daleko i ogolnie ma gdziem mnie i wnuka troche bylam na poczatko zla ale z drugiej strony to nie musze jej wysluchiwac....moja rodzinka tez daleko tak wiec jestem zdana sama na siebie. Powiem wam ze moj a dzidzia nawt grzeczna w te upaly spi biedaczek a przy cycu co 2 godz ale to pewnie pic mu sie chce choc herbatke tez dostaje i odpokac dzis bolal go brzuszek tylko raz a balam sie bo w czoraj jadlam kotleta smazonego.Wiecie jki mamy sposob na malego jak sie nie moze uspokoic wiazemy go pielucha tak ciasniej zeby nie mogl ruszac raczkami ,zawijam go jak serdelke i powiem ze to naprawde skutkuje on jest zaraz spokojny i zasypia, polozna mowila ze niektore dzieci czuja sie tak bezpiecznie bo jest ciasno jak w brzuszku u mamusi, na naszego syna dziala sprobujcie jak wasze dzieciaczki beda niespokojne.pozdrawiam dobrej nocki. moja serdelka spi

na mojego działa tak kapiel, normalnie jakby dziecko zamieniali 😜 tez pewnie jakaś pozostałość po przytulnym brzuszku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tosia, Ania wielki szacun że jeszcze smoczków nie uzywacie 😎 🤪 ja bez smoczk to bym mała na cycyu 17/24h miała ona raktycznie jak nie cyca to smoczkuje...

Tsia oczywiscie woda i chleb ale pamiętaj cheb najlepiej razowy!!! nie pszenny ha ha ha

a ja odcągam mleczko i dzisaj mała zjadła z butelki 100ml i spokojnuutka była po tym jak nie wiem co i spała 4h 🤪 powiedzcie mi ile dziecko teraz powinno zjadać bo jak odciągnełam całą pierś to z trudem wyszło mi 90ml i nie wiem czy mała się nie najada czy ja laktatorem niewszystko ściągam... kurde sama nie wiem 😞 chyba kupie sztuczne... na wszelkie W...
Jutro jedziemu na cały dzień na działeczkę 🙃 🤪 i będziemy grilować 🙂 mniam kurczak z grilla takie rarytasy będę mieć 🙂 ale jcoś tam dorzucę napewno jeszcze 😁

byłam dzisiaj na zakupach już prawie wymieniłam całą garderobę 🤪 😮no cóż ale jak się zmiena wagę jak rękawiczki to tak bywa...

Ula całuski dla Antosia za jego pierwszy miesiąc 🙂

idę spać... DOBRANOC!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasiala napisał(a):
Tosia, Ania wielki szacun że jeszcze smoczków nie uzywacie 😎 🤪 ja bez smoczk to bym mała na cycyu 17/24h miała ona raktycznie jak nie cyca to smoczkuje...

Tsia oczywiscie woda i chleb ale pamiętaj cheb najlepiej razowy!!! nie pszenny ha ha ha

a ja odcągam mleczko i dzisaj mała zjadła z butelki 100ml i spokojnuutka była po tym jak nie wiem co i spała 4h 🤪 powiedzcie mi ile dziecko teraz powinno zjadać bo jak odciągnełam całą pierś to z trudem wyszło mi 90ml i nie wiem czy mała się nie najada czy ja laktatorem niewszystko ściągam... kurde sama nie wiem 😞 chyba kupie sztuczne... na wszelkie W...
Jutro jedziemu na cały dzień na działeczkę 🙃 🤪 i będziemy grilować 🙂 mniam kurczak z grilla takie rarytasy będę mieć 🙂 ale jcoś tam dorzucę napewno jeszcze 😁

byłam dzisiaj na zakupach już prawie wymieniłam całą garderobę 🤪 😮no cóż ale jak się zmiena wagę jak rękawiczki to tak bywa...

Ula całuski dla Antosia za jego pierwszy miesiąc 🙂

idę spać... DOBRANOC!!!

kasiala ja jak daję butle to mały powinien zjeść między 90 a 120, i on jeszcze je 90, nieraz troche zostawi, nieraz widać że koniecznie musi zjeść wiecej to dorabiam, i wtedy je tak 100,110. ale z piersi mleko to raczej bardziej treściwe jest, szczególnie w nocy, także się nie stresuj, to 90 starcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie
nie uwierzycie 🙂 moje dziecko śpi 🤪 już od godziny, jak na nią to normalnie sukces
ale za to wstanie taka głodna że mi chyba cycka odgryzie 😁
ja zdążyłam zjeśc śniadanie 🤪 posprzątac trochę, bo mój mąż zostawił po wczorajszym wieczorze taki syf że aż mną zatrzęsło jak to zobaczyłam 😠 wie że dziecko cały dzień wisi na mnie i nie potrafi puszki po piwie sprzątnąc ze stolika że już nie wspomnę o porozwalanym po całym mieszkaniu słoneczniku 😠
W nocy tradycyjnie pobudki co 2 godziny, za to z przewinięciem i karmieniem wyrabiałyśmy się w 30 minut, normalnie schodzi dłużej 🙂 wszystko byłoby ok gdyby nie to ulewanie

Kasiu ja na grilu zjadłam karczek, taki bez przypraw i nie spieczony i mała ok 🙂 i do tego pieczywko prawie czosnkowe, prawie bo czosnku nie było 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc mamusie lipcowe! Tak Was podczytuje od jakiegoś czasu i widze, ze macie problemy z wiszącymi na cycu maluszkami. Powiem Wam ze miałam to samo z pierwszym synkiem, bo tak jak Wy byłam anty nastawiona do smoka. Niestety szybko się do niego przekonałam, bo on nie chcial jesc tylko sobie pocyckać i cyckał tego cyca przez cały dzień. Dopiero po jakiś 4 miechach przeczytałam gdzieś że dzieci nie zawsza chca jesc tylko mają odruch ssania i powinno im sie dawac smoczka jak chca ciągle cyca. Powiem Wam że działało, a smoka odstawiłam po roku czasu bez wiekszych problemów. Teraz mój drugi synek odrazu dostał smoczka i nie miałam problem z "wiszacym na cycu". Zreszta nie miałabym na to czasu. Więc mamusie NIECH ŻYJĄ SMOCZKI a Wy troche odpocznijcie od małych ssaków!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórka z rozywki, mój Jasiek nie chce spać za żadne skarby. Jeść nie chce, leżeć w łóżeczku nie, na rękach nie, kupa nie, wszystko nie.
Pobudka o 4 30 i do tej pory z przerą 30 minutową daje jazzu.

A tak go chwaliłam po powrocie ze szpitala, że tylko je i śpi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc dziewczyny 🙂 dlugo mnie nie bylo ale mamy remont, w sumie to budowe ;p i nie bardzo mam kiedy zajrzec a moj Fifi wcale nie chce spac w ciagu dnia...
mam problem bo malemu wyskoczyly potowki i nie wiem jak sie ich pozbyc nie ubieram go przeciez grubo, lezy sobie w samych bodziakach, a te cholery nie chca znikac... moze znacie jakis zloty srodek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...