Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2012 | Forum dla mam


kinia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ja zauważyłam,że Staś od dwóch dni odpukać ma mniejsze problemy z brzuszkiem i gazami, szczególnie rano. Albo to zasługa mojej diety eliminacyjnej albo Boboticu. Tylko,że dzisiaj i jutro mam zamiar nie podawać mu Boboticu bo te jego bardzo rzadkie, prawie wodniste kupy mnie niepokoją. Nie robi ich często bo jedną,dwie na dobę ale mega duże i taki, że się wylewają z pampersa jak nie zmienię mu go na czas. A wczoraj po północy tak mi zaczął srykać że 3 pampersy które mu pod tyłek podkładałam wybrudził,tyle tego było. I ta kupa jest chyba śluzowata bo jak dotknęłam do niej chusteczką to się tak ciągnęła jak śluz...

Tosia jeśli nie chcesz to nie odpowiadaj, ale czy Twój ex dowiedział się w jakiś sposób o tym,że mu się syn urodził? Nie gnębi Cię telefonami,smsami? I jak twój brat sprawuje się jako wujek? Interesuje się siostrzeńcem czy zachowuje się tak jak się odgrażał kiedyś, że go nawet nie dotknie itp?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Z moim byłym to przygody 🙂 Jakoś się specjalnie z tym nie ukrywałam, że się urodził już, bo po co wielką tejmnicę robić. A jego matka bez wstydu przyszła dzień po moim wyjściu ze szpitala w celu ''chcę zobaczyć wnuka'' Powiedziałam, że chyba jej się adresy pomyliły i chciała mi wcisnąć jakąś bluzeczkę dla Jacha 😠 😠 Ja zapieprzam sama z brzuchem, nikt mi od nich ani fizycznie, nie mówiąc już materialnie nie pomógł, a ta przychodzi do mnie jakby niewiadomo kim była. Twierdząc, że ona nie wie, że jej synuś to taki, że tak powiem POJEB.
Ludzie to debile.
A Maks-wujek idealny 😁 W siostrzeńcu zakochany, wiecznie stoi i mu włoski czesze jak mały płacze, tylko widać, że boi się nosić itp, bo to takie ''małe'' 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂 Moj Bartus tez ma problemy z robieniem kupki 😞 potrafi przez dwa dni nie robic i potem marudzi a wczesniej co pieluszka byla kupa teraz maz go masuje i maly jak zaczyna to skonczyc nie moze ;p wczoraj bylismy na usg bioderek prywatnie wszystko ok zbadal jak glowka sie trzyma brzuszek mowi ze wszystko idealnie tylko buzka mu sie nie podoba ja przesdtraszona mowie dlaczego a lekarz no prosze podejsc zobaczyc "zebow nie ma" hehe palce sa paznokcie sa a zebow nie ma ;p no i musze uciekac bo maly juz placze ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 😉 my bylysmy dzisiaj na wazeniu i miezeniu 🙂 Amelka wazy 4560, Dluga 54 cm i obwod glowki 36. Dostalysmy recepte na masc na odparzenia Bo powiedziala ze juz owiele lepiej ale masc da nawszelki wypadek. U nas znowu kolejna nocka super od 23.20 do 6.50.
U nas chrzciny w przyszlym roku kwiecien maj bo Moja babcia tak przyjedzie w odwiedziny do nas z polski 🙂
Moja to zaciska piastki jak niespi, a jak spi to nie.


Tosia wspolczoje z twojego ex rodzina nie interesowali sie toba i dzieckiem cala cieze a teraz babcia sie znalazla i wnuka chce zobaczyc ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tosia, Ania Dzieciaczki Wasze słodziaki!! 😘

Ilka nieźle Jaś Cię nastraszył 🥴 Najważniejsze że lekarka twierdzi że wszystko w porządku 😘

Monkado co za pech z tymi chrzcinami 🤢 Nie dziwię się że jesteś wkurzona..

Karola biedny Staś 😞 Wielki buziak od Cioci! 😘

Kasiala nie jesteś jedyna, My też robimy chrzciny w domu 🙂

Kasia mój Jaś raczej rzadko zaciska piąstki

Monikas buziak dla Oliego z okazji miesiąca! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ojej opisałam sie tyle i mi sie niechcący skasowało 😮 😠

dzwoniłam do lekarza i kazal kupić czopki i podawać Małej teraz i na wieczór i zobaczymy czy coś ruszy.. ojej jestem wykończona bo noc nieprzespana przez ten jej brzuszek i teraz tez od rana zasypia na 10 min i sie budzi z płaczem a zasypia tylko na rękach, przy próbie położenia do łóżeczka jest płacz.. 😞

Kinia właśnie u nas był podobny rytm - jedzonko o 22 później koło 3-4 i rano koło 7-8 i byłam mega zadowolona z takiego układu ale wszystko sie Małej pozmieniało odkąd przyjechaliśmy do rodziców a przez dwie ostatnie noce przez ten brzuszek wogóle jest już jak na początku czyli pobudka co 2 - 3 godz 😮

eh mam nadzieje że szybko wyjdziemy na prostą i z tymi kupkami i z tym spaniem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tosia pełen podziw jeśli sama-bez faceta opiekujesz się Jasiem 😉 W zasadzie u mnie jest to samo bo mąż ciągle pracuje...
Czytałam że któraś z Was pisała że stosuje Bobotic i kupki ma śluzowe. Ja też go stosuje trzeci dzień i czytałam że takie kupki to norma bobo bobotic jest wydalany z organizmu w postaci nie zmienionej i stąd te kupy. Ale chyba sobie daruję te kropelki bo od dwóch dni Mały zrobił się bardziej płaczliwy 😞 od rana do piętnastej to masakra-może przez tą duchotę. Dopiero zawinięcie w sardynkę troszkę pomaga.. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Boże a Jaś znowu dziś zwymiotował tak bardzo dużo i pod ciśnieniem...Ja już nie wiem co robić, nie chce latac jak głupia co dwa dni do ośrodka bo i tak gówno za przeproszeniem tam mi pomogą...To że cycka mam dawać to sama sobie taką diagnoze mogę postawić 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedny Jasiutek, powiedz że znowu się to zdarzyło! Wymiotował, są upały i boisz się o to, żeby się nie odwodnił! A ja uważam, że lepiej być nadwrażliwą niż olewać 🙂
A to Miłoszek ma kolki? Kurcze, myślę, że nasze wszystkie dziudziulaski mają przekichane z taką pogodą... 😠 Niedość, że ledwo sobie same temperaturę regulują to jeszcze w takiej porze roku co chwila zmiana pogody. Zero jakiejś średniej pogody, albo upał konkretny ale zimnisko. 😠 😠 😠 😠 I jaki ślicznioszek uśmiechnięty z Twojego synusia!! 🤪 A wychowuję bez faceta, bo na co mi drugie dziecko, do tego dorosłe i nieodpowiedzialne. 🙂
My zaliczylismy 2 spacer, obyło się bez płaczków 🙂 Zajrzałam do gina po zaświadczenie-WRESZCIE 🤪 I wizytę umówiłam na 3 września 🙂 Teraz Jasiul wykąpnay, opity i śpi 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja bym spanikowała jakby mi Junior wymiotował 😞
Tosia to twardziela z Ciebie-tym bardziej że masz pokaźnego synka-chyba że tylko taki pulchny na zdjęciach 😉
Do trzech dni wstecz miał co kilka dni kolki bo miał twardy brzuszek, prężył się i płakał strasznie, od trzech dni zniknął tylko twardy brzuszek więc nie wiem co mu jest 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga urodzeniowa 3860, i jak patrzę na pierwsze zdjęcia to był ''drobniutki'' 😁 Teraz ręce jak serdelki i druga broda 😁 Czekam do 10 września i dowiem się ile ta Klucha waży 😁
Mój ma nagłe ataki płaczu, ale są od przedwczoraj, i zazwyczaj koło 15 😞 Tylko wcześniej urzęduje ze 3,4 godziny, a na koniec nie może usnąć i krzyczy, bo wszystko go wpienia 🙂 Upały robią swoje... 😠 Mam dość! Jutro u mnie PODOBNO 23 stopnie, ciekawe co z tego wyjdzie, bo jak narazie ledwo łażę i dziś śpię tylko w bieliźnie, bo skwar.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam Maumuśki 🙂 ale się naczytałam 🙂 dobrze, że Was podczytywałam w szpitalu bo bym rady nie dała, tak się rozkręciłyście.

No więc tak najpierw napiszę co pamiętam.
Karola nie martw si e tak strasznie ja też mam ŁZS i żyje 🙂 Ale rzeczywiście na sterydy uważaj. Bardzo dobry dermatolog jest w Trn w POmorskim Centrum Medycyny Estetycznej na ul. Grudziądzkiej, mnie prowadzi i mam to choróbsko pięknie zaleczone. Trochę mi tylko w ciąży się obudziło i teraz dokucza ale tylko ciut ciut bo nie mogę leków stosować (szamponu i maści).

Ja też miałam robić chrzciny w domu, niestety wyszło, że było w szpitalnej kaplicy a mąż do domu tylko chrzestnych zaprosił na kawkę i ciacho, rodziców kiedyś na obiad zaprosimy, jak się ogarnę trochę.

Ale dobrze, że jeszcze mi się chciało tu do Was zajrzeć bo właśnie miałąm przygodę z mała, też mi zwymiotowała po kąpaniu jak ja karmiłam już na noc i już prawie spała a tu na gle zaczął jej pokarm z bużki wypływać i normalnie rzeka!!! Ja panika, krzyku narobiłam a mała się wyrzygała i zaczęła się śmiać 🤪. No to kąpanie jeszcze raz (ona cała ubrudzona ja zostałam tylko w bieliźnie + fotel i podłoga:ohmy 🙂 i nawet przy wycieraniu i ubieranie, czego nie lubi, nie jęknęła.

A on nas, to wyszłyśmy w pon jak z urlopu wróciła lekarka, któa nas przyjmowała na oddział i w ogóle skierowała do szpitala. Wypisała nas na podstaie wyników z zeszłego tyg !!!! 😠 😠 😠 😠 CZyli już tydzień wcześniej mogłyśmy być w diomu tylko tamten lekarz się bał nas wypisać i czekał na tą drugą 😠 😠 😠 Mój brat był w PL dwa tyg i cały ten czas spędziłyśmy w szpitalu 😞

Czarnylok, Zojeczka rozwija się normalnie chyba uśmiecha się już przepięknie i w pełni świadomie podkówki trzaska jeszcze słodsze jak jej coś nie pasuje, jest cudowa 🙂 Waży już 5,5kg czyli wagę urodzeniową podwoiła w 2miesiące! 🤪
Niestety leki będize musiała jeszcze kilka miesięcy brać i musimy baaaaaaaaaardzo uważać na wszelkie infekcje bo dla niej to od razu zapalenie płuc i szpital.

Jutro iweczorem może uda mi się jakieś zdj wstawić. Ale jest jeszcze trochę nerwowa bo nie wie gdzie jest i co się dzieje, a ja też nerwowa bo wróciłam do domu i od tamtej pory tylko sprzątam i piorę, tak się wściekłam jak wróciłam, że się poryczałam. Taki sajgon był 😠 😠

Aha jeszcze kupki. Zojka rozbiła rano i wieczorem, potem w szpitalu na brzuszek dostawała esputicon i biogaje, zaczęła po jakimś czasie robić 3-4 dziennie i to takie uciekające z pampów. Na koniec pobytu zrobiła we wtorek rano, czwartek rano i dopiero w niedzielę wieczorem po czopku glicerynowym. Też się martwiłam co będzie ale dziś zrobiła sama i bez krzyku. A lekarka mówiła, że do 7dni może nie robić, jak jest na piersi.

Dobra idę spać bo po tym wymiotowaniu pewnie się szybciej obudzi na jedzenie. Normalnie jest o 8 kąpanie 9.00-9.30 zasypia i potem 3.00-5.00 pobudka.

Dobranoc, do jutra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rosi witamy z powrotem 🙃 Fajnie że z Zojeczka już lepiej i że wyszliscie w końcu że szpitala 😉 Cieszy mnie że rozwija się całkowicie normalnie. Pewnie też musi mieć tyle badań... a jak zniosła szczepienie? miała już pneumokoki? a decydujecię się na rotawirusy? Bo my raczej szczepimy. To ma b. ładną wagę 🙂 Mój tydzień temu ważył 3600 z wyjściową że szpitala 2300 więc każdy gram cieszy 🙂 A Malutka cierpi na Kolki bądź zaparcia? Przepraszam za ilość pytań ☺️
Spokojnej nocy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie
Rosi dobrze że już w domku jesteście 😘 teraz uważajcie na siebie
czekam na foteczki Zojeczki
Karola a jak dzisiaj u Was, buźka już lepiej?

Ja wczoraj znowu załamanie jakieś miałam, mała nie spała cały dzień, ja od 5.30 już nie spałam
marudna była na całego, jak próbowałam ją uśpic po jedzeniu kołysając na rękach to zamiast niej ja usypiałam
o 14 wzięłam ją przed dom i w wózku zasnęła, a ja obok na ławce kimałam, sąsiedzi musieli miec niezły ubaw jak mnie widzieli śpiącą nad wózkiem 🙂
na spacerku o 18 też nie spała, smoczek uratował nam życie to przynajmniej nie płakała
a po powrocie ze spacerku to dosłownie siedziała przy cycku od 20 do 24, myślałam że brzuszek ją boli, ale był miękki, rozebrałam ją że może jej za gorąco, a ona jak tylko odstawiałam ją od piersi wyginała się i machała rączkami nóżkami, czerwona do tego,
dałam piersi i przechodziło,
w końcu usnęła - w nocy pobudki o 2, 4 i 6, teraz też o dziwo śpi, chociaż zaraz pora karmienia
to już się budzi

zmykam cyca dac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejooooooo 😘
Tak go chwaliłam, aż wychwaliłam. A tu dupa. Impreza od 5 rano i nie ma zamiaru spać... 😞 Boję się go na dwór aż wziąć, terrorysta...

Rosi super, że już w domku... 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny a my wczorajszy noc spedzilismy na pogotowu, bo filip po kazdym posilku wymiotowal a zacelo sie od podania sztucznego mleka bo mnie nie bylo pozniej kapiel i po kapielicyc i z mojegodziecka zaczelo leciec jak z fontanny wystraszylam sie ale poczekalam do nastepnego karmienia i o 1.00 znowu to samo zadzwonilismy do szpitala a oni zeby czekac do nastepnego karmienia i jak znowu zwymiozuje zeby przyjechac i tak o 4,00 bylysmy juz w drodze do szpitala, zdadali podali kroplowke i tak do 16.00 naszczescie wymioty ustaly juz w szpitalu i nastepne jedzonko zostalo juz w brzuszku.strasznie sie meczyl moj maly bo wbili mu sie w glowke do tego rece przywiazali zeby tego nie zerwal . jestem szczesliwa ze jestesmy w domu, najgorsze ze do tej pory nie wiem dlaczego ...lekarze tez nie podejzewali chorobe ktora pojawia sie u chlopcow miedzy 4 a 6 tyg ale nie ma nawrotow wymiotow i mam nadzieje ze to nie to, moze mu mleko sztuczne zaszkodzilo.
u nas klopoty z brzuszkiem tez powracaja i buzka tez w kropeczkach jeszcze nie ma tragedi mam nadzieje ze to tylko potowki, przemywam woda i mam nadzieje ze bedzie lepiej, co do dopajania herbatko to ja tez dopajam i to co dziennie mi polozna powiedziala ze nie ma problemu a na brzuszek bardzo dobre bo i gazy sa i porzadnie mu sie odbije. a co do odbijania to waszym dziecia odbija sie po kazdym posilku, bo u mnie to nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Domi ale mnie nastraszyłaś tym szpitalem...Mój Jasiek też wymiotował, ale później już nie powtórzył. Tak co 2 dni zwraca jak z fontanny. Dlaczego w główkę mu się wbijali??? Boże aż się boję pomyśleć...Mam nadzieje że dziś będzie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tak w ogóle to dzień dobry 🙂

Rosi witaj z powrotem 🙂 Uważajcie teraz na Zojeczkę, chociaż wiem ze to łatwo się mówi..

Jaś teraz zasypia przy swoich ulubionych kołysankach: Laleczka z saskiej porcelany i Był sobie król 🙂 Już mnie gardło boli i włączyłam mu z kompa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...