Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2012 | Forum dla mam


kinia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
łoł dziewczyny ale popisałyście 🤪 a ja myślałam że będą weekendowe pustki 😁

szybko napiszę a później Was poczytam 🙂

otóż imprezka w sobotę sie udała, napiłam sie długo wyczekiwanego piwka po dokładnie roku od ostatniego 🤪 wróciliśmy po północy, szwagierka spisała sie na medal, Kornelia zresztą też 🙂 odciągnęłam troche mleka i wylałam żeby Mała miała jednak na rano bezalkoholowe 😁

dziś jesteśmy już po lekarzu, niestety główka bez zmian 😞 😞 ale doktorka powiedziała że na efekt czasami czeka sie miesiąc, tydz to za mało więc podajemy dalej zwiększoną dawkę vit D i czekamy... dziś zrobiłyśmy wszystkie badania i zobaczymy co wyjdzie.. Mała waży 5780g a zmierzyć sie nie udało bo jak zwykle mocno wierzgała 😮 🙂
a Ania miałam Ci ostatnio pisać- moja doktorka też zawsze jak patrzy na tą wagę to ma minę typu "mogłoby być lepiej.. " dziś oczywiście też 😜 ale ja tam uważam że jak Mała jest ruchliwa, żywa, silna i ma wszędzie tam gdzie trzeba słodziutkie baleronki i pyśki na buzi to nie jest źle 🙂 po prostu nasze dziewczynki dbają o figurę 😁
Agatka a przypomnij ile waży Amelka? bo ona chyba też do olbrzymek nie należy? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
daria0910 napisał(a):
Ja wczoraj kupilam dwa sloiczki marchewka z jablkiem i jablko gruszka chcialam po trochu dawac juz Bartkowi ale troche sie boje nie wiem ile i w ogóle .

A mialam pytac Was dajecie juz jakies kaszki?? bo widzialam w sklepie ze sa mleczno-ryzowe od 4 miesiaca zycia.

no ja właśnie tez kupiłam marchew z jabłkiem, bo nie było samej marchewki, więc najpierw dam taka robioną marchewkę, potem same jabłuszko i dopiero łączone. a z gruszką to bym sie chyba wstrzymała 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do kaszek to tak jak z tą gruszką, bardziej intuicyjnie, ta z malinami bym za niedługo dawała, ale jest tez od 4 mies. z bananem, no a banan raczej uczula i chyba tak szybko sie go nie podaje. O kaszki to musze spytać lekarza ( jak go będę miała juz:angry 🙂, bo ja daję teraz małemu do mleka taki zagęszczacz na ulewanie i mleko ma taka konsystencje jak kaszka właśnie i jest bardziej syte, więc nie wiem jak to z kachą połączyć, czy juz tylko samą kaszkę niedługo podawać, no nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam sie ostatnia? Jaki tu ruch z rana 😉
Amelka wczoraj poszla spac o 21 I wstala o 7:20 pojadla I Jeszcze z mamusia i tatusiem pospala do 10 Bo tata zaspal dzis do pracy i nie poszedl ale uwaga oczywiscie moja wina Bo ja mu nieustawilam budzika 🤢 😠

Monkado Amelka ostatnio wazyla 5420 (.to bylo 3tyg temu) ja mam w ksiazece zdrowia jej na koncu wykres I tam Panie zaznaczaja ile wazy i widac ze rosnie do gory i za kazdym razem slysze, ze ladnie przybiera 😉

Sloiczki tez mam Jeszcze pare dni i bede probowac 😉 a kaszki to nie sa jak sie karmi sztucznym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tosia Ania ale miałyście wenę wczoraj 🙂
Tosia, Zoja robi takiego nietoperza jak chce tv oglądać, udaje, że się przeciąga i tak się wygnie, że tv widzi i wtedy nieruchomieje 😁

Ula ale te obiadki i kaszki są PO 4tym miesiącu czyli po skończonym. Ja zaczęłam dawać chyba jakoś z dwa tyg po skończeniu 4tego miesiąca.
A co do zagęszczania mleka na noc to ja mam złe o tym zdanie, bo według mnie to jest obciążanie żołądka dla własnej wygody. Dziecko fakt prześpi noc bo kaszka jest cięższa i żołądeczek dużo wolniej ją trawi

Monkado trzymam kciuki za Kornelki główkę.

Ja też słyszałam, że zaczyna się od warzyw. My zaczęłyśmy oczywiście od samej marchewki potem marchew z ziemniaczkami, zupka jarzynowa i marchew z jabłkiem. A teraz daje coś starego na przemain z nowym obiadkiem.
Dzią byłyśmy u lekarza bo mała mi kaszlała w nocy ale lekarka powiedziała, że cech infekcji nie widzi ale coś tam świszczy przy osłuchiwaniu, jutro idziemy spr poziom hemoglobiny. I pytałam o obiadki mówiła, że już możemy dawać po całym słoiczku ja są chęci 🙂

Hmmm...nie pamiętam co jeszcze 🤨

Aaaa Karola po Twoich perypetiach z Franiem powiedziałam M, że drugie dziecko najwcześniej jak Zojka pójdzie do przedszkola 🙃 A w ogóle chyba dalej zęby idą bo od trzech dni jest kosmicznie marudna, po prostu ja wymiękam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
uffff.. przeczytałam 🤪

Morskooka ogromne buziaki dla Sebusia 😘 😘 😘

dziewczyny ale miałyście wenę na stare hiciory 🙂
Tosia no rzeczywiście skakałam w rytm coco jambo i to jeszcze po schodach żeby Małą wykurzyć 😁 ale myśle że gdyby nie ta cesarka to dłużej od Ciebie bym chodziła, tak przynajmniej mówili mi lekarze w szpitalu że ni widu ni słychu porodu i szybko nie urodzę.. oj kiedy to było.. 🙂

Ania ja do tej pory płaczę przy lullaby 😮
i mamy tak samo z jazdą samochodem, modle sie żeby śmignąć na zielonych bo wystarczy że stanę na chwilę i jest płacz 🤔 😁

i oczywiście też tak mam że tylko zacznę Kornelię karmić i nagle natychmiast muszę do kibelka, już mi sie zdarzało odstawiać Małą na bok i lecieć w te pędy 🙂

Domi jak mojego nie ma to też Małej robię nawilżanie a nie kąpanie bo nie jestem w stanie dźwignąć wanieniki pełnej wody ☺️ 🙂

Monika ja nie zagęszczam i Mała ładnie śpi całą noc, odpukać! tzn je przed spaniem tylko cyca
co do kaszek to nie wiem, nie jestem do nich przekonana że tak wcześnie, wydaje mi sie że tam dużo chemii, wolę jej dać słoiczkową marchewkę albo inny obiadek.. kaszkę myślałam tak po 5 a może nawet po 6 miesiącu wprowadzić

Ula ja zaczęłam wprowadzanie od samej marchewki, też słyszałam żeby z owocami ostrożnie bo są słodkie i jak sie Dziecko przyzwyczai to nie będzie chciało warzywek jeść.. później (za parę dni) planuję dać jej dynie a później ziemniaczki 🙂
a ja dawniej też dokarmiałam Małą na śpiocha o 22 bo zasypiała mi koło 19-20 a po jakimś czasie chyba skapowała o co chodzi i zaczęła sie sama budzić o tej 22 tzn przesunęło jej sie to nocne spanie z 19 na 22 dzięki czemu dosypia do tej 6-7 rano także myśle że może i Antosiowi sie poprzesuwa i zacznie przesypiać nocki 🙂

Karola buziaki dla Frania i Stasia żeby sie nie pochorowali 😘 😘

ojej ale kupsko poszło! chyba trzeba będzie przewinąć łącznie ze zmianą ubranek 😮

a! no właśnie jeszcze o ząbkach było- ja już sama nie wiem, chodzimy do dwóch pediatrów i mówie do jednej że chyba jej ząbki idą a ona że nie nie nie to nie ząbki.. a dziś druga sama od siebie mówi "oj ząbki jej idą, lada moment sie wyrżna" 😮 no to już sama nie wiem..

maj gat ona dalej ciśnie do tego pampka, boje sie że go urwie 🤪

dobra idę ją przebrać, już nie pamiętam co jeszcze.. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja mowie o zageszczamiu jak juz sobie nie bedzie pojadal no bo mysle ze kiedys bedzie ,u ,alo ale teraz nie mam zamiaru dopoki je i mu starcza to nie mam zamiaru wstaje raz w nocy i raz bad ranem mysle ze jest ok.
kuzynka moja sciagala swoje mleko i dodawala kaszki bobovita tej zoltej niesmakowej

mysle ze Oli se najada a wszelkie zmiany bede konsultowac z pediatra.
tez sadze ze ni ma zoladeczka zapychac dla wlasnej wgody mnie tam nie przeszkadzajego jedzenie w nocy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Dziewczynki 🙂

U Nas szaro, buro i pada także caaalutki dzień w domu 🤢 Jasiu dzisiaj przepięknie spał w nocy, usnął 19.40, pobudka na cyca o 1.30, 6.20 i jeszcze pospaliśmy do 7 🙂

Tosia niezły akrobata z tego Twojego Jasia 😁 😁 Fajnie że w końcu zasypia w wózku 🙂
A co do labradorów, nasza Tosia od samego początku była świetnym kompanem zabaw dla Nikosia i myślę że Jasiu też jak podrośnie będzie mógł korzystać z jej towarzystwa 😁

Morskooka buziaki dla Sebusia z okazji 4mcy!! 😘

Karola zdrówka dla Chłopców! 😘

Monkado mam nadzieję że wyniki Kornelki będą ok, a zwiększona dawka wit. D pomoże główce 😉

A ja o słoiczka i kaszkach to nawet jeszcze nie myślę, pewnie ok. 5mca zacznę coś wprowadzać tak jak Nikosiowi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj potrzebowałam dowodu, patrzę, a w portfelu puste miejsce na dowód. Aktu urodzenia też nie ma. Szukałam ich, bo ostatnio miałam wszystko razem jak składałam becikowe.
Ja pierdzielę............................................
Ale jestem zła 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Usnęła moja mała, pewnie z 30 min pośpi 🙂
a ja dalej szukam lokalu na chrzciny,
czekam teraz na menu z jeszcze jednego, a jutro do dwóch pojedziemy
Naprawdę u nas to masakra takie ceny wołają.

Tosia może masz z papierami Jasia schowane,
ja mam wypis ze szpitala i inne wyniki w jednej teczce

O już wstała, czyli drzemka 5 minut 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...