Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2012 | Forum dla mam


kinia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Monika no właśnie też przeczytałam że lioton 1000 to raczej nie, tylko altacet 🤢
a moja Kornelka też wczoraj 4 kupy, wyższa temp - 37,5 a normalnie ma 36,6 i maruda straszna ale ja akurat zwalam to na szczepienie raczej nie na ząbki bo ostatnio doktorka powiedziała że do ząbków to jeszcze daleko.. 🙂 obserwuj Oliego, ja na wszelki wypadek już zakupiłam taki żel łagodzący na ząbkowanie 🙂

Ania Twój Mąż to czasami przechodzi samego siebie 😠 wiesz mój jakbym przestała sprzątać to nawet by tego nie zauważył więc może lepsza będzie rozmowa? wytłumacz co Cie boli, denerwuje, że jesteś zmęczona i po prostu oczekujesz od niego pomocy bo praca przy Dziecku to naprawdę ciężka robota.. mam nadzieję że szybko sie pogodzicie 😘
a szatkę i świecę też sama kupowałam bo jak ja byłam Chrzestną u Brata to on kupował 🙂

Kasiala hop hop odezwij sie bo pomyślę że Cie zamęczyli na fitnesie 😉 😁

mam nadzieję że ta nocka będzie lepsza bo poprzedniej chyba przez to szczepienie Kornelia sie parę razy wybudzała no i musiałyśmy zaliczyć nocne cycuszenie..

miłej nocki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ania ja robię tak że jak karmię "na noc" to idę do sypialni, zapalam tylko takie malusie światełko, wyłączam wszystko w domu (w sensie telewizor/ radio i wszystko co wydaje niepotrzebne dźwięki) i ona przez to wprowadza sie w taki klimat spania, często już przy cycusiu zasypia także tylko ją odkładam a jak nie zaśnie to też ją kładę i daję smoczka i wychodzę.. może i na Kamilkę by podziałało?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam sie Oli juz marudzi bo mu sie nudzi 😁
ja musze zakupic ten zel na dzialselka a jaki masz??

ja jak usypiam Oliego to tak kapiel, cyc i po cycu lozeczko i on juz ma tak wypracowane. swiatlo - lampka nocna wiec jest polmrok czasami zasypia przy tv ale ja sie wierci wylacvzamy i zasypia bez problemu
Oli na mnie patrzy blagalnym wzrokiem wiec narazie zmykam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzien doberek 🙂 🙂u nas dzis pochmurno a musze do miasta sie wybrac...zawdze jak musze cos zalatwic to pogoda do dupy 😞 Ania u mnie tez tak jest ze Filip po kapieli najczesciej zasypia przy cycku i tez tylko mala lampka do karmienia...jak go odkladam to sie czasami wybudzi ale wtedy zostaje przy nim masuje go po brzuszku i zamykam oczy bo czytala zeby nie patrzyc w oczy dziecku jak chcemy zeby spalo i tak pare minut kiedy widze ze juz odplywa czekam jeszcze i potem to on juz spi....tylko czysami sa wyjatki ale to jak dziecko 😉 😉musicie z Kamilka wypracowac rytual jej usypiania w nocy bo sie wkonczysz kobieto 😲 😲duzo ciepliwosci i wytrwalosci Aniu zycze
Monkado duzo sloneczka zycze i buziak dla Kornelki 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
He 🙂
my tez my swoje nocne zwyczaje. o 18:30 kapiemy, potem cyc i łózeczko. poprostu kładziemy małego do łózeczka prz lampce nocnej i wychodzimy albo chwile pomarudzi albo od razu usypia.
Cos gardło mnie boli:/
Musze małemu obciac pekaesy bo mu zaraz do oczu bedea wchodzic takie ma długie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć, ale się dzisiaj nie wyspałam 😞

U nas schemat dnia wygląda następująco:pierwsze jedzono ok 6:30-7:30, później co 3-4 godziny po 120-150ml, po południu dostaje deserek lub obiadek (pół małego słoiczka), ok 20 kąpiel, przysypia na dwie godzinki, budzę go ok 22-dostaje mleczko, odkładam go do łóżeczka gdzie sam zasypia w kilka minut. I tak sobie śpimy do rana 🙂

Wiecie co? Chcę Franka posłać do przedszkola albo klubu malucha. Wynalazłam wczoraj jedno takie ciekawe miejsce gdzie można zaprowadzać dziecko na kilka godzin dziennie. Myślę, że dużo lepiej będzie się rozwijał wśród dzieci a nie jak siedzi ze starą matką w domu całymi dniami. Może w końcu nauczy się dobrze mówić, bo jak na razie to tylko pojedyncze słowa 🙂 Mam nadzieję że nauczy się też dyscypliny,posłuszeństwa, odpowiedzialności. Tylko martwię się cz panie sobie dadzą z nim radę...
Muszę do nich napisać czy w ogóle są przyjęcia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aha a wracając jeszcze do tej szatki i świecy to widać u nas w regionie jest inna tradycja. Jak pierwszy raz mieliśmy chrzcić dziecko to też się zdziwiłam, że chrzestni chcą kupić. Chrzestna Stasia mówiła jeszcze, że kupi strój bo podobno tak się robi... No ale bez przesady!! 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie
Mała usnęła o północy 😞 wstała dopiero o 6 rano 🙂 pojadła usnęła i pobudkę zrobiła dzisiaj o 7.30.
Za to jak leżała w łóżeczku a ja odkurzałam to znowu usnęła 🙂 i pospała godzinkę.
Dziewczyny ja taki rytuał usypiania jak piszecie robię codziennie i to po 3 razy.
Od kąpieli w sypialni, przygaszone światło, zero hałasu jemy, mała usypia odkładam ją do łóżeczka śpi koło 20 - 30 min budzi się i nie chce ani jeśc, ani spac, tylko bawic 🙂 I tak powtarzamy jeszcze raz, albo dwa razy 🙂 A może ja powinnam karmic ją w hałasie i przy świetle 🙂
Już się z tym pogodziłam, że usypia późno, zresztą ma to chyba po mamusi, bo ja to kiedyś oczywiście popołudniu mogłabym spac a siedziec wieczorem i w nocy 🙂
Szatkę kupiłam, teraz tylko mam nadzieję że zdążą ją zrobic i przysłac, ale pani powiedziała że w poniedziałek wyślą 🙂
Kasiu a powiedz w czym w kościele była Emilka, tzn. czy zakładałaś jej kombinezon jakiś,
bo muszę małej coś ciepłego dokupic bo sama sukienka i płąszczyk to chyba za mało przy obecnej temperaturze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania, my kąpiemy, włączam lampkę nocną, cycuś, odkładanie do naszego łóżka, marudzenie, drugi cycuś i przytulanie, zasypia.
A może nie reaguj na chęci zabawy? Włącz kołysanki, nie zagaduj 🤨
Kurcze nie wiem 😠
Ale wiem, że to potrafi zamęczyć, bo raz Jasior pobił rekord i nie spał do 22 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Już ją kiedyś braliśmy na przetrzymanie i zostawiłam ją w łóżeczku tylko że wtedy to jest taki ryk, jakby ją ze skóry obdzierali, normalnie tchu nie może złapac, potrafi krzykiem wszystko osiągnąc.
Od samego początku próbowaliśmy brac ją na przetrzymanie, że popłacze i przestanie ale to nie u Kamilki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oj to widać Kamilka nocny marek jest 🙂 dobrze że dała Ci pospać do 6 rano to już sukces 🙂
Kornelia też wszystko osiąga krzykiem i płaczem zwłaszcza u tatusia 🙂
a teraz uwaga uwaga u nas też sukces- Kornelia właśnie zasnęła prawie bez płaczu i co najważniejsze nie na rękach ale za to w wózku 😜 ale przynajmniej mój kręgosłup nie powiedział auuuu 🙂
a ja latam z motorkiem w tyłku bo obiecałam mężowi małe przyjątko rodzinne z okazji jego imienin więc dziś muszę posprzątać, jutro gotowanie, a w sobotę imprezka, później jeśli szwagierka sie zgodzi zostać z Małą to wyjdziemy sobie na miasto 🙂

Monika ja kupiłam bobodent żel- taki mi pani w aptece dała ale nie użyłam jeszcze i nie znam opinii więc nie wiem czy to dobre będzie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam niewyspana 😞 ania bedzie dobrze moja dzis pobila rekord mialam takuego nerwa, ze myslalam ze eyjde z domu. postanowilam wczoraj zrobic u malej pozadki w szafkach itd wiec moj sie zajol Amelia tak sie nia zajmowal ze uspal ja i spala popoludniu a raczej prrzed kapiela 2godziny. wykapalam ja pobawilam widze marudna to karmie zasnela dalam ja do lozeczka i pospala cale 5min. znow cycus glaskanie zeby zasnels nosze na rekach juz ledwo na oczy widdzialam z tego wszystkirgo zasnela o 3:20 😠 😠 😠 😠 😠 o 4budzik dzwonil oczywiscie ja musialam wylaczyc bo moj kochany to nigdy nieslysze 4:50 slysze mala placze poszlam jej zrobiv mleko z nadzieja ze pospi dluzej nakarmilam i co pospala do 6:30 wzielam ja do siebie zlapalam za raczke i pospalysmy razem do 13. obudzillam sie z takim bolem glowy i jeszcze pogoda sliczna a ja niemam sily wyjsc z nia na dwor moze jak moj przyjdzie to ja wezmie na troche.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...