Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2012 | Forum dla mam


kinia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Dziewczyny dajecie dzieciaczkom tylko słoiczki, czy gotujecie, czy to i to?
W niedzielę dam małej pierwszą marchewkę i oczywiście kłótnia z mężem bo mówię mu że słoiczki będę dawac i gotowac też, a on mi mówi że leniwa jestem i gotowac mi się nie chce, a słoiczki to same konserwanty. Jakbym jego matkę słyszała 😞
Ciekawe skąd ma pewnośc czy marchewka którą kupi nie była na jakimś świństwie hodowana.

W ogóle to wprowadzanie jedzenia mnie przeraża, bo nie wiem co i jak.
To jakbyście miały chwilkę to napiszcie jak wprowadzałyście jedzonko, ile, co i kiedy.
Z góry dziękuję 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Aniu ja na razie daje tylko słoiczki, bo nie chce mu dawac marchewki z marketu, a nie mam zdrowego zródła i to jest dla mnie główny argument za słoiczkami.
ja pierwszego dnia dałam marchewke Gerbera 2 łyzeczki, drugiegi dnia to samo 4 łyzeczki i tak jeszcze 5 dni po pół słoiczka potem tym samymm sposobem dawałam maarchew z ziemniakami. Dlatego tak długo bo ponoc uczulenie na skłładnik moze wyjsc po 5-6 dniach. potem próbowałam dac ziemniaki z dynia ale pluł to dałam jabuszko, trzeciego dnia jabuszka wcial juz cały słoik 🙂 no i teraz co pare dni daje cos nowego, ale nie wszystko chce jesc..ma smaki 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzięki Morsooka za info, ja spróbuję tą zwykłą, moja kuzynka daje i jest ok tylko muszę od niej wyciągnąć z jakiej firmy ale spróbuję ostrożnie na sam początek i będę patrzyła czy jakieś uczulenie nie wychodzi, a jak sie pojawi to spróbuję wtedy z tą bobovitą 🙂

Ania ja też daję słoiczki, nie przez lenistwo tylko myślę że jednak w tych słoiczkach mają atestowane warzywa i owoce a tak jak kupię w markecie to nie wiem czy to zdrowe czy z metalami ciężkimi a nie mam dostępu do warzyw ze sprawdzonego źródła
a dobrze że przypomniałaś mi bo miałam pisać bo trochę informacji ze śląska mam bo mój brat tam mieszka (chorzów) i ponoć gdzieś wyczytał żeby dzieciom nie dawać tych warzyw marketowych bo część jest hodowana gdzieś tam w okolicach a tam grunty są skażone i lepiej ze słoiczka..
a ja podawałam tak jak Morskooka pisze- każdą nową potrawę przez ok 6 dni zaczynając od paru dosłownie łyżeczek i na nast dzień więcej i więcej 🙂 zaczynałyśmy od marchewki, później zupka jarzynowa (tam jest marchewka, ziemniak i pietruszka), później dynia i już nie pamiętam co dalej chyba ziemniaczki ze szpinakiem 🙂
Ania a podajesz dalej żelazo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Morskooka Nikoś nie śpi już w ciągu dnia więc wieczorem pada dosłownie w 3min 😁 Dzisiaj już o 17.30 mówił że chce spać ale musiałam Go troszkę przetrzymać bo nie wiadomo o której wstałby rano 😜 A Jasiu na początku nie zasypiał tak wcześnie ale odkąd Nikoś chodzi wcześnie spać to Jasia kąpię ok.18, cy i tak do 19 zasypia, czasami zdarza się później ale to maks. do 20. Po prostu przyzwyczaił się do tej pory i już 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu ja kupilam pare sloiczkow i pierwsza marchewka gotowana na parze i zblendowana. smakowala. potem sloiczek na 2 razy mial czyli 3 dni marchewka teraz jkuz 2 dni marchewka i ziemniaczek - sloiczek ale ze juz nie mam to jutro gotuje marchewke i ziemniaczka(wiem ze nie sa one za zdrowe ani w sloiczku ani gotowane tzn nigdy nie wiesz co skad jest) wiec probuje.

potem podam znow marchewke ( mam sloiczek ) i marchew z ziemniaczkiem . potem mam jeden sloiczek ziemniaczka i szpinaku to podam, potem z dynia ( ale musze ich dokupic jeszce) w kazdym badz razie na poczatku 3lyzeczki, potem 5 lub 6 a dzis juz zjadl pol sloiczka tak mu smakuje... ja czytalam ze do 24 godz wychodzi uczulenie wiec dlatego na drugi dzien jesli jest o k mozna wiecej podac.
no a potem jabluszko, marchew jablko, aha i do kazdej porcji gotuje zwylky grysik (kasze manne Melvit) tak jest gluten i dodaje mu mala lyzeczke i on to zjada.
a powiedzcie mi bo mam 2 zupki jarzynowew sloiczku myslicie ze po warzywkach moge mu podac??

aha ja mysle ze marchew ziemniak i jabklo mozna samemu tylko te inne polaczenia typu ziemniak szpinak, dynia, jablko morele czy brzoskiwnie to w sloiczkach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A po tym jedzonku to cycuś nadal prawda?

Monkado żelazo jeszcze podaję, teraz w sobotę robimy badania a w przyszłym tygodniu idziemy prywatnie do lekarza to zapytam co dalej i o całą resztę, tylko listę pytań muszę zrobic 🙂
i chcę żeby obejrzała pępuszek, bo nie wiem jak powinien teraz wygladac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha zmiksowany rosół. Mówiłam Wam, że trzeba już dawać rosół to mi nie wierzyłyście.
Ale Danonki też są spoko 😜

Ja mam lepszy żart. Była ostatnio u mnie koleżanka z 11 mc synkiem i okazało się, że już on nie je żadnego mleka modyfikowanego tylko pije normalne krowie, a na obiad je to samo co ona. A w ten dzień nie chciało jej się gotować, bo była u mnie i zabrała go na łagodne udko i frytki do KFC. Przebijeta to? 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie oprócz smażonego, ale jak taka dzidzia może jeść schabowe, mielone itp? 🤪
Widziałyście fotkę na fb? On jest z 30 grudnia, a waży 8kg teraz, więc mniej niż mój 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...