Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2012 | Forum dla mam


kinia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
co do jedzonka to niektorzy naprawde przesadzaja....i gdzie tu nawyki dobrego zywienia skoro dzieciaczki jedza fastfood 🤢 🤢ale jak to Agatka pisala nie moje dziecko nie moja sprawa
Moj sie wlasnie obudzil z placzem nie wiem dlaczego a ze farbuje wlosy to nie moge do niego pujsc i musiala mojego wyslac a on juz z fachem ze przeze mnie musi do niego isc....czaicie przeze mnie 😠 😠 😠co za dupek...dobrze ze nie dlugo jade do rodzicow
Kinia dzieciaczki superasnie i wspolczuje utrudnien.dobrze ze u was nie pada snieg bo byloby wam zimno bez ogrzewania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A moje dziecko pojedzone, chyba bo tak się rzucała przy cycku że ją odstawiłam i teraz cały mnie boli, bo wiecie Kamilka zaciska mocniej dziąsełka i próbuje zobaczyc co jest za nią.
Teraz leży w łóżeczku i coś cmoka, więc pewnie ręka poszła w ruch.
Nie mam do niej siły.

Kurcze najwyższa pora zacząc myślec o prezentach i to nie tylko dla dzieci 🙂 Macie już jakieś pomysły?
Chyba coś zjem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej, miałam dzis problemy z netem i dlatego nie zaglądałam. Przeczytałam wszystko i oczywiście połowy nie pamiętam, chyba wszędzie dziś brzydka pogoda była bo popisałyście sporo 🙂

Kinia super chłopaki!

Temat jedzenia bomba! Rosół ?? No moja teściowa też ostatnio mówiła, że zaraz będzie Zojce rosół gotowała! A 7miesięcznemu to już z obiadu można dawać! 🤪
Ale frytki i KFC? brak słów!

Właśnie miałam się dopytać o ten gluten bo ja to trochę zaniedbałam i Zojka dopiero trzy obiadki jadła z kaszką (gotowy słoiczek z hippa z kaszą manną) a tak to nie wiedziałam jak. To po prostu gotujecie łyżeczkę zwykłej manny i dodajecie do obiadku??
Ilka jak na opakowaniu jest "po 4 miesiącu" to dziecko musi mieć skończone 4 miesiące a jak jest "od 6 miesiąca" to skończone 5 a 6ty leci czyli tak jak Twój Jasiek teraz.
A te siedzisko, moja przyjaciółka miała i chciała mi przywieźć ale przyznała, że jej synek mało z tego korzystał. Pomijam fakt, że wydaje się niezdrowe bo to w końcu przymuszanie dziecka do siedzenia jak jeszcze samo nie potrafi.

Moj M każe mi napisać, że go kocham 🙃
Wiecie on się ze mnie nabija, chodzi i gada " Ty mamuśko", "już piszesz na tych mamuśkach", "znowu mamuśki" itp 😁

Jejku już nie pamiętam 😞
Jutro będę już chyba na bieżąco. Chyba, że sypnie śniegiem i znowu mi net wyłączą.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania ja już mam prawie wszystkie wymyślone i część nawet zamówionych. A wiecie co, już drugi fotelik zamówiłam bo te kołyski są do 9kg a to już tuż, tuż 🙂 A i będzie jak mój brat z małym przyjedzie to będą korzystać. KUpiliśmy Chicco xpace czy jakoś tak bo w testach zderzeniowych jeden z lepszych.

A z wprowadzaniem to ja trochę źle to robiłam bo pierwszy raz dałam 1/3 słoiczka samej marchewki a potem to już po 1/2 słoika tylko stopniowo wprowadzałam nowe smaki ale jak np. dawałam dynie z ziemniakiem to też od razu pół słoiczka. Nie myślałam w sumie o tym, że powinno się od kilku łyżeczek zacząć. W sumie Zojka mnie z jedzeniem nie ograniczała to nie pomyślałam, że może ją coś uczulać.
CZytałam o tych wskazówkach żywieniowych i tam było napisane, że to tylko schemat a nie ścisły plan i żeby tak nie panikować 🙂 Także Ania spoko to tylko jedzonko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam pierwsza!? 😁

U nas nocka taka nawet udana, jadł o 3 i o 6 ale w miedzy czasie musiałam do niego chodzić.

Rosi ja podobnie jak Ty zaczynałam z jedzeniem i nic złego się nie działo. Mój dyni nie chciał w ogóle jeść, wszystko wypluwał więc go więcej tym nie katowałam. Za to wczoraj obraził się na mnie, bo podałam mu pół słoiczka zupki z indykiem i był za mało! 😁 To chyba jego ulubiony obiadek do tej pory.

Tosia a Jaś jeszcze mieści Ci się do tego fotelika? Bo u nas jak dojdą te wszystkie kombinezony, kocyki itd to powoli robi się problem a mój J jest mniejszy od Twojego, nie wiem czy 7 juz waży. Dowiem się za tydzień na szczepieniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
musze rekawiczki zakupic hehe moj Oli dzis usadil pomaranczowa kupke 😁

a co do sloiczkow to skoronie ma nic z brzuszkiem po pierwszej dawce to msle ze spokojnie moze zjesc pol sloiczka.
a ta kaszke manne to tak lyzeczke do obiadku dawallam , ja tego rozkminic nie moglam bo tak pisza ze masakra ale kuzynka mi wytlumaczyla prosto i wyraznie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mowicie o fotelikach do samochcodow?? moj Oli tez ciezko sie wsadza 🙂 do fotelika w kombinezonie ale to urok zimy 😁 foteliki sa do okolo 9kg a wiekowo do roku ale nie mozesz sadzac Tosiu JAsia w tym nastepnym bo ze wzgledu na to ze nie siedzi jest niebezpiecznie.

my dostalismy fotelik na chrzciny Maxi Cosi, jjest naprawde super jest chyba do 18 kg jakos tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć witam
spóżnione buziaki dla Jasia i Kornelki 😘 😘 i dla Kamilki 😘 😘

a ja mam fotelik maxi cosi i one jakies takie małe są i Antoś juz się w nim nie miesci 🥴 jak wychodzimy to bidulek tylko w samej bluzie bo z kurtka to nie ma szans, i musze go opatulać kocykiem, i też się zastanawiam co teraz, bo na ten większy fotel to chyba jeszcze za mały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a co do jedzenia to dziewczyna z którą chodzę na spacery jak gotuje małej zupki to dodaje kostki rosołowej a słoiczki dosala 🥴 🤢, mówi że tej kostki to kroi milimetr, tylko ja sie pukam w głowe PO CO! no ale się nie wtrącam, a danonki też już jej daje z dobry miesiąc 🤢, tylko że mała ma teraz jakieś 7 miesięcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Halo 🙂

buziaczki dla Kamilki 😘 😘 😘

Kornelka popakowana w te wszystkie bluzy i kurtki też jest na styk do fotelika ale jakoś tak zakodowałam że te maxi cosi są chyba do 11kg więc jeszcze troche nam posłuży po Mała waży niecałe 6,5kg, no chyba że sie nie będzie już mieściła gabarytowo..

Monika to wytłumacz proszę jeszcze raz z tą kaszą manną żebym sie upewniła czy dobrze zrozumiałam 🙂

Rosi a jak tam ta temp Zojki?

Kasiala gdzie znowu zniknęłaś?? jak po szczepieniu? ile Kajcia już waży?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a powiem wam jeszcze historie, bo dla mnie to smutne, ta koleżanka opowiadała mi sytuacje, że poznała kobitkę jak leżała na porodówce i nieraz sms-uja , i ona ma ciężką sytuacje finansową i ostatnio pyta jej sie co daje jeśc swojej córce, bo ona gotuje zwykłą kaszę mannę na wodzie bo nie stać jej na mleko, a na krowie ma uczulenie dziecko, a cyckiem nie karmi, ale nie wiem czemu, wyobrażacie sobie 7 mies dziecko co nie je mleka?? boże co za chory ten nasz kraj 🥴 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzien doberek a u nas nocka nie przespana 😠Filip nie chcial spac i do 2 w nocy spal na cycusiu dopiero pozniej dal sie polozyc ze mna do lozka. ranek z przrbojami bo ja juz sie umylismy ale jeszcze nie ubralismy pieluchy moj syn postanowil zrobic kupe i siku...o i teraz tez kupa poszla tak sie zastanawiam nie za duzo tych kup po czasami to 4-5 🤢 🤢 🤢 🤢a i jeszcze cos odparzenie mu prawie zeszlo i duzna mama chciala przedobrzyc i posmarowalam go jeszcze raz mascia i co dzis wszystko czerwone a na body krew od obtarcia 😞 😞 😞 😞juz sama nie wiem co mam robic, co do sloiczkow to my chyba w przyszlym tyg startujemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...