Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2012 | Forum dla mam


kinia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ok Kornelia śpi więc szybko piszę
U nas na szczęście z tym nocnym spanie samo sie wyregulowało spanko najczęściej od 22- 3/4- i pobudka koło 7/8 ale niektóre dzieci potrzebują pomocy 🙂
Przeczytałam w jakiejś książce taką metodę która wydaje mi sie brutalna i osobiście nie wiem czy bym ją wyprobowała ale może któraś z Was sie zdecyduje- otóż trzeba nakarmić Maluszka częściej przed spaniem np jeśli je normalnie co 3 godz to karmić co 2 np o 18 , 20 i 22 tak żeby mieć pewność że jest najedzone i pózniej powinno spać do ok 3godz nakarmić jeśli przysypia to budzić (żeby mieć pewność że sie najadło) można budzić masując kciukiem po wewnetrznej stronie dłoni, albo delitatnie poruszając małżowinę uszną albo dotykać kręgosłupa (tak jakby liczyć po kolei kręgi) a ja po prostu mówię do niej szeptem "Kornelko obudź sie" i to ją na prawdę wybudza 😁
jak już sie naje to do łóżeczka i teraz uwaga, jak sie obudzi o 5 to... trzeba podać Maluszkowi smoczka 😮 opatulić kołderką, poklepać po pleckach, porobisz "szszszsz" i dziecko ponoć ma zasnąć i obudzić sie o następnej porze karmienia czyli koło 7-8..
Nie sprawdziłam tej metody ale osobiście nie polecalabym Maluszką o małej masie lub wcześniaczkom tylko tym Dzieciom które prawidłowo przybierają
No i zawsze lepiej przedyskutować to jeszcze z pediatrą bo w książkach to rózne rzeczy piszą niekoniecznie dobre
Ok spadam zbierać sie do Kościoła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej

Zjadłam wczoraj kromkę chleba białego i wafelka i dzisiaj rano przeboje z brzuszkiem mieliśmy 😞 chyba jest uczulony na pszenicę...
Teraz wypiłam kawę z mlekiem żeby zobaczyć czy na mleko też jest wrażliwy.
Myślę, że jeśli faktycznie ma alergię na pszenicę i nabiał to pokarmię do chrzcin i przerzucę go na butlę. Przecież ja nie mogę żyć na samym czarnym chlebie, kartoflach i kurczaku gotowanym 😞 wpadnę w jakąś anemię, już mam zawroty głowy w ciągu dnia jak np wstaję z pozycji siedzącej czy leżącej, poza tym mam coraz mniej pokarmu. Choć z drugiej strony czuję się jak wyrodna matka 😞

Tak jak pisałam, wyspał się w dzień a w nocy chciał się bawić, spadł do 1, zjadł,później obudził się o 3 i do 4 nie spał, nast pobudka o 5,6:40 i o 9.

Monkado muszę spróbować tej metody, choć nie sądzę, żeby u mnie poskutkowała bo już nie raz przy nocnej pobudce wciskałam mu smoka zamiast cyca, żeby spał dalej, ale on go za każdym razem zaraz wypluwał.
Właśnie on jak jest głodny to za Chiny nie potrafi ssać dydka bo język mu tak chodzi że go nim wypycha. A smoczka mam Aventa, ale myśl ę żeby kupić innej firmy, może inny kształt smoczka mu bardziej podpasuje.

Aha Kasia dzia za oklask, odwzajemniam 🙂

Weszłam dziś na wagę i mam wagę sprzed ciąży 🙂W KOŃCU!!! przez tą moją zajebistą dietę schudłam już prawie 2 kg!

Pisałyście o sukienkach na chrzciny, ja sobie obmyśliłam że chciałabym mieć w kolorze cytryny, ale nie wiem czy znajdę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie
dzisiaj w nocy moje dziecko spało a ja nie 😞
jak już trochę ulżyło mi się w piersi i zaczęło spływac to zrobił się zastój w lewej 😞
a Kamilka jak na złośc spała dzisiaj w nocy dłużej i jakoś tak mało jadła
Laktator mam i próbuję ściągac, ale nikt i nic tak nie ściągnie tak jak Kamilka
Mnie osobiscie przy zastajach pomagają gorące kąpiele,
przed kazdym karmieniem biorę prysznic albo robię ciepły okład i mleczko samo wypływa 🙂 przynajmniej teraz 🙂

laktatorek mi się obudził 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny powiedzcie mi czy do chrztu to koniecznie dzieciaczki na biało ubieracie,
bo mnie się jakoś te typowe ubranka do chrztu nie widzą, ani wyglądem ani cenowo 🙂
za to znalazłam np. coś takiego, tylko hello kity jest z przodu 😁, ale i tak jest śliczna
http://allegro.pl/hm-piekna-srebrna-sukienka-swieta-chrzciny-i2571926090.html
albo coś takiego
http://allegro.pl/hm-sukienka-2w1-z-body-stan-idealny-unikat-62-i2566903130.html
no i jeszcze ta mi się podoba
http://allegro.pl/tiny-ted-sukienka-ganat-biel-kropeczki-0-3-m-ce-i2578359998.html

mąż mi mówi że powinna byc na biało ubrana a ja sama nie wiem, a nie wystarczy elegancko?
reszta do tych sukieneczek będzie oczywiście biała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania ja Ci powiem że mnie też nie zbyt podoba się jak dziewczynka jest wystrojona w falbanki,koronki,tiule i inne duperele, tak samo jak średnio podobają mi się garniturki dla chłopców, bo jeszcze zdążą się w zyciu nanosić eleganckie wdzianka, a własnie takie ciuszki jak dla starych moim zdaniem zabierają dziecku cały jego urok i niewinność. Poza tym nie dość że słono kosztują to jeszcze na co dzień czy zwykły wyjazd w gości mu tego nie założysz bo za eleganckie...
Tak więc ja na Twoim miejscu też bym kupiła zwykłą sukienusię bez udziwnień w jakiś delikatnym stonowanym kolorze, niekoniecznie białym.

Mnie ostatnio spodobał się w galerii strój dla Staśka do chrztu - spodnie sztruksowe z kantem a do tego z białym kołnierzem i mankietem sweterek brązowo-beżowy w romby, muszka brązowa i czapeczka taka jak sweter. Tylko 140zł aż kosztował 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny, Ania mam ta sukienkę z H&M siwą 🙂 jest śliczna ale jeszcze jej nie ubierałam. A do chrztu miałam bardzo podobną też z h&m i tak sobie myślę, że mogę Ci ją odsprzedać jak chcesz. Zaraz poszukam zdj.
Ja też nie byłam za tym typowo do chrztu ubrankiem i kupiłam zwykłą bawełnianą sukienusię białą.

Moja Zojeczka 🙂
[IMG]http://i50.tinypic.com/23ut1zq.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karola a bierzesz witaminy jakieś dla kobiet karmiących?? Bo naprawdę się anemii nabawisz.
A tymi tabletkami to mnie nastraszyłaś, ja już się tydzień czaje i jeszcze ich nie zaczęłam bo jakoś tak się ich boję, a wykupiłam wszystkie 4 op czyli ok 150zl 😞( nie wiem co robić. Chyba póki karmię zostaną nam gumki 😞

Ania współczuję zastojów, mi na szczęście nie dokuczają. Jak mi się robi jakiś guzek mały to od razu małą przystawiam i jak pije to delikatnie masuję to miejsce.

Co do spania to chyba to od dzieci zależy i nie da się im nic "zrobić" . Moja idzie spać o 21.30 śpi do 3-4 a potem 5-6 i to często jest już pobudka 😞 dziś mi sie udało jeszcze ja uśpić na ręcach i położyłam się razem z nią na kanapie i wyrwałam jeszcze godzinkę ale po tym szpitalu jest taka rozbita i przez to ja też jak zomie chodze. Także Tosia nie jesteś sama 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania śliczne te sukienusie 🙂 uważam że nie muszą być takie typowe do Chrztu i niekoniecznie białe bo one są strasznie drogie, ja pożyczam od kuzynki 🙂

Rosi Zojeczka jest cudniasta! i jaka już duża 🙂

Ania masuj masuj i przykładaj termofor!
Ja też sie dlugo z zastojami męczyłam i teraz też robię jak Rosi jak tylko poczuję malutki guzek to przystawią Mała i masuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rosi proszę zaakceptowac moje zaproszenie do znajomych bo nie widzę małej 🙂

Z piersiami już o niebo lepiej, chociaż teraz mała śpi na dworze z teściową jest i już czuję że znowu się zbiera i twardnieje.
Mnie jak się guzki robiły to też masowałam karmiąc małą, ale wczoraj to od razu wielkie guzy mi się zrobiły i w tej prawej piersi to pod pachą już mi się zaczynał,
zormasowywałam to na siłę pod prysznicem i wyłam na całego

A moja teściowa dzisiaj znowu przyjechała (przyjeżdża co 2 dni :angry 🙂 i pierwsze co zrobiła po wejściu to łapie mnie za cycki, czy aby napewno taki zastój mi się zrobił
a one już takie twarde nie są ale jak złapiesz to bolą
powiedziałam jej tylko: tak bolą mnie jak się je łapie 😠

Karola ale fajne te kompleciki do chrztu
Moja siostra swojego synka też ubrała podobnie, spodnie sztruksy, biała koszula i kamizelka
a najlepsze że oczywiście w używanych znalazła 🙂 wyglądał super
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...