Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
U nas noc byla ok, ale wczoraj w dzien Julcia byla bardzo marudna, miala wzdecie i za nic nie dala rady zrobic kupki 😞 dopiero dzisiaj nad ranem puscilo i wkoncu sie usmiecha 🙂 le mamy klopocik maly z wciskaniem paluszkow do buziaka nie wiem co juz mam poradzic zeby nie wkladala ich do buzki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia no właśnie pisałaś, że okulistka Wam kazała zrobić ten zabieg a ktoś z rodziny męża jk się poradziliście to powiedział jak zobaczył ten kanalik, żebyś odczekała kilka miesięcy i tylko masowała codziennie, że nie wymaga to zabiegu na chwilę obecną. Więc się dziś zdziwiłam, że jednak macie zabieg 😲
Oby było ok po tym zabiegu!!!

Iwcia nic nie poradzisz!!!! Paluszki i tak będą lądowały w buzi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania- tak, no ale minelo te pare tygodni, dalismy antybiotyk, masowalismy i nic 😞 ona tez przyjezdzala masowac i tez nie pomoglo na dodatek Olga zaczela drapac sie po tym oku bo pewnie ja swedzialo oko od tego i stwierdzila ze moze sobie paluszkami uszkodzic rogowke a to by bylo jeszcze gorsze 🤨

u nas tez paluszki ciagle w buzi i lepiej nic z tym nie robic bo tak nasze dzieci poznaja swiat i to jest naturalny etap rozwojowy 🤪

Nacudia- Olga tez ma xciasne wiekszosc skarpetek 🤪 wypasione te nasze bobasy 🙂

Myslalyscie juz o kolczykach dla swoich dziewczynek? Olga dostala na chrzciny 2 pary slicznych zlotych i tak mysle czy to nie za wczesnie.... co myslicie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia to tej drugiej informacji nam nie przekazałaś. Ale najważniejsze, że już po!!!

A co do kolczyków to wg mnie to dużo za wcześnie. Ja się ostatnio zastanawiałam czy by nie przebić na roczek ale doszłam do wniosku, że to chyba też za wcześnie... Ale opcja żeby że na roczek przebić uszka jeszcze u mnie nie jest do końca rozważona i nadal się waham 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny 🙂 jeju biedna Olga, musiala sie nameczyc i nacierpiec 🤨 🤨 🤨 mam nadzieje, ze to cale sondowanie nie bedzie juz potrzebne...
Ulka tez ciagle lapki w buzi, slina cieknie wszyedzie strumieniem 😁 no ale to normalne, trzeba przetrwac 🙂
My od wczoraj u moich rodzicow, wczoraj Ulcia byla nieznosna, marudzila i stekala, pewnie nie podobalo jej sie nowe miejsce, no ale noc ladnie przespala, a dzis inne dziecko, cieszy sie, lata na macie - aniolek 🙂chyba sie przyzwyczaila...tylko moj M mowi, ze tak jakos dziwnie bez nas w domu...niech sobie poteskni, dobrze mu to zrobi 😁

co do kolczykow, to tez o tym myslalam, ale nie mam sumienia kluc malej, poza tym poki nosi czapeczki to beda ja uszka bolaly, lepiej takie rzeczy robic w cieplejsze miesiace...cos mi sie obilo o uszy, ze najlepiej przebijac uszki po zakonczeniu tej pierwszej serii szczepien...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam moje dziewczynki 🙂
Dawno nie pisałam już się stęskniłam 😉
weekend minął "odwiedzinowo " albo my u kogoś albo ktoś u nas 🙂
Dziś od rana miły dzień 🙂 Asia grzeczna, wprowadziłam jej od wczoraj jabłuszko i zajada super 🙂 tylko cmoka 😁
Nacudja, skarpetki są i bez ściągaczy, ja głównie takie Asi zakładam 🙂
Danusiu, biedna Olga... Ja też się zatrzymałam na decyzji o dalszym masaży oczka, ale dobrze że już po wszystkim i oby wystarczyło... Ja bym chyba zwariowała czekając i słysząc jak dziecko płacze 😞
Iwcia łapki w buzi są prawie cały dzień, jak nie zabawka lub smoczek to ręce konieczne hehe, ja się cieszę, że Asia przestała ssać kciuk 🤪 smoczek zadziałał, teraz tylko gryzie wszystkie paluchy a już nie ssie
Danusiu co do kolczyków to mi się marzy jak najszybciej Asi przekłuć, ale chcę poczekać co najmniej do ukończenia roku... Nie wiem w jakim dziecko powinno być wieku, ale tak chyba będzie bezpieczniej 🙂 ale Karolka ma rację z tą czapeczką 🙂 faktycznie może przeszkadzać 😮
Karolka to dziadkowie się nacieszą Ulcią 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziadkowie wniebowzieci, ze maja Ulcie u siebie 🙂 i to jeszcze do niedzieli 😁 na szczescie nie sa tak zaborczy jak moi tescie i najpierw sie mnie pytaja zanim cos zrobia...wiedza, zeby jej duzo nie nosic, bo sie szybko do tego przyzwyczai, nie krzycza jej nad uchem, nie szarpia jej, nie traktuja jak lale do zabawy jak moja tesciowa 😮 no wiec i ja mam troche odpoczynku i oni radosci, no i oczywiscie Ula w siódmym niebie 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka a już myślałam że tylko ja z teściową mam takie przejścia hehe... Jakbym czytała właśnie o tym co ona robi 😜 do tego moja uważa że wszystko szkodzi Asi... Ostatnio dowiedziała się o szczepieniach, że są te różne opinie i od razu stwierdziła żebym nie szczepiła ... Ja już dawno o tym się naczytałam, a teraz ona mnie uświadamia... Trochę za późno hehe 🙂 Jeju, teściowa to temat rzeka... Przed ślubem i narodzinami Asi, było inaczej, a teraz to 😠 Nie wiem jak zniosę to że ona będzie się opiekować małą jak ja pójdę do pracy 🤢 ale nie mam wyjścia i muszę zacisnąć zęby 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hehe ja nie wiem, ze te tesciowki sie takie jedze robia z czasem 😲 moja byla bardzo w porzadku, ale jak juz bylam w ciazy to zaczela mnie pouczac i dawac "dobre rady". Ledwo wyszlam ze szpitala a ta juz dzwonila i radzila czym mam sie podmywac, jak sie z dzieckiem obchodzic, co jesc i oczywiscie dawala do zrozumienia, ze ona wie najlepiej i mam sie jej sluchac, bo inaczej sobie nie poradze 😮...tylko szkoda, ze ona sama taka lekkomyslna, ze przyjechala zasmarkana i kichajaca do Uli jak ta miala tydzien, i pochylala sie nad lozeczkiem rozprowadzajac te wszystkie wirusy 😮 wtedy mialysmy pierwsze starcie i tak juz jest do dzis...na szczescie Lukasz zawsze trzyma moja strone 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u mnie mama jak najbardziej ok ;p daje rady dopiero jak ja zapytam 🙂 no i Julia ja uwielbia nie to co tesciową ;p moja mama jak jest to Julia caly czas by tylko z nia gadala i sie bawila ;p a tesciowa jak przyjdzie to na herbatke i tv 😞 ... Julia nie zwraca na nia uwagi, nawet sie nie usmiechnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
Chyba i my wybędziemy na tydzień do rodziców, bo z mojego męża niewyraźnego czucia zrobiła się wizyta u lekarza i czekam na werdykt. Jeśli lekarz powie, że lepsza będzie izolacja to uciekamy z Młodym do dziadków. Trochę przeraża mnie taka wyprawa, bo wszystko trzeba zabrać ze sobą, ale same korzyści z tego moga być. Ja odpocznę, a moi rodzice nacieszą się wnuczkiem 😉 Najpierw miał Adam jechać do swoich, ale tam wszystkie łóżka zajęte, więc nawet nie miałby gdzie wyleżeć choroby.
Co do tych skarpetek to poszukam lepiej. Bo albo mnie kiepsko idzie albo faktycznie bezściągaczowych nie spotkałam 😉
Teściowa to też mój "ulubiony" temat 😜
A jeszcze te kolczyki. Ja nie mam córeczki, to nie mam dylematu, ale pamiętam że sama miałam przebite uszy w wieku 3 lat i uważam, że było ok. Teraz nie wyobrażam sobie życia bez kolczyków 😉 Nawet musiałam zakupić nowy stojak (taki http://allegro.pl/firmowy-stojak-na-bizuterie-kolczyki-wielki-i3011295027.html) żeby wreszcie uporządkować moją obsesję 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iwcia dzięki 😘
Teściowa jest jak w kawałach hehe 🙂 u mnie moja mnie wkurza tym że ciągle przytacza co ktoś robi albo co się u kogoś dzieje, że coś gdzieś słyszała itd... nie ma własnego zdania tylko ciągle robi wszystko "pod publikę" Ja wychowuję dziecko po swojemu i staram się robić to dobrze, a ona uważa że wszystko wie lepiej bo ktoś jej powiedział albo gdzieś czytała... a jak już coś jej siedzi w głowie to ciągle o tym gada i nikogo nie słucha. Mój Arek na szczęście też jest po mojej stronie i potrafi jej powiedzieć co myśli ale oczywiście wtedy jest obraza... ajjj to jest duuużo pisania na ten temat... już myślałam że tylko ja tak mam... ulżyło mi że nie tylko ja się tak męczę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hehe no to mozemy sie wspierac w wojnie z natretnymi tesciówkami 😁 poza Danusia 😉

Ja tez uszy mialam przebite w wieku trzech lat, ale pamietam do dzis, ze jak bylo w przedszkolu lezakowanie to nie moglam na boczku lezec, bo takie strupy mialam 😮 nie dawalam sobie dotknac uszu, przez co sie papraly, ropialy i bolaly, ale jak tata chcial mi przemyc uszka i poruszac kolczykiem to byla histeria i lament 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
😘 dla Asi 🙂

Mowicie ze tesciowe sie wtracaja- moja mama wrecz przeciwnie- wogole sie nie interesuje - np mieszka plot w plot z siostra, jesj syn ma 2,5 roczku ani razu nie przyszla do nich- nawet na chrzciny bo niby zle sie czuje, u nas tez nie byla no ale to juz by byla wyprawa, jak mieszkam tu 5 lat to byla raz zanim ojciec umral, bylam w szpitalu ani razu nie zadzwonila a bylam 2 tyg, a telefon ma i umie obslugiwac... i przykladyu mozna mnozyc, juz bym wolala zeby sie wtracala...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iwcia mój młodszy brat to też Adam 😆

Danusiaprzykre z Twoją mamą, ja sobie nie wyobrażam nie interesować się dziećmi... Ale niektórzy mają inne priorytety w życiu i już też o takich przypadkach jak z Twoją mamą słyszałam więc nie jesteś odosobniona w tej kwestii (widocznie nie wszystkie kobiety mają instynkt macierzyński-tylko dziwne, że aż czwórka Was w takim przypadku 😉 )
Ale przynajmniej dobrze, że teraz masz spoko teściową to Ci przynajmniej troszkę zastąpi mamę (nie wiem czy to dobre określenie w tym przypadku "zastąpi") Gorzej by było, gdybyś teściową też miała do bani...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja teściowa jest dobra kobieta, ale mi działa na nerwy... i stało się tak jak Asia przyszła na świat... 🤢 ale za to mama jest najlepsza na świecie 😁
Danusiu, dobrze że Tobie się trafiła fajna teściówka, bo jakbyś i ją miała nieznośną to byłoby Ci jeszcze ciężej, a tak to chociaż masz jakieś oparcie 🙂
Asia wszystkim ciociom dziękuje za buziaki i odwzajemnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...