Skocz do zawartości

Powiekszone węzły chłonne u niemowląt i małych dzieci... | Forum dla mam


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie

Czego należy się obawiać?

Miał ktoś z tym do czynienia??
Czym się martwić??

-wyczułam u synka teraz 9 msc mocno powiększone węzły chłonne na szyi,bylismy u pediatry,laryngologa,robiliśmy morfologię,usg....wyniki dobre,tylko te węzły od ponad dwóch miesięcy ciągle są mocno powiększone... szukając informacji na temat-kliknęłam w gogle i szok!! lepiej tam nie patrzeć-same chłoniaki,nowotwory..strach się bać.....lekarka w sumie nie dała na to żadnego leku,antybiotyku-nic...mówi,ze samo zaniknie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mój młodszy brat też charczał, ale się okazało, że przez powiększone migdałki. Źle mu się oddychało i chrapał... Teraz ma 6 lat i przeszło. na szczęście obeszło się bez wycinania migdałków, ale już była planowana operacja, tylko, że jakies tam leki pomogły...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesiące później...
  • Mamusie
czy ktos z was mial podobny problem? moj 2 miesieczny synek ma powiekszone wezly karkowe. ponad miesiac temu byl szczepiony, wiec na pewno nie jest to sprawka szczepien.
Co moze byc przyczyna ich powiekszenia? nie choruje, nie jest przeziebiony. ma jedynie kolki, czy one moga byc zatem przyczyna? prosze o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój synek także ma powiększone węzły - węzły potyliczne (z tyłu główki, "nad karkiem") lekarka powiedziała , że tym akurat się mam nie martwić bo samo zniknie. I tak czasami mnie to nie pokoi , gdyż węzły od czasu do czasu się powiększają i dość długo już je mamy.... Gdzieś wyczytałam nie pamiętam gdzie , że powodem węzłów potylicznych jest alergia , ale czy to prawda? 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
patii0423 napisał(a):
mój synek także ma powiększone węzły - węzły potyliczne (z tyłu główki, "nad karkiem") lekarka powiedziała , że tym akurat się mam nie martwić bo samo zniknie. I tak czasami mnie to nie pokoi , gdyż węzły od czasu do czasu się powiększają i dość długo już je mamy.... Gdzieś wyczytałam nie pamiętam gdzie , że powodem węzłów potylicznych jest alergia , ale czy to prawda? 🤨

nie mam pojecia - musze poszukac info na ten temat. calkiem mozliwe, ze moj maluch jest uczulony na moje mleko... hm... dzieki za podpowiedz. btw. jakbys cos znalazla na ten temat - to prosze o link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...