Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
sylvianka - zdecydowanie powinnas tu czesciej zagladac 😠 😉 😘

Monia - no wiec, nerwy minely, ale i tak wczoraj bylam na niego obrazona. W zasadzie dalej nieco jestem, ale juz sie zaczelam pomalu do niego odzywac 😜 On musial wyczuc, ze dalej sie na niego zloszcze, bo mi nie wchodzil w parade i mnie unikal 😁 Dzis w sumie tak samo, ale chyba musial czuc nieco wyrzuty sumienia, bo dzis rano pamietal, ze po tym jak malego odprowadzi ma isc do skelpu - spytal sie, co on to mial kupic (juz nie chcialam nic mowic , ze przeciez mu wczoraj mowilam 😠 - to samo co Aisak napisala), wiec przypomnialam, ze owoce. Wrocil z 4ema pelnymi torbami 😮 Juz znow pomijam, ze powiedzialam OWOCE, ale pomijajac.. No i zabral sie za porzadki w kuchni zamiast za komputer i jak do mnie podchodzil cos sie spytac, to tak, jakby sie mnie bal 😁 Inaczej jakby nie mial wyrzutow, to on by fochy strzelal 😉 Ja i tak sie odzywalam do niego, tylko wtedy jak musialam. Az mu w koncu powiedzialam, ze jak pojdzie malego odebrac z przedszkola, zeby powiedzial pani nauczycielce, ze duze prawdopodobienstwo, ze Oskarka nie bedzie w przyszlm tygodniu i zeby powiedzial dlaczego. A on mi na to, ze juz to zrobil, wiec ja wiem, ze on wie, ze schrzanil , ale on sie do tego glosno nie przyzna - meska duma, typowy chlop 😉 A i tak na moim stanelo 😉 Zawsze na moim staje 😉 No...moze prawie 😉 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

  • Mamusie
Hej Hej 🙂
sylwianka fakt materiał przy dziecku w kanapie to porażka haha ja mam skórzaną a i tak Ala ją zniszczyła bo jest porysowana a jest kremowa. Proponowałabym na czas póki Milanek nie przestanie Ci rysować mebli kupi coś używanego, skórzanego. Ja mam swoją kupioną za 30f używaną i dziękuję Bogu, że nie kupiłam nowej bo tej nie będzie mi żal wywalić haha Chcemy dopiero na jesień kupić nowy wypoczynek bo wtedy Ala będzie mieć już prawie 3 lata 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny 😉
Byłam z małym na wazeniu i w miesiac mi 230gram przybrał 🤢 już mi sie słabo robi jak mam go karmić bo on ciągle sie wygina i nie chce pić. A jest głodny to widzę 😞 poszłam do gp, nagadałam jej roche, ale ona sobie nie zrobiła nic z tego- no może trochę dokladniej go osłuchała. dostałam skierowanie do pediatry, ale musiałam normalnie o nie walczyć z rodzinną 😠wg niej to nie istotne że wciąż olewają w przychodni wszelkie dolegliwości małego. A refluks ona może leczyć sama szkoda ze przez 4 msc go nie wykryła jak taka mądra 😠 😠nawet to że spadł z 75centyla na 25centyl nie kwalifikuje go do spotkania z pediatrą i to jest stan normalny dla bobasa 🤢 🤢 teraz czekam na list i mam nadzieje ze ten pediatra bedzie spoko, bo inaczej rozwazam powrot do polski 😮
nusia a twoja mala miala reflukks? filmik extra 😉
monia Monia super ze sie przeprowadzacie 😉 nowe miejsce to start nowego zycia, oby pech zostal za wami
magda ech moj tez tak jednym uchem słucha a drugim wypusszcza... a Ty super sobie dajesz rade po tej cc, i na pewno sobie poradzisz bez m. a on moze bedzie mial wyzuty sumienia i bedzie lepiej sluchal 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marylu a nie masz polskich sklepow w okolicy? tam sa kaszki. z bobovity i chyba nestle jeszcze. A masz smoczki tommie tippi? one maja podobny uklad jak sutek.
Madzia dobrze,ze zrozumial. Meska duma......eh
Sylwunia sie zjawila w koncu 🙂 wiedzialam,ze nas nie zostawisz 😁 fajnie,ze mieszkacie sami i wierze,ze jest lepiej...a playgrupa to swietna rzecz, sami uczeszczamy teraz juz na dwie moge powiedziec i jeszcze na jedna sie wybieram . Bedzie bussy 😁
Wlasnie dzis bylysmy na playgrupie. Teraz mala wstala po poltoragodzinnej drzemce 🙂 jak na nia to dlugo!! bardzo dlugo.
Nusia zdroweczka! wodeczka z pieprzem 😁 :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marylu rozumiem co czujesz doskonale co do opieki zdrowotnej tutaj to mi się chce aż płakać - od dłuższego czasu walczę tutaj o pomoc dla siebie i nic każdy lekarz mnie olewa...
Co do jedzonka to ja też używałam polskich kaszek tutaj jest raczej coś na zasadzie ryżu bezsmakowego ale nie wiem nigdy nie w to nie zagłębiałam. Może zacznij też podawać słoiczki owocowe, jogurtowe chyba są od 4. miesiąca jak dobrze pamiętam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mam tommeetippee butelki i nie pije z nich 🥴 na chwilę obecną na prawdę tylko łyżeczka pozostaje. Polski sklep jest, tylko nie za wiele produktów mają, więc wolałabym jakieś angielskie. Ale na dziś mam już jabłuszko ze słoiczka więc podam mu 😉
aisak a byłaś na coś leczona w polsce?! może gdyby uznali opinie polskiego lekarza to by i tutaj zaczęli leczyć? 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aisak_89 napisał(a):
marylu rozumiem co czujesz doskonale co do opieki zdrowotnej tutaj to mi się chce aż płakać - od dłuższego czasu walczę tutaj o pomoc dla siebie i nic każdy lekarz mnie olewa...
Co do jedzonka to ja też używałam polskich kaszek tutaj jest raczej coś na zasadzie ryżu bezsmakowego ale nie wiem nigdy nie w to nie zagłębiałam. Może zacznij też podawać słoiczki owocowe, jogurtowe chyba są od 4. miesiąca jak dobrze pamiętam.


tak, tak - baby rice, bezsmakowe i polecaja jako piewsze jedzonko, jak sie zaczyna wprowadzac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MadziaW napisał(a):
MajaCh napisał(a):
Marylu jabluszko jest ryzykowne.....Zuzie brzuszek po nim bolal dopiero po kilku miesiacach znow sprobowalam i bylo w porzadku,a angielksie kaszki to chyba heinza sa.


heinz, hipp, cow & gate chyba tez robia jedzonko i organiczne organix


Tak dokładnie. Ja z organix Ali kupowałam krążki ryżowe, chipsy - bardzo je lubiła 🙂 A słoiczki to już nie pamiętam z jakiej firmy kupowałam ale chyba z Hippa 🙂 Dawno to było haha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nadrobilam i padam.Wypadlo mi lekarstwo z tego zeba co kanalowo mialam robionego i pol geby mi spuchlo i dotknac nie moge 😞 Masakra.A jeszcze moja dentystka jest przez 2 tyg na zwolnieniu lekarskim,bo ma problemy z plecami!Dobrze ze pani w recepcji mnie z innym dentysta na pon umowila,bo inaczej bym chyba umarla.U Irisha jeszcze nie bylam 😁 A i dzis znowu pol dnia mi siostra na leb kladla,zebym sie nie przeprowadzala.Juz nawet sprzatania za 10f na h mi chciala przez znajoma zalatwic...ta tylko jak ona sobie to wyobraza z moimi plecami,jak nawet w domu Piotrek musi mi pomagac?
Marylu ja polecam z cow & gate kaszki,bo sa lekkie na brzusio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia siostra sie boi, ze sama zostanie:P z jej charakterem znajomych penie nie ma...
Marylu Manini miala refluks z tym, ze ona wszystko zwracala. a na usg niby w porzadku wszystko. staralam sie by nie lezala na plasko, pod materacem miala specjalna podusie, ale mozna wloazyc cokolwiek, zeby spal lekko uniesiony. zacznij tak jak piszesz wprowadzac stale pokarmy, to powinno pomoc. odradzalabym owoce bo to kwas... moze marchewka z ryzem, kleiki, kaszki.
a w pl przepisali leki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlapalo mnie przeziebienie na maksa, mam tylko nadzieje, ze nie grypsko jakies...
zaraz sobie poslanie pod biurkiem zrobie i bede wstawac tylko jak zadzwoni telefon 😜 chcialam sobie w bootsie jakies tablety kupic i specjalnie pojechalam wczesniejszym pociagiem a boots od 8 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry.Julia przespala 12 h!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂
Nusia zdrowka.A to ty na full time wrocilas?Ja myslalam,ze tylko w weekendy 🙃 Co do znajomych siostry to trafilas w samo sedno,bo nie ma zadnych 😁 Tylko kilku jej meza,ale to i tak czesciej Pawel sam do nich jezdzi niz z nia..Ale mnie ten zab boli.oszaleje!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MonisiaD napisał(a):
To ja juz bym to pod full podciagnela.Jak sobie dajesz rade?Ciezko ci pewnie i praca i dom?Tak pytam bo sama planuje od maja do jakiejs pracy sie wybrac.A nie myslalas o tym,zeby Marylke do przedszkola w dzien dac?


o przedszkolu myslalam, bo w jeden dzien pracuje 4h. tylko, ze i tak trzeba zaplacic za caly dzien a to kosztuje okolo 70 😮 wiec mi sie nie oplaca.
moja praca nie jest ciezka, co nie oznacza, ze nie mam zaleglosci w domu:P mam wolne 3,5 dnia. w jeden sprzatam, drugiego prasuje, trzeciego na zakupy itp. dla mnie wazne jest to, ze moglam sie w koncu z domu troche wyrwac:P kocham Manini ale potrzebowalam tez pobyc troszke soba - Ania kobieta, a nie tylko Ania mama 😉
a i dzieki temu Jacek zyskal na kontaktach z Manini i w koncu poznal co to znaczy byc rodzicem:P bo zawsze jak z nia byl to ja bylam w poblizu a teraz musi sobie radzic sam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mi tez wlasnie potrzeba wyjscia do ludzi.Jezu,strasznie duzo chca za przedszkole!Ja sie dowiadywalam to tam w Peterborough jakbym chciala Julie dac od 8-17 to za caly tydz chca 120-150f!! Tyle,ze swoje jedzenie bym jej dawala,bo u nich mozna kupic za 2f dziennie,ale Jula ma na prawie wszystko alergie 😁 😁
Powiem ci,ze strasznie ci zazdroszcze,bo przez to ciagle siedzenie w domu z dzieckiem juz dawno przestalam czuc sie kobieta.I tak jak mowisz,nawet jak Piotrek jest w domu,to i tak glownie ja sie mala zajmowalam.Wierze w to,ze w Peterborough wszystko sie zmieni.Anka moglaby mi tam prace zalatwic,ale problem polega na tym,ze praca jest w systemie 4x4 od 6-18,wiec nie mialabym co z Jula zrobic pod wieczor.Zobaczymy co Piotrek tam znajdzie,bo ta praca od znajomej jest kuszaca,bo nie musialabym nic dzwigac,a i kasa dobra bo na start przez 3 m-ce prawie 263 a potem 320tyg..no nic bedziemy myslec na miejscu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia ale przdszkola council dofinansowuje duzo. Moja kolezanka dala teraz corke w wieku Julii na full czyli 8-17 i rzeczywiscie 80% pokrywaja,a ona pracuje na full time i jej maz tez. Chociaz dla mnie to dziwnie wyglada bo kazdy by tak robil. Obok mnie jest przedszkole i dla takich malych jak Zuzia za sesje tygodniowe po kilka godzin dziennie tylko rannych wychodzi 45f . Mysle,ze to nie duzo. Ale gdzie tu prace znalezc na kilka godzin np.8.30 - 11.00 .....
nie poprawka todla dzieci od 2 lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...