Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

  • Mamusie
marylu napisał(a):
Krzyś chodzi!!!:-)

Nadrobie was jutro :*

Szybciutko mu poszlo 🙂 Gratulacje 😁

Ja jak do znajomej do Anglii przyjechalam, jej maly mial wtedy 11 miesiecy i 1 tydzien i ona jeszcze go nie pobudzala do chodzenia o meblach! A ja, ze mam duzo mlodsze rodzenstwo i jako nastolatka przygladalam sie jak sie zachowuje i kiedy mniej wiecej co potrafi robic, to zaczelam go uczyc np trzymac sie raczkami o uchwyt od piekarnika, zeby choc samodzielnie bez pomocy doroslego stal! Albo stawialam go przy kanapie. Kolezanka nawrzeszczala najpierw na mnie, ze nie moge tak robic, potem zadzwonila do swojej mamy, zeby sie wyzalic, a jej mama na nia nawrzeszczala, dlaczego tak jeszcze z synkiem nie cwiczy i mnie pozniej ta znajoma przeprosila 🙂
Maly zaczal chodzic dopiero jak mial 1rok i 2 miesiace.
Dla mnie to byla dobra lekcja na przyszlosc. Dziecka jak sie nie pobudza do robienia pewnych rzeczy to samo z siebie wielu rzeczy moze nie zaczac robic. Ale nie mowie tutaj o maltretowaniu maluszka, ani zalamywaniu sie: inne dzieci w jego wieku... , a on jeszcze nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karola musze sie z Toba nie zgodzic 😉 Maryla zaczela raczkowac jak miala 11 miesiecy, a chodzic sama jak miala 15 miesiecy (chodzila wczesniej przy meblach, za reke itp). siedziec sama tez nauczyla sie pozniej. rozwijala sie swoim tempem i nie widze w tym nic zlego. zawsze byla grubiiutka i moze dlatego wszystko u niej zaczynalo sie pozniej. najwazniejsze by obserwowac dziecko i nie zrobic mu krzywdy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kajkack napisał(a):
A ja wczoraj ogladalam A.I. Sztuczna inteligencja. Stary film, ale ja nie lubie Si-Fi i nie ogladalam go wczesniej przez to. Ale godny obejrzenia 🙂 Poryczalam sie na nim jak dziecko 🙃


pamietam, ze tez na nim plakalam
my wczoraj z Jackiem ogladalismy "grown ups 2" i kicha straszna. kilka smiesznych scen a tak to flaki z olejem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nusia27 napisał(a):
Karola musze sie z Toba nie zgodzic 😉 Maryla zaczela raczkowac jak miala 11 miesiecy, a chodzic sama jak miala 15 miesiecy (chodzila wczesniej przy meblach, za reke itp). siedziec sama tez nauczyla sie pozniej. rozwijala sie swoim tempem i nie widze w tym nic zlego. zawsze byla grubiiutka i moze dlatego wszystko u niej zaczynalo sie pozniej. najwazniejsze by obserwowac dziecko i nie zrobic mu krzywdy 😉

Chyba mnie zle zrozumialas, bo tam byla 'brzydka' literowka (w ostatni zdaniu napisalam 'ale' zamiast 'ani'), zmieniajaca calkiem sens tego co chciala przekazac. Kazde dziecko ma swoj tok rozwoju i to naturalne. Tak jak kazdy z nas jest inny, a przeciez dziecko to taki sam czlowiek jak ja i ty i inni 🙂
Mi chodzi tylko o to, na podstawie tego przykladu, ze jak dziecka nie postawisz przy meblu/kanapie, to ono jeszcze samo nie umie sie dzwignac i podniesc, zeby samemu stanac o tym meblu. W zwiazku z tym nie ma mozliwosci cwiczyc sobie nozek, uczyc sie chodzic o tym mebelku, zeby pozniej nabrac odwagi i sie poscic 🙂
Sama z reszta napisalas, ze corcia chodzila najpierw o meblach. Sa takie etapy w rozwoju dziecka, ze pewnych rzeczy mozna zaczynac uczyc dziecko. Jesli nie daje rady tego robic, to ok, to znaczy, ze nie jest jeszcze do tego gotowe. Ale moze sie okazac (tak jak bylo z tym malym), ze to dziecku sprawia wielka radoche, ze moze sobie tak postac, poogladac swiat z innej perspektywy niz raczkowanie.
Wiem, ze jestem dopiero w ciazy i nie mam zadnego autorytetu w wychowywaniu dzieci, ale ja to tak widze na dzien dzisiejszy, ze dziecko trzeba pobudzac do roznych aktywnosci. Moze zmienie zdanie za kilka lat, jak bede wychowywala kolejne dziecko. Nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
Ale dzis pospalam 🙂 spalam od 22 do 9 ! 🤪
Misza rano zrobił rano Kayi śniadanie , włączył bajki i poszedł pracować . Kaya przyszła do mnie właśnie dopiero o 9 , pewnie byłaby wcześniej , ale na szczęście myślała ze jestem w pracy 😉
Zgadzam sie z wami, ze każde dziecko jest jedyne w swoim rodzaju i zwłaszcza rozwóju fizycznego nie powinno sie "przyspieszać " bo można wiecej zaszkodzić niż pomoc . Trzeba nauczyć sie obserwować własne dziecko i nie porównywać z innymi w tym samym wieku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sieeema ale wczoraj spedzilam super wieczor.Caly czas wspominalysmy nasze dziecinstwo i mlodosc 🙂 I jesscze w tv stare klasyki puszczali.Najpierw piosenki dzemu,perfectu,a potem mlode wilki i psy lecialy-hehe filmy naszego dziecinstwa 🙂 Ehhhh tata tesknota mnie wziela.Szkoda,ze nie mam wehikulu czasu...
Brawo dla Krzysia!Teraz juz bedziesz wesolo miala.
Kajack mysle,ze w kwestii rozwoju my za duzo wplywu nie mamy.Ja Julii nie uczylam chodzic,a pierwsze 2kroczkki zrobila w 2 dzien swiat czyli jak miala 9,5 miesiaca.jedyne co to regularnie za mlodu na masaze dla dzieci chodzilysmy,bo to fajna sprawa.Moim zdaniem kazde dziecko rozwija sie indywidualnie i poki nie widac,ze jakos bardzo odbiega w rozwoju od innych dzieci,to nie ma co ingerowac...ale fakt,trzeba bardzo obserwoqac,bo od urodzenia moga sie pojawic rrozne problemy jak np asymetria czy oslabione,badz wzmozone napiecie miesniowe i wtedy nie ma co zwlekac,tylko rehabilitowac..ale kazda matka takie rzeczy szybko wylapie.
U nas dzis slonecznie,wiec zaraz nad wode jedziemy:-)
Kasia my dzis o 09:30 wstalismy,ale to dlatego,ze Julia o 12- tej zasnela,bo afera byla,ze ona chce z ciovia Ania spac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki, Na razie Krzyś chodzi jak lunatyk ale pewnie niedługo się rozbryka 😉
Jego tata zaczał chodzić jak miał 10msc (według teściowej) 😜
Maja straszne przeżycia Twoich znajomych 😞
nusia masakra ten film 😞 a ja o żłobku myśle 😞
kajkack Krzyś akurat sam zabierał się i do stwania, trzymania mebli itp. nigdy mu nie pokazywałam 😉 i właściwie obecnie z medycznego punktu widzenia mówi się że właśnie nie należy dziecka stawiać, prowadzić za rączki- bo ma za słaby kręgosłup. jak bedzie gotowe to samo zacznie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marylu nie wszystkie zlobki sa takie. moja mama jest dyrektorka zlobka i jest to najlepszy zlobek jaki znam (i nie dlatego, ze to moja mama 😜). trzeba sie rozgladnac, poszukac opini itp. ten zlobek z filmu nawet nie byl zarejestrowany 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aaaa zapomnialam wam napisac..wiecie co jest najwiekszym plusem przeprowadzki tutaj?Pol roku tu mieszkamy,a ona ani razu nie byla chora!!!Ale to nic,alergia tez minela!!!Az mi dziwnie,ze je normalne jogurty,pije laciate i nic sie nie dzieje 😁 Nawet sok pomaranczowy jest juz nieszkodliwy.Jedyne co jak slodyczy z czekolada poje sporo,to kaszke na buzi dostaje,ale to i tak nic w porownaniu z tym co bylo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziendobry,
My wczoraj bylismy na mszy za dzieci bylo tak smutno 😞 jak tylko spojrzalam na ta kolezanke nie moglam lez opanowac. I ona to samo. Nie powinnysmy na widoku siebie siadac 😞 A Zuza zostala ze znajomymi na czas mszy i to u nich w domu i mamy nie wolala! Chyba znow sie przeliczylam ,myslac,ze to maly dzidzius,a ona sie bardzo cieszyla,ze taka duza jest sama z kims innym.
A co do lozeczka to milion razy ucieka z niego. Zasypia u mnie ja ja przenosze ona znow ucieka i tak w kolo......masakra. juz zaluje,ze je rozlozylam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Mam nadzieje że uda im się ta traume przetrwać razem. Takie przeżycia jedne związki zcalaja a inne niszczą ...
Maju, to już pora aby miała otwarte łóżko, a przychodzi bo często śpi z Tobą ( za Twoim przyzwoleniem ) 😜 dacie radę 😉
Dziś miało być pięknie i słonecznie i jakoś tego nie widać 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Mam nadzieje że uda im się ta traume przetrwać razem. Takie przeżycia jedne związki zcalaja a inne niszczą ...
Maju, to już pora aby miała otwarte łóżko, a przychodzi bo często śpi z Tobą ( za Twoim przyzwoleniem ) 😜 dacie radę 😉
Dziś miało być pięknie i słonecznie i jakoś tego nie widać 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monisia to super. Swiezsze powietrze robi swoje 🙂

Maja to takie smutne z ta Twoja kolezanka 😞 Mam nadzieje, ze oni dadza sobie jakos rade z tym, ze nie zaczna sie nawzajem obwiniac o ta tragedie, ze jakos przejda przez te najbolesniejsze dni.

A ja wczoraj bylam na najwiekszym carboodzie w okolicy 😁 I kupilam skarby dla mojej Malenkiej. Udalo mi sie po £2 kupic kombinezony na dwor (jeden lzejszy, bo Ona sie urodzi we wrzesniu), no i jeden cieplejszy na 0-3m, bo listopad i grudzien, to juz zimne miesiace sa. Poza tym cala pralke miskow 🤪 nawet postacie z Kubusia Puchatka udalo nam sie kupic nie uzywane 🙃 kilka grzechotek 🙂
i najwieksze skarby: karuzele do lozeczka z Fisher Price Rainforest za £4 i playmatt za £3 🤪
Mialam jeszcze chec na Sit me up cosy, ale na jednym stoisku bylo nieuzywane za £10, a na innych oferowano uzywane za £7, wiec szkoda mi bylo kasy na uzywane, a nie mialam sily wracac po to nowe 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry
Moje dziecko od nadmiaru wrazen spala dzis 13h! Szok 🙂
Maja strasznie mi przykro z powodu twoich znajomych 😞Koszmar 😞A co do Zuzi to fakt,juz duza dziewczyna z niej 🙂 Ja tez czasem zapominam sie,ze Julia nie jest juz malutkim dzieckiem 😁
Kajack gratuluje udanych lowow 🙂Ja tez uwielbiam carbooty 🙂 Zawsze cos fajnego wynajde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia szczerze mowiac ja nie przepadalam do tej pory za carbootami, ale w zwiazku z tym, ze dziecku chce sie kupowac dosc duzo zabawek, a sa one niestety dosc drogie postanowilam sie przemoc. A teraz nie zaluje 🤪 Staniemy sie z mezem stalymi bywalcami takich miejc 🙃 Nawet jemu sie spodobaly takie zakupy i czasem ja czegos bym nie kupila, a on to kupowal 😁 Za to on odradzal mi kupowanie wszelkiego rodzaju zabawek na baterie, bo nie szlo ich sprawdzic czy dzialaja, ale zaryzykowalam i dzialaja 🤪 Nawet misia spiewajacego upralam szczoteczka, potem go oplukalam pod prysznice, wysuszylam suszarka i dziala 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karola Carbuty sa zajebiaszcze ile ja mam szkla z nich - mam na mysli wszelkie krysztalowe kieliszki do roznych rodzajow win itd.....
My dzis poszlysmy na jezynki z kolezanka i jej synkiem i zrobie ze dwa wielkie dzemy reszte znow porozdaje, i jablon tam jest wiec mam reklamowke koszteli jeszcze, boze kiedy ja jablka takie z drzewa jadlam.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 🙂
ja tez lubie carbootsy:P teraz mam fajny niedaleko pracy i w kazda niedziele jade tam na przerwie. glownie sa tam ciuchy i zazwyczaj ubieram na nich siebie 😜
a mistrzem jest Aska ktora jezdzi co tydzien. zawsze przywiezie jakies ciuszki lub zabawki dla Manki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...