Skocz do zawartości

Idąc żwawym krokiem... czyli BUTY dla dziecka. | Forum dla mam


Sathi_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Na co zwracacie uwagę kupując buty dla swej pociechy?

Liczy się przede wszystkim cena, wygląd, czy może by pomagały stopie zdrowo się rozwijać (albo coś jeszcze)? Na co patrzycie pierwsze?

Czy wasze pociechy noszą butki w spadku po innych dzieciach?

Macie jakieś ulubione marki, firmy, sklepy, etc?

W jaki sposób je kupujecie (z dzieckiem, przymierzając, na patyczek, wyczucie, etc)?


Ps. Polecam też artykuł, który natchnął mnie do tej dyskusji: Buciki na jesień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałam, że pierwsze buty dziecko powinno mieć nowe 🙂 nie powinny być używane i tego się trzymam. A co do reszty to szczerze przyznam nie wiem ☺️ doradźcie coś, bo będę musiała kupić jej 1 buty i to w dodatku na zimę..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂
my się sugerujemy ceną i wygodą dla dziecka. Tzn. idziemy na zakupy z dzieckiem, mierzymy buciki, robimy parę kroczków. Jeżeli dziecko chętnie idzie, to decydujemy się na buciki 🙂 Bardzo zadowolona jestem z sandałków kupionych w Smyku, niestety nigdzie na necie nie mogę ich znaleźć...

Wrzucam link do fajnego "artykułu" o pierwszych bucikach...
http://smyk.com/art/dla_rodzicow/porady-ekspertow/zdrowe-stopy/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dla mnie cena się nie liczy... tzn. może ujmę to tak: wolę odłożyć, nawet sporo, na nowe, porządne buty a oszczędzić na czymś innym, np. ciuszkach. 😉

Butki po innych dzieciach, mimo, że dostajemy, to jednak ich małemu nie zakładałam. Głupio odmówić, więc wiadomo, ale potem je chowałam. Jak był malutki i nie chodził i były to takie niby butki, to jeszcze okej, ale teraz wolę by miał swoje. Wiem, że niektórzy w rodzinie na to krzywo patrzą (pewnie myślę, że wybredna czy co, heh), ale nie przejmuję się, w końcu nie o nich chodzi a o dziecko.

Wygląd wiadomo, chyba każda chce by butki były ładne... 😜

Nie powiem - raz kupiłam tanie butki tylko dlatego, że były fajne do paru zdjęć - ale już do chodzenia dobre nie były.

A sklep lubię i polecam Zdrową Stópkę. Obsługa fajna, doradzi, pomoże. 🙂 No i oczywiście kupowanie z dzieckiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny a słyszałyście o bucikach Gucio do nauki chodzenia ?
Trochę czytałam o nich na rożnych forach i mamy dzieciaczków były zadowolone 😉
Znajomi mieli dla swojej córki i również polecali
http://www.gucioshoes.com/pol.html
Może któraś z was kupowała je dla swojego dziecka???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
O! Wyglądają naprawdę interesująco. 🙂 Szkoda, że nie słyszałam o nich wcześniej! Choć może się jeszcze pokuszę... Ale póki co szukam coś bardziej na jesień i zimę 😉, a tu jednak mały wybór...
Ale butki swoją drogą śliczne. No może dla mnie osobiście minus, że wiązane - z niesfornym, niecierpliwym malcem to upierdliwe. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kwasiek_ napisał(a):
Ja o Guciach słyszałam, ale niestety nie na naszą kieszeń 🙂 a poza tym znając życie mojej Młodej nie wchodziłyby na stópki (nad paluszkami ma taką dużą poduchę, dzięki której pasuje na nas niewiele modeli bucików)...

to fakt, gucio do tanich butków nie należą 🤔
ja jeszcze ma trochę czasu więc dalej szukam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam
Jeśli chodzi o buty Gucio to ja szczerze polecam....Mój syn stawiał w nich swoje pierwsze kroki....sa bardzo wygodne,lekkie i wyprofilowane jak ortopedyczne.....natomiast osobiście uwazam,ze dziecko uczace sie chodzi jak najwiecej powinno chodzić boso,bo to najlepiej kształtuje stopke.....
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusie
Sathi napisał(a):
Na co zwracacie uwagę kupując buty dla swej pociechy?

Liczy się przede wszystkim cena, wygląd, czy może by pomagały stopie zdrowo się rozwijać (albo coś jeszcze)? Na co patrzycie pierwsze?

Czy wasze pociechy noszą butki w spadku po innych dzieciach?

Macie jakieś ulubione marki, firmy, sklepy, etc?

W jaki sposób je kupujecie (z dzieckiem, przymierzając, na patyczek, wyczucie, etc)?


Ps. Polecam też artykuł, który natchnął mnie do tej dyskusji: Buciki na jesień.


ja przy wyborze butów patrzę na cenę. o mojemu Grzesiowi bardzo szybko stopa rośnie i buty mamy na kilka miesięcy. Ja kupuję buty ( adidaski, sandały, buty na zimę) w ccc, pasuje nam seria "walky". Niestety Grzes ma wysokie podbicie i nie każdy but pasuje, musi sie duzo rozchylać.
Po kims butów nie nosi, uwazam, że buty to rzecz która powinna być nowa. Kazde dziecko inaczej chodzi i inaczek kształtuje bucika. Zakładanie czyiś butów może źle wpłynąc na kształtowanie chodu i stópki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...