Skocz do zawartości

Mamusie na diecie. | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

tuska8 napisał(a):
ja to miałam nadzieje,że będzie dziewczynka...nawet tak dwa razy lekarz nam powiedział na USG,ale ja od razu wiedziałam,że będzie chłopczyk... 🙂 🙂 nie zamieniłabym Go na inne dziecko,tak Go kocham,a dziewczynka zawsze może być druga 🙂 a jak będzie chłopiec to się nie pogniewam.. No,ale zawsze chciałam parkę 😁 i mam wielką nadzieję,że tak będzie.. 🙂


hehe każdy inaczej ja miałam w domu zawsze same dziewuchy wiec chciałam chłopaka 🙂 bo w koło mam same kuzynki i siostre 2 kuzynów tylko na cała najblizsza rodzine 😁 😁 a duza ona jest 😁 😁 hahaha
wiec chciałam chłopaka ale jesst dziołcha i to taka kombinatorka ze szok 😁

WIECIE CO??

POSTANOWIŁAM OD DZISIAJ BIEGAC 😁 😁 😁 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    1199

  • magda123_m

    1638

hehehe Tuska ja tez nie cierpie biegac, wogole nie lubie wysilku dlatego najbardziej ze wszystkich sportow basen mi odpowiada i yoga hehehe, ale na basenie nie bylam juz ze sto lat 😁 tzn. przed ciaza chodzilam 2-3 razyw tyg razem z mezem ale teraz ./..isc sie popluskac z Zuzia... moze byc fajnie ze 20 minut potem bedzie miala dosc. Wlasnie ile czasu mozna dziecko w wannie trzymac bo ja to tak max 10 minut jak sie razem kapiemy bo sie boje,ze sie pomarszczy hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maja ja nie mam takiego natychmiastowego efektu po tym liściu jak piszesz....piję tylko pół szklanki (bo więcej nie mam potrzeby, i też nie codziennie tylko wtedy gdy mam już duży problem) piję na noc oczywiście a działa dopiero rano 😉 hemoroidy też niestety posiadam 🥴 szwagier miał podwiązane chirurgicznie a i tak wychodzą, koleżanka usunęła a pojawiły się nowe.... u mnie pojawiają się po większym wysiłku lub gdy się przeziębię 😉 😁 po porodzie był wielki problem nawet chodzić nie mogłam tak wielkie wyszły mi guzy, ale lekarz olał sprawę bo powiedział że to choroba na całe życie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
GoGr u nas różnicy wieku nie widać, bo ja jestem jak na swój wiek niepoważna, natomiast on jest poważny. Więc się wyrównuje. Powiem szczerze, że ja nigdy nie miałam starszego chłopaka. Zawsze młodsi 😁DD Jakoś ciężko byłoby mi sobie wyobrazić siebie z jakimś 35 latkiem... zwłaszcza, że wyglądam szczylowato.
Co do środków przeczyszczających to kiedyś był Bisacodyl, ale teraz już się go bez recepty nie dostaje. Ja nic nie biorę, bo karmię, za to codziennie rano piję wodę spod śliwek i śliwki zjadam, do tego 2 łyżki otrębów pszennych i 2 płatków owsianych. I problem znikł. Poza tym myślę, że joga też pomaga.
Ja jak się dowiedziałam, że jestem w ciąży to od razu wiedziałam, że synek. Następny też może być facet 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do biegania to ja nie umiem oddychać 😁 i dupa bo nie pobiegam bo zaraz się duszę:P

Co do płci - pierwszego chciałam synka, druga marzyła się córka - nawet mówiłam do brzucha "jolciu" heheh no ale jest synuś i teraz bym go nie zamienila :P

najadłam się pierników ☺️ wpadła kumpela a przy "żalach" dobrze się słodkie wpiernicza...:P

a jeszcze w kwestii środków przeczyszczających to mi ten liść odpowiada pod tym względem, że działa od razu i jest w formie tabletek.. bo herbatki ani np. tej wody ze śliwki bym nie wypiła:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tusia czemu do neurologa?
Bylam na miescie na spacerku troche i wiecie ile kosztuje tu olej lniany?!!! ponad 10£ czyli 50 lub ponad zl siakies 100 ml ! poszaleli
ja sie wlasnie zajadam makaronem ze szpinakiem i Was czytam 🙂
Landusia wez.....Ty i tak prowadzisz 😁
Gogr a Ty klopociki z oddechem, sie pali co?? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Landusia czyli w sumie jak większość z nas 😁 fajna dieta 😁 hehehe
jak Malutka? 🙂

Maja no niestety takie specyfiki są w cenie:/
Co do mojego oddychania to raczej nie zwaliłabym na papierosy:P (po raz kolejny dorastam do myśli o rzuceniu:P) bo paliłam czy nie zawsze nie umiałam oddychać bo ja robię to gardłem a nie nosem i zaraz łapię anginę.. a do tego jak biegnę, ciało się rozgrzewa to automatycznie jakbym chłodniejsze powietrze wdychała.. i wystarczy mocniejszy wdech i całe śródpiersie boli:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po dużym buziaku i dla Nadii i Alanka 🙂 Dzielne dzieciaczki!!
to teraz bez stresów mamusie się biorą za siebie 😁

mi też w końcu pasuje bo wstyd ☺️ znowu się zaczynam zapuszczać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tusia super, że już z Alankiem okay 🙂 dzielny chłopak i rodzice :*
Ja w końcu poszłam na jogę i czuję się jak nowo narodzona. Chyba zacznę chodzić 3 razy w tygodniu. No i od jutra zaczynam w końcu w domu! Tylko, żeby młody mi dał... Myślałam, że po takiej przerwie to gorzej będzie, ale mam coraz silniejsze ręce i coraz wygodniej mi w pozycji stania na rękach 🙂 a na głowie to mogłabym cały dzień stać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow Misia to ja do stania na glowie chyba jeszcze z 10 kilo musze zrzucic zeby sie dobrze czuc hehehe
Dobrze,ze dzieciaczki zdrowe juz 🙂
Macie jakies sposoby na maslo orzechowe oprocz miodu ? czasem podjadam kanapeczke z chleba tego chrupkiego z maslem i miodem to jak snickers, bo maslo ma orzeszki nie zmielone dokladnie 🙂
tostow nie chce bo sie spase szybko :/
Aaaa i ma ktoras znajomych w Lodzi???
chodzi mi o moj wpis na FB 😞 bo mi serce peknie!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja dostałam od znajomej takie info:
‎"Nieprawdziwa informacja o braku Krwi w Łódzkim Banku Krwi grup AB- lub O- dla dwudniowej dziewczynki

Szanowni Państwo,

Od wczoraj zostajemy zalewani pytaniami, czy w Łódzkim Banku Krwi brakuje krwi AB- lub 0- dla dwudniowej dziewczynki.

Informacja o treści

„poszukiwana krew AB- lub O- dla dwudniowej Konstancji, może znasz kogoś??!!” lub podobnej rozsyłana jest pocztą elektroniczną, w wiadomościach SMS, komunikatorami internetowymi i poprzez portale społecznościowe.

Zaniepokojeni Krwiodawcy dzwonią, piszą do nas i pytają czy jest to prawda.

Szanowni Państwo pragniemy potwierdzić, że w Centrum Zdrowia Matki Polki urodziła się dziewczynka Konstancja, która potrzebuje płytek Krwi. Dziewczynka ma obecnie trzy dni i krew będzie potrzebna przez kolejne 3 tygodnie leczenia.

Niemniej pragniemy poinformować, że w Łódzkim Banku Krwi na chwilę obecną nie brakuje krwi. Informacja o tym że brakuje krwi jest informacją fałszywą.

W chwili obecnej mamy stany grup Krwi AB RH- i 0 RH- pozwalające na pełne zabezpieczenie szpitali, a co za tym idzie dla osób jej potrzebujących w tym dla Konstancji.

Proszę jednak pamiętać, że krew można magazynować tylko przez bardzo krótki okres czasu 42 dni a niektóre jej składniki jedynie do 7 dni!

Po tym okresie nie można jej już wykorzystać.

42 dni to bardzo krótki okres czasu. Często więc zachodzi taka sytuacja, w której w jednym miesiącu mamy wystarczającą ilość krwi, natomiast w kolejnym bieżąca krew jest już wykorzystana i zaczyna jej brakować.

Zatem to, że w jednym miesiącu jest wystarczająca ilość krwi nie oznacza, że w przyszłym miesiącu także jej ilość będzie wystarczająca.

Sytuacja zmienia się w każdym miesiącu!

Proszę o tym pamiętać!

Ostatnią taką dramatyczną sytuację z brakiem krwi mieliśmy pod koniec lipca 2011 roku a więc w okresie wakacyjnym, kiedy większość krwiodawców wyjeżdża na urlop. Brakowało osób oddających krew i w tym okresie pozostało nam Łódzkim Banku Krwi obejmującego swym zasięgiem całe województwo łódzkie, jedynie ok. 3 litrów krwi grupy 0 RH-. Taka ilość pozwala na uratowanie jedynie jednej osoby po wypadku z poważnym urazem.

W tamtej sytuacji, karetką, w trybie natychmiastowym ściągaliśmy krew z innych krwiodawstw z Opola czy Raciborza.

Szanowni Państwo, piszemy o tym aby uzmysłowić jak ważne jest cykliczne oddawanie krwi. Zbliżają się ferie zimowe. Jest to okres w którym krwiodawcy wyjeżdżają i ponownie zacznie brakować wszystkich grup krwi.

Jeszcze raz dziękujemy za telefony, troskę i prosimy aby wykorzystać tę pozytywną energię jaką wykazaliście Państwo dzwoniąc do nas chcąc ratować życie Konstancji do oddawanie krwi w kolejnych tygodniach czy miesiącach.

Proszę pamiętać, że Krew dla Konstancji będzie potrzebna także za tydzień, dwa i trzy tygodnie. Prosimy zatem przyjść do krwiodawstwa oddać krew za tydzień, dwa, trzy…

Proszę też pamiętać o innych Konstancjach, które urodzą w kolejnych miesiącach One także będą potrzebowały krwi.

Dziękujemy

Krwiodawstwo Łódź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi wlasnie znajoma napisala,ze juz jest krew bo sie kolejki ustawily po tej akcji zwolywania wszystkich. Ona pracuje w szpitalu. Ciesze sie,ze sie udalo ten FB to w tych sprawach dobra rzecz.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...