Skocz do zawartości

Mamusie na diecie. | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
a co do pasztetu to ja robiłam tak:
3 szklanki pestek słonecznika
1 szklanka płatków owsianych górskich
jedno i drugie zalałam wrzątkiem, żeby napęczniało trochę
potem podsmażyłam cebulę (ja sporo, bo lubię)
wszystko zmieliłam w maszynce, troszkę było suche, więc wlałam odrobinę oleju rzepakowego (ogólnie używam do wszystkiego i myślę, że jest lepszy niż oliwa i olej słonecznikowy)
potem wszystko posoliłam, popieprzyłam i doprawiłam innymi przyprawami, które lubię, a na koniec wrzuciłam w to 30 dkg namoczonych suszonych śliwek
piekłam około godziny w 200 stopniach
wyszła mi z tego blacha kwadratowa, wielkość jak duża tortownica
w przyszłości zrobię z pestek dyni albo z orzeszków ziemnych niesolonych? 🙂))
mojemu małemu to tak smakuje, że zjada ręką wielkie kawałki
a teraz robię krem z selera 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    1199

  • magda123_m

    1638

  • Mamusie
Hej Szczypiorki ! 😁
Ja ćwiczyłam już jakieś pół roku siłownia 4 razy w tygodniu w dni kiedy nie byłam na siłowni w domu godzina ćwiczeń a później wyszło jak wyszło ... życie zaczęło mi się walić i nawet nie myślałam o ćwiczeniach bo byłam na lekarz antydepresyjnych ... teraz muszę po prostu znów się zmobilizować bo siłownie mam 5 minut od siebie.
Ogólnie zanim zacznę ćwiczyć powinnam iść do dobrego lekarza i porobić badania ponieważ ciągle czuję się zmęczona i baaardzo słaba a do tego żołądek przez silną nerwicę wysiadł i ciągle mnie mdli.. a więc jak myślę o wysiłku to mi tym bardziej słabo ... ale muszę po woli zacząć od nowa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiula z orzeszkow moze byc za ciezki dla dziecka. Ale z pestek dyni......mniama, ja dzis na playgrupie jadlam marchewki z humusem!!! heheh smialam sie bo wiele osob sie na mnie patrzylo jak dziwadlo ale zachecilam kazdego ,zeby sprobowal - bo ich bylo niewielu i zajadali sie! Moje kochane polskie dzikusy hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahh jaki lod na chodnikach !! gdyby nie wozek to bym sie chyba czolgala do sklepu 😁
Kupilam humus do krakersow i to marchewkowy! przepyszny z suszonym pomidorkiem na krakersie.
Misia kupilam tez slonecznik i sie namacza. Dlugo musi mieknac???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chce z tego przepisu robic. Tylko bez bazylii bo zdaje sie popsuje smak. Bazylia nie do wszystkiego mi pasuje.
http://mylilveganworld.blogspot.co.uk/2012/08/veganski-pasztet-ze-sonecznika.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sandra bardzo mi przykro 😞 Zdrówka dla Dziewczynek ! Wyjazd nadrobicie za rok 😘

Maja u Ciebie w domu mąż je takie rzeczy ?? Mój by nie zjadła a więc ja nie szykuje dla siebie samej 😞

U mnie chodniki też tak wyglądają 😮

Co do zapalenia płuc to gadałam z Mamą wczoraj na skype i u mnie w mieście jest to samo - wszyscy chorzy ! W ogóle to co Mama mi opowiadała co się dzieje w przychodniach to horror. Znajomy mamy poszedł do okulisty zapisać się na wizytę a pani w okienku w rejestracji mu powiedziała, że ma przyjść 4 czerwca a on, że wtedy będzie wizyta a ona, że nie, że dopiero wtedy go zarejestrują na wizytę ale w tym roku może już się nie załapać !!!!! 😮 😮 😮

Ja na obiadek żurek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aisak moj maz jest wszystkozerny. A mamy gosci wieczorem ,a ten kumpel ,ktory ma przyjsc lubi innosci probowac jest bardzo otwarty na moja dziwna kuchnie i poznamy jego nowa PANIA 🙂 nie moge sie doczekac 🙂 mam nadzieje,ze bedzie ok bo podobno mloda jakas....nie wiem czy dobrze robi 😁 przyprowadza ja do nas a my mamy Zuzie diabla 😁 heheh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...