Skocz do zawartości

prezent na chrzest | Forum dla mam


asia85a_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Asia, nie miałam okazji być chrzestną, ale mogę napisać co moja Ola dostała na chrzest:
- medalik z łańcuszkiem
- mały obrazek święty srebrny w drewnie
- kolczyki
- kolczyki + łańcuszek
- leżaczek Fisher Price
- pieniądze.

Wiadomo różnie to teraz jest z pomysłami na prezenty. Ja jakbym była chrzestną to dla dziewczynki symbolicznie kupiłabym łańcuszek z medalikiem, a dla chłopca łańcuszek z krzyżykiem + jakaś zabawka edukacyjnalub coś tam innego, co przyszłoby do głowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja myślę, że najlepiej spytać rodziców 😉 Podpytać co dziecko nie ma czego potrzebuje i wtedy dokonac zakupu 🙂 Nieraz dziecko pochodzi z pogatego domu i ma wszystko a więc wtedy najlepiej coś pamiątkowego ale nie raz dziecki są z mniej zamoznych domów i wtedy warto zainwestowani nie w pamiątke a w coś co ułatwi i dziecku i rodzicom życie 😉 Mój brat jak chrzestny spytał się mnie co chce dla Ali a że nie miał wielkich funduszy powiedziałam żeby kupił Jej fotelik do karmienia dla mnie prezent pozyteczny i On nie musiał się głowić co kupić 😉 Oprócz tego Ala dostała kolczyki złote bardzo ładne takie dla właśnie malutkiej Dziewczynki i złotą branzoletkę z blaszką na której można wyryć datą chrztu lub urodzenia i te prezenty bardzo mi się podobały bo to na prawdę pamiątki na całe życie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje dziecko na chrzest dostało bujaczek z fisher price, hustawkę elektryczną, krzeselko do karmienia i kase.

Osobiście to bardziej by mi się podobało aby mój syn dostał/ bądź podarować po prostu pammiątkę!
1. np. http://allegro.pl/srebrny-smoczek-chrzest-chrzciny-prezent-grawer-i1977723839.html , są tego typu wózki, grzechotki, buciki itp. z grawerem. ;-)
2. ramka na odbicie stópki albo nozki.
3. są też srebrne ładne obrazki ze święta rodziną/ z aniołem stróżemm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my dostalismy od chrzestnych nietypowyprezent ja sadze bo... usuge fotografa profesjonalnego :-)
Zrobil nam fajne zdjecia z uroczystosci, a potem jak mala miala pol roku piekne zdjecia pamiatkowe. Uwazam ze to byl swietny prezent poniewaz inaczh=j bysmy tylko zrobili samodzielnie - ze wzgledu na koszty. A tak mamy piekna pamiatke. Uwazma ze to byl swietny pomysl wiec podrzucam. ( fotograf to pan Slawek Nawrozidis, ma strone ww jak by ktos chcial )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobbi napisał(a):
my dostalismy od chrzestnych nietypowyprezent ja sadze bo... usuge fotografa profesjonalnego :-)
Zrobil nam fajne zdjecia z uroczystosci, a potem jak mala miala pol roku piekne zdjecia pamiatkowe. Uwazam ze to byl swietny prezent poniewaz inaczh=j bysmy tylko zrobili samodzielnie - ze wzgledu na koszty. A tak mamy piekna pamiatke. Uwazma ze to byl swietny pomysl wiec podrzucam. ( fotograf to pan Slawek Nawrozidis, ma strone ww jak by ktos chcial )


mogłabys podac stronke tego fotografa??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A no tak chrzestna przeważnie kupuje szatkę do chrztu, a chrzestny świecę.

Moim zdaniem dobrym pomysłem jest spytanie się rodziców dziecka, czy coś nie przydałoby się dla maluszka. U nas moja siostra, która jest chrzestną, oprócz łańcuszka i medalika, kupiła leżaczek Fisher Price - ten prezent był ustalony i bardzo nam się przydał i nadal jest przydatny, ale już bardziej jako fotelik do siedzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pytam się bo my za tydzień chrzcimy i ztego co wiadomo chrzestna kupuje medalik na łańcuszku według mnie to dobrze robi bedzie mieć pamiatkę bo kase jak by dała to by sie rozeszła na jakies ciuchy puki co ma wszystko wiec uważam że to fajna pamiątka natomiast chrzestny taki młody jeszcze głupota mu w głowie chce jej kupić bilblie lub pismo świete tak szczerze to powiedziałam mu że jak ma to kupowac to niech jej da do koperty a ja jej coś kupie jakieś złote kolczyli lub coś żeby maiła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...