Skocz do zawartości

Kalisz i okolice | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

mamusia122 napisał(a):
Hej kobietki mam pytanko miała któras wasza pociecha kolki jesli tak to co podawałyscie bo przypuszczam ze moj mały ma kolki bo płacze i podgina nózki nie wiem co podac chciałam umówic sie na wizyte do Kazmierczakowej a ona kazała mi kupic tylko colinox a to nic nie pomaga 😞

ja podawalam krople sab simplex i niektorzy lekarze zalecaja zmine mleka np na nutramigen lub bebilon pepti. zobacz w necie albo moze ktos ma te krople. mnie pomogly i to bardzo 🙂 polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

do kasiak 1982 ja mam tez mam inne poglady kazda z nas. ale to nie powod do krytyki. tutaj doradzamy sobie wspieramy sie a nie wychowujemy. mozna polecic cos ale nie naskakiwac. a jesli ty preferujesz taki styl zycia twoja sprawa. nierozumiem ciebie w jednej kwestii skoro odrzucaja cie zarazki z "zewnatrz " to na cholere ci mamka albo niania to sa obce osoby. chcesz oddac na wychowanie dziecko obcej osobie bo tak wygodniej, jesli sie myle to sory ale wydaje mi sie ze wolisz gonic za kariera a dziecko ktos ci wychowa. ja mam dziecko wychowuje je w sumie sama i ucze sie i musze zrobic wszystko w domu nikt nie patrzy na to ze jest maly musi byc zrobione. trzeba umiec sobie radzic w takich sytuacjach. Co do przebijania uszow u maluszkow jestem jak najbardziej za 🙂 nie znam powodow dla ktorych mialo byc to zabronione. widzisz ja mieszkam na wsi a i tak sa rozne zarazki opryski w tym okresie, spaliny z wypalanych traw. i moje dziecko zyje i nic sie nie dzieje. Prosze Cie nie chuchaj tak bo nie wynikniez ztego nic dobrego. WESOŁYCH ŚWIĄT DZIEWCZYNKI BUZIAKI DLA MALUSZKÓW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I jeszcze jedno KASIAK nie mów do mnie w ten sposób, iż przebijanie dziewczynce uszu to "szczyt nierozwagi" bo nie wiesz ile przeszłam w ciąży i ile razy umierałam ze strachu przez całe 9 miesięcy, że mogę stracić swoje dziecko...nie wypowiadaj się w ten sposób o nikim bo bardzo ranisz swoimi słowami....jestem najszczęśliwszą osobą na świecie że udało mi się donosić ciąże i dla mojego dziecka jestem najlepszą matką, a Twoje zdanie mnie nie interesuje....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolina36tydz napisał(a):
I jeszcze jedno KASIAK nie mów do mnie w ten sposób, iż przebijanie dziewczynce uszu to "szczyt nierozwagi" bo nie wiesz ile przeszłam w ciąży i ile razy umierałam ze strachu przez całe 9 miesięcy, że mogę stracić swoje dziecko...nie wypowiadaj się w ten sposób o nikim bo bardzo ranisz swoimi słowami....jestem najszczęśliwszą osobą na świecie że udało mi się donosić ciąże i dla mojego dziecka jestem najlepszą matką, a Twoje zdanie mnie nie interesuje....


karolinka masz racje. te 9 miesiecy dla każdej kobiety to duze wyzwanie. szczytem nierozwagi jest robienie takich uwag. Kasiak kazda z nas przezyla wiele. ja np ostatni miesiac przezylam w szpitalu bo moje lozysko zabijalo dziecko modlilam sie o kazdy kolejny dzien zeby jeszcze wytrzymal i dorosl jak najwiecej bo w 7 miesiacu nie mial by szans a urodzil sie w 36+4 wiec to duzo. dziei temu oddychal sam i nie spedzil niewiadomo ile w szpitalu. wywalczylam dla niego te kilka tygodni i dzieki temu moj synek zyje i ma sie dobrze.wiec prosze o rozwage nad wypowiedziami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolinko popieram cie jesli masz kasiak masz inne poglady na zycie to se miej jestem ciekawa czy to twoje pierwsze dziecko?To ze masz meza lakarza nie znaczy ze jest wszech wiedzacy czy jakims Bogiem?Ja powiem tylko jedno ja moge miec kolor scian nawt czarny wazne zeby nam sie podobało i dziecku jesli ty takie bedziesz miec podejscie do dzieci to współczuje temu dziecku sory ale jestem szczera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

renia33 napisał(a):
Karolinko popieram cie jesli masz kasiak masz inne poglady na zycie to se miej jestem ciekawa czy to twoje pierwsze dziecko?To ze masz meza lakarza nie znaczy ze jest wszech wiedzacy czy jakims Bogiem?Ja powiem tylko jedno ja moge miec kolor scian nawt czarny wazne zeby nam sie podobało i dziecku jesli ty takie bedziesz miec podejscie do dzieci to współczuje temu dziecku sory ale jestem szczera.

renia szczera az do bólu 🙂 dziewczynki jak tam spacerki moj musi codziennie isc na kilka godz bo spac tylko na dworze chce w domu nic a nic. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

renia33 napisał(a):
Dziewczynki a ja dzis na spacerku spotkalam sie z Wercia na zywo i z jej malutka jest boska 😜
hej a moze umowimy sie w okolicach majowego weekendu na spacer razem co 🙂 chetnie pogadalabym z wami na zywo 🙂taki pomysl mi swita od dluzszego czasu ale do chrzcin xhxialam poczekac 🙂 co wy na to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aż 5 chrztów ? to może jednak przyjdę na tą mszę 😜 a o 12.00 będzie tak? fajnie bo będzie śliczna pogoda, ale chyba każda z nas miała ładną pogodę na chrzcie swojego dzieciaczka prawda ? 😁
naszym wszystkim Aniołkom przez całe życie będzie świecić słoneczko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolina36tydz napisał(a):
aż 5 chrztów ? to może jednak przyjdę na tą mszę 😜 a o 12.00 będzie tak? fajnie bo będzie śliczna pogoda, ale chyba każda z nas miała ładną pogodę na chrzcie swojego dzieciaczka prawda ? 😁
naszym wszystkim Aniołkom przez całe życie będzie świecić słoneczko...


no w kościelcu jest napewno i moze jedna taka ze stropieszyna tak mysle bo urodzila 21 lutego to moze i ja z moja kuzynka tutaj z mojej wsi i chyba z przyrania sasiadka mojej babci tak mi mowila z listopada jest. 🙂 Ksiadz raczki zaciera 10 od kazdego to ladna sumka wyszla 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja mama kupila mu na pamiatke smoczek z kamieniami svorowskiego i grawerem na takiej dolaczonej plakietce. jest tam zdjecie i dane data wzrost waga i godzina. 🙂 ale swietny prezent zostanie mu na lata 🙂 ja to juz sie zastanawialam czy mamy cos jako rodzice tez mu jeszcze dac ale stwierdzilam ze pozniej mu cos kupimy. musze zaczac szukac hustawki takiej normalnej bo z mama chcialam na pol kupic do grodu to go sie polozy zawsze i polezy sobie w cieniu w ogrodzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

en moj lobuz spac nie chce. niby jest najedzony zjadl 120 i po 15 min lezenia wklada rece do buzi i cale wklada. niewiem czym mu to idzie wkladam smoczka to wypluwa i znowu rece lauje. smieje sie ze zeby mu ida 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam chetnie na spacerek sie do was dostosuje bysmy se pogadały napewno by było fajnie 🙂Malwinko powodzenia na chrzcinach napewno beda udane bo pogoda dopisuje naszy aniołkom 😜Mój zasnoł o 20tej jeszcze obudzi sie tylko na jedzenie i do rana po spi.Mój teraz daje mi czadu na spacerkach ale to nic daje rade hehe jakbysmy sie spotkały chociaz było by wesoło 😜Dzis kupiłam mu cieniutka czapeczke z daszkiem bo tak dzis było goraco 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
muszę Wam jescze powiedzieć dziewczynki, że nie mogę wcale rozmasować tej grudy w piersi i boję się że będzie jeszcze gorzej 🥴 wprawdzie dzwoniłam do położnej no i zaleciłą branie tego bromergonu przez 2-3 dni oraz picie szałwii i masowanie piersi, ale to nie pomaga 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie pomoglo. tez bralam bromergon pod prysznicem masowalam pod prawie parzaca woda piersi i oklady z kapusty robilam rozbitej jak na schab liscia z lodowki. sprubuj. bromergon tez daje a szalwie pilam 3 razy dziennie swinstwo ale po 12 dniac ani sladu po laktacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolina36tydz napisał(a):
no umówmy się na ten spacer, napewno będzie zabawnie 😁 a gdzie Reniu kupiłaś czapeczkę? bo tutaj obok mnie na młynarskiej juz nie mają rozmiarów na moją Niunię kochaną...


reniu moj zasypia tak kolo 20 lezy w lozeczku i walczy az zasypia tak wpol do 21 i pozniej wstaje tak 2-3 i pozniej 6-7 ale juz na dzien 🙂 wiec nie narzekam. sporo maz mi pomaga wstaje w nocy. powiedzial mi ze dosc sie wycierpialam w ciazy i ze raz w tej nocy i na ranem wstanie. i szczerze w ciagu 3 miesiecy wstalam moze 5 razy. kochany jest, i dzieki temu ja mam sile robic caly dzien przy malym. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...