Skocz do zawartości

Kalisz i okolice | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Wilimborek Ulcia kochana przyjmuje w tygodniu w godzinach po południowych ale na wizytę trzeba się zapisać rano bo rejestracja telefoniczna jest tylko od 7:20 do 7:30 więc trzeba dzwonić co chwilę nawet jak zajęte żeby trafić na otwartą linię 🙂 Karolinka super, że tata sobie świetnie poradził z malutką- ach te córeczki tatusia 😉 Moja marudna i ślini się że hej, a zamiast piąstki kłaść do buzi to ona całe palce wyprostowane i zaś ma odruchy wymiotne hehe, zupełnie jak bulimiczka 😜 😜 A u nas na forum im więcej mam tym większa cisza 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Normalnie dziewczyny jestem wykończona mój mały od niedzieli zaczął tak chlustać że masakra normalnie jak z fontanny! Byłam już u 2 lekarek i u Nejcowej prywatnie a potem u Głowinkowskiej (zarąbista babka! Polecam każdej! 🙂, również prywatnie)) kazała mi karmić bebilonem pepti 1 i zapisać na USG brzuszka (żeby miała czyste sumienie) więc zapisałam go prywatnie do Błaszczykowej. A tyle już się naczytałam o tym wszystkim co może być u takich niemowlaków że głowa mi pęka. Fakt faktem nie chlusta już tak , jak już to normalne ulanie (chociaż zdarzy się jeszcze że raz dziennie chluśnie, ale już nie tak bardzo jak na początku!!) i dodaje mu nutriton do zagęszczenia (zalecenia lekarki) i już po jedzeniu zanim zasnął to ani nie chlusnął ani nie ulał ani nic. Ładnie odbił (co wcześnie było równoznaczne z chluśnięciem ...) i godz po karmieniu na zmianę z Kasprem jeszcze go nosiliśmy. Normalnie od 3 nocy siedzę przy jego łóżeczku bo się boję żeby się nie zakrztusił jakby mu się chlusnęło przez sen. Kasper wróci z nocki (bo w tym tyg miał nocki) to pośpi 2h i zmusza mnie żebym się położyła ... normalnie tak się o niego martwię że szok ale i tak już jest lepiej (odpukać narazie, chociaż dzisiaj mi kupki nie zrobił i znowu sobie coś w głowę wmontuję) A w poniedziałek na tym USG to będę chyba w portki robiła ze strachu co mi powie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nati, moja księżniczka zdarzało się ze tydzień dzień w dzień wymiotowała po kąpieli i fontanny takie szły, że hej 😜 Sporo wymiotowała jak była mniejsza ale przeszło 🙂 Malutkiego też pewnie nic nie jest ale jeśli masz być spokojna to wiadomo, że lepiej trzymać rękę na pulsie 😉 A szczepienie kiedy macie?? Kurczę w końcu trzeba się na spacer zgadać! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mama nadzieje że to USG brzuszka nic nie wykaże bo normalnie w nerwic wpadam jak się oczytałam na internecie o tym wszystkim. Pewnie że trzeba w końcu 😉 ale to jak już będę wiedziała co i jak bo jak narazie to na samych kawach jadę i płatkach rano więc jestem nie dożycia wrrr... oby mu przeszło 😞 nie mogę patrzeć jak się biedny męczy (on się śmieje jak mu poleci a ja płaczę bo nie wiem co mu jest 😞) biedne moje małe Filipiątko 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i normalnie z tego wszystkiego znowu zaczęłam palić 😞 wrrr teraz to już napewno nie rzucę. Jak się dowiedziałam że w ciąży jestem to z dnia na dzień rzuciłam a teraz bez motywacji to wątpię ... no cóż ... trzeba na klateczkę wychodzić i jarać jak Kasperek 😉 ( od listopada wprowadziłam kategoryczny zakaz palenia w domu :P wszyscy na klatkę muszą wyłazić;p Nie będą mi synalka zasmradzać)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczynki ja ranny ptaszek bo mały sie wyspał o 6tej 😜Dzis zapowiada sie piekny dzien wiec biore sie dzis za mycie okien 🙂Mezusia wysle z dziecmi na spacer wczoraj z małym byłam ogólnie 5 godz na spacerze i cały czas spał no tylko do jedzenia sie przebudził 🙂Poszłam na działki tam jest sciezka rowerowa wiec Kacperek se jechał rowerem a my z Adasiem se za nim szlismy 🙂No własnie kiedy dziewczyny sie spotkamy?Jeli chodzi o palenie to ja tez pale 😞 niestety.Nie tak nałogowo jak przed ciaża ale zdaza mi sie tez wychodzimy na klatke bo nie lubie jak bu mi ktos palił w domu 🙂Natalko ja tez jestem zadowolona z Głowinkowskiej bo tez do niej chodze spoko babeczka polecam 🙂Kurcze musze se dzis isc kupic jakies spodnie bo niby wejde ale jakies opiente sa ciezko mam zrzycic do swojej poprzedniej wagi 🙂Co wy dzis bedziecie porabiac?Byłam w czoraj po mleko w Rossmanie i Martus sa w promocji słoiczki po 2.20 rózne rodzaje ja wziełam 15 szt rózntych z owocami 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry kochane 🙂
My wstałyśmy po 9 także jestem wyspana, młoda chyba też hihi
Teraz oglądamy Dzień Dobry TVN i jemy śniadanko a zaraz muszę się wziąć za sprzątanie ale tylko kurze sprzątnę i umyję podłogi bo łazienkę mąż sprzątał w czwartek 🙂 Wszystko muszę robić na raty bo mąż w pracy więc Gabrysią się muszę zająć 🙂 Okna pewnie po 14 umyję dopiero i zaś na spacer.
Co do spaceru to kurczę bardzo chętnie bo w końcu się ciepło robi tylko moja jako jedyna nie jest na butli więc ciężko będzie mi z karmieniem a poza tym moje dziecko z reguły nie śpi na spacerze bo wózek ją parzy 😁 No chyba, że jest rzeczywiście nieprzytomna hehe. Renia a słoiczki z jakiej firmy kupiłaś??? Mnie się kończą i idę po południu do Rossmanna przy okazji jak u mamy będę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej my bylismy po zakupy na jutro na obiadek jest przepieknie i mi to normalnie goraca 🤪Martus ja kupuje z BoBovity słoiczki.Mój ta ciagle spi we wózku nawet potrafi 4 godz dopóki do domu nie wejde.Teraz pije kawke mały lezy po spacerku i biore sie za nalesniki hehe a potem ja sprzatam a chłopaków wygnam na dwór zeby miec spokój 😜Do wieczorka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalka nie martw sie będzie wszystko dobrze...moja też strasdznie chlustała i przyjmowała jakies specyfiki ale po tygodniu odłożyłam w diabły i chlustania same przeszły 😁 usg tez na szczęście nic nie wykazało...poprostu niektóre dzieci tak mają, dlatego nie martw się na zapas ( łatwo powiedzieć wiem)...my jutro mamy już chrzciny Niuni....ale zleciało 🤪 super że zapowiada się śliczna pogoda, ale najbardziej jestem ciekawa jak będzie zachowywać się u fotografa- he he... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mój tez robił takie kupki i przeszło 🙂Fajna pogoda jutro na chrzciny ja cały dzien dzis sprzatałam padam z nóg 🙂Mały cały dzien na dworze .Martus mój bardzo lubi jabuszko z dodatkiem banana bo nie jest takie rzadkie i widze ze je z zachwytem 🙂cały słoiczek na raz zjadł a co tam 😜Pogoda dzis była piekna.Jutro idziemy z palemka do kosciółka 🙂Jeszcze na temat pielusze DaDa Martus kupiłas je?Ja jestem zadowolona i jak narazie bede je kupowac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kupiłam Renia słoiczki różne z Gerbera bo były po 2,29 zł i parę słodkich marchewek z jabłuszkiem z Boboivity bo cena stała 2,49 zł 😉 Dzisiaj moje dziecko wypiło z butelki 20 ml kaszki 🤪 Oby to był początek sukcesu skoro już zaciągnęła...Nie wiem tylko czy jej dawać mleko swoje czy sztuczne...Karolcia a Ty jak dokarmiasz małą to dajesz jej swoje mleko czy modyfikowane?? My jutro chyba też do Kościołka bo w końcu Niedziela Palmowa 🙂 A mój jak zwykle na mecz w niedzielę...Najważniejsze że pogoda ma się piękna zrobić więc kiedy się umawiamy na spacer?? Lecę poprasować rzeczy księżniczki i może zajrzę później ale pewnie nikogo już nie ma o tej porze...Miłego wieczoru i spokojnej nocy dla Was i maluszków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja karmię w dzień wyłącznie mlekiem modyfikowanym a w nocy i nad ranem ( łącznie 2x ) piersią...a najlepsze jest to że moja Elizka nauczyła się ssać smoczka i dziś będąc na spacerze na smierć o nim zapomniałam i mąż musiał biec do sklepu kupić drugi taki sam 😁 ach każdego dnia zaskakuje nas nasza Niunia...uwielbiam patrzeć jak się usmiecha i "mówi" do nas...każdego dnia kocham ją coraz bardziej choć bardziej już się chyba nie da 😜 idę uszykować ciuszki na jutrzejsze święto Księżniczki bo rano fryzjer no a potem ubieranko i jedzonko Małej więc nie będzie czasu...to pa pa Kochane, trzymajcie kciuki żeby Niunia wytrwała imprezkę 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolina36tydz napisał(a):
ja karmię w dzień wyłącznie mlekiem modyfikowanym a w nocy i nad ranem ( łącznie 2x ) piersią...a najlepsze jest to że moja Elizka nauczyła się ssać smoczka i dziś będąc na spacerze na smierć o nim zapomniałam i mąż musiał biec do sklepu kupić drugi taki sam 😁 ach każdego dnia zaskakuje nas nasza Niunia...uwielbiam patrzeć jak się usmiecha i "mówi" do nas...każdego dnia kocham ją coraz bardziej choć bardziej już się chyba nie da 😜 idę uszykować ciuszki na jutrzejsze święto Księżniczki bo rano fryzjer no a potem ubieranko i jedzonko Małej więc nie będzie czasu...to pa pa Kochane, trzymajcie kciuki żeby Niunia wytrwała imprezkę 😜


Dzięki za info 😉
Życzę wszystkiego dobrego dla Elizki w dniu jej Święta 🙂 Jutro super pogoda więc wszystko się uda- zobaczysz! 🙂
No i żeby ładnie współpracowała u fotografa bo moja Niunia miała kwaśną minę gdyż była śpiąca więc trochę popłakiwała kruszynka moja- ale i tak wyszła ślicznie hihi 😜
Ja nie chcę Gabrysi do smoczka przyzwyczajać ale jeśli zassa smoczek od butelki to pewnie później przyjdzie pora na smoczka a mam kupione 2 + ten ze szpitala 🤪
Jutro znów Akcja Butla więc trzymać kciuki hehe 😉
Buzka:**** 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie dziewczyny! wczoraj poszliśmy z Kasprem do znajomej na urodziny ... wypiłam 4,5 piwa dębowego ... normalnie pierwszy raz od prawie roku i tak się dzisiaj źle czuję że to szok ... Kasper się ze mnie nabija he he he
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalka1991 napisał(a):
normalnie dziewczyny! wczoraj poszliśmy z Kasprem do znajomej na urodziny ... wypiłam 4,5 piwa dębowego ... normalnie pierwszy raz od prawie roku i tak się dzisiaj źle czuję że to szok ... Kasper się ze mnie nabija he he he


To ładny dym miałaś ha ha 😁 😁 Ale się wcale nie dziwię 😜 Po takim czasie to ja bym chyba spłynęła bo dla mnie kiedyś normą były 4 piwa a teraz jakbym jedno wypiła to na pewno bym pijana była 🤪 A mnie ciągnie do fajek tak, że hej !! 😜 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ogólnie to się melduję 🙂 Moje dzieciątko kochane śpi od "po 20 " 😉
U nas dzień super- ale oczekiwałam większego ciepła, tym czasem słońca prawie w ogóle nie było 🤔
Moje dziecko zaciągnęło w końcu butlę!!! 🤪 🤪 🤪 Wypiła 60 ml kaszki więc jestem szczęśliwa 😁 No co prawda to chyba pozorne szczęście bo ciężko mi będzie się rozstać z tym rodzajem bliskości... 🤨 Smutno mi i płakać mi się chce ale muszę się ogarnąć. Im dłużej tym ciężej...No ale to raczej wymuszona konieczność niż kwestia wyboru bo w czerwcu do pracy...
Dobra nie smęcę 😉 Aaaa i czy wszystkie mamy planujące wrócić do pracy karmią tylko butlą??????? Kurczę to już niedługo 🤪 Dobrze że u nas we wakacje jest mało pracy więc szkolenia z miesiąc potrwają a potem będzie luz 🙂 No a poza tym godzinę krócej praca z uwagi na karmienie ale lekarz wypisze mi bez problemu. Nie wiem tylko jak często musi wypisywać czy może jednorazowo na jakiś czas. Wie któraś???
Dzisiaj pewnie już takie pustki będą ale jutro się zacznie hehe
Ja lecę jutro z Gabrysią do mojej przyjaciółki bo ma dom z ogrodem więc trochę posiedzimy i poplotkujemy 😉 Także dzisiaj mężowi obiad na jutro robię bo idzie na popołudnie a ja z przyjaciółką na 10 jestem umówiona 🙂
Miłego wieczorku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martuś skoro i tak wiesz że zaczniesz palić to czemu nie zaczniesz;p nie męcz się kobieto :P Ja też myślałam że odlecę po tych piwkach ale powiem Ci że tak samo jakoś poszło... gadka szmatka, nawet tańce były he he ogólnie wesoło było :P tak to się czułam super ale jak doszłam do domku i zamknęłam oczy to wszystkoooo mi wirowało :P a rano to tragedia :P zapomniałam już co to kac ale rano mi się przypomniało:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalka1991 napisał(a):
Martuś skoro i tak wiesz że zaczniesz palić to czemu nie zaczniesz;p nie męcz się kobieto :P Ja też myślałam że odlecę po tych piwkach ale powiem Ci że tak samo jakoś poszło... gadka szmatka, nawet tańce były he he ogólnie wesoło było :P tak to się czułam super ale jak doszłam do domku i zamknęłam oczy to wszystkoooo mi wirowało :P a rano to tragedia :P zapomniałam już co to kac ale rano mi się przypomniało:P


Ach najgorszy jest właśnie "helikopter" 😁 😁 😁 Nieprzyjemna sprawa ha ha, na szczęście rzadko to miałam albo w ogóle 😉
Co do fajek to chętnie bym już sobie zapaliła ale jak karmię to przechodzi chyba do pokarmu ta nikotyna a nie chcę malutkiej truć...zdarzyło się, ze zapaliłam chyba 3 papierosy jednego wieczorku bo akurat był chrzestny Gabrysi z żoną i małą imprezkę robiliśmy ale miałam później wyrzuty sumienia...A swoją droga ponad rok nie paliłam tzn nie palę a jak wtedy zapaliłam te 3 fajki to w ogóle żadnych efektów ubocznych- dasz wiarę??? 😜 Myślałam, że spłynę czy coś ale czułam się wręcz odwrotnie.. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć Kochane wpadłąm na chwilkę bo Elizka zasnęła...dziękuję Wam pięknie za komentarze na NK 😜 och co to był za dzień tak przezywałam razem z córunią że obie nic nie jadłyśmy przez cały dzień 🤪 Małą była tak zmęczona że u fotografa spała i nic nie było wstanie jej dobudzić, nie chciał też jeść, jak zasnełą o 20 to spała do 5 rano...dacie wiarę 😲 także jedna impreza dziecka z głowy..he he!!! nie myślałam że Matka aż tak przezywa każdą rzecz swojego dziecka, teraz rozumię swoich rodziców! lęcę Kochane bo muszę się ubrać póki Księżniczka śpi bo zappwiada się piękna pogoda na długi spacerek, no i muszę wstąpić do lekarza po receptę na mleko i coś kupic Małej za to że była wczoraj taka grzeczna i dzielna 😜 a tak apropo Martuś odnosnie karmienia to mnie również jest trudno całkowicie zrezygnować z karmienia piersią, dlatego jeszcze w nocy daję cyca i nie umię tego zaprzestać, nie wiem kiedy nadejdzie ten dzień kiedy się odważe na całkowite zaprzestanie karmienia piersią 😞 bo przecie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
na zaparcia doraźnie czopek glicerynowy choć muszę Ci powiedzieć że u niektórych dzieci sie nie sprawdza...a może spróbuj pomasować brzuszek i podginaj nóżki, mojej troche pomagało i jeszcze żeby było lżej zrobić dzidziusiowi kupkę położna poradziła mi posmarowanie odbytu oliwką, że to niby rozlużnia troszkę i lepiej kupka idzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka kobietki ale dzis pogoda my juz 3 godz po dworze chodzilismy i nawet park zaliczylismy 🤪pogoda cudna 🙂Zjem obiadek i koło 16tej znów idziemy bo my tak dwa razy dziennie jak jest ciepło 🙂Bo Adas cały czas spi wiec powietrze mu sluzy 🙂Dziewczyny jak kogos interesuje od dzis w CERFURZE jest znów promocja na te duze pappersu orgnialne 🙂Ja narazie nie kupuje bo te Dada mi słuza ale wy jak co to pedzic 🤪Teraz koncze bo ide dac Adasiowi deserek potem zajrze 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...