Skocz do zawartości

Kalisz i okolice | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

hej kobietki cos ostatnio mało [piszecie 🙂My po spacerku 12tego idziemy na szczepienie mój mały jutro konczy 3 mies 🤪a wiecie jak wcina juz marchewke i jabuszko ze słoiczka 😜Juz mu robie kaszke mleczno ryzowa i nic mu nie jest wiem ze miesiac za wczesnie ale jak lubi a mu nic niejest to niech sobie je 😜Napiszcie co tam porabiacie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny 🙂 mam pytanie wiecie gdzie w kaliszu i za ile robią usg 3d badź 4d ? i ile trzeba czekać? kiedy najlepiej isc na takie usg aby było widac jak najwięcej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na pierwszym byłam w 16 tyg ciąży ale takie nie za wyraźne ... znaczy się zdjęcie wyraźne tylko Filipek był jeszcze taki troszkę jak kijanka jak to ja się śmieję 😜 ale jak już byłam w 26 to już było elegancko 😉 Cała buziunia wyraźna i ogóle. U mnie na NK jest zdjęcie Filipka z 22 tyg ciąży bodajże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka. My Reniu też już słoiczki podajemy i kaszkę i nic malutkiej nie jest a wręcz odwrotnie- jak widzi łyżeczkę z miseczką jak do niej idę to się cala trzęsie hehe. Mamy jednak cały czas problem z butelką... A ogólnie byliśmy na szczepionce i wyobraźcie sobie, ze kompletnie nic moje dziecko nie czuło- ja obróciłam głowę aby na to nie patrzeć, czekam i czekam- obracam głowę a pielęgniarka już kończy wstrzykiwać szczepionkę 🤪 Byłam z niej taka dumna- moja kochaniutka! 🙂 🙂 🙂 No i kupiłam jej zabawkę- pianinko bo obiecałam ze po każdej szczepionce coś jej kupię 🙂 A potem zrobiła mi jeszcze większą niespodziankę bo w końcu podniosła na dłużej i wysoko główkę leżąc na brzuszku 🤪 Lepiej późno niż wcale hehe. Także mamy udany dzień 🙂 Teraz piję Karmi bo zaraz Usta Usta 🙂 Dobranoc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć Dziewuszki...mam do Was pytanko, czy po wprowadzaniu Nan Waszym dzieciaczkom nie bolał ich brzuszek albo coś takiego? bo nie wiem czy moją Niunię nie boli brzuszek od tego mleczka no i ma trudności ze zrobieniem kupki- tak podejrzewam ze to od tego 🥴 a tak apropo pięknie wyglądałaś Martuś ze swoją córunią na chrzcinach 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny, my dzisiaj byłysmy drugi raz na bioderkach i wszystko w porządku 🙂 juz nie musim y przychodzić 🙂 a czytam że Marta i Renia podawaja juz inne jedzonka maluszkom, ja tak właśniej ostatnio patrzałam na te kaszki many i inne w tesco, ale zacznę je robić dopiero jak Agatka skończy 4 m-ce 🙂 a jakie Wy macie? Bo tam patrzałam są takie na mleku i modyfikowanym, to znaczy że mleko takie z kartonika? albo takie jak my mamy NAN? z takim sie rozrabia??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolinko, odnośnie NAN-a to moja Agataka od urodzenia jest na NAN-ie odpowiada jej, był taki czas że miała problemy ze zrobieniem kupki i bardzo płakała i bolało ją, ale minęło samo, lekarz móiwł że jak by się to nasilało to można zmienić mleko bo to prawdopodobnie od mleka no i w jakiejś części jescze nniedojrzałość żałądka, ale przesło, tylko tydzień trwało to, teraz jest dobrze, robi co pawda kupki 1 na 3 dni ale luźne i bez problemu, więc wszystko jest w normie 🙂 może Twojemu dzieciaczkowi też przejdzie samo, a w trakcie jak się męczy to podawaj trochę tej herbatki z koperkiem, a jak nie przejdzie to skonsultuj sie z lekarzem może zaleci zmiane mleka 🙂 powodzenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No hej dziewczynnki ja od samego rana u swojego lekarza czekałm 2 godz potem do szpitala do neurologa bo bardzo mnie boli prawa ręka kilka dni i to jest niestety od wysiłku czy noszenia małego lekarz przepisał mi leki.Adas został z moja kolezanka sąśiadka mówił ze był grzeczny praktycznie pół dnia go niewidziałam 😞a teraz spi.Weronika ja podaje z naszy mlekiem Nan kaszki mleczno ryzowe słoiczki to daje jabuszko ,marchewkelub razem jest marchewka z jabkiem i tak jak Martuski mała az sie Adas trzesie jak usłyszy jak pukam o słoiczek ja mu załoze sliniaczek i juz wie ze dostanie jedzonko hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka. Melduję się 🙂 Karolinko- dziękuję za komplement 🙂 Wercia- ja kupuję kaszki mleczno ryżowe bo wystarczy wodą zalać a kupujemy albo Nestle albo Bobowita. A ogólnie Reniu jakiej firmy deserki kupujesz?? Bo ja patrzyłam na skład i zarówno te z Gerbera jak i z Bobiwity są dobre także kupuję te tańsze- w Kauflandzie są po 2,49 zł. Aha i ile podajesz Adasiowi deserku tzn raz dziennie i od razu cały czy po pół słoiczka na dwa razy? My próbowaliśmy marchewkę z jabłuszkiem i brzoskwinką ale malutkiej bardziej odpowiada sama marchewka z jabłkiem. Zobaczymy jak z bananem bo jutro próbujemy 🙂 No i jutro lecimy do Foto Wojtka wybrać zdjęcia jakie chcemy z Chrzcin więc popołudnie zajęte hehe. A do południa gotuję z córeczką zupkę kalafiorową 🙂 Oczywiście ona dostanie mleczko żeby była jasność 😁 Myślę o odstawieniu małej od piersi ale tak mi szkoda i coraz bardziej przykro bo uwielbiam jak się wtula i w ogóle- masakra. Jak ja to przeżyję. Chyba wszystkie już karmicie sztucznie, tak?? Chyba, że Ania bo ona dopiero co urodziła 🙂 No i ciekawe jak Ula. Buziaki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kobietki no za mamuske trzymam mocno kciuki 🙂Martus ja daje pół słoiczka dziennie i na drugi dzien drugie pół bo słoiczek ma byc niby po otwarciu48godz.Mój bardzo lubi banana ze słoiczka ja kupuje z bobovity rózne juz mu wprowadzam te po 4 miesiacu bo mój przeciez 3 mies wczoraj skonczył 🤪Ale nic mu nieszkodzi kupki robi ładne to daje mu owoce zawsze cos innego do odmiany a nie tylko mleczko 🙂Z karmienem wiem ze to szkoda Martus mi tez bardzo było szkoda ale jak sie mój nie najadał to mósiałam mi teraz duzo mleka idzie prawiec 3 pudełka na tydzien 🤪Jakbys wiedziała gdzie jest promocja na pieluchy to daj znac bo chce w sobote jechac kupic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Melduję się 🙂 Moje maleństwo śpi więc mam chwilę czasu- jak długa to nie wiem 😜 Wstawiłam wywar na zupkę bo dzisiaj gotuję kalafiorową- moja ulubiona ale z mrożonki bo kalafior jeszcze drogi 😮 Reniu wiem, że w Tesco jakaś promocja jest od dzisiaj ale nie tej dużej paczki, zaraz poszukam ulotki i napiszę bo sklerozę mam 😁 Moje maleństwo dzisiaj jak leżało na brzuszku to podniosło się i tak z minutę do mnie gadała z podniesioną głowa ha ha. Nawet filmik nagrałam bo tak gadała że aż dziwne ze tyle siły miała żeby w tej pozycji coś mówić 😜 😜 Ulcia trzymamy kciuki ! Szybkiego porodu i oby Cię nie trzymali na patologii tylko od razu na porodówkę 🤪 Swoją drogą dziewczyny Ulcia da mi znać bo ma swój numer więc poinformuję jak urodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej no właśnie jak bedziecie wiedzieć o jakiejś promocji na pieluchy to dajcie znać bo musze te kupić, miałam zapas ale powoli się kończy 🙂 my jeszcze 3 nosimy 🙂 a nieźle renia, odważnie dajesz małemu owoce, niby tyle piszą że od 4 m-ca a niektóre nawet później a Adasiowi nic nie szkodzi 🙂 to dobrze, ale Ty jesteś doświadczoną mamą bo masz starszego synka dlatego ja jeszcze poczekam, od maja zaczniemy papki z marchwi i ziemniaków i jabłko tarte 🙂 a kaszkę wprowadzę od czerwca razem z mięsem do zupek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja Martuś jeszcze karmie cycusiem a mleko wprowadzam stopniowo tzn. 2-3 razy daje mleko a reszta cycuś...już 1,5 tygodnia tak robię i Mała przyzwycziła się do butli 😜 😜 😜 tylko niestety tak jak mówiłam wcześniej ma problemy z kupką od tego modyfikowanego 😞 a tak apropo już za półtora chrzciny naszej Niunii, ale zleciało 😜 lecę Kochane bo muszę wpłacić zaliczkę na wakacje, ciekawe jak udadzą się pierwsze wczasy z Elizką...he he
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...