Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja też już mam wózek, łóżeczko i sporą ilość ciuszków 🙂 I jak przechodzę obok pokoiku dziecięcego, to już się nie mogę doczekać, kiedy zamieszka w nim Emilka... 🙂

Co do badań, to właśnie odebrałam wyniki krzywej cukrowej. Na czczo mam wynik 67,1mg/dl, po godzinie 65,2 mg/dl a po dwóch godzinach 110,4 mg/dl. Czytałam na necie, że nie jest to wskazanie do badania z 75g glukozy, także chyba mi się udało 😉 Chociaż ten ostatni wynik jest o 10,4 wyższy od normy i mam nadzieję, że mój gin nie będzie nadgorliwy i nie wyśle mnie na to drugie obciążenie...

Lusiu faktycznie warto zrobić to echo serduszka, bo 30zł to nie pieniądz, a przynajmniej nie będziesz uzależniona od państwowej służby zdrowia 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
my tez mamy juz mase rzeczy 🙂)wozek,lozeczko wanienke no i cale mnostwo ciuszkow 😉)))juz nie moge sie doczekac az zaczne wszystko prac i ukladac 🙂))).....
od niedzieli zostaje slomiana wdowa 😞moj luby wyjezdza do konca maja pracowac do austrii bo straszna bieda nas dopadla,a byla taka mozliwosc u niego w firmie wiec zobaczymy czy ta decyzja sie oplaci,troche sie tego boje no ale jak mamy stanac na nogi to nie ma wyjscia 😞.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kama nie martw sie,to niecale 2 miesiace,dasz rade 😉
A przy tych zakupach dla maluchow to chyba kazdego nagla bieda dopada jak trzeba tyle kasy na raz wydac 😉
Moje kochanie dzis wpadlo do domu i powiedzialo,ze bedziemy zmieniac mieszkanie 🤪
Co prawda nasze nie jest zle ale chcielismy troche wieksze i zeby taras mialo,bedziemy sie z mala relaksowac w ogrodku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My tez juz mamy troszke ciuszkow,a te powazniejsze rzeczy typu wozek,lozeczko czy posciel kupimy pod koniec bo to jednak wszystko sie zmienia i jest z miesiaca na miesiac coraz wiecej nowych rzeczy,a wiem ze jakbym kupila teraz to bym zalowala jakbym zobaczyla cos fajniejszego 🙂No coz taka jestem... ☺️A co do tego przewijak to ja kupuje taki zwykly usztywniany co mozna polozyc na komode albo lozeczko,bo o tych wielofunkcyjnych slyszalam ze sa niepraktyczne,mojej siostry szwagierka taki miala i byla niezadowolona bo ani z tej wanienki wody nieszlo wylac,tylko wszystko trzeba bylo rozmontowac zanim sie ja wylalo,a pozatym wanienka strasznie mala byla i tylko na poczatku w niej kapala!!! Ale teraz sa moze lepsze,sama niewiem kazdy ma swoje zdanie 🙂Edytko norma po wypiciu glukozy jest 140 wiec sie nie musisz martwic,ja mialam 146 i musze powtorzyc-niestety 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kama na początku napewno będzie ciężko, ale czas szybko zleci, poza tym pewnie nie jest to na stałe zmiana, więc niech popracuje, odłożycie pieniążki i może nie będzie weekendowym tatusiem 🙂
Olusiiaa ja też odradzam Ci taki wynalazek. Moja koleżanka miała i bluźniła na to. Irka ma racje, ani wody z tego wylać, a poza tym dziecko szybko wyrośnie z takiej małej "wanienki" a i tak będziesz musiała kupić zwyklą. Poza tym jak patrzę na ten plastik z którego jest wykonana, to normalnie "patrz na mnie, a nie rusz mnie" 😁 Zwykła komoda posłuży Ci na dłużej, i zawsze będziesz mogła ją wykorzystać do czegoś innego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam wszystkich dziś mój gin skierował mnie na następny tydzień na glukozę zobaczymy.

ja już nie mogłam wytrzymać i miesiąc temu kupiłam na allegro łóżeczko ze wszystkim tzn. materac kołdra poduszka pościel baldachim itp. za 400 zl i cieszę się bardzo bo łóżeczko jest napawdę piękne nie jest zwykłe w jakim ja byłam chowana troszkę ciuszków dostałam z wózkiem czekam do czerwca ale w maju zaczynam kupować resztę

lusiu 170 zł za usg 3d to jest naprawdę tanio dowiadywałam się u mnie to jest to koszt od 250 zł i nie wiem czy się wybiorę przynajmniej bym płeć dzidzi poznała

witam nową mamuśkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mnie sie osobiście takie coś podoba, i byłoby najbardziej dla mnie funkcjonalne gdy mały bedzie z nami w sypialni, tylko niestety wysokość materacyka zdaje sie nie być regulowana, a to wielki minus, no i cena....ale taką wąską komodę chciałabym kupić oddzielnie, a przewijak na łóżeczku 🙂

http://www.felicita.sklep.pl/oferta,358.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniulka, to bardzo drogo!!! Zwykłe badanie usg kosztuje 120zł + 50zł za 4d, i za echo serca które pewnie wykonam +30zł. Tam gdzie jestem wyznaczona na czwartek samo echo kosztuje 220zł. Więc tutaj będę miała 2 w 1 i jeszcze 20zł w kieszeni 🙂
Może poszukaj gdzies taniej? Nie pamiętam gdzie mieszkasz, ale może w pobliskiej miejscowości będzie taniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja kupilam takie lozeczko
http://allegro.pl/item977235462_lozeczko_w_kolorze_orzech_klups_safari_0139.html

do tego taka fioletowa posciel
http://allegro.pl/item984281723_my_sweet_baby_7_cz_120x90_baldachim_tiul_serca.html

a wozek mamy groszkowy zielony 😉
najwazniejsze zakupy juz z glowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też uważam, że ten zestaw z przewijakiem i wanienką jest mało funkcjonalny. My mamy zwykłą dużą komodę i na to kupię przewijak, a wanienkę osobno. Komoda przyda się na długie lata jak już dzidzia podrośnie, bo jest bardzo pojemna. Jej koszt jest spory ale jest to bardziej opłacalne. Nam na szczęście komodę sprezentowali rodzice 😉 Mnie łóżeczko udało się kupić po bardzo okazyjnej cenie 344zł za łóżeczko, materac, pościel, baldachim, rożek, myjka, ochraniacz na szczebelki, prześcieradełko, ceratkę na materac i przybornik przyczepiany do łóżeczka z 6-cioma kieszonkami 🙂 Także mega zestaw za niską cenę 😜 Łóżeczko nie jest może jakieś fikuśne, ale po co kupować takiemu małemu dzieciaczkowi takie bajery (choć nie ukrywam, że są piękne i gdybym miała maszynkę do robienia pieniędzy to pewnie bym takie zakupiła hihihi). Ale tak musieliśmy zakupić bardziej funkcjonalne za niższą cenę 🙂
Lusiu komoda z łóżeczkiem super, ale cena faktycznie mordercza 🤪

Kama współczuję, że luby wyjeżdża 😞 Czeka nas teraz najcięższa część ciąży i fajnie by było, gdyby był na miejscu...Musisz z nim koniecznie porozmawiać, coby nie siedział tam dłużej niż do końca maja, bo przecież jak urodzi się wasz synuś, to będziesz potrzebowała jego wsparcia, a poza tym fajnie, jakby też miał stały kontakt z maleństwem, a nie był jak to nazwałaś "weekendowym tatą"...



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
Dlatego ta komoda to tylko marzenie 🙂 🙂
Olusiiaa piękne łóżeczko i ta pościel, cudo!!! Maluch powinien w takim cudeńku spać grzecznie,żeby mamusia mogła się wyspać 🙂 🙂
Ja bede miała zwykłe łóżeczko, pościel bez baldachima - chociaz taka "z" bardzo mi się podoba, komodę mamy po pierwszym dziecku lubego, ale zastanawiam się nad czyms węższym o połowe ( bo teraz mieści się na niej przewijak i jest duzo miejsca na kosmetyki, a ja chciałabym połowe tego, tak jak na fotce która wam przesłałam, ze wzgledu na to, że nie bede miała tyle miejsca w pokoju) bo inaczej bede musiała robic wieksze przemeblowanie w pokoju 🙂 🙂




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w tym zestawie wilofunkcyjnym jest wezyk do spuszczania wody z wanienki,caly balagan w jednym miejscu 😉
a co do zwyklej komody,te specjalne do przewijania sa drogie,ale mmozna zrobic np tak, ze kupic zwykla komode plus pulke w tym samym kolorze i ja doczepic za komoda,komoda bedzie dluzsza akurat na miejsce do przewijania,a z czasem polke sie wyciaga i mamy zwykla komode,kolezanka tak zrobila i przyznam ze nie glupi pomysl za polowe ceny a efekt ten sam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niezły pomysł. Ta komoda która ja mam, to zwykły mebel, tyle ze głęboki, akurat na długość przewijaka, no i miejsce na kosmetyki 🙂 W tej chwili używamy tą komode na własne rzeczy, ale jak bedzie taka koniecznosc to przeznaczymy ją dla dzidzi. Poza tym wydaje mi się, że ten zestaw o którym pisałaś jest mało funkcjonalny głównie przez to, że wanienka jest malutka. A taka komode zawsze wykorzystasz jako zwykły mebel 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Siatki siatkami,ale u mnie sa takie uroki ze obok mnie sasiedzi maja staw i stad ta plaga komarow hehe.... Moskitiera dodatkowo tez sie przyda 🙂Wierz mi Lusiu ze sie naprawde ciesze ze mieszkam na wsi i nie musze sie kisic w blokach,i nie zamienilabym sie na nic w swiecie zeby mieszkac w miescie!!Przez dwa lata mieszkalam w miescie pod Londynem i miasto nie jest dla mnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja niestety miastowa jestem, ale mam rodzine na wsi i sama chętnie bym na niej zamieszkała 🙂 Jedyny plus to taki, że mieszkam w mieszkaniu po mojej babci i zawsze marzyłam żeby tu być, to miejsce ma jakąś magię, tutaj sie urodziłam i cieszę się, że moje dziecko też tutaj się urodzi 🙂 🙂 Poza tym mam bliziutko 2 parki, ale powietrze juz nie to samo co na wsi...cieszę sie, że nie mieszkam w centrum miasta tylko na peryferiach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pewnie Lusiu ze tak jest kazde miejsce ma swoja magie i wszystko zalezy gdzie sie wychowalo 🙂 Wiem ze fajnie jest mieszkac w miescie bo ma duzo zalet jak i wad zreszta tak jak wszedzie 🙂,ale czlowiek zawsze bedzie wracal do siebie tam gdzie sie urodzil 🙂To dobrze ze nie mieszkasz w centrum i fajnie ze masz parki kolo siebie bo zawsze mozna wyskoczyc na spacer 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też jestem ze wsi i też się cieszę bo do miasta przyszłam żeby pracę znależdż ale miasto też nie dla mnie ludzie się wszędzie spieszą tłok gdzie się tylko nie wyjdzie a że dzidzia już w drodze to nie długo będę wracać tam jednak trochę więcej spokoju i mniej tych spalin itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...