Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wystarczyć wystarczy 😉 Tylko pytanie, czy my będziemy miały pokarm, czy będziemy np. zmuszone przerzuć dzieciaczki na mleko modyfikowane z przyczyn niezależnych od nas...Ale tak teraz myślę, że chyba jednak warto mieć kilka sztuk butelek w zanadrzu. Wkońcu przydadzą się właśnie później, chociażby na te harbatki i soczki 😜 Ale mam z kolei nowy problem: czy kupować podgrzewacz, czy sobie odpuścić. Bo jak widzę zdania na ten temat też są podzielone...A nie chciałabym zbędnie wydawać pieniędzy...Ratunku 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny nie orientujecie sie , bo ak sie wciaz zastanawiam czy w tym roku juz NFZ nie refunduje szkol rodzenia ?? moja kolezanka chodzila w tamtym roku za darmo a mi w tym roku gin powiedzial,ze juz tego nie ma iu nie wiem czy to nabijanie w butelke czy tak faktycznie jest ?? ze za kazda szkole teraz trzeba indywidualnie płacic ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edyta mi wszyscy odradzali i jak jzu pisalam wczesniej jesli nie masz na co pieniedzy wydawac to sobie kup takie uzyskalam opinie uzyjesz go raz i tyle zawsze mozna podgrzac dziecku mleko w garnku z woda i wsadzic tam butelke . . . kazdego indywidualna sprawa ,ale mi wybili to z glowy na dobre 🙂
z kolei nei myslalam o zakupie laktatora ktory podobno jest niezawodny no i chyba nie obejdzie sie bez niego tez slyszlam, ze nie warto kupowac tych najtanszych bo sa nic nie warte takie opiie znajomych,ale one mialy pokarm a jak bedzie u nas ?? ehh ktoz to wie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Więc ja chyba też zrezygnuję z podgzewacza, bo mam na co wydawać pieniądze 😜 A co do laktatora, to moja koleżanka, która urodziła 2 miesiące temu mówiła mi, że to też zbędny wydatek, bo jej laktator wogóle prawie pokarmu nie wyciągał. Więcej mleka odciąga jak sama sobie je wyciska...Także też nie wiem, czy jest sens to kupować...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie wszystkie podgrzewacze są drogie np. http://www.allegro.pl/item999084118_podgrzewacz_do_butelek_karmienia_sterylizator.html

moim zdaniem sie przydaja, bo znacznie szybciej podgrzac w nich mleko niz jak w garnku z woda. kiedy słychac kwilenie dziecka, zanim wstawi sie wode w garnku i ona sie zagrzeje + mleko, to minie ładny kawałek czasu,a dziecko zdąży się wydrzeć. wazne zeby ograniczyc ten czas do minimum.
a laktatory to cóż....to pewnie zależy od tego, jak tam z naszym pokarmem będzie. u niektórych jest problem może natury fizjologicznej, ale tez uwazam że jak juz kupic (mysle ze bedziemy wiedziały czy trzeba), to nie tanie badziewie. ponoc najlepsze są elekrtyczne, ale ile mam, tyle opinii 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja siostra 2 mies temu uroszila i miala laktator lepszy,taki za 120 zl z plastikowa raczka i mowila, ze do dupy bo nie da sie nim sciagac pokarmu,kupila drugi za 25 chyba z canapolu ja tez taki zakkupilam imowila, ze lepszy.A laktatory sa potrzebne jak jest duzo pokarmu,codziecko nie zje trza sciagnac bo sie zwazy i dupa blada,bedzie wycie do ksiezyca i tyle 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no brzuszi doczytalam kolejne 15 stron 😉)ale jestescie produktywne hehehe...
no i tak wyglada moje spanie jest 4.30,a ja na brzuszku i nie spie od 3.00 😲 😲jakas masakra normalnie 😞...
lusiu ja sie martwie bo bimbalki mam ogtomne(zawsze mialam)i czasem jest tak ze z tych duzych pokarmu malo i na odwrot,a tak bardzo bym chciala karmic cycorkiem 😉)...
mlody tez w brzuchu szaleje,jak jemu tak zostanie to czarno to widze 😞(...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kama,ale masz dobrze z tymi teściami. Chyba chcą Ci zrekompensować wyjazd lubego 🙂
Jeśli chodzi o spanie to koniecznie pośpij sobie trochę w dzień. Tak też się robi jak już dzidziuś przyjdzie na świat i mama zarywa nocke to jak tylko dzidziuś śpi w dzień mama też powinna się położyć,by się zregenerować.
Dziewczyny macie przepiękne brzuszki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry przyszłe mamusie 🙂
No troszkę mam do czytania 😉
Co do butelek z Aventu to i ja słyszałam że maja to całe BPA (czy BTA...) i że wycofują.
moja siostra urodziła w styczniu, w szpitalu mieli laktator elektryczny, w domu kiedy musiała odciągać, kupiła zwykły taki w aptece tani z gruszką chyba, i mówiła że duuuzo lepiej tym jej odciąga, bo tak nie boli, ona sie mniej stresuje, i więcej jej odciągało.
swoją drogą bardzo ważne jest właśnie nastawienie do karmienia. ona się strasznie stresowała, denerwowała, dziecko od razu też, do tego mleko jej od razu gorzej leciało i w końcu stanęło na mleku modyfikowanym, a szkoda, bo miała duzo pokarmu, i mały dobrze ssał.... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...