Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej lipcoweczki 🙂
ja dzisiaj caly dzien u siostry bo biedna musi lezec bo jej sie szyjka macicy skraca,a tu jeszcze 2 msce,ale zajrzalam do was na chwile 🙂
Elli super ze juz z tymusiem jestes w domciu,niech sie chowa teraz zdrowiutko!!!
Ja tez mam caly czas stracha zeby z malym wszystko bylo ok,a wszystko przez to jak piszecie glupie spoty w tv!!!
Amelia super jakby ci sie udalo urodzic do poniedzialku 🙂A to link do fotki Gabrysi od Moni http://nk.pl/profile/2070464/gallery/album/2/131 bo chyba niemasz NK tak mi sie wydaje,ze tak pisalas!!!
Chcialam jeszcze cos napisac,ale tyle naskrobalyscie,ze musicie mi wybaczyc,ale zapomnialam juz o czy czytalam czesciowo hehe....troche tych stron bylo!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
LUSIA- ja mam dokładnie taką samą obsesje na punkcie zdrowia małej jak Ty. Przy pierwszej ciąży tak nie miałam. Aż się boje,że tym ciągłym myśleniem coś wykracze. Głupie. W sumie dobrze,że też tak macie to trochę mnie pociesza.
A jeśli chodzi o Twoje nastroje to może też jest związane ze zbliżającym się porodem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ja rozpływam się siedzę cały czas w domku i nie mam swiezego powietrza ;( juz nie wiem co ze soba robic ;/najchetniej to juz wybrałabym sie na jakis spacer ale slonce jest jeszcze tak wysoko, że nie da rady...
Amelia jakie uczucie wiedzac, że do pon mozesz urodzić??? Jest wiekszy strach czy jednak na luzie to bierzesz???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Uciełam sobie małą drzemeczkę bo myślałam że nie wyrobie, a teraz dokańczam gulasz 😜
W międzyczasie przed spankiem musiałam jeszcze kwiatki przesadzić, bo mój królewicz miał zamiar zrobić przeciąg w domu i tak się rozmachnał z odsłanianiem firan, że strącił kwiatka 😠 A miałam tylko duże doniczki, więc większe kwiatki poszły w te duże, a te mniejsze w te co się zwolniły więc troche miałam roboty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 😉
jejku upal straszny jest po 19, a nadal nie da sie wytrzymac w domu . . . . . nie wspomne juz o dworze
dzis mialam wycieczke za kierownica a strach mialam jak cholerka po tej naszej ostatniej stłuczce jakos boje sie siadac za kierownice ,ale jak mus to mus .. .. musialam odebrac kartke NFZ z nowym nazwiskiem i adresem zeby mnie do szpitala przyjeli 😜 i juz nie moge sie doczekac wizyty czwartkowej u doktorka mam nadzieje,ze mi powie , ze urodze choc kilka dni wczesniej . . . 🙂

a i odwiedzialam swoja prace wszyscy jednogłosnie stwierdzili,ze na 9 mies to Ja nie wyglądam i ze w sumie tylko brzuszek mi urosl ehhh nagadalam sie troche poprzebywalam miedzy ludzmi 😜 i wrocilam do domu padłam jak muszka i spalam godzinke az do tel mojej mamy z zaproszeniem na niedzielnego grila 😉

Ehh dzis mysle wciaz o porodzie , a glownym tematem moich mysli jest lewatywa 🤢 🤢:| ciekawe czy u mnie w szpitalu ja robia musze sie dowiedziec . . . . .

Ellie witamy spowrotem i czekamy na foteczke twojego Anioleczka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia kurcze to by byl juz wasz wielki dzien w poniedzialek suuuuper zazdroszcze 😉 i trzymam kciuki

ha ha ha Ja mam termin na niedziele i wszyscy mi mowia tylko nie niedziela bo dziecko bedzie leniwe 😜 ahhh te przesady

🤪 🤪 🤪 no to juz mam wytlumaczenie wlasnie sprawdzilam kiedy moj mezus sie urodzi i wiecie co W NIEDZIELE to wiele tłumaczy 🤪 🤪 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lusiu dzięki za wklejenie fotki. Gabrysia rzeczywiście jest prześliczna!!!
Wiecie co mam dziwne wrażenie,że moja Hania jest strasznie leniwa (po ojcu oczywiście) i coś czuje,że właśnie urodzi się w niedziele!
A tak prawdę mówiąc to czekam z niecierpliwością już na poród ale wcale nie czuje,że ma to nastą pić w najbliższym czasie.
A! Od kilku dni boli mnie spojenie łonowe. Najprawdopodobniej troszkę się rozeszło (chociaż czytałam,że przy rozejściu ból jest okropny, a ja mam mały). Moja gin powiedziała żebym się modliła żeby po porodzie wszystko wróciło do normy bo leczenie tego to: leżenie! Masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobra lasencje ja poki co spadam 😉)pewnie jeszcze zajrze ale nie wiem kiedy 😉)hmm..za nim wroci mezus hehehe bo juz przy nim mi glupio bo naprawde zachowuje sie jak nawiedzona tylko brzuszek i brzuszek az on sie ze mnie smieje bo tylko rano oczy otworze i pierwsze co to mowie ciekawe jak sytuacja na brzuszku 😁 😁heheh ,a on tylko oczami przewraca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kama Ja mam to samo moj maz pierwsze co jak wraca do domku z pracy to pyta no i jak tam sytuacja na brzuszku 😜 ze niby takiego zainteeesowanego udaje 😜

a co do mezulka leniwca to wiesz roznie to z nim bywa jak juz zacznie cos to konczy o 2/3 w nocy byle skonczyc mimo,ze o 6 rano ma pobudke do pracy tak jak ostatnio pol nocy naprawial kompa moim rodzicom .. . . tylko ze cholerka czasem jest tak ,ze jak nie zaczne marudzic to sam z wlasej woli nie wpadnie na to,ze trzeba by bylo np. wanne umyc no Ja z brzuszkiem nie potrafie niestety jak kazdy chyba facet jest malo domyslny, ale i tak go kocham;p 🙂


niedlugo i my bedziemy miec takie malenstwa w domku Juuuuuuuuuuuuuuupi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amelia miałam od kwietnia straszne problemy z chodzeniem-teraz się rozchodziłam- jakby mi kości łonowe ktoś rozrywał i ból był taki,że jak się z pozycji siedzącej stawało do stojącej to czasem aż się przewracałam nie mówiąc o ubraniu butów na stojąco. raz nawet pojechałam do szpitala z tym ale jedyne co to zalecili leżenie... mam nadzieję,że to było tylko rozciąganie do porodu,a nie że się mi rozeszło spojenie łonowe,bo problemy z porodem by były i po porodzie leczenie-tak jak mówisz leżenie i ewentualnie jakiś pas na biodra,bo lekarz mi mówił,a nie zrobili mi prześwietlenia bo szkodliwe dla dziecka by było teraz... póki co czasem zaboli,ale chyba przeszło i mam nadzieję,że to nie było to...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt dzidziuś śliczny 😘
a moja na prenatalnych pokazała buzię i cały tatuś ale lekarz powiedział,że do porodu jeszcze wiele się może zmienić 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia cholirka troche mnie nastraszylas 😞 tym rozejsciem sie spojenia lonowego teraz o tym poczytalam i mam tez cos takiego ;( albo sobie wkrecam,ale moj gin powiedzial,ze to po prostu pachwiny mnie bola bo dzidzia uciska i ze to normalmne , ale z kazdym dniem jest gorzej wiec nie wiem czy to takie normalne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też miałam z każdym dniem gorzej. teraz już prawie wogóle tego nie czuję,a jeśli jest się szczuplutkim to całkiem normalne podobno,że do porodu trochę się rozszerza i to boli każdego indywidualnie,ale najlepiej zapytać lekarza bo nie chcę nikogo wprowadzić w błąd 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dopytam doktorka w czwartek na wizycie chyba juz ostatniej (mam nadzieje)

a dziewczyny wiecie od kiedy liczy sie macierzynski ?? zastanawiam sie jak przechiodze ciaze jak to bedzie wygladalo . .. . . czy to sie liczy od momemtu daty z aktu urodzenia czy jak ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
URLOP OKOLICZNOSCIOWY
Jeżeli pracownik przebywa na urlopie wypoczynkowym w trakcie wystąpienia zdarzenia – nie należą mu się dni wolne.
Co do zasady, urlop okolicznościowy przysługuje ojcu. Wynika to z faktu, iż kobieta po urodzeniu dziecka przebywa na urlopie macierzyńskim, trwającym od 20 do 3 tygodni.

ehh jestes ciut madrzejsza bo moj m. chcial wziasc 2 tyg urlopu zaraz po porodzie wiec wezmie o dodatkowo 2 dni wiecej na okolicznosciowy zeby mu nie przepadlo

a to z tego art. http://praca-kobiet.wieszjak.pl/czas-pracy/212910,Urlop-okolicznosciowy-w-zwiazku-z-narodzinami-dziecka.html


o macierzynskim wciaz szukam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...