Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
LUSIU- super,że wszystko na na dobrej drodze z serduszkiem Frania!!!I nie przejmuj się jeśli
nie będziesz karmić piersią. Tak niestety bywa. Trudno głodzić dziecko,a wiadomo,że przy dokarmianiu jak laktacja nie jest silnie pobudzana to będzie zanikać.Tworzy się takie błędne koło.

IZUNIA- strasznie Ci współczuję z tą raną 🥴Masakra.Polecam Ci octenisept do odkażania.Ja nadal nim psikam.
A moja królewna przespała właśnie 3 godziny!Sukces.Może w końcu nauczy się porządnie najadać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justi ja wiem ze nie bedz ich uzywala,tylko mnie tez takie rady kazdego wkurzaja jak bylo kiedys jak juz to slysze to odechciewa mi sie wszystkiego,kazdy mial swoje 5 min i niech je pilnuje,a nie kazdy wtyka nos tam gdzie nie trzeba!!!Wiadomo swiat sie zmienia i starszym osobom trudno sie przyzwyczaic do nowosci no ale takie jest zycie!!!W koncu mamy isc z postepem,a nie sie uwsteczniac co nie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez ci Izuniu wspolczuje ponownego szycia,ja bym chyba tego nie przezyla drugi raz,dlamnie szycie bylo wiekszym koszmarem niz sam porod nie liczac skurczy!!!Jeszcze dochodze do siebie i nie siedze tak jak trzeba!!!A ja ci polecam przykladac na szycie rivanol na 20 min mi tylko to pomoglo nic nie skutkowalo 😞
Lusiu super,ze wszystko ok z serduszkiem Franka 🙂
Ja wam powiem ze ja najchetniej bym przeszla na butelke bo mnie wkurza to karmienie i wiszenie przy cycu,a on non stop glodny!!!Ale ze wzgledu na ceny mleka to sie pomecze jeszcze 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a pozatym moj maluch ma zoltaczke i musze kupic mu glukoze..ehh zawsze cos nie tak...pozatym jak sie urodzil to lewa stope ma krzywa i musze z nim do ortopedy i czeka go rehabilitacja.... 😞 😞 😞 😞 😞 😞musze cos robic bo nie bedzie mogl chodzic.....na zszywanie bede jechala za godz jednak..bo jeszcze teraz nie mam transportu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewuszki,a powiedzcie mi jak z pepuszkami waszych pociech??odpadly czy jeszcze nie bo moj jeszcze jest i nie wiem jak dlugo jeszcze bedzie....
jakim mleczkiem dokarmiacie???mnie w szpitalu polecili nan ha 1 i takie kupilam ale jest drogie i jakbym miala nim tylko karmic to bankrut straszny,dobrze ze mlody tylko ciutke butla podjada bo bylo by ciezko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kama mojemu pepuszek odpadl w 9 dniu,a teraz tez zostalo tego niewiele podejrzewam ze do konca tyg bedzie mial zagojony pepusze chyba!!!Ja tez dokarmiam Nan,sama je wybralam bo wydawalo mi sie nie drogie w porownaniu z innymi,ale ja mam ta mala paczke za 13 zl,a ta wieksza kosztuje ponad 20,zastanawialam sie nad bebilonem ale jest jescze drozsze!!!a najtansze chyba jest bebiko,ale niewiem na 100 procent!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurde moj dzisiaj ma 14 dni i dalej nie odpadl ten kikut no ale pewnie kazda dzidzia indywidualnie...
u mnie nan ha 400g puszka kosztuje 25zl,masz racje bebiko jest napewno najtansze ale poki jest na cycu i tylko ciutke dojada butli zostaniemy na nan ha,a jak nie dam rady cycem to wtedy pomyslimy nad tanszym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewuszki 🙂
Nasej Emi pępuszek odpadł jeszcze w szpitalu 🙂 A teraz już prawie ma zagojony, jeszcze tylko odrobinkę krewka wyleci 😜
Ja póki co nie dokarmiam małej sztucznie, cycek wystarczy 😜 A dziś też mnie zaskoczyła bo zjadła o 21, potem obudziła się dopiero o 2 a następnie o 7 🤪 🤪 🤪 W dzień nadrobiła, bo zjadła 3 posiłki co 2 godzinki 😉 A teraz śpi już trzecią godzinkę 🤪
My dzisiaj byliśy na wizycie patronażowej u pediatry, bo mała złapała jakiś katarek i dostała witaminki. A witaminę K+D w jednej kapsułce podajemy małej od 8 dnia życia 🙂
Izunia strasznie ci współczuję z tymi szwami i z nóżką małego 😞 Trzymaj się dzielnie kobietko 😘 A mnie położna poleciła przemywać ranę Rivanolem, bo też przyspiesza gojenie i chroni przed infekcjami 🙂 Tylko trzeba uważać, bo jak się nim zabrudzi bieliznę (jest jaskrawożółty) to już się tego nie spierze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 🙂
dziewczyny miałyście napływ pokarmu przed samym porodem? bo mi wczoraj bluzkę przebrało wieczorem i spływało aż o brzuchu a wcześniej tylko malutkie ilości-po kropelce i tyle 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj jak to zobaczyłam to mi oczy prawie z orbit wyszły 😁
i jeszcze jedno mam pytanie-czułyście jakby puszczanie babelków w samym dole brzucha? dziwne uczucie,albo bąbelki,albo Klaudia ma koło główki rączkę i rusza paluszkami,bo główkę ma wstawioną już do porodu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczynki 😉
Ale Wam zazdroszczę;p rok temu o tej porze też już zbierałam się do rodzenia 😁 teraz muszę jeszcze poczekać;p
Tak przeglądałam forum i chciałam Wam tylko polecić po porodzie TANTUM ROSA w proszku do rozpuszczenia w wodzie. Podmywajcie się tym po każdej kąpieli/prysznicu, nawet po każdym siusiu 😉 Bardzo łagodzi i przyspiesza gojenie po porodzie 😉 Ja byłam zadowolona - naprawdę przynosi ulgę 😉 Mi poleciły to położne w szpitalu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂
Byłam sierpniówka a jestem lipcówką pzdr. Malutka mam pytanie o wasze dzidziolki-jak dużo śpią,jak je ubieracie-> moje Maleństwo do wczoraj budziło się średnio co 2 godziny, chwile było aktywne, wieczorem zdarzało się mu popłakiwać ale od wczorajszego popołudnia zrobił się śpiochem spi,je i tak w kółko i śpi co najmniej 3 godziny budzi się na półprzytomny i prawie w śpiku je 🤔 w dzień go kłade na brzuszku a w nocy na pleckach...a może to ta pogoda tak na niego działa

dziękuje za każde odp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

irka dzięki 🙂 czyli jednak jak widać u każdego jest inaczej 🙂
gogr u mnie TANTUM ROSA jest na liście rzeczy ze szpitala co trzeba zabrać,wiec jestem w nie zaopatrzona i u mnie koszt to chyba 3 zł tego było 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karulinka bo spanie, jedzenie i popłakiwanie to ulubione zajęcia takich bobasków 🙂

A co do ubierania - staraj się nie przegrzewać i za małych ubranek nie ubierać. Trochę większe mogą być bo na razie dziecko jest mało aktywne więc nie robi mu różnicy. A co do przegrzewania - kontroluj najlepiej kark 😉 jak nie jest spocony tzn, że jest ok 😉

p.s. Wybaczcie, że się tak wtrącam ale się rozczulam na przełomie lipca i sierpnia (termin miałam na 26.07 a ur. 5.08). A poza tym u nas na forum straszna cisza:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gogr mi jednak mój termin z miesiączki chyba zawiódł,bo już już bym była teraz w 43 tygodniu co nie jest raczej możliwe,a wczoraj miałam wizytę i jest ok. rozwarcie mam na dość luźny palec,a lekarka miała takie jak przeciętna kobieta-moje palce mają około 1cm więc jej może około 2cm miały...no nic tylko czekać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...