Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
malutka, ja przed porodem z tydzien chodziłam z bolami, nie przejmowałąm sie, bo nic sie nie dzialo, myslałam sobie ze organizm przygotowuje sie do porodu, a jak wyladowalam na porodówce to mialam 6cm rozwarcia hehe, tak sie przygotował moj organizm 🙂
mam nadzieje ze ci szybko pójdzie i nie nameczysz sie 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

lusia mi chyba czop odszedł w zeszłym tygodniu,moje bóle są takie- przez chwile takie jak przy okresie,a większość takich jakby ktoś mi żyłką brzuch ściskał,potrzymał chwilę i puścił i to promieniuje na plecy... i tak od soboty,w piątek wieczorem coś się troszkę pokapało ze mnie i myślałam,że to wody się może sączą,ale oprócz tego nic wiecej,a tego czegoś nie było dużo,więc to nie wody. ciągle mi niedobrze ale jak już coś mnie weźmie na jedzenie to zjem dużo i zachcianki teraz odczuwam chyba bardziej niż przez całą ciążę... brzuch mi opadł dolną częścią bardzo już-wcześniej opadał,a teraz tak niziutko w sobotę,czyli już od tych bóli moich,wiec pewnie to już coś od porodu,ale zobaczymy kiedy 🥴
tak bardzo chciałabym dzisiaj-mam imieniny,a mąż urodziny dzisiaj razem świętujemy i taki płaczący prezencik byłby idealny 🙂
seks wczoraj nic nie dał,wiec chyba masowanie sutków i chodzenie (przy nim bardziej boli) mi zostają do dyspozycji 😁
a co jeszcze zauważyłam-w momencie skurczy jak dotknę brzucha to skurcze są dłuższe i mocniejsze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a szyjkę mam miękką,rozwarcie mi się zaczęło robić 2 tyg temu i szyjka skrócona,więc zobaczymy jak jutrzejsza wizyta wypadnie i czy do niej doczekam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lusiu Wy wszystkie odczuwalyscie jakies bóle , lekkie badz mocne skurcze,mialyscie rozwarcie, a mnie to ominelo wiec tak czulam,ze moja data porodu nie bedzie tą na ktora stawial moj lekarz wg okresu choc nie powiem,ze sie łudzilam 🥴 no ale termin minol wiec teraz do jutra czekam cierpliwie chyba,ze po dzisiejszej wizycie lekarz mi powie,ze wciaz cisza oj to bedze załamka,ale na razie mysle pozytywnie 😉

do wieczorka wam dam znac 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny nie wiecie od kiedy mozna dawac kropelki sab simplex na kolke bo na necie roznie pisze ze od 2 tyg,albo 3 ,bo moj Kacper chyba na nie zaczal cierpiec bo go boli brzuszek po kazdym jedzeniu,dzisiejsza noc to byl koszmar 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tego co ja wiem jest od 3tyg


Oto tłumaczenie ulotki SAB-SIMPLEX z niemieckiego SAB SIMPLEX:

Skład Składniki lecznicze: 1 ml (ok. 25 kropli) zawiesiny do zażycia zawiera 69,19 mg Simeticonu.
Pozostałe składniki: Carbomer, kwasek cytrynowy, hypromellose, benzoesan sodu, substancja słodząca (aspartam), sacharyna, kwas sorbinowy, aromat malinowy, aromat waniliowy, woda
Opakowanie Butelka z dozownikiem o pojemności 30 ml zawiesiny Czteropak (4x30ml) zawiesiny Opakowania kliniczne

Obszary zastosowania
-do leczenia objawowego dolegliwości żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiarem wydzielania gazów, np. wzdęcia, uczucie przepełnienia
-do przygotowania do badań w obszarze brzucha, jak np. rentgen i sonografia oraz przy przygotowaniu do gastroskopii i endoskopii
-przy wzmocnionym wydzielaniu gazów po operacjach
-przy zatruciach

Przeciwwskazania Nie wolno stosować przy nadwrażliwości na Simeticon lub inne składniki leku. Nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania podczas ciąży i okresu karmienia.
Środki ostrożności dot. stosowania i wskazówki ostrzegawcze Przy świeżo powstałych i/lub występujących przez długi czas dolegliwościach brzucha powinniście Państwo udać się do lekarza, aby rozpoznać przyczynę dolegliwości i powodowaną przez nie chorobę.

Interakcje z innymi lekami - nie są znane

Dozowanie O ile lekarz nie zaleci inaczej, proszę stosować się do tych instrukcji, w przeciwnym razie lek może nie działać właściwie!
Niemowlęta: do każdej butelki (chodzi o butelkę z mlekiem itp.) dodawać 15 kropli.
Sab simplex miesza się bezproblemowo z innymi płynami, np. z mlekiem. U niemowląt karmionych piersią można zaaplikować za pomocą małej łyżeczki bezpośrednio przed karmieniem.

Skutki uboczne Do tej pory nie zaobserwowano skutków ubocznych. Wzdęcia (kolki) u małych dzieci Bóle brzucha przy przyjmowaniu posiłków przez niemowlęta i małe dzieci należą do najczęstszych dolegliwości, którymi matki i pediatrzy muszą się zajmować. Regularne ataki krzyku ok. pół godziny po posiłku mogą po wykluczeniu przyczyn organicznych być przyczyną dolegliwości trawiennych. Występują przeważnie w pierwszych miesiącach życia. Te dolegliwości są dużym obciążeniem dla dzieci i rodziców. Nie są one jednak postrzegane jako choroba i nie przedstawiają żadnych zaburzeń rozwojowych. Mogą występować zarówno u dzieci karmionych butelką jak i karmionych piersią. Przyczyna tych kolek leży w pożywieniu pochodzenia mlecznego, ponieważ pożywienie to przy ruchach żołądkowo-jelitowych prowadzi do silnego wytwarzania piany przez wiele godzin. Zamknięte powietrze nie może się wydobyć i prowadzi do bolesnych wzdęć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justi nie wiem jak to jest,ale jeśli jesteś w 40tyg i nie masz żadnych objawów czy dolegliwości to może jednak poród Cię zaskoczy w najmniej oczekiwanym momencie i będzie niezłą niespodzianką jeśli bez męczenia się wcześniej przejdziesz przez to jak burza? a jeśli nie to zobacz-40 tydz. to już finisz 🙂 mi lekarka powiedziała,że jeśli jakimś cudem przenoszę ciążę to 7dni po terminie mam się wstawić na oddział nawet jakby nic się nie działo,czyli jeśli w ciągu tego tygodnia nie urodzisz to poczekaj tydzień i wtedy już napewno zobaczysz maleństwo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i już po wizycie oto moje wiadomosci :
rozwarcie "AŻ" na jeden opuszek . . . . szyjka spłaszczona co kolwiek to znaczy . . . wg mojego okresu ktory byl co 31 dniu mam jeszcze 3/4 dni . . . . . . .
jak do nastepnego poniedzialku nie urodze mam jechac na porodówke

mina moja bezcenna po wyjsciu z gabinetu ehh a jak mi lekarz tlumaczyl pare rzeczy to nic tylko mi sie plakac chcialo 😞
nawet zawolał mojego m. do gabinetu i stwierdzil,ze powinnismy duuuuuuuuuuuuzo chodzic na spacery by cos sie ruszylo ehh no i nie zapomnial wspomniec o seksie . . . . .
tylko jakos nastroju nie mam na spqacery czy seks 🥴 🥴 juz nie marudze kochane trzymajcie sie 😘 😘


Edytko chyba nasz uparciuszek Wojtus i cioci Edytki dzis nie posłucha . . . . .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc laski 🙂),moje szczescie chwilowo spi wiec mam odrobinke czasu ale musze jeszcze przygotowac sobie jakis obiadek na jutro...mezus moj juz dzis wrocil do pracy wiec jestesmy sami z wiktorkiem i nie mam na nic czasu bo on ciagle wisi na cycu...bylismy dzis na 2h spacerku jakos nam to ladnie poszlo pod koniec tylko syrenka zaczela lekko wyc ale na szczescie juz kolo domu,oczywiscie musielismy zahaczyć o babci sklep bo moj glodomorek musial podoic cyca hehehe...kurde az strach z nim wyjsc bo tylko cyc i cyc no ale trzeba 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justi5 napisał(a):
dzis malutka ide do lekarza . . . . zobaczymy co mi powie ehhh . .. .na wszelki wypadek wezme ze soba torbe do szpitala , ale raczje watpie, zeby sie przydała

justi u mnie chodzenie nasila skurcze,więc może spróbuj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justi biedna nie dziwię ci się wcale, że już jesteś zniecierpliwiona i wykończona 😞 Ale trzymaj się dzielnie, jeszcze troszkę i utulisz Wojtusia.
Nam Emi dziś znowu dała popalić, po spacerku myślałam, że będzie smacznie spała a ona NIEEEEEEEE...3 razy w ciągu 1,5 godziny wołała cyca, w między czasie zrobiła mega kupkę 😮 Teraz śpi i mam nadzieję, że dotrzyma tak do kąpieli o 19.....
Buuuuziaki dziewczynki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się zastanawiam ile czasu mi zajmie to,że jak moja mała będzie płakać to będę wiedzieć o co 😁 bo jak pieluszka będzie sucha,a ona zaraz po cycu to skąd będę wiedzieć o co jej chodzi 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malutka 😉 wiesz moj gin tez dzis stwirdzil ,ze powinnam sie duuuuuuuuuzo ruszac, spacerowac . . . . moze jutro zaczne dzis mam jakiegos dołka musze sie najpierw z niego odkopac


Kama , Edytka no oby przyszlo niespodziewanie i niebawem , ale jakos nastawiam sie ,ze bedzie tak,ze pojde tego 2 sierpnia na wywołanie, a tak chcialam byc lipcóweczka . . . nie martwie sie na zapas najwazniejsze by nasz Szkrab byl zdrowy i tyle i bede na niego czekala tyle ile bede musiala . . . .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JUSTI- nie stresuj się kochana. Chcę Ci tylko powiedzieć,że miałam identycznie jak Ty: rozwarcie na opuszek i szyjka skrócona. Nic nie zapowiadało szybkiego porodu, a tu niespodzianka: następnego dnia po wizycie u gina miałam już Hankę przy sobie!

Moja mała też tylko przy cycu by siedziała! EDYTKA- ja mam tak często,że np. w ciągu godziny mała 2-3 razy je.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie dziewczyny Franek chyba przechodzi kryzys bo cały czas je i je. Cyc to tylko aperitif dla niego, a 120ml z butli wciąga za jednym zamachem 😉 i takim oto sposobem dzisiaj już 3 razy pożarł butlę. Pokarm mam, ale w pewnym momencie jak wisi bardzo długo to chyba za wiele mu nie leci, bo wpada w taką histerię, że aż serce pęka. Jak dostanie butle, to po prostu rzuca się na smoka pazernie i szczęśliwy je, aż miło popatrzeć. I tak bede mu dawać cyca bez wzgledu na to ile razy w ciagu dnia bedzie jadł z butli (dzisiaj np. jadł koło 17 i później o 21 bo było wielkie wycie). Teraz śpi jak aniołek, widać, że był głodny, bo po cycu to tak smacznie i długo nie spi już.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Melduję się dzisiaj pierwsza!Ciekawe czy może któraś z naszych ciężarówek rozpakowała się w nocy.
Nie wiem czy ja też nie będę dokarmiać Małej sztucznym. Jutro przychodzi pediatra na wizyte patronażową to się poradzę. Hania non stop je. Pociągnie ok. 6-8 min (dokładnie już liczę 🙂)cycka i zasypia. Budzi się po ok. 30 min i płacze,że chce cycka. I tak w kółko. Zdarza się,że je dłużej np.20min a i tak obudzi się po godzinie głodna. Próbujemy odwrócić Jej uwagę i przewijamy, nosimy,gadamy,ale to nic nie daje. Uspokaja się dopiero przy cycku.
Wydaje mi się,że pokarmu mam sporo,ale może Ona jest taka leniwa 😎,że zmęczy się i zasypia.

ELLIE- ciągle zapominam zapytać: Twój synek to Tymon czy Tymoteusz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelio troszke mnie pocieszylaś , ale z tego co pamietam to cwiczylas po tej wizycie na piłce i to moze przyspieszylo cala akcje
Ja dzis postanowilam tez poćwiczyc, ale co z tego wyjdzie i jakie beda efekty zobaczymy . . .
w kazdym razie u mnie bez zmian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane 🙂
Lusiu mi Sewciu identycznie robi.... tyle że On nawet butle to by jadł, i jadł, i jadł..... z ledwością 3 godziny po 120ml wytrzymuje w dzień... i to nosimy go też, mówimy do niego, zajmuje go masowaniem, przewijaniem, i Karuzelką* ale pediatra nam powiedział że od tego go potem brzusio boli bo i mój pokarm, i ten z butli najwyraźniej zbyt mało sycący dla niego, i on chce więcej bo czuje głód a w brzusiu miejsca brak.... i ma taki duzy ten brzuch.... i mu źle... i tak w koło, bo albo głodny albo najedzony ale boli... powiedział nam że tak będzie dopóki nie wprowadzi się już konkretniejszego czegoś... mleka kolejnego albo- tak ja myslę- jakiegoś kleiku...
*Karuzelka przyszła i do D... z nią. nie chcę się kręcić, czasem świeci czasem nie, i w ogole nie kręci się tylko buja, a jak to juz robi to trzeszczy i bzyczy.... najgorzej z tym że raz załapuje a raz wcale się nie włącza... normalnie ją zwrócę chyba. wizualnie owszem ładna i kolorowa. ale reszta.....
a widziałam w sklepie takie zwykłe nakręcane ale śliczne takie... to nie, zamówiłam...

juz mi moje skrzeczące słońce coś marudzi... 😉 dostał butle ale zjadł TYLko 90 więc długo nie pośpi... 😉 zaraz zmykamy po jedzonku na spacer tylko coś na deszcz się zbiera...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka,jak was czytam to mowie wam ze mam to samo z moim zarlokiem,a spac to on najlepiej przy cycu jak go odstawie to sie drze w nieboglosy,tez mu dzis dalam butle ale on tak zjada 30-60 to max i dalej nie chce jest chwila ciszy potem klasycznie cycor i cycor i cycor i cycor 😠juz zacxzynam watpic w to moje karmienie cycem....sama nie wiem czego te nasze pociechy tak reaguja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
melduje sie dalej zapakowana 😞
W nocy troche poszalelismy z mezem, potem troche pobujalam dupskiem i myslalam, ze sie cos zacznie bo skurcze mnie lapaly,pol nocy bolalo i przeszlo:/
Do tego spojenie lonowe tak mnie napizdza,ze 20min szlam do lazienki cala zaryczana.
Do polozniej sie dodzwonic nie mozna,bo sie zastanawiam czy w ogole ede mogla rodzic naturalnie bo miednica moze mi sie porozlazic a wtedy to juz nie bedzie ciekawie.No i jezeli bym nie mogla to juz bym chciala zeby cesarke mi zrobili.
Maz w domu dzis ze mna zostal,tez pol nocy przeze mnienie spal bo prowadzal mnie do kibelka:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...