Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!
DWUPAKI- co u Was? Może któraś się w nocy rozpakowała?

Wiecie co moja Hania zrobiła się już bardzo cwana 🙂 Usypiać chce tylko przy cycku i strasznie się denerwuje gdy mamusia chce odebrać Jej tą przyjemność. No i co lepsze- chce być noszona na rękach! I najlepiej żeby osoba nosząca Ją nie siedziała tylko chodziła po mieszkaniu 🙂
A podobno takie maleństwa nie potrafią jeszcze wymuszać.He,he.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelio to widzę, że nasze Haneczki podobne sa z tym, że moja może nie tak na rekach ewentualnie jak zostanie nakarmiona to tatuś chwilke ponosi, żeby sie odbiło, ale przy cycku tez by chciała siedziec, i tak łapczywie je, nie dosc ze czasami trysnie z cyca, że ona nie nadązy połykać to jeszcze porzez to się zachłyśnie!!! Tez tak macie dziewczyny?????
Poza tym nocka spokojna o 4:22 🙂 🙂 się obudziła zjadła, pampersa zmieniłam i poszła dalej spać a dzisiaj 2 godzinki nie spała to troche na nas wymusiła obecnosc przy niej 🙂 🙂

Mam nadzieje, że dzisiaj sie któras przyszła mamuśka rozpakuje!!!!

A mamuśki mam jeszcze pytanko i uciekam póki chwila wolna..... jak u Was po porodzie z opróżnieniem się???? Bo ja będąc w szpitalu miałam na to 3 doby ale mi nie wyszło i dopiero wczoraj z przymusu zrobiłam, kurde nawet przeć nie mogłam bo te szwy mnie narywają....
odezwę się do Was później...
U nas ulewa!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 😉 ja ze skurczami,wczoraj mi się coś wieczorem sączyło,niedobrze mi, boli brzuszek,twardy i taka mniejsza napięta kulka się z niego zrobiła 🤪 skurcze silniejsze,że aż mnie skręca co kilka minut,mleko z piersi się leje-może w koncu mnie weźmie 🤪 🤪 póki co luzik,bez paniki,bo może przejdzie,a jak nie to dam Wam znać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MALUTKA- trzymam kciuki żeby dzisiaj był TEN WIELKI DZIEŃ!
KACZUSZKA- moja też się tak zachłystuje jak mleczko szybko płynie. Strasznie to stresujące. Twoja Hania tylko 1 raz się w nocy obudziła???? Moja zasnęła o 21ej i pobudki były: 24, 1.30,3.30,5 i 0 7.30 pełne rozbudzenie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczynki 🙂 🙂 🙂
U nas nocka była spokojna, aż wydało mi się to podejrzane. I miałam rację, od około 8 mała nie spała, a niedawno dała popis swoich umiejętności wokalnych 😮 Najpierw coś siedziało jej na brzuszku i po kupce wydawało się, że będzie już spokój. Ale przez to zgłodniała (choć jadła godzinkę wcześniej) i znów przystawiłam ją do cyca. A tu znowu płacz...Dopiero jak jej się porządnie ulało, to była chwila wytchnienia. Ale znów nie na długo 🤢 Znowu płacz i moja bezsilność 🥴 Dostawiłam ją do cyca i okazało się, że pociągnęła dosłownie dwa razy i usnęła 🤪 Teraz śpi spokojniutko a my odpoczywamy 😉
Gratuluję kolejnej mamusi, Koralik wkońcu i ty utuliłaś swojego skarba (i to kawał skarba) 😉 😉 😉
Justi dzięki za aktualizację tabelki, też już znowelizowałam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki,
Gratuluję nowym mamusiom ich skarbów!! Tabelka naprawdę nieźle się już prezentuje 😉
Malutka, 3mam kciuki żeby się udało 😉
Zazdroszczę Wam mamuśki że wasze dzieciaczki przesypiają kilka godzin w nocy. Amelko, mój Tymek podobnie jak Twoja Hania budzi się co 1,5-2h. Czasami w ciągu dnia uda mi się zdrzemnąć godzinkę ale i tak nie pozwoli mi to nadrobić tych nieprzespanych nocy 😉 Ciekawe kiedy i nasze skarby zaczną lepiej spać nocami 🥴
Tymianek też się zachłystuje jak mleko szybko leci a on nie nadąża łykać. Zwykle na początku karmienia. Czasami jest taki łapczywy jak sobie dłużej pośpi że wylatuje mu bokami 😉 a jak puści brodawkę to powstaje fontanna i ja jestem mokra i on 😉
Edytko, straszna jest ta bezsilność jak takie maleństwo płacze. Tak naprawdę nie wiadomo co zrobić żeby ulżyć dzidkowi 🥴 Aż człowiekowi serce się kraja 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś się to troszeczkę osłabiło wszystko 😞 może to taki trening był? kurczę,już mi brakuje tych mocnych bóli 😁 ale jak przez kilka godzin miałam takie skurcze (gdzieś od 9 do 13.30) to może teraz taka przerwa i wrócą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malutka, jeszcze będziesz miała dosyć tych mocnych bóli, zobaczysz 😉
Mam pytanie do mamusiek które dokarmiają dzieciaczki: jakiego mleka używacie? Chciałabym coś kupić żeby mieć na wszelki wypadek jeżeli Tymo nie naje się cycem bo ostatnio jakiś głodomorek się zrobił, ale nie wiem na co się zdecydować 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki 🙂
U nas narazie maly przespi noc dzisiaj sie obudzil o 1 do picia,o 3 bo mial mokro i o 5.30,a teraz tez smacznie spi,ale nie chwale!!!Ja dwa razy dokarmialam,a kupilam mleko Nan,duzo osob mi je polecalo wiec sie na nie zdecydowalam 🙂
A czemu koralik miala cesarke moze wiecie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widzisz Amelio moja jak narazie tylko raz się budzi w nocy....no dokładnie łapczywe dzieciaczki no i nie potrafia jeszcze kontrolowac łykania a z cyca się lejej jak nie wiem co...
ja na wszelki wypadek mam zakupione mleko NAN 1 ale nie korzystam z niego bo sciagam swoj pokarm ...dobrze, że z KKKKorlakiem wszystko wporządku!!!

JUSTI ja juz myslałam ze usłysze dzisiaj nowine a tu cisza!!!!! Jutro termin!!!!! BUZiale ide sie kapac bo za niedlugo gosci mamy a jeszcze trzeba bedzie mała szybciej wykapac i nakarmic tak wiec trzymajcie sie kobietki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kaczuszko widze, ze u ciebie juz pierwsze odwiedziny gosci 😉 super wiec niech Hania pokaze sie z jak najlepszej strony 😆

oj no tak u mnie cisza . . . . a to, że jutro mam termin to jak widac nic nie znaczy . . . dzis malutkiemu przynynieslismy lozko do naszej sypialni moze to go skusi zeby wyjsc 😜 kto wie 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Izunia, gratulacje!! Śliczny chłopak ten twoj synuś, no i super że się nie męczyłaś. Ja rodziłam 7 godz. z hakiem, a parte to 7 min. ale ból był jak cholera...

Mój królewicz dzisiaj coś nie chciał spać, chyba chce ustalać reguły gry 😉 Wczoraj zasnął o 21 a o 1.30 pobudka, ale nie był głodny, trochę tylko pociągnął cyca. I tak do rana trochę spał i trochę gadał, więc kolejną noc wyspałam się 🙂 Za to w dzień marudzenie mu się wlączyło. Je dużo, i z piersi i z butli (dzisiaj 2x po 120ml dostał i nie chciał nawet spac po takiej dawce mleczka 🙂 i raz 90ml). Później troche pospał, znów pojadł 🙂 Jest teraz 22.25 i spi od 19. Czekam jak sie obudzi bo muszę go wykapać, niestety sama bo Robert w pracy, ale dam sobie radę 🙂 Muszę jeszcze pampersa zmienic bo słyszałam dwa armatnie huki 😁

Franek tez łapczywie ciągnie cyca, ale jeszcze nie zdażyło mi sie żeby się zachłysnął, ani z butli też. Jedynie przy przepajaniu kilka razy się zdarzyło, bo woda jednak rzadka jest i pewnie dlatego.

Kaczuszka, w szpitalu na obchodzie lekarze pytali się jak z wypróżnieniem i kazda z nas miała problemy, więc dostałysmy po czopku glicerynowym i po sprawie 🙂 W domu to tak po dwóch dniach udało mi się załatwić, no i tak w sumie jakoś sobie radziłam, żeby nie za bardzo napinac sie. Spróbuj może z tymi czopkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
LUSIU poradziłam sobie bez czopków 🙂
Izuniu synalek sliczny, rzeczywiście poród Twoj można potraktowac jako lekki!!!
Moja mała dzisiaj dała popalic w nocy najadła sie dużo, później ulała i zaczęla płakać, ja oczywiście myslałam ze nie moze kupki zrobic bo tak sie prezyła i nic tylko ryk, a mój luby mówi ze ona chce jesc no i okazało się ze miał rację...ahhh chłop się przydaje...
No niestety moja mała się zachłystuje, chociaż już rzadziej ja nie dopajam bo powiedzieli mi ze jesli karmie tylko swoim mlekiem to i mala ma picie i jedzonko ewentualnie jak beda goraczki to wtedy mozna dopoić...
WOJTUSIU JUSTI ciocia Ewelina chciałaby abys dzisiaj opóścił brzuszek mamusi bo nie możemy się już Ciebie doczekać tak więc do dzieła maluszku!!!!!
Lece jeszcze poodpoczywać, wtulić się w swojego bo tak jak córunia jeszcze śpi 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie! Ja nocke miałam średnią. Hania budziła się co 2 godz do jedzenia. Jak się budzi to nie krzyczy tylko marudzi i delikatnie popłakuje. Dostanie cyca, je 5 min (krótko!) i śpi. Nie moge Jej dobudzić by zjadła więcej żeby na dłużej Jej wystarczyło. I długo muszę Ją później trzymać bo późno Jej się odbija.

OLUSIA- z tym wypróżnieniem po porodzie to nie jest wina diety, tylko blokady psychicznej. Kobieta boi się że szwy się rozerwą. Nie jest to oczywiście prawdą, ale takie uczucie jest.

IZUNIU- naprawde porodu można zazdrościć. Mam nadzieję,że wszystko Ci się teraz poukłada 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...