Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

dziewczyny pytanie z innej beczki,może któraś z Was się orientuje już w tym temacie??
mianowicie-BECIKOWE co jest potrzebne do tego,żeby je uzyskać??? bo z tego co wiem to zaświadczenie,że jest się pod opieką lekarską najpóźniej od 10tyg ciąży... a czy coś jeszcze? bo teściowa mnie męczy,że niby mam iść na bezrobocie się zarejestrować...ale nie wiem czy to jest konieczne do becikowego bo w moim przypadku teraz to nie jestem w stanie stać w tych kolejkach,więc jeśli to zbędne to po co??? a wiecie jakie są niektóre kobiety-wiedzą swoje i koniec,nie przegada się...to czy prócz tego zaświadczenia od lekarza jest konieczność rejestracji na bezrobociu???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.becikowe.com/
myślę,że tu jest odpowiedź na moje pytanie,ale chciałam się upewnić jeszcze na forum.
myślę,że wystarczy pomyśleć tylko o tym zaświadczeniu lekarskim i tyle...
ale czy to wystarczy żeby mi przestali głowę suszyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja słyszałam ,że nie trzeba się rejestrować w UP jeśli chodzi o becikowe ale może ci się status bezrobotnego przydać jak będziesz chciała uzyskać zasiłek rodzinny (jeżeli dochód netto rodziny z roku poprzedzającego okres zasiłkowy, w przeliczeniu na osobę, nie przekracza kwoty 504 zł)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to nie dostanę zasiłku,bo niby ja nie pracuje,ale mąż ma wysokie zarobki i przekraczają tą normę na 504 zł czy coś koło tego,dlatego nam rodzinne zasiłki nie przysługują bo ma na umowie ponad 4 tys, chyba a będzie nas 3 do podziału...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
amala84 widze, że w koncu udało się z suwaczkiem 🙂

Malutka, najlepiej jakbyś zadzwoniła do swojego urzedu pracy ( skoro nie chcesz stać w kolejkach) i zapytaj czy będąc zarejestrowaną będzie ci przysługiwał zasiłek po porodzie. wiesz zawsze to pare groszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,naszukałam się i do zasiłku nie wolno przekroczyć 504zł na jednego członka rodziny...
u nas to wychodzi koło 1300 na osobę (razem z dzieckiem) bo mąż ma na umowie koło 4000zł więc nie ma sensu stać w kolejkach w UP skoro i tak zasiłku nie dostaniemy... jak myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WIOJOJKA TAK OGOLNIE TO TROCHE DUPOWATO. RAZ JEST DOBRZE RAZ UTARGU WGOLE NIE MA W KASIE.

DOSTAŁAM DZISIAJ DRAŻE 🤪 OB BUŁKI 🤪 PIERDZIOCH JEDEN MI WYSŁAŁ!!!!!!! I TO NIE JEDNĄ PACZKE 😮 GŁUPIIIIAAAAAAAAAA MAŁPAAAA MOJAAAA 😘

EJ NASTRASZYŁYSCIE MNIE Z TYMI SKURCZAMI...TERAZ SIĘ BOJE ZA WAS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buziaczko teraz jedyne skurcze jakie czuję to takie łydki napięte jakby mnie miało zaraz z nóg zwalić,więc to całkiem co innego,ale przeciez biorę magnez...ciekawe czy dostanę skurczy łydek czy tylko takie uczucie mam...a Klaudia teraz dokazuje mamusi 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do dziewczyn,które czuły twardnienie brzucha...przybliżcie do czegoś to uczucie-boli czy nie i jak to rozpoznać bo ja nie wiem czy mi twardnieje czy nie...bo mój ogólnie jest twardy ale non stop...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki 🙂
Anochi ładniutki brzusioo 🙂
Kornelia zuzka uroczaa 😆 i podobna do ciebie 😜 😉
Witam nową mamulkę 🙂
Jak się macie kochane??
U nas słonecznie i cieplutko 🙂 aaa i zamówiłam dziś bilet do rodziców do Hiszpanii na 3tyg 😁 😁 😁
..trochę boję się lotu.. 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malutka a status bezrobotnej przyda ci sie po porodzie będziesz miała opłaconą składkę zdrowotną co ułatwi ci wizyty u lekarza 🙂 więc zawsze lepiej się zarejestrować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okaaa mam to samo cały dzień 😞 praktycznie cały dzień przeleżałam w łózku co sie podniosłam to mi świat wirował , zmierzyłam ciśnienie i 94/43 😞 wypiłam kawe i troszke mi lepiej ale ogólnie bardzo jestem dzis słaba 😞to chyba ta pogoda 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj u lekarza miałam 100/40 ciśnienia...
Kasiu co do lekarzy to jestem na ubezpieczeniu męża i mamy książeczkę rodzinną,teraz wyrabiam nową kartę z nowymi danymi,więc co do wizyt u lekarza to też nie mam problemu z tym,więc do czego by mi było jeszcze potrzebne bezrobocie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...