Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
nam mówili, że czasami jak za wcześnie sie przyjedzie to moga odesłać, bo oni zajmuja się juz zaawansowanymi porodami i nie chcą taki dopiero rozpoczętych
a co do majtek z flizeliny to koleżanka miała i dala radę, chociaż też mowiła, że chyba wolałaby te siatkowe, ale są i takie dziewczyny co noszą bawełniane i jest ok, więc to nie jest konieczność
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sara ja bym na Twoim miejscu zapytała w szpitalu,w którym będziesz rodzić,bo też wydaje mi się z tym trzymaniem główki drobną przesadą,ale każdy szpital ma też swoje zasady-jeden powie przyjedź,a drugi Cię odeśle do domu,a w szpitalu powiedzą dokładnie,co do rzeczy do szpitala-ja mam listę prosto z mojego szpitala i różni się np.od tej z internetu,więc opieram się na tym co powiedzą mi tam,gdzie będę rodzić. a położna w szpitalu jest na pewno i udzieli Ci dokładnych informacji co i jak. również z tym kiedy przyjechać,bo jak np ktoś za długo będzie siedzieć w domu i będą jakieś komplikacje to kogo będzie potem wina? ten zwali na szpital,że nie zrobili wszystkiego co trzeba,a szpital powie,że za późno przyjechałaś,więc to już indywidualny wybór. zapytać nie zaszkodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akurat na szkole nam je kobieta pokazała, więc wiedziałam o jakie chodzi
po porodzie najlepiej w ogóle nie nosić żadnej bielizny by tam na dole było jak najwięcej powietrza, by jak najszybciej rana sie zagoiła itd, wiadomo, że jednak trzeba wstawać i wtedy te majtki sa najbardziej przewiewne a także podtrzymuja podpaskę, koleżanka mówiła, ze jak leżała na łóżku to bez majtek a podpaskę miała pod siebie podłożoną
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w szpitalu będę w poniedziałek i mam zamiar ich wypytać dokładnie kiedy mam przyjechać,bo to pierwsza ciąża nie mam doświadczenia w rozpoznawaniu porodu i jestem w tym temacie zielona i opieram się tylko na informacjach z internetu,a wiadomo stres jak dojdzie to już totalnie mozna się pogubic. lekarz czy położna (zależy z kim będę rozmawiać) napewno mnie uspokoją 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
warto popytać, akurat ja wybralam taką szkołę rodzenia by była położna z mojego spzitala i można było zwiedzić oddział, więc wiem, ze np u mnie nie trzeba ubranek dla dziecka na czas pobytu, bo dają szpitalne, a w drugim szpitalu (tam gdzie rodzi Malutka) wymagają ubranek, warto dowiedziec się co i jak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te majtki są obowiązkowe? o to też muszę zapytać,bo mam wszystko z listy ale odpuściłam sobie majtki,bo chcialam swoje zabrać bawełniane,ale jak trzeba to trzeba 🙂. o koszuli po mężu to mówiła mi babka taty-nie będzie za bardzo długa i nie będzie przeszkadzać,a jak się wyplami czymś to idzie do kosza. albo można kupić jakąs za pare złotych zwykłą koszulkę w męskim rozmiarze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ubranek-Basia mi mówiła,że to wymaganie ubranek wygląda tak w tym szpitalu- zaraz po porodzie dostaje się szpitalne,następnego dnia pytają już o swoje i jak jeszcze ich nikt nie dowiózł to znowu dają, na trzeci dzień też dadzą,ale już bardzo krzywo patrzą. ja mam kilka ubranek w torbie,bo też nie wiadomo ile będę leżeć,a nie zajmują dużo miejsca a nie chcę żeby mi ktoś po półkach potem grzebał,bo mąż nawet nie weźmie się za szukanie bo z góry powie,że on nie wie gdzie to jest,tak,że jestem przygotowana 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki kornelia 🙂
ja mam podkłady na łóżko-jedna paczka chyba 10 szt. a podpaski poporodowe też paczkę i też 10szt. jak braknie to mąż poleci do szpitalnej apteki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak bo u nas muszę takie mieć. zapytaj u siebie bo może nie będziesz potrzebować,jakby co to one chyba 5.85zł kosztowały to nie tak dużo,a farmaceutka powiedziała,że jak zostaną,to można wykorzystać je np.na przewijaku jako podkłady,albo zostawić w szpitalu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja już też myślałam,że mam wszystko,ale jeszcze doszłam do takich rzeczy-mydełko,szampon,puder,maść na odparzenia,sól fizjologiczna i te majtki...resztę mam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...