Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

tez ide sie kimnac jestesmy po obiadku - pierogi z truskawkami 😎 wiec nas troche zmoglo - a i juz nie pada ale za to jest przyjemnie na dworku 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

dziewczyny mam pytanie- ból w krzyżach,ale to taki,że co kilka minut mnie boli nawet jak leżę bez ruchu-samo z siebie,aż się kulam po łóżku,potrzymie chwilę,puści i za kilka minut znowu...nie jestem pewna,ale czy w krzyżach też mogą być skurcze czy tylko na brzuszku? bo z tego co wiem to są bóle krzyżowe,ale myślałam że od ciężkiego brzucha albo przy porodzie,a ja mam jakby skurcze...macie coś takiego też?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem bo mam takie coś jak skurcz-nic nie czuję,w momencie chwyci tępy ból i po chwili puszcza i tak co kilkanaście minut. a wcześniej miałam bóle w krzyżu non stop o takiej samej sile. chyba,że to zwykłe skurcze,które promieniują mi na plecy,ale na brzuszku nic nie czuję w tym samym czasie co na plecach-raczej to osobne bóle...aż mnie po łopatki boli...uroki ciąży 😁 im więcej boli i częściej to tym bardziej czuję,że żyję i że maluszek coraz bliżej i mnie to bardziej cieszy niż martwi 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🙂 łóżeczko już stoi w komplecie z materacykiem i przewijakiem u mnie 🙂 mam też ochraniacz i pościel brak tylko kolderki i podusi do tej pościeli..no i jest komoda złożona. Planuję przerzucić ciszki które do tej pory kompletowałam ze swojej szafy do komody małego własnie dzisiaj-ale jeszcze będę wszystko musiała przeprać..Nie mam jeszcze wszystkiego wprawdzie ale mam jeszcze trochę czasu raczej 😁
Malutka pogoń mężulka by łóżczko choćby już przygotować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, ale się rozpisałyście.... jak tam te bóle w krzyżu Malutka? trzymają Cię jeszcze?
ja też jeszcze nie mam łóżeczka, bo czekam aż będzie odmalowane i wywietrzone...
kołderki na razie nie kupowałam, bo szwagierka mi mówiła, że na początku dziecko powinno spać w rożku, albo śpiworku - ja mam i to i to, a jeszcze kupiłam tzw. otulaczek: http://motherhood.pl/produkt/otulaczek.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malutka to dla Ciebie 🙂
JAK ROZPOZNAĆ ŻE TO JUŻ:
Skurcze
*Jeśli występują 1-2 razy w ciągu godziny - czekaj, poród się jeszcze nie zaczął
*Jeśli skurcze występują co 5-10 minut - powiadom swojego lekarza lub szpital

Zmiana ruchliwości płodu
*odczuwasz ją zarówno podczas skurczów, jak i pomiędzy nimi - zasięgnij opinii lekarza
*nie odczuwasz żadnych ruchów - udaj się do szpitala

Odejście wód płodowych
Zawsze udaj się do szpitala!

Wydalenie czopu śluzowego
*zasięgnij opinii położnej lub lekarza
*Jeśli czop jest pełen krwi udaj się do szpitala

Ból okolicy krzyżowej
*Jeśli przechodzi po zmianie pozycji czekaj i obserwuj reakcję swojego organizmu
*Jeśli ból nie mija i występują objawy opisane wyżej udaj się do szpitala

Silna potrzeba parcia
NIEZWŁOCZNIE UDAJ SIĘ DO SZPITALA! RODZISZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oli dziękuję 😁
wiem już wszystko bo ciągle czytam na różnych portalach i porównuję wszystko do siebie,ale chciałam tylko się dowiedzieć czy możliwe są skurcze w krzyżu a nie bóle i czy Wy też takie macie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nooo Malutka bo my tu bardziej przezywamy niż ty! idź ty kobieto do lekarza, to nasza pierwsza ciąża, nie wiemy co i jak więc do lekarza trzeba iść jak najbardziej, zasuwaj do szpitala, spakowaną torbę zabierz ze sobą, niech czeka na tylnym siedzeniu, może się przydać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😁 może Malutka też chce urodzić naturalnie w domu?! 🙂 ...żartuję troszkę bo to trzeba cały proces pzygotowań i położną przede wszystkim..Ja właśnie znalazłam "swoją" poleconą przez kontakt ze stowarzyszeniem i stroną www.dobrzeurodzeni.pl i otrzymałam pięknęgo 😆 maila od Pani położnej z Poznania..oczywiście cały czas drążę temat także w necie, istnieje nawet petycja do minister Kopacz aby narodziny w domu przestało się traktować jak herezję w sredniowieczu podpisaną przez tysiące osób..Trochę jestem nawet zaskoczona że to taki temat tabu i temat rzeka w Polsce i że osób-kobiet jak ja jest tysiące..Wiadomo-przede wszystkim- trzeba sobie zaufać i być przekonanym o swojej woli 🙂....mi się od czasu gdy uświadomiłam sobie że poród w domu jest mozliwy o wiele lżej żyje, bez stresu który od tygodni mi towarzyszył na myśl o porodzie i pobycie w szpitalu-lepszy nastrój na pewno pozytywnie wpływa na dziecko również...Sorki za monolog-tak mnie naszło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się naprawdę dobrze czuję tylko te plecy bolą 🙂 idę zaraz się wykąpać i zjeść coś bo już głodna się zrobiłam a potem się rozłożę na łóżku-dzisiaj też się nachodziłam troszkę,wiec może od tego ciężaru też bolą bo na brzuszku o dziwo skurczy teraz nie mam,więc wszystko ok 🙂 a od nas do szpitala jest daleko,a mąż właśnie pojechał do pracy,więc nie chcę panikować skoro narazie tylko plecy mi dają w kość. spokojnie dziewczyny 🙂
dziękuję za troskę 😘
wow,nie wiedziałam,że z takiego głupiego pytania mi się tak oberwie 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka,

U mnie ok, szyjka miękka i lekko skrócona, gin mówi że urodzę wcześniej czyli pewnie 2-3 tygodnie.
Mówiła żeby odpoczywać, ze te skurcze i bóle to norma, że często jest ucisk na kręgosłup wiec ból jest większy. Franek jest główką w dół yeeeeee 🙂 mam nadzieje ze tak pozostanie chociaż pani gin mówi że dzieciaczki do samego końca mogą się przefikać w inną pozycję - mam nadzieje ze synek jednak będzie współpracował i pozwoli mamusi urodzić go naturalnie czego bardzo pragne bo cesarki boje sie panicznie po tym wszystkim czego się nasłuchałam 😉


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bułka a nie wiesz może o ile masz skróconą szyjkę? bo ja podpatrzyłam jak doktorka zapisywała w karcie i napisała,że moja ma długość 2cm... a Twoja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to dlatego,że porody w domach stały się rzadkością,ale ogólnie gdybym miała wybierać,to chyba raczej w domu bezpieczniej-lepsza atmosfera,ale jednak poczucie,że jakby co to w szpitalu wszystko jest na miejscu w razie jakiś komplikacji,a wiadomo-co do minuty nie przewidzi się porodu i dany lekarz może nie zdążyć,ale to pewnie jest masa badań wcześniej robionych. nie wiem jak to jest dokładnie,ale z jednej strony w domu fajnie,ale nie chciałabym żeby połowe rodziny stało mi pod drzwiami i wszystkiego słuchało,bo mam tego pecha,że nie mieszkamy sami 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...