Skocz do zawartości

kawa w ciąży | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej ja także piję kawę 1 dziennie, normalna sypana z dwóch łyżeczek codziennie rano,(mam niskie ciśnienie i głowa mnie bolała jak nie piłam) pytałam na początku lekarza czy można bo wiadomo jak się naczytałam co można a czego nie to.....bo niektóre te panikary to by nic nie jadły i nic nie piły...oszsz...wiadomo,że wszystko można w rozsądnych ilościach ale polecałabym kawę właśnie "fusiarę" bo wiadomo jak ją zaparzysz to Ci wszystko na dnie zostanie a rozpuszczalna...to jednak wszystko się rozpuszcza co nie... 🙂Pozdrawiam Serdecznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamyk napisał:
mozna pić kawę ? taką rozpuszczalną? choc 1 filiżankę dziennie?


każdy mówi inaczej 🤢


Położna w mojej przychodni powiedziała mi,że nie wolno w ogóle pić kawy w czasie ciąży.Ja na szczęście nie mam z tym problemu,nie przepadam za kawą,nie pije i nie piłam przed ciążą 🙂





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie, kawe w ciązy mozna pić naprawde pytałam kilku lekarzy oczywiscie w ilościach odpowiednich do naszego stanu, tzn nie wiecej niz dwie filizanki dziennie ja cała prawie ciąze pije sobie kawke nic mi nie jest i dzidzi tez nie, kawa jest dobra i zdrowa oczyszcze orgaznizm z toksyn, oczywiscie sa osoby, które nie mogą pić kawy czyli osoby z nadcisnieniem z chorobami przewodu pokarmowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam....ja przed ciążą piłam 1 lub 2 kawy dziennie, ale rozpuszczalną z mlekiem.. później odrzuciło mnie od kawy....strasznie mnie bolała głowa prawie co 2 dzień więc zapytałam się swojego lekarza czy mogę się napić kawy, bo mi głowę rozsadzi chociaż 3w1....to mi odpowiedział,że to nie kawa hihihi i powinnam prawdziwej kawy się napić ale z umiarem. Ale ja i tak od czasu do czasu wypije kawę 3w1 i głowa mnie nie już boli....pozdrowionka... 🙂 🙂 🙂






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja pije 1-2 filizanki rozpuszczalnej bezkofeinowej. Czuje sie dobrze i mysle, ze nie zrobi nic zlego dzidziusiowi. Moja kolezanka-Wloszka wogole nie pila kawy ani tez herbaty (bo niby tez tam jest kofeina), mysle, ze to przesada tak "trzasc sie" nad tym co pijemy. Pomyslcie, ze moja mama w ciazy miala ochote na kawe parzona, a fusy na dnie jadla lyzeczka bo tak jej smakowalo i urodzila zdrowiutka corke! Nie przesadzajmy z takimi obawami. Nie mam tu na mysli jesc fusow, ale pic kawe jesli mamy na nia ochote.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂 Ja podczas pierwszej ciąży kawy piłam bardzo dużo i to takie mocne i często( na początku to nie wiedziałam ,że jestem w ciązy),może dlatego ,że pracowałam i do tego uczyłam się a ciągle chodziłam ospała.Urodziłam zdrowego ,dużego syna 🙂Wszystko było ok.Teraz piję tylko w tedy kiedy mam naprawdę ochotę albo padam na twarz,często zdarza mi się też pic coca cole i pepsi które mają też w sobie kofeinę ,przed ciążą nienawidziłam tych napoi i byłam ich wrogiem 🙂





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
ja nie pije zadnej kawy. Chociaz wczesniej pilam rozpuszczalna 2 filizanki dziennie,czasami wogole. Pilam energydrinki teraz odstawilam je w niepamiec. Pije wode ( czy wiecie ze woda zywiec zdroj jest polecana przez intytut matki i dziecka? ) , soki i mleko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja przed ciążą piłam bardzo dużo kawy,ale tak w chyba 8 tygodniu przestała mi smakować,wcześniej pytałam mojego lekarza czy mogę pić odpowiedział że tak ale ze dwie małe filiżanki dziennie.Do tej pory jeszcze mi nie smakuje,próbowałam się przemóc ostatnio,gdyż miewam częste bóle głowy,i aby nie brać tabletek starałam się wypić filiżankę kawy,ale nie poszło i sama musiałam wytrwać,kawy nie wypiłam,tabletek nie wzięłam,no ale przeżyłam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tylko ograniczyłam kawę bo piłam ok. 2 dziennie i to zazwyczaj na mieście. Zawsze piłam latte czyli espresso plus duuuzo mleka. Teraz tylko czasami robie sobie taką w domu, zauwazyłam ze jak jestem na mieście to mnie ciągnie do kawiarni.
Ja nie piję żeby mieć kopa tylko dlatego że mi smakuje straszliwie. Wszystko lubie co kawowe:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale ten ekspres to jest taki malutki a nie taki wielki, profesjonalny jak w kawiarniach. Nie był zbytnio tani bo te ciśnieniowe mają swoją cenę ale wyczekałam swoje i dostałam 😁

Latte jest extra- najlepsza kawa pod słońcem. Przed ciążą potrafiłam wypić ich 5 dziennie ale jak mi zaczęły skakać powieki i drgać mięśnie to zredukowałam do max 2 szt. 🤢 Zbożową Inkę też lubię 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...