Skocz do zawartości

kawa w ciąży | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
mnie na początku ciąży odrzuciło od kawy, ale od niedawna czasem sobie zrobię, w sumie to tylko dlatego że mam na nią po prostu ochotę...

Ktoś tu napisał że kawa oczyszcza z toksyn... Hm... Bardziej z wapnia i magnezu niż toksyn, ale spoks... Na pewno ma też swoje dobre właściwości.

A w ciąży i nie tylko najlepsza i najzdrowsza z ekspresu albo włoskiej kafetierki, fusiastej w ogóle nie powinno się pić...
A jeśli już zaparzana po 'turecku' to tylko 4 minuty, a potem fusy do kosza.

Pracowałam swego czasu w Starbucks, dobrze tam szkolą co do kawy 😉
Dla przyjemności jeszcze bym to robiła... Sam zapach takich miejsc... Ach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mi lekarka powiedziała,ze 2 kawy z mlekiem dziennie są ok. Ja piję Ricore- zawiera 30% kawy rozpuszczalnej i 70% cykorii. Wygląda jak kawa, smakuje jak kawa, a prawie nie ma kofeiny 🙂
Na pewno można pić kawę zbożową bo też nie zawiera kofeiny.
Jedynym przeciwskazaniem do picia kawy jest wysokie ciśnienie twoje lub dziecka. Wtedy niestety trzeba zrezygnować z kawki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
ata38 napisał:
Toja napisał:
Pracowałam swego czasu w Starbucks, dobrze tam szkolą co do kawy 😉
Dla przyjemności jeszcze bym to robiła... Sam zapach takich miejsc... Ach...


Toja, nie chwaliłaś się...


no to się pochwaliłam :laugh: 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W ciazy pozwalalam sobie czasem na latte jedna dziennie , bo uwielbiam jej smak , to czasem wychodzac na spacer wchodzilam do kawiarni na pyszna kawke. Teraz kiedy karmie piersia wole dla swojego spokoju nie pic nic co zawiera kofewine i pije sobie teraz kawke zbozowa z mlekiem - smak tez fantastyczny i wystarczy. A na podniesienie energi organizmu po prostu biore zelazo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Polecam kawę bezkofeinową, smakuje tak samo jak normalna a zawsze to jest jakieś rozwiązanie. Zwłaszcza dla takich osób jak ja bo jestem strasznym kawoszem, więc gdy byłam w ciąży to ograniczyłam się do jednej bezkofeinowej. Na początku ciężko było, ale co nie zrobi matka by mieć zdrowego dzidziusia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja z kawą miałam niezłe przeboje. Zanim zaszłam w ciążę, codziennie jednak kawka rozpuszczalna z mleczkiem musiała być 🙂 Gdy zaszłam w ciążę, momentalnie odrzuciło mnie od kawy i tak to trwało do końca maja. I w czerwcu naszła mnie ochota na coś lekkiego rozpuszczalnego, zrobiłam ( odziwo zapach mnie nie odrzucił ), wypiłam i.. znów mi zaczęła smakować 🤪
Polecam Jacobs Velvet - łagodna, delikatna kawka, z mlekiem idealna 🙂
A pijecie dziewczyny bawarki? bo mnie też ostatnio jakoś naszło :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
Musze Wasze wypowiedzi pokazac mezowi bo on strasznie mnie gania za picie kawy. Choc pije kawe rozpuszczalna z 1 lyzeczki i hektolitrow 😁 mleka nie robie tego codziennie ale dosyc czesto a to ze wzgledu na to ze mam niskie cisnienie i po prostu musze. Czasem dla swietego spokoju siegam po cappucino ale wyczytalam ze tam tez jest ekstrakt kawy rozpuszczalnej jakies 8% i kawy zbożowej w sumie to nie wiem czy to duzo czy malo... 🤨 pozdrawiam:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie przepadam za kawą, więc podczas ciąży na szczęście nie odczuwam jej braku 🙂 lubie czasem wypić nescafe 3w1 albo latte, mrożoną bądź z słabą kawke lodami:P ale sporadycznie, raczej w formie deseru do czegoś słodkiego niż dlatego, że jestem nieprzytomna i bez niej ciężko mi funkcjonować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jeśli chodzi o kawe to nie pamietam od kiedy... ale piłam duże ilości bardzo mocnej kawy sypanej.

Od kiedy zaszłam w ciąże nie mogę patrzac na kawe... odżuca mnie jej zapach.
Jednak gdy byłam u ginekologa miałam bardzo obniżone ciśnienie krwi i o dziwo powiedzial ze mogę sobie pozwolić na poranną słabą kawe.
Jednak nie robie togo bo bym jej nie przełknęła.
Wole słodka herbatke owocową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja też pije kawe ... z córami miałam ciągle ciśnienie 90/60 i musiałam się czymś budzić. wtedy mnie to niepokoiło ale już wtedy gdzieś doczytałam że można. teraz z synusiem na początku ciąży odrzucało mnie i nie mogłam pić !!! ale teraz już wypije. ale nie tak jak wcześniej przed ciążą że jedną dwie i to codziennie. czasem jak mi słabo czuje że lece i zasypiam na stojąco. właśnie mąż mi zrobił (z mleczkiem teraz tylko pije, parzoną ) więc ide na kawkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Mamusia
ja przez pierwsze 12 tygodni nie mogłam pić kawy bo mi nie smakowała ale teraz popijak sobie z rana po sniadaniu taka rozpuszczalną z mleczkiem i cukrem, pyszności... na ostatniej wizycie lakarz powiedział mi że nie widzi nić złego w piciu kawy jego zdaniem gorsza jest mocna herbata.
jak sobie kawkę z rana wypiję to mnie przynajmniej głowa nie boli i ciśnienie mam trochę wyższt, bo normanlie to mam 90/60 albo mniej 🙂

także nie ma to jak pyszna kawusia z rana 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEWCZYNY KAWA JEST WSKAZANA DLA NISKOCIŚNIENIOWCÓW WIĘC JEŚLI LEKARZ MÓWI WAM ŻE FILIŻANKA KAWY NIE ZASZKODZI TO MA RACJĘ. TEŻ MIAŁAM TAK JAK BYŁAM W PIERWSZEJ CIĄŻY.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkie mamusie! ja nie pilam kawy przez pierwsze 3 miesiace, bo wiadomo, pierwsza ciaza, ja sfiksowana 🙂 ale zaczelo mnie straaasznie ciagnac do kawy i zapytalam mojego gina czy to nie szkodzi - powiedzial ze absolutnie nie, zebym sobie ta kawke pila, byle nie mocna i nie kilka dziennie. No wiec pijam taka słabiutka pol na pol z mlekiem i wszystko jest OK 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...