Skocz do zawarto艣ci

Mamusie z pasj膮. | Forum dla mam


Bagira

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Wiadomo 偶e nasze dzieciaczki s膮 najwa偶niejsze i najukocha艅sze ale na pewno nie jedna z nas ma jak膮艣 pasje, hobby kt贸re sprawia rado艣膰. Podzielcie si臋 mamusie swoimi zainteresowaniami. Np moj膮 wielk膮 pasj膮 jest akwarystyka. Fascynacja podwodnym 艣wiatem ryb zacz臋艂a si臋 jakie艣 23 lata temu, jak dosta艂am swoje pierwsze ma艂e, 25 litrowe akwarium. W tej chwili mam 5 i 6 w drodze 馃お Wi臋c jak si臋 okazuje macierzy艅stwo to nie koniec 艢wiata, tylko pocz膮tek wielkiej przygody. Teraz ro艣nie m贸j ma艂y akwarysta i kto wie mo偶e za pary lat wsp贸lnie b臋dziemy piel臋gnowa膰 moje, nasze akwaria 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 781
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym w膮tku

Najbardziej rozmowne osoby w tym w膮tku

  • Mamusia
Bagira dobry w膮tek! 馃檪 Mo偶e z niego wy艂oni膮 si臋 kolejne, gdy mamusie zgadaj膮 si臋 pod艂ug swego hobby? 馃槈

O akwarystyce akurat poj臋cie mam znikome 鈽猴笍, czyli tylko takie, 偶e zazwyczaj widz臋, 偶e jest to pi臋kne hobby. 馃槈

Sama siedz臋 du偶o w ksi膮偶kach. R贸偶nych. Ostatnio takie na faktach ("Nazywam si臋 numer cztery" Ting-Xing Ye, "呕ona mormona" I. Spencer), ale te偶 nie pogardz臋 fantastyk膮 ("Hotel Transylvania" Chelsea Quinn Yarbro). No i wiadomo ostatnim czasy troch臋 poradnik贸w, najpierw o ci膮偶y, potem o dzieciach... 馃槈

Muzyka: rock, metal, a co za tym dalej idzie - koncerty. Cho膰 teraz z wiadomych przyczyn troch臋 rzadziej, ale ju偶 szykuj臋 si臋 na Metallic臋 i reszt臋 w czerwcu. 馃槈

Poza tym rysuj臋, maluj臋, ewentualnie szkicuj臋 i bawi臋 si臋 grafik膮 na kompie. 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
To i ja podziel臋 si臋 swoim hobby 馃檪
Ot贸偶 tak si臋 sk艂ada, 偶e studiuj臋 turystyk臋 i rekreacj臋 na US, a to co studiuj臋 jest moj膮 pasj膮. Niestety, z powodu braku funduszy nie uprawiam czynnej turystyki, ale uwielbiam zanurzy膰 si臋 w ksi膮偶kach, przewodnikach turystycznych i czyta膰 o krajach, atrakcjach turystycznych itp. Czasami lubi臋 po prostu otworzy膰 map臋 i 艣ledzi膰 trasy 馃檪
Kolejn膮 spraw膮 jest radio CB. Zarazi艂 mnie tym m膮偶 kupuj膮c sobie radio do samochodu. Potem pojawi艂o si臋 radio w domu, i od jakiego艣 roku mamy swoj膮 stacj臋 bazow膮, przez kt贸r膮 cz臋sto mo偶emy porozmawia膰 z lud藕mi z drugiego ko艅ca polski. Uczestniczymy w spotach u偶ytkownik贸w stacji bazowych. No ale 偶eby nie by艂o, to i ja na swoim mobilku zamontowa艂am sobie radio i na dzie艅 dzisiejszy nie wyobra偶am sobie jazdy autem bez s艂uchania i rozmawiania przez CB.
Trzecia sprawa - akwarystyka. Mo偶e nie mam bzika na jej punkcie, ale bardzo mocno kibicuj臋 m臋偶owi podczas stawiania kolejnych baniaczk贸w. Za du偶o by tu pisa膰 - og贸lnie w pokoju mamy jakie艣 1500l wody z rybkami, prowadzimy swoje akwarystyczne szczeci艅skie forum 馃檪

ps. Bagira - zapraszam na forum www.akwa.szczecin.pl 馃檪

to by by艂o n tyle 馃槈
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Sathi, tez bardzo lubi臋 mocne brzmienie 馃檪 Swojego czasu zahaczy艂am o pankowanie 馃お Czyta膰 uwielbia艂am i przyp艂aci艂am to wzrokiem. Czyta艂am non stop, czasy przesiadywania w domu, zero pracy i nauki tylko ksi膮偶ki a czyta艂am literatur臋 popularnonaukow膮. Teraz nie mam za bardzo mo偶liwo艣ci bo mamy tylko jedna polsk膮 ksi臋garnie a wyb贸r malutki. Zreszt膮 do艣膰 solidnie udzielam sie na forach akwarystycznych 馃榿
kasia1986, temat ju偶 mamy wi臋c piszemy :d Fajne masz zainteresowanie szczeg贸lnie z CB radio. Ja z techniki jestem noga wi臋c pewnie bym sie nie po艂apa艂a 馃檪
Rekreacja jest mi bliska turystyka po cz臋艣ci tez, naszym takim ma艂ym hobby jest zwiedzanie Szkockich zamk贸w, a 偶e jest ich kilka tysi臋cy to mamy co robi膰 ;D Co do rekreacji to 16 lat trenowa艂am je藕dziectwo i chocia偶 na zawodowy sport juz nie mog臋 sobie pozwoli膰 rekreacyjnie ch臋tnie je偶d偶e jak tylko mam tak膮 mo偶liwo艣膰. Poza tym uwielbiam p艂ywa膰 i je藕dzi膰 na 艂y偶wach oraz ta艅czy膰.
Fajne macie baniaczki, ja mia艂am teraz stawia c 600l ale jak sie dowiedzia艂am ze mamy drewniane stropy w budynku to musia艂am zrezygnowa膰 z pomys艂u. w tej chwili w 160l ro艣linniaku mam krewetki a wspomniane wcze艣niej OW bdzie typowym krewetkarium pod Crystal Red grade S i SS. OW zam贸wi艂am od roslinyakwariowe.pl. Robi膮 jedna z najlepszych w Polsce zbiorniki Opti White. Na pocz膮tku my艣lalam o skorpionie jako 偶e jestem z Poznania rodzina mia艂a odebra膰 baniak ale pono膰 ich akwaria s膮 nie najlepiej wykonane i przeciekaj膮. W Szkocji zbiorniki OW s膮 straszliwie drogie, taka kosteczka 30x30x30 to koszt prawie 200 funt贸w 馃お dlatego op艂aci艂o mi si臋 zam贸wi膰 zbiorniki z Polski a kurier dostarczy mi je do domu. Z opinii wynika 偶e akwaria RA sa por贸wnywane jako艣ciowo do Ady no nic zobaczymy jak dostaniemy 馃檪 Macie fajnie, Ty podzielasz hobby me偶a a m贸j niestety tylko kracze 偶eby akwaria p臋k艂y albo filtry wysiad艂y itd itp, ci膮gle p艂acze ze mamy tak wysokie rachunki. W艂a艣nie powiedz mi prosz臋 jak chcecie zabezpieczy膰 zbiorniki przed atakiem synusia ? Ja powiem z r臋ka na sercu sp臋dza mi to sen z powiek. M贸j ma艂y jest bardzo zywy i ju偶 strasznie ci膮gnie go do akwari贸w a co b臋dzie jak zacznie chodzi膰...Gdybym mia艂a c贸reczk臋 to nie by艂oby z tym k艂opotu lalka szyby nie strzaska ale ch艂opak 馃あ we藕mie samochodzik lub inny m艂oteczek zamachnie sie i 馃お 馃槥 albo dam ma艂ego do kojca albo sama nie wiem. Nic co艣 si臋 wymy艣li. Na forum zajrz臋 chocia偶 przesiaduje na holenderskim albo na wspomnianym wcze艣niej SRWiA a ostatnio na krewetkowych forach tez bywam. Generalnie jak juz bywam to jak ma艂y 艣pi ale i tak si臋 udaje.
Ok lec臋 spa膰 bo Maks nied艂ugo sie budzi .
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Bagira - p贸ki co nie zamierzamy zabezpiecza膰 akwari贸w, bo stoj膮 one na stela偶u wysokim na 60 cm, a one same maj膮 wymiary 200x50x50 wi臋c jeszcze troch臋 zanim Grzesiu zacznie tam si臋ga膰 馃檪
My mieli艣my nieraz pow贸d藕 w domu, ale a to rurka od filtra wyskoczy艂a, a to jedno mniejsze 200l akwarium p臋k艂o w kt贸rym kiedy艣 mieli艣my odsta艂膮 wod臋 ( teraz m膮偶 to zautomatyzowa艂, leci bezpo艣rednio z kranu albo osmoza, jednak sta艂a si臋 coraz mniej wydajna leci jakie艣 5 l/h .. ) Przez to panele w pokoju mamy do艣c podniesione, ale mo偶e kiedy艣 wymienimy pod艂ogi na kafle, 偶eby by艂o bezpieczniej 馃檪
a taka kosteczka 30x30x30 to 艣wietna sprawa 馃檪 My chcieli艣my zam贸wi膰 z Opti 120x40x50 ale troch臋 funduszy nam brak艂o 馃槈

a co do sportu, to ja zawodowo gra艂am w szachy, jakie艣 7 lat, mia艂am tam swoje sukcesy, jednak po mistrzostwach Polski wypali艂am si臋 psychicznie, nie mog艂am patrze膰 na szachy, chyba za du偶e tempo narzuci艂am sobie sama i m贸j trener ( tata 馃檪 ) Aktualnie grywam tylko dla siebie, cz臋sto na www.kurnik.pl
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
O kurcze szachy to niez艂y brzydko m贸wi膮c "m贸zgowiec " jeste艣 bo to sport nie dla ka偶dego. Ja lubi艂am grac w warcaby, dziadek uczy艂 w szachy ale raczej nie dla mnie to gra, nie posiadam dobrze rozwini臋tego umys艂u 艣cis艂ego. Pewnie dlatego podzielasz zainteresowanie m臋偶a bo akwarystyka to raczej tez m臋skie hobby.
Co do OW to mo偶na zam贸wi膰 z szybami mix na przyk艂ad sp贸d i ty艂 float a reszta opti i wtedy wyjdzie taniej. Ja teraz mam zam贸wione 55x25x30 i dwie kosteczki ale po g艂owie mi chodzi wymiana 160 na OW. Kurcze zazdroszcz臋 Wam ze macie mo偶liwo艣膰 mie膰 wi臋ksze baniaki ja p贸ki co niestety nie, bo zalanie to jedno ale zarwana pod艂oga to drugie. Ostatnio tez w jednym z filtr贸w wa偶 sie poluzowa艂 i woda zacz臋艂a ucieka膰, dobrze ze nie sta艂 bezpo艣rednio na pod艂odze to zd膮偶y艂am zareagowa膰. Powiedz mi jakie filtry macie w akwariach bo 600l postawi臋 tak czy siak jak nie w tym mieszkaniu to w domku kt贸ry mamy zamiar w nied艂ugim czasie kupi膰 i si臋 zastanawiam nad sprz臋tem. My艣la艂am o FX5 i ewentualnie dodatkowo 1200 JBL. W 200l hodowlanej a'la Tanganice mam jeden kube艂ek i daje rade natomiast w roslinnym mam dwa eheimy i nie jestem zachwycona a w nim pr贸cz ryb i krewetek nic nie mam wi臋c troch臋 bez sensu szczeg贸lnie ze to w艂a艣nie w 200l przyda艂aby si臋 nadfiltracja a nie w holendrze.
Fajnie 偶e s膮 mamusie z podobna do mojej pasji, zawsze mo偶na sie sporo nowego dowiedzie膰 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Bagira koniki te偶 si臋 zdarzy艂y w moim 偶yciu! 馃槈 I p艂ywanie! 馃檪 Cho膰 to wszystko raczej w ramach 膰wicze艅 korekcyjnych. No mi te偶 pewnie w艂a艣nie ksi膮偶ki zrujnowa艂y wzrok... Ale raczej nie 偶a艂uj臋. 馃槈 Szkockie zamki! Wow! Moja mama troszk臋 ich zwiedzi艂a, ach, ja bym kiedy艣 chcia艂a zaliczy膰 cho膰 jeden... 馃檪 Ale p贸ki co moim celem jest ukochany kraj - Finlandia! 馃榿

Kasiu przybli偶 mi temat... Bo jestem w tym naprawd臋 zielona... O czym si臋 np. rozmaiwa przez takie CB radio? Jak to wygl膮da? 鈽猴笍 (Wiem, 偶e mo偶e moje pytanie g艂upio brzmi, ale zawsze mnie ciekawi艂o no i w ko艅cu mam kogo spyta膰, naprawd臋 siedz膮cego w temacie. 馃檪) A szachy - podziwiam! Mi nigdy ani cierpliwo艣ci, ani odpowiedniego podej艣cia do tej gry nie starczy艂o.

U mnie jeszcze swego czasu w zainteresowaniach by艂y gry online. No ale dobrze, 偶e jednak ju偶 mi to przesz艂o. Takie "hobby" jednak za bardzo wci膮ga, a przy ma艂ym dziecku nie da si臋 po艣wi臋ci膰 cho膰by tych 2 godzin na codzienne granie.

Tak偶e jeszcze manga, anime, mangowe spotkania no i oczywi艣cie konwenty... 馃榿
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Sathi, do rozmowy CB potrzebne jest specjalne radio i antenka 馃檪na mobilu mam antenk臋 jakie艣 1,5 m d艂ug膮, w domu na dachu stoi masz 5,5 metra 馃檪
masz mikrofon ( tak膮 gruch臋 馃槈 ) i nadajesz na odpowiednik kanale. Co艣 mniej wi臋cej jak ma policja, tyle 偶e u nich to nie jest cb.

a co do szach贸w.. moja najd艂u偶sza partia na zawodach trwa艂a r贸wne 8 godzin 馃檪 a i tak zako艅czy艂a si臋 remisem 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Moj膮 pasj膮 s膮 g贸ry 馃檪 Nie ma nic pi臋kniejszego od wspinania si臋 na g贸rskie szczyty.

" G贸ry oczyszcaj膮 i wymagaja oczyszczenia . Oczyszczaja z pychy , gdy cz艂owiek czuje si臋 jak karze艂 wobec ogromu g贸r i gdy poznaj膮c samego siebie , swoje wn臋trze , swoje mo偶lwo艣ci , swoja niewystarczalnosc , zdobywa krok za krokiem , powoli jak wspinanie .
oczyszcaj膮 z egoizmu , gdy trzeba sie dzielic kawa艂kiem chleba czy kostka cukru , miejscem w namiocie .
G贸ry oczyszczaja z egoizmu i samolubstwa , z zak艂amania i moralnego aktorstwa z zarozumialstwa i pychy ..."

Chyba nie trzeba nic wi臋cej dodawa膰 馃槑

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu niedaleko mojego bloku wyczai艂am nawet, 偶e montuj膮 cb radia... Hm, hm, mo偶e si臋 kiedy skusz臋? Ale nie wiem, bo z dugiej strony uwielbiam s艂ucha膰 muzyk臋 w aucie... Chyba, 偶e da si臋 i to i to, bo nie wiem?
8 godzin! Jedna partia! Wow! Dla mnie niewyobra偶alne...

Maryjane kolejna z pi臋kn膮 pasj膮. 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Sathi, oczywi艣cie, 偶e a si臋 to pogodzi膰 馃檪 je艣li masz w aucie 2 kieszenie, na radio zwyk艂e i cb to jak najbardziej, tyle, 偶e znaj膮c 偶ycie, je偶d偶膮c po mie艣cie cb strasznie szumi wi臋c mo偶esz mie膰 gwarno w aucie 馃檪 ja mam tylko cb, zwyk艂e radio p贸ki co mi nie potrzebne. Ostatnio zrobili艣my z m臋偶em 艂膮czno艣膰 z operatorem spod Moskwy. Od Szczecina w lini prostej do niego to ponad 2000 km 馃檪
a co do szach贸w - a si臋 przyzwyczai膰, jednak po zako艅czonej partii cz艂owiek jest wypruty psychicznie :P

Maryjane - by艂am w g贸rach 2 razy, naprawd臋, przepi臋kna sprawa 馃檪 Trzy Korony zaliczone 馃檪 ale wol臋 jednak leniuchowanie nad morzem. Mam do niego o wiele bli偶ej, a na wspinaczk臋 nie mam kondycji 馃槥
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia masz racje, nie ma jak morze KOCHAM !!! Mieszkam na wyspie ale woda tu jest tak ch艂odna 偶e rzadko kiedy mo偶na do niej wej艣膰 a ja normalnie choruje na morze. Rzeki , jeziora jak najbardziej ale za pobyt nad morzem dam sie pokroi膰 a naj艣mieszniejsze ze nie lubi臋 si臋 opala膰, jestem typowym bladziochem - 艣mier膰 馃檭 Pomy艣le膰 tylko ze zaliczy艂am prace w solarium :d Jak wiara do mnie przychodzi艂a to zaraz by艂o: " A Pani to...?" a ja ucina艂am m贸wi膮c :" Pani ma uczulenie na s艂once " :laugh: Kurcz臋 jak ja t臋sknie za morzem. w g贸rach by艂am ale nie dla przyjemno艣ci tylko zarobkowo i nie do艣膰 偶e po tym lataniu schud艂am w dwa tygodnie 10 kilo z wagi tzw. o艣ci na ko艣ci to jeszcze mia艂am totalnie do艣膰 g贸r. Nie powiem, widoki boooossskkkiiieee ale jednak to nie dla mnie, wole byc bli偶ej ziemi 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia, hm, kurcze, nie mam dw贸ch kieszeni... No ale, mo偶e co艣 kiedy艣 pomy艣l臋. 馃檪 Cho膰 p贸ki co sama je偶d偶臋 autem baardzo malutko, ale mo偶e na wakacje? 馃檪

Bagira te偶 jestem morzo-maniakiem. Po prostu kocham nadmorski klimat... i tyle. :P I jako艣 najbardziej Ba艂tyk, mimo, 偶e mo偶e si臋 wydawa膰 najbrzydszym z m贸rz. 馃槈 I tak偶e jestem bladziochem! 馃榿 Nie znosz臋 si臋 opala膰, cho膰 u mnie faktycznie sk贸ra reaguje nie za fajnie na s艂onko. Ale p艂ywanie w morzu, zabawy w piachu no i sp臋dzanie nocy na pla偶y... :P
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja nad morzem mog艂abym sp臋dzi膰 co najwy偶ej 2 dni..jako艣 nie poci膮ga mnie wylegiwanie si臋 na piasku 馃檪 Nie ma to jak sparta艅skie warunki,w臋dr贸wka z plecakiem i zaliczanie kolejnych szczyt贸w 馃槈 przynajmniej czuj臋 偶e 偶yj臋 馃槑 Szkoda tylko, 偶e mam do艣膰 daleko w rejony g贸rskie ale czego si臋 nie zrobi dla takich chwil 馃檪


Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Maryjane u mnie wylegiwanie si臋 na piasku odpada, tego wr臋cz nie znosz臋. Ani moja cierpliwo艣膰 (bo to nudne), ani sk贸ra (za delikatna na s艂o艅ce). Chodzi raczej o sam klimat morza... Cho膰by taki spacer wzd艂u偶 brzegu - tak jak Ty po g贸rach, tak ja mog艂abym tak i艣膰 i i艣膰 wzd艂u偶 morza... niezale偶nie od pogody. 馃檪 He, he, ja natomiast mam do艣膰 daleko w rejony "nadmorskie" (o ca艂膮 Polsk臋 daleko 馃榿).
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Santhi, 艣wi臋te s艂owa tak samo nie znosz臋 wr臋cz tego parzenia si臋 na s艂o艅cu. Szkockie klimaty pod tym wzgl臋dem mi odpowiadaj膮 bo nie ma upalnego lata. 呕eby si臋 grza膰 na s艂o艅cu trzeba mie膰 zdrowie na to zdrowia akurat nie mam 馃檪 A nad morzem najwspanialszy jest szum wody i zapach. Spacer wieczorkiem wzd艂u偶 brzegu - nie zast膮pione. Poza tym kocham wr臋cz wod臋, jak wejd臋 to si艂a mnie nie wyci膮gniesz 馃檪 Zdarza艂o mi si臋 extrymalne k膮piele z piorunami nad g艂ow膮, ale woda jest wtedy nagrzana 偶e hej. I chocia偶 uprawia艂am czynnie jeden z najbardziej wyczerpuj膮cych i niebezpiecznych sport贸w to tylko po kilku godzinach k膮pieli czuje si臋 pozytywnie wyko艅czona. Jak wraca艂am z toru po treningu to by艂am zawsze na艂adowana ale nie wiedzie膰 czemu agresj膮 jaki艣 taki szatan we mnie wst臋powa艂 mo偶e organizm si臋 przygotowywa艂 na d艂u偶szy wysi艂ek kto wie. Ehh, ale bym z wielka ch臋ci膮 przegalopowa艂a brzegiem morza 馃檪 Niby mam do morza godzin臋 drogi a g贸ry widze z okna to jako艣 nie mam czasu si臋 wybra膰 ale wiosna si臋 robi wi臋c moze zrobimy rodzinn膮 wycieczk臋 tu i tam 馃檪
Kasiu, przecudownego macie synka 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisa艂:
Dzi臋kuj臋 Bagira, Wasz Maksiu te偶 s艂odki, jaki du偶y 馃檪
uwaga uwaga, .. chyba idzie Grzesiowi si贸dmy z膮bek.. dolna lewa dw贸jka 馃槻

Nie 偶artuj, mojemu chyba tak samo, ci膮gnie co si臋 do w艂a艣nie na lewa stron臋 i ociera o dzi膮se艂ko na dole 馃お A powiedz mi ile Wasz szkrab wazy bo mo偶e si臋 zaraz oka偶e 偶e tyle samo co Maks :d
Sathi, o k膮pieli w nocy zapomnia艂am napisa膰 鈽猴笍 skleroza nie boli 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisa艂:
Bagira, Grzesiu wa偶y ok. 9 kg :P
m贸wi膮 , 偶e po nim nie wida膰. Zreszt膮 urodzi艂 si臋 d艂ugi na 58 cm, wi臋c podejrzewam 偶e b臋dzie wysoki ( za mamusi膮 i tatusiem 馃檪 ) wi臋c na pewno wi臋cej kg b臋dzie mia艂 :P

To tak jak my艣la艂am, nasz wazy 9kilo 馃檪Og贸lnie jest do艣膰 drobny ale tez nie ma po kim by膰 du偶y bo ma偶 nie ca艂e 180 a ja oko艂o 170 wi臋c b臋dzie raczej 艣redniego wzrostu. Nerwus tez z niego to i spala szybko a do jedzenia si臋 nie 艣pieszy. Ehh, te nasze bobasy. Wasz ju偶 co艣 m贸wi ? Maks jak p艂acze o zaraz wo艂a mamama 馃檪 Kochane male艅stwo.
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • 4 tygodnie p贸藕niej...
  • Mamusia
Bagira, Grzesiu je ju偶 du偶o innych rzeczy 馃檪 Jest co prawda na piersi, ma j膮 na ka偶de z膮danie, ale w ci膮gu nia zwykle rano zjada kaszk臋, potem obiadek, na kolacj臋 owoc albo inn膮 kaszk臋, a mi臋dzyczasie pije cycusia a albo przepajam go soczkami lub wod膮 - z butelki nie chce pi膰, musz臋 dawa膰 mu 艂y偶eczk膮 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Je艣li chcesz doda膰 odpowied藕, zaloguj si臋

Komentowanie zawarto艣ci tej strony mo偶liwe jest po zalogowaniu



Zaloguj si臋

×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...