Skocz do zawartości

Mamusie z pasją. | Forum dla mam


Bagira

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Naszemu ostatnio zasmakowały rzeczy niejadalne typu koperta, karton, folia a najbardziej worek na śmieci 🤪 Poza tym chętnie podjada od nas ale zauważyłam ze ma wysypkę na policzkach więc cos mu najwidoczniej szkodzi, kto wie moze te worki na śmieci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 781
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
wiesz Bagira, mamy ze sobą dużo wspólnego. Wyczytałam kiedyś, że Twój mąż to informatyk - mój też. Ty jesteś akwarystka, no ja po części też 🙂 no i mamy dzieci w podobnym wieku 🙂
Urządziłaś juz swojego cuba 30x30x30? Ja dostałam na walentynki też cuba z opti whita 🙂 udało nam się zdobyć taki fajny korzonek do niego - wygląda jak drzewko na środku 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
kasia1986 napisał:
wiesz Bagira, mamy ze sobą dużo wspólnego. Wyczytałam kiedyś, że Twój mąż to informatyk - mój też. Ty jesteś akwarystka, no ja po części też 🙂 no i mamy dzieci w podobnym wieku 🙂
Urządziłaś juz swojego cuba 30x30x30? Ja dostałam na walentynki też cuba z opti whita 🙂 udało nam się zdobyć taki fajny korzonek do niego - wygląda jak drzewko na środku 🤪

Hej 😉
Faktycznie mamy sporo wspólnego 🙂
Miałam ostatnio nawał obowiązków a Maks właśnie nauczył sie chodzić wzdłuż mebli no i chyba same rozumiecie - oczy do około głowy a i tak za mało 🤪 Wszyscy się mnie pytają skąd biorę czas na hobby przy tak żywym dziecku. Ostatnio zdemolował mi laptopa. To znaczy wyszłam na sekundę do kuchni a on podszedł do stolika gdzie miałam herbate i lapa i najpierw wylał na siebie całą herbatę ( dzięki Bogu letnią )po czym dopadł klawiaturę i wciągnął do buzi klawisza, ledwie wyjęłam bo nie chciał oddać. Generalnie to zdemolował mi laptopa juz 3 razy, kolejny komputerowiec rośnie. Akwarysta pasjonata tez się w nim czai. Ciągnie go do akwariów ze szok , juz jestem przerażona. A zakalec jak jesteśmy po za domem to aniołek nie dziecko, taki nieśmiały i wstydliwy a w domu człowiek demolka.
Kasiu, ja miałam kupione 3 Ow 2 malutkie kosteczki i jedno 40l pod krewetkarium. W między czasie musiałam zrestartować 200l i już zdążyłam wpuścić ryby a krewetkarium nadal czeka a czemu 🥴 bo uzależniłam się od korzeni redmoor. Niby juz wszystko było dopiete na ostatni guzik ale zobaczyłam cudny korzonek i po prostu musiałam go mieć, teraz leży się moczy i pojdzie do Ow. Najlepsze ze krewetkarium mam na Red Bee Sand a to podłoże trzyma parametry jakies 3mc a baniak stoi już 2mc 😠 Oj, cos czuję ze przekombinuję . Jak wrócę z Polski to zacznę kupować krewety.
A tak poza tym wreszcie ruszyłam swoje szanowne 4 litery na basen i teraz chodzę kilka razy w tygodniu na 2 godzinki popływać a w domu na orbitreku szaleję. Wiosna idzie trzeba zadbać o siebie 😉
A co tam u Was mamuśki kochane ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bagira, my ostatnio kupiliśmy 50 paletek White Face, poza tym zmieniliśmy wystrój w kolejnym akwarium z paletkami 🙂
dołączam fotkę naszych akwariów 🙂
pierwsze od lewej to 500l "czarne wody" z paletkami, środkowe to 500l baniak roślinny, następnie 375l Malawi z pyszczakami, a tam pod oknem to 112l drugiego roślinniaka, gdzie pływają młode pyszczaki 🙂 [img size=331]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/2010_03_21_00012.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał:
Bagira, my ostatnio kupiliśmy 50 paletek White Face, poza tym zmieniliśmy wystrój w kolejnym akwarium z paletkami 🙂
dołączam fotkę naszych akwariów 🙂
pierwsze od lewej to 500l "czarne wody" z paletkami, środkowe to 500l baniak roślinny, następnie 375l Malawi z pyszczakami, a tam pod oknem to 112l drugiego roślinniaka, gdzie pływają młode pyszczaki 🙂 [img size=331]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/2010_03_21_00012.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />

No kochana, robi wrażenie 🤪 Mamy bardzo zbliżone klimaty w baniakach 😉
Dołączam fotę mojego elliotarium po restarcie jeszcze nie posprzątane jak widać po rurze na baniaku i czyściku na szybie :d [img size=499]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Moje_elliotarium_profil.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
OW miało byc juz skończone ale do kupilam kolejnego redmoora i będzie zmiana aranżacji a rośliniak czeka no poprawki więc foteczki dam jak juz sie uporam z porządkami :d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas odkąd paletki wyszły do drugiego baniaczka, możemy się cieszyć widokiem krewetek, bo tak, to paletki chętnie na nie polowały 😉
Koniecznie wstaw fotkę cuba, my jak zrobimy restart cuba to też wstawię fotkę 🙂 bo póki co musimy tam korzonek przestawić, kamienie umyć, wodę wymienić i posadzić od nowa małego henia :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No fakt krewetki to tylko z nielicznymi rybami, na pewno nie z paletami które sa drapieżnikami.
Moje OW czekające jeszcze na kilka poprawek, np wywalenie granitu z pierwszego planu i wymiana oświetlenia na belkę.
Kostki OW póki co stoją w szafie i czekają na czas selekcji CRS
[img size=150][URL=http://img17.imageshack.us/i/owarcadiadzie.jpg/][IMG]http://img17.imageshack.us/img17/4262/owarcadiadzie.jpg[/IMG][/URL]" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie, mam podłoże Red Bee Sand specjalne dla krewetek Ada i AA II produkuje podłoża pod rośliny jego można używać dopiero po bardzo długim czasie i częstych podmianach. co do kamieni to cały aquascaping mam pod crystal red i nie ma prawo cokolwiek zatwardzać 🙂 Zresztą jak widać mam podżwirówkę 😉 "granit" a dokładnie Seiryu Stone nie ma wpływu na wodę, zresztą sam w sobie granit również nie zatwardzi generalnie wody. Każdy kawałek można sprawdzić za pomocą octu jak się ktoś obawia, miałam kilka głazów w tanganice i powiem Ci ze zero wpływu na wodę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha, no widzisz, bo u nas jak robiliśmy pomiary wody to straszne odchylenia od normy były. U nas podżwirówka się nie sprawdziła - zostały tam wessane młode kiryski i trzeba było "rozebrać" akwarium żeby je wydostać :P
kurcze, kupiliśmy te 50 palet, żeby były dalej na sprzedaż, ale zaczynamy się o nich przywiązywać 🤔
jeśli masz czas to wejdź na nasze forum: www.akwa.szczecin.pl , tam znajdziesz dokładniejsze fotki naszych baniaków, i ogólnie dosyć fajni ludzie są 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bagira, tu masz te paletki, do których tak się przywiązujemy 😉
Właśnie zaczyna być na nie moda, wcześniej mało kto wiedział o takim ubarwieniu ryb. Dla mnie są świetne 🙂
A w "czarnych wodach" mamy odmiany pigeon, leopard snake skin, turkus red [img size=307]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Zdj__cie087.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kasiu 😘 Mam podżwirówke ponieważ takowa była zalecana pod RBS, wtedy skuteczniej zbija parametry chociaż generalnie w kranie mam zło to nie wodę Ph 6.5, Kh 2 Gh 5 No2, No3 0 🤪 Nigdy nie uzdatniam wody leje zawsze kranówkę.
Paleciaki są fajne, miałam turkusowe, dostałam w "spadku " w raz z akwarium. Wszystko było fajnie i pięknie aż do momentu jak padł filtr, potem grzałka a na koniec musieliśmy się na szybko wyprowadzić no i ryby za długo w wiadrze nie pociagnęły ;( Widzę że już dorosłe kupiliście, fajna musiała byc cena 🤪 Tutaj młode sa od 30f w górę a starsze od 70f 🙂 Ale co tam cena ryb, więcej kosztuje wyposażenie takiego baniaka pod palety, utrzymać parametry na poziomie Ph 4.5, 5.00 łatwo nie jest przy Polskiej kranówce a z osmozą przy dużych baniakach zabawy ze hej. Mam podobnie z krewetami, wyposażenie tego OW kosztowało mnie więcej niż pozostałych 3 baniaków wraz z rybami i roślinami 😁 Eh, to wspaniale hobby.
Na forum zajrzę na pewno tylko mały jest teraz chory i marudzi 3x więcej. Kurcze, już zauważyłam, jak mamy lecieć do Polski to zawsze, normalnie zawsze kilka tygodni przed jest chory. Nie wiem o co tu chodzi. Ja się stresuję bo wiadomo latać z małym zakatarzonym dzieckiem fajnie nie jest bo uszy dają się we znaki ostro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Bagira 🙂
te paletki kupiliśmy młodziutkie 🙂 hodowca mówił, że mają 5 cm, jednak zmierzyliśmy każdą i wyszło 6-7 a nawet 8 cm 🙂
Co do ceny jednej sztuki... 15 zł 🙂
My lejemy kranówę do wszystkich akwariów, czasami zdarza sie że podmienimy osmozą. U tych nowych palet mamy ponadto hyroponikę, a w niej dodatkowo keramzyt czyści wodę 🙂

No paletki sa bardzo wrażliwymi rybami. U nas parę razy pało napowietrzanie, to parę godzin i 10 paleci poszło do krainy wiecznej amazonii 😞 Ponadto są wrażliwe na zmiany ph w wodzie. NIe znam się na tych parametrach, ale z obserwacji widzę, że jak im coś nie pasuje, to skaczą z akwarium - w taki sposób równiez pożegnaliśmy parę palet ( dlatego mamy przykryte je szybą, nie wyskoczą i dodatkowo trzyma ciepło )

No akwarystyka to fajne hobby, kosztowne, ale ile potem uciechy z oglądania ryb 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał:
hej Bagira 🙂
te paletki kupiliśmy młodziutkie 🙂 hodowca mówił, że mają 5 cm, jednak zmierzyliśmy każdą i wyszło 6-7 a nawet 8 cm 🙂
Co do ceny jednej sztuki... 15 zł 🙂
My lejemy kranówę do wszystkich akwariów, czasami zdarza sie że podmienimy osmozą. U tych nowych palet mamy ponadto hyroponikę, a w niej dodatkowo keramzyt czyści wodę 🙂

No paletki sa bardzo wrażliwymi rybami. U nas parę razy pało napowietrzanie, to parę godzin i 10 paleci poszło do krainy wiecznej amazonii 😞 Ponadto są wrażliwe na zmiany ph w wodzie. NIe znam się na tych parametrach, ale z obserwacji widzę, że jak im coś nie pasuje, to skaczą z akwarium - w taki sposób równiez pożegnaliśmy parę palet ( dlatego mamy przykryte je szybą, nie wyskoczą i dodatkowo trzyma ciepło )

No akwarystyka to fajne hobby, kosztowne, ale ile potem uciechy z oglądania ryb 🙂

Kurczę, rewelacyjna cena. Przyznam się szczerze , nie wiedziałam nawet że skaczą, nie miałam okazji zobaczyć na szczęście. Ja mam wszystkie zbiorniki otwarte bo łatwiej jest przy mich majestrować ale fakt, ryby mogą łatwo wyskoczyć. Ostatnio jak robiłam restart to znalazłam za komoda zaschniętą kosiarkę, jeszcze jedna zniknęła bez śladu ale o tym pewnie wie mój kot 😉
Powiem Ci ze właśnie dzięki codziennej obserwacji ryb udało mi się nieraz nie dopuścić do tragedii. Nie raz miewałam tak drastyczne skoki PH że az szok ze żadna ryba nie ucierpiała. a to korzenie gdzieś pogdniją a to filtr się gdzieś zapcha i się zaczyna a jak skoczy NO za mocno to może byc słabo. Miałam taka sytuacje 2 dni przed porodem w tarliskowym. Podmieniłam wodę a mi zaczęły jedna po drugiej młody padać. Więc ja z wielkim brzuchem musiałam wode wymieniać a wiaderka swoje ważyły ☺️ A jak nie daj Bóg przywlecze się pasocznicę czy co gorsza flexebakterioze to już koniec świata dlatego tak ważne jest szybka reakcja żeby później nie trzeba było stosować ciężkiej chemii.
Tak, akwarystyka to piękne hobby. Pomyśleć tylko że Swoje pierwsze akwarium dostałam 23 lata temu 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja styczność z akwarium miałam jakieś 3 lata temu jak poznałam swojego męża 😉

a oprócz rybek w jednym z akwa mamy traszkę chińską.. która często schodzi 2 piętra niżej i syczy jak ktoś próbuje się do niej zbliżyć 😉 nazywamy go pieszczotliwie ALI, bo wygląa jak mały aligator :P

ps. restart cuba zrobiony, niedługo wstawię fotkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pisałam posta a teraz go nie ma, coś nie bardzo te zmiany wyszły na lepsze 🤢
Pisałam że zazdroszczę zgodności co do hobby, mój nie dał sie przekonać przez te wszystkie lata, a szkoda bo fajnie jest móc sie z kimś bliskim podzielić ukochanym hobby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...