Skocz do zawartości

Mamusie z pasją. | Forum dla mam


Bagira

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 781
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mamy i fervex i gripex ale niestety , ja karmie piersią więc mam wybór ograniczony. Pije syropek, biorę kapsułki z czosnkiem no i to mleko z masłem. Gorączkę około 39* miałam na samym początku i więcej sie nie powtórzyło więc widać organizm nie walczy z choróbskiem. Będzie dobrze, musi być 🙂
A Ty jak, już sa jakieś przepuszczenia co do płci bobaska ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja czuję że rośnie we mnie pipka 😁
na usg nie było tego co prawda jeszcze widać, ale raz dziecko podzas badania rozkraczyło nogi, to ogonka małego nie widziałam, więc moze rzeczywiście będzie dziewczynka? 🙂
M twierdzi ze też dizewczynka bo była uparta jak ja, nie chciała nic pokazac do badania hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzokładnie :d Wiesz, ja mam zawsze kłopot z tym liczeniem tygodni a teraz będzie ułatwienie bo tylko spojrzę w którym Ty jestes i juz wszystko będe wiedzieć 😁
Dzisiaj mielismy pierwszy spacerek Anabellciowym Rolls-Royce'm 🤪 Uf, nie ma jak wózek z duzymi kołami. Wreszcie malutka miała mieki spacerek a tak to zawsze nią trzęsło strasznie. A Ty co planujesz kupic dla niuni ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a jaki kupiłas dla małej wózek?

u mnie złozyło się dośc pechowo, sprzedałam wózek jakieś 2 tygodnie przed zajściem w ciąże.. tak to mielibyśmy kadex elipse po Grzesiu, super wózeczek jakk dla mnie. A w tej sytuacji to chyba będe rozglądała się jedynie za jakims głębokim by zimę przewozić, bo spacerówka będzie po Grzesiu.
Myślałam też nad bliźniaczym, że z przodu spacerówka z tyłu gondola, ale sa za drogie i nie będzie mnie stac na taki wózek 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kupiłam jej teraz emmaljungę białą 🤪, ten : http://www.whwatts.co.uk/out-about-105/3-in-1-prams-107/emmaljunga-mondial-combi-colour-white-leatherette-6505.htm
Na poczatku chciałam Icandy ale mialam problem z dostanie tego wózka , potem Mutsy ale on jest tak waski ze sobie odpusciłam bo mała jest dośc duża więc po co mi wozek na kilka tygodnia. Zalezało mi na duzych kołach bo jeżdżę po lesnych drogach i małą w Zii strasznie trzesło i bujało a w tym nawet po najgorszych kamieniach tylko kołysze. Widomo, do małego sklepiku z nim nie wejdze bo nie ma zwrotnych kół więc byłoby cięzko ale tak poza tym rewelacja no i ta skóra jest rewelacyjna bo w kazdej chwili mozna go przetrzec chusteczkani czyszczącymi i po brudzie a to wazne bo nie raz po spacerze wozki wygladają koszmarnie. Tak ze jest świetny. Maksiu jeździ w osobnym nie chcielismy podwójnego bo za duza to krowa a Maks i tak chodzi. Jeszcze się przmierzam do X-Landera ponoć tez świetny wózek i nie drogi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no proszę W tu o wózkach a ja chciałam się pochwalić że rozmnożyły mi sie krewecie red cherry 🤪
to moje pierwsze maleństwa w karierze akwarystki początkującej hihi
akwarium jeszcze w dopracowaniu a tu taka niespodzianka 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moniczek napisał(a):
no proszę W tu o wózkach a ja chciałam się pochwalić że rozmnożyły mi sie krewecie red cherry 🤪
to moje pierwsze maleństwa w karierze akwarystki początkującej hihi
akwarium jeszcze w dopracowaniu a tu taka niespodzianka 😎

gratulacje 🙂
mnie tez się mnoza na potęgę, nie nadążam 😉

Beata, wózio ładny, ale dla mnie nie praktyczny bo biały 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia, wózek ma skórzana tapicerkę więc czego nie mozna zrobic z innymi to mozna zrobic z tym , czyli przetrzec w kazdej chwili ściereczką i po sprawie. Ze wszystkimi poprzednimi wózkami mnie trafiało, bo czy w samochodzie czy na spacerze, tapicerka się potwornie brudził i trzeba się nameczyc zeby to pozdejmowac i dac do pralki a tu raz raz i wozio jak nowe. Nie dośc ze mój ulubiony kolor to jeszcze praktyczny 🙂 Póki co, jestem bardzo zadowolona.
Nawet po lesnym spacerze prócz kół wszystko czyste czego nie mozna było powiedzieć o nas 🙂
[IMG]http://i54.tinypic.com/903m7n.jpg[/IMG]
Moniczek, poczekaj a za kilka miesięcy nie będziesz mogła się naliczyc ile masz redek, bo mnożą się jak gupiki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaa, jesli skórzana tapicerka to pewnie że przetrzesz szmatką i czysty 🙂
powiem Ci, że kupiłas bardzo niespotykany wózek, nawet jest chodzi o kolorystyke, bo w PL osobiście nie widziałam białego wózka, moze dlatego ze jak cos to robią z materiału i kazdy sie boi ubrudzić 😉
a jesli to skóra, to ile taki royce royce dla Anabelle kosztuje? pewnie drogo, co? 😞

kończymy ścianę od zewnętrznej czesci pokoju i jak ogólnie cały remont zrobimy to wrzuce Ci foty baniaczka 🙂 w sumie nic się nie zmieniło, ale pokaze Tobie tez od strony technicznej jak to jest rozwiązane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz, to zależy czy kupujesz nowy czu używany. Nówka 800funtów używany idzie dostać już za 200, nie raz mniej. Ogólnie dość drogie mają tu wózki, nie raz powyżej 1000funtów 😲 Wózek w cenie samochodu - dom wariatów ! Kolor mi się od razu spodobał ale biały z materiału w życiu bym nie wzięła bo pewnie by mnie trafiło 🤪
Nie pamiętam czy pytałam, jaką macie filtrację w tym basenie ? Jakie towarzystwo mają paletki ? Jak tam maluszki, duże już ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Otóz maluchy nie przezyły. Zanim trafiły wszystkie do tego basenu to większośc padła jeszcze w 500l. Do basenu trafiły 4, z czego sukcesywnie umierały 😞 więc po nich ani sladu. A filtracja to mamy 2 kubły - jakis eheim i biały chiński kubeł (notabene pracuje już chyba z 4 lata, póki co niezawodny) 🙂
co do towarzystwa, to mamy oprócz palet stado 200 neonów czerwonych z odłowu, do tego kilka drobnoustków z poprzedniego akwarium, kilka jarzeńców, kiryski sterby i spichrzowe, jedno labeo bo kolega M przyniósł w kuli ( !! 😮 ) i nie mielismy co z rybka zrobić, jeden piskorek gdzies w piachu, i 4 plecostomusy, jeden taki byk, prawie 40 cm ma, ale nikt nie chce ich przygarnac więc i je trzymamy. Znaczy się chciano wziąć tego największego.. pod nóż na uczelni, a potem pod mikroskop, ale nie dalismy rybki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Az trudno uwierzyć ze dwa kubełki ciągną taki litraż 🤪 Ja w moim mam FX5 który ma 2300l/h i do niego Eheima 2217 1000l/h a stale mi się wydaje ze za mało 🙂 Chcę fx wymienić na oszczędniejszego Eheima bo ten 50w bierze 😠 Ile macie kirisików ? Dzisiaj kupiłam 20 sztuk zeby sprzatały 🙂 Kurcze az zazdroszę 200 kardynałków tutam mają chore ceny na nie a chcę kupić bo bardzo mi się podobają. "glonojada" też mam potęznego , jak zaczyna ogonem piach przezucac to się dzieje :d Powiedz, Wasze kirisiki się rozmnazają ? Robicie zawsze kwarantanne ? W srodę mam dostac kirisiki a mam wszystkie baniaki zajęte a 20 zaczęła przeciekac dlatego sie zastanawiam czy ryzykowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do kwarantanny to zrobilismy tylko z dzikimi neonami, a tak to bierzemy ryby z pewnego źródła. Choć ostatnio oprócz neonów nie kupowalismy zadnych innych ryb tak szczerze mówiąc.
A co do kirysków, to nie liczyłam ich, ale ale tak z 7-10 sobie pływa 🙂

odnosnie filtracji to powiem Ci ze sie na niej kompletnie nie znam, wiem ze ten eheim jest do takich duzych zbiorników, wiec z chińczykiem daja rade. No i robimy co 2 dni podmiane z 10% 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiem o jakiego eheima chodzi, widziałm go na zywo 😁 chce go dac zamiast FX5 i chociaz jest nieco złabszy to pobiera pradu sporo mniej tylko nie wiem czy mi do szafki wejdzie bo to Wielka krowa jest 🤪 Wiesz, tak sobie mysle, dokupic troche palet czy nie, bo własciwie jak było 8 sztuk to dwie się zawsz chowały, teraz jak jest 6 jest ok ale nie raz słysze ze im jest lepiej w wiekszym stadzie. Ile w 350l mieliscie paletek ?
Jak samopoczucie ?
Nasza mała zrobiła się taka gadatliwa ze bez przerwy coś opowiada 🤪 Maksiu taki raczej spokojniejszy chyba był i tyle nie mówił 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beata, teoretycznie jest przelicznik, ze na kazde 50 litrów przypada 1 paleta, więc w 350 litrów powinno sie ich mieć 7, ale trzeba zobaczyc jakiej wielkosci są. jak srednie, to psokojnie 10 sztuk mozna miec 🙂

No malutka juz duza, 13 tygodni, tak jak moja 😁 tyle ze moja w brzuszku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przelicznik znam tylko bardziej mi chodziło o samopoczucie ryb. Wiesz, w tej chwili ryby maja sporo miejsca bo są dwie juz sporawe , jakies 15mc a reszta dość maluśka , przepuszczam ze skarłowaciałe są bo były w małym zbiorniku niestety i od kiedy je mam a mam je od 3 grudnia , praktycznie nie urosły 😞 Teraz dokupiłam 20 kirysków, planuje 30 neonków i kilka palet i starczy szału 🙂 stawiam kolejny zbiornik, dzisiaj kupiłam 30l do kolejnego krewetkarium 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Uff, stale nie mam czasu żeby porobić fotki. Postaram sie jak najszybciej 🙂
A tak poza tym , dwie CRS noszą jajka, lada dzień pójda na porodówkę którą im zrobiłam w kostce Opti 😁
Co tam w Waszych baniaczkach ciekawego sie dzieje ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
a chwilowo nic cniekawego, oprócz tego że zdechł nam jeden dzik z nienacka, ale to chyba pisąłam.
Ogólnie nie gadam z M od jakiegos czasu i mało mnie obchodzi jego akwarium..;/

widziałam ze u Cibeie bunt dwulatka? oj mnie tez to czeka 😞

Faceci 😠 Też zła na mojego jestem bo nie bardzo si wysila zeby mi z Maksem pomóc. Ostatnio zostawiał go na ogrodzie z psem !!!!! Dodam ze pies jadł sobie kość 😲 Jak to zobaczyłam to nie wiedziałam czt starego pierdzielnąc za przeproszeniem w łeb czy dupę. Jeszcze na domiar złego mała ząbkuje więc wyja w jeden głos. Do 3 dzisiaj do 4 rano nie ma spania, ogulnie wysiadam. Jeszcze wzięłam się za zakładanie forum a to tez czasochłonne jest. Wy macie darmowe forum czy płatne ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...