Skocz do zawartości

Mamusie z pasją. | Forum dla mam


Bagira

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzisiaj wyskoczył nam tatuś 😞 osierocił 50 maluchów 😞 nie wiemy jak mógł przecisnąc się przez taką małą szparę, ale jakoś to zorbił, rano leżał już wyschnięty.. miał 13 cm, skubany urósł.
matka sama pływa, widać że inaczej się zachowuje.. tęskni? 😞
maluchy już żerują po dnie

Wszystkiego dobrego z okazji świąt Beatko 😘

ps. fajny avatarek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 781
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
O kurcze, jak to się stało ??? Strasznie szkoda 😞 /teraz muszę patrzeć zeby moje nie skakały bo mam pol otwarty zbiornik.
W takim razie Kasia zyczę Wam żeby pociecha i rybcie chowały się dobrze i przynosiły same radosne chwile 😘
Wesołych Swiąt !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wrzucam fotki - dzisiaj wnieśliśmy stelaż pod to wielkie akwarium 🙂
Na 2 fotce w tle moje welonarium 😁 i welony przy powierzchni bo z filtra przestały bąble lecieć 😜 a po prawej kawałek roślinniaka 🙂
Na 3 fotce widać skos, a pod nim będzie wanna, przy tym drewnianym słupie będzie umywalka, a po jej lewej stronie kibelek 🙂 akwarium będzie cofnięte pod skos i będzie stanowiło ścianę łazienki 🙂
Na ostatnim zdjęciu Grzesiek wchodzący pod stelaż. Stelaz ma 95 cm wysokości,a mały wadził główką jak wchodził pod niego 😲

ogólnie bałagan w salonie jak widać, choinka stoi wśród kafelek i wc, wanna pod innym akwarium - sajgon 😁




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Kochana, powiem Ci ze to szalone przedsięwzięcie 🤪 Oby podłoga wytrzymała !!! Ale efekt będzie boski !
Grzesiu jest jak mi się zdaje bardzo do taty podobny 😉 Wysoki chłopaczek.
A u mnie ostatnio dom wariatów normalnie. Rok fatalnie się zaczął. W jednym dniu padły wszystkie młode elliotki, powód - nieznany 😞 Następnego dnia po powrocie z koscioła zauważylam ze paletki leża na boku, wyłowiłam te w najgorszym stanie i ratowałam jak sie dało. Parametry w normie nowych ryb czy roslin brak, po prostu miały gorszy dzień bo w nocy ze stanu agonalnego wrociły do normy 🤔 Tego samego dnia jedna z moich świnek morskich uśnęła snem wiecznym 😞 Tak że początek nie daj się. Oby dalej było lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zbiornik cały czas się napowietrza tak ze to nie był powód, raczej sie przezarły.
Moje ellioty to skrót od Thorichthys ellioti 🙂 Piękne rybcie 🙂 Wymagają warunków jak pyszczaki ale u mnie tego na próżno szukac bo woda za miękka i tylko aqua dur czasowo dopasowuje do wymagan ale ze sa to juz ryby z mojej hodowli to sa przezwyczajone. Dośc rzadkie tutaj, do mnie klienci z odległych zakatków Szkocji po młode przyjeżdżali 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
Bagira napisał(a):
Thorichthys ellioti 🙂 Piękne rybcie 🙂


ale wstyd, a ja myślałam cały czas że to paletki ☺️ ☺️ ☺️ 🙃


Nie nie 🙂 Paletki mam w osobnym zbiorniku no i stosunkowo od niedawna a ellioty od początku praktycznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a te pielęgniczki składaja Tobie ikrę regularnie? Kiedy możesz się spodziewać kolejnych maluchów?

u nas młode coraz większe, niektóre zaokraglają się. mamuśka mimo że samotkna to daje radę. Ostatnio jakoś przez szparę przeleciało kilka kirysków do młodych, ale nic im nie robią, a wręcz przeciwnie - fajnie czyszczą dno z resztek, bo maluchy nie zawsze wszystko zjedzą 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz, z nimi jest różnie nie raz wycierają się co tydzień a nieraz kilka tygodni nic. Teraz sa dwie pary więc lada dzień znowu cos będzie. Jak chce odchować młode to wyławiam je jak zaczynają samodzielnie plywać a jak nie to zostawiam sprawę losowi. Teraz by mi akurat mlode byłyby na rękę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jakis wirus Was dopadł 😞 nas przed świętami dopadło, najpierw ja bolące gardło, katar, potem Grzesiek to samo a na koncu mąż. ja do tej pory leczę się z kataru, bo w zatokach siedzi, a chłopaki juz zdrowe.

no to zdrówka dla Was!

jak znajdę kabel usb to wrzucę Ci fotkę mojego krewetkarium i tych małych palet - sama tel.zrobie , nie bede na męza czekała 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jakis wirus Was dopadł 😞 nas przed świętami dopadło, najpierw ja bolące gardło, katar, potem Grzesiek to samo a na koncu mąż. ja do tej pory leczę się z kataru, bo w zatokach siedzi, a chłopaki juz zdrowe.

no to zdrówka dla Was!

jak znajdę kabel usb to wrzucę Ci fotkę mojego krewetkarium i tych małych palet - sama tel.zrobie , nie bede na męza czekała 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz co, nie wiem sama ale się martwię bo Maks mocno charcze zeby na płuca nie poszło bo antybiotyku nie dostanie a samym paracetamolem to mozna ból głowy leczyć a nie chore dziecko. Najbardziej się obawiam o małą, ma tylko 5 tygodni więc takie chorubsko jest grozne. Biorę czosnek więc moze mnie ominie, oby !!!
Czekam niecierpliwie na krewetkarium. O kurcze, zapomniałam ze muszę wysłać dzisiaj kilka szuk 🤪 Skleroza nie boli. Idę robić paczkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...