Skocz do zawartości

nieszczęsne bakterie :( | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam wszystkie mamusie! Jestem na forum po raz pierwszy ale mam nadzieje, że bede często zaglądała. Chciałam poradzić sie bo może któraś z was miala podobny problem. Otóz jestem w 11 tyg, odebrałam dziś wyniki badań. Wszystkie dobre tylko w moczu wykryli mi bakterie 😞 wizytę u mojej pani ginekolog mam dopiero za tydzień i w związku z tym mam pytanie... czy takie bakterie są groźne dla dziecka czy mogę spokojnie poczekac na wizyte? Nie powiem, że troszke sie denerwuję (chociaż z moczem zawsze miałam jakieś problemy) pozdrawiam cieplutko i czekam na odp..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jestem w 32 tyg.ciąży i też ostatnio miałam bakterie w moczu- nie dostałam na te nieszczęsne bakterie nic. Wcześniej ginekolog przepisał mi urosept- tabletki ziołowe.Po tych tabletkach mi przeszło. Poczekaj do wizyty może coś Ci twój ginekolog przepisze.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i dużo witaminy C potrzeba, bo zakwasza mocz i zabija bakterie, przy tym przynajmniej 1,5 litra wody dziennie, żeby je wypłukać podczas częstego siusiania.

To tak zachowawczo, zanim lekarz powie co dalej 🙂
i bądź dobrej myśli 🙂

aha jeśli chodzi o urosept to można go kupić bez recepty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nic sie nie martw na zapas- nawet nie wiesz ile z nas przechodzi to samo w czasie ciąży. Dopóki nie odwiedzisz lekarza z wynikami to pij np. sok żurawinowy- jest typowo na problemy z pęcherzem i zakwasza mocz, niszczy bakterie. Kupić go chyba nie problem.
A jesli masz bakterie w pochwie to rzeczywiscie gynalgin moze pomóc ale lepiej niech lekarz to powie i przepisze odpowiednią kuracje.
Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Najgorsze co może być to zapalenie pęcherza. Kilka lat temu dopadło mnie cholerstwo po raz pierwszy i odnawia się co jakiś czas a wtedy z bólu chodzę po ścianach. Nieprzespane noce i hektolitry wody z cytryną i sok żurawinowy tabletek nie miałam pod ręka a do lekarza nie miałam kiedy iść więc sie męczyłam. Teraz sie modle żeby do końca ciąży nie miec z tym problemu bo o dziwo nawet nie latam za często do ubikacji no i wyniki moczu mam w normie. Najważniejsze to nie zaniedbywać sprawy bo może przejść w poważne zakażenie nerek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Agaorto

Jeszcze sprecyzuj nazwe bakterii i w jakiej ilosc. Jesli to jest Escherichia Coli( paleczka kalu), to napewno gin przepisze Ci cos po czym przejdzie. Mi tez to wykryli pod koniec ciazy, bralam globulki dopochwowe i jest okey.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam! dzwoniłam juz do mojej lekarki i kazała mi przyjechać. Trochę sie boję bo to antybiotyk mam brać - ale mówi,że to taki który w ciązy można. Jesli chodzi o wyniki badania to nie mam Escherichia Coli ale podwyższone leukocyty. Jadę dziś po receptę i mam nadzieje, że wszystko sie unormuje. A żurawinę napewno sobie kupię 🙂) też dużo słyszala o niej. Pozdrawiam cieplutko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...