Skocz do zawartości

TO JEST NASZA PIERWSZA CIĄŻA... | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 182
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej 🙂To tez moja pierwsza ciąża... 🙂 Pierwsze 4 miesiące były tragedią, ciągłe mdłości, wymioty ale nie jedzeniem tylko śliną, nie mogłam nic jeśc starałam się duzo owoców wtedy konsumować chociaż i tak nie wszystkie mi wchodziły( wtedy skupiłam sę na mandarynkach a teraz na nie patrzeć nie moge )naszczęscie ten okres minąl i teraz moge ceszyć się,że pod sercem noszę małą dzidzię 🙂 co do płci dzisiaj się dowiemy jeśli tylko nam pupki nie pokaże poza tym zdecydowalismy się na usg 3D więc będziemy wiedzieli jak nasze maleństwo sie rozwija 🙂 Co do słodyczy przed ciążą mogłam jeść je garściami, przez pierwsze 4 miesiące nawet nie zerkałam w ich strone bo na sama myśl mnie mdliło jadłam wszystko kwaśne teraz dalej mam ochote na kwaśne ale zdarzy mi się przegryżć cos słodkiego 🙂Tak więc teraz dopiero czuje co to znaczy nosic pod sercem drugie serce 🙂 🙂 najpiekniejsze jest to kiedy maleństwo zaczyna jakieś kuksańce ci dawać albo czujesz te bombelki w brzuszku 🙂 🙂najgorsze jak znajdzie sobie miejscówkę w podbrzuszu i zacznie uciskać na pęcherz moczowy ojjj wtedy zaczyna sie latanie do toalety 🙂Ale czego nie robi się dla tego maleństwa!!! pozdrawiam Was Mamusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Naciecie krocza nie jest takie straszne!!! robione to jest w najwiekszym skurczu i nawet tego nie czujesz...ja bylam nacieta, zszyta a po miesiacy sldu nie bylo.
Po za tym kiedys wszystkie nacinano a teraz tylko jesli jest potrzeba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mimo że to dopiero początek ciąży ale też już myślałam o porodzie... Nie potrafię się od tego powstrzymać. Będę musiała to jednak przeżyć i tak jak każda z nas. O której i kiedy leci w tv "Ciąża z zaskoczenia"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
będzie dobrze głowa do góry 🙂 pomyśl że będziesz miała dzidzię przy sobie a nie w sobie...fakt trzeba się liczyć z nockami zarwanymi ale jakoś przeżyjemy 🙂 myśl pozytywnie 🙂ja już bym chciała urodzić i mieć dzidzie a też się strasznie bałam teraz jakoś mi mija... w sumie to strach był większy i dzięki niebiosom że wpadłam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej laski 🙂
Jak wy znosicie ciaze?? 🙂
To moja 1 ciaza i mam nadzieje ze wszystko bedzie ok do konca 🙂
Co do tych bolow to szukalam w necie duzo dziewczyn skarzy sie na to i ze to niby normalne...Dla lasek ktore 1 raz sa w ciazy to wszystko jest nowe, i takie nieraz dziwne, ze martwi nas wszystko co sie z nami dzieje.

Damy rade 🙂

pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie ciąża przebiega bardzo dobrze i wyniki mam rewelka 🙂 Na początku ciąży nie miałam wymiotów, ani specjalnych mdłości 🙂 Wiadomo zdarzają się dolegliwości typowo ciążowe - zaboli w krzyżu,podbrzuszu,twardnieje brzuch w bardziej zaawansowanej ciąży, coś zakłuje, szybciej się męczę itd. A ponieważ wszystko dla mnie jest nowe to zawsze zapisuje sobie pytania do lekarza i pytam się wtedy o różne sprawy. Oczywiście pomocne są też dziewczyny na forum - poradzą i pocieszą oraz poczytanie książki lub gazety dot. ciąży.

Zatem dziewczyny pytajcie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ani85 to, że nie zrozumieją, to nie znaczy, że nie można im przybliżyć tematu... aby jednak mieli świadomość jak dużo poświęcamy. 😉 Nie powiem mój był obecny przy porodzie - i sam jest z tego faktu szczęśliwy i dumny. 🙂

Anulka8 z tym zapisywaniem pytań do lekarza to bardzo dobry pomysł - też tak robiłam. 🙂 Dzięki temu miałam zawsze rozwiane wątpliwości - bo zapytałam o wszystko, co mnie martwiło. 🙂 A trzeba pamiętać, ze tu chodzi o nasze dzieci - więc nie ma głupich pytań! Każde jest ważne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...