Skocz do zawartości

LISTOPAD 2010 | Forum o ciąży


anka888

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • iwonka1

    1891

  • magda123

    3961

Cześć listopadówki 🙂
Musze się przywitać ,bo niby jestem grudniówką ale wszystko się może zmienic i urodze w listopadzie 😉
Jak samopoczucie mamusiek???
Ja mam nieraz mdłości i często mi słabo,raz prawie zemdlałam 😞
Brzuszek już się zaokrąglił troszkę,może dlatego,ze to druga ciaża

Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej suzi26
te swędzenia nie występują tylko na Brzuszku ale na całym ciele 😞gienek narazie kazał brać mi wapno i witamine B. narazie sie zmiejszyło swędzenie ale jeszcze gdzie niegdzie swędzi zwłaszcza w nocy 😞 pozdrawiam wszystkie Brzusie 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej jestem z Października... możesz jeść te wapno itp. swędzenie nie minie... też je mam... tak wiem to koszmarne... ciuchy swędzą, stanik też, nawet jak śpisz i pod kordłą jest jedno ziarenko piasku to je czujesz... - okropne. Ale tak nie które z nas odczuwają wzrost tkanki mięśniowej... piersi rosną, brzuszek też i nie tylko... pomocne jak dla mnie przynajmniej na codzień jest smarowanie się kremami ale tymi które nie mają w sobie traw itp. to przynosi ulgę... a najlepiej coś na rozstępy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki, pozostaje Wam tylko liczyć, że wszystkie nieprzyjemne objawy miną 😉 Ja trzymam mocno za Was kciuki!

Mi na szczęście (chyba odpukam) jak do tej pory poza mdłościami (które chyba już minęły) nic nie jest 😉 Tylko waga niższa, niż jak byłam w 1 ciąży i brzuszek jeszcze mniej widoczny;D Ale jego akurat to się doczekać już nie mogę;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi też już mdłości przeszły,to chyba dlatego że to już 2 trymestr się zaczyna.No i energii więcej to na plus bo mężuś już narzekał że nie do życia jestem(ale i tak muszę go pochwalić że był dzielny 😉)A brzusio rośnie i u mnie już widać i bardzo się cieszę 😆
Pozdrawiam wszystkie Mamusie!Dbajcie o siebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madzia_88 napisał(a):
Hej 🙂
Mi już wymioty i nudności po woli przechodzą 🙂 a brzuszka ani widu ani słychu :P
GoGr ja też nie mogę się doczekać brzuszka 🙂 idzie się zakochać w tym stanie 🙂 co nie?

Miłego dnia 🙂


Pewnie, że tak! Mi trak strasznie brakowało brzuszka, że dość szybko zdecydowaliśmy się na drugiego bobaska 😉 Synek ma 9 miesięcy i czekamy mam nadzieję na córunię;D

A jak tam u Was?? Jeszcze nie wiecie pewno co będzie, ale jakieś oczekiwania każda ma;p;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
GoGr 🙂

Daria jest z 3.09.2009 🙂 czyli już prawie 8 i pół miesiąca za nami 🙂
A co do płci... hmmm... fajnie byłoby gdyby teraz był chłopiec 😉 ale z drugiej dziewczynki też się będziemy baaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo cieszyć 🙃 🙃 🙃

A gdzie rodziłaś?? my od listopada staraliśmy się o drugiego Bobaska 🙂 i w lutym się udało 🙂 z Darią mieliśmy większe problemy... bo ponad pół roku się staraliśmy, ale ważne, ze mamy kolejne serduszka w brzuszkach 😉 co nie?? i ja mam jeszcze motylki 🙂 Za każdym razem jak tylko o tym myślę... 😉


Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Brzusie 🙂
Wczoraj bylismy w Poznaniu na badaniu genetycznym, badano naszemu Maleństwu przezierność karkową, przepływy żylne, kość nosową.
Jestesmy baaaaaaaaardzo szczęśliwi, bo wszystko jest dobrze!!! Kamień z serca, dzidzia ruszała sie, machała rączkami i nóżkami 🙂 ma juz 5,93 cm 🤪 dwa razy tyle niż dwa tygodnie temu, rośnie jak szalona. Następna wizyta po Bozym Ciele. To bedzie ok. 16 tydz. ciązy, myslicie, że poznamy juz pleć dzidziusia???
A jak tam u Was Brzusie?? Wszystko ok??
pozdrawiam 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzia ja mam to samo 😉 za każdym razem jak pomyślę o maleństwie to prawie latam;p A Twoja córcia jest tylko dwa dni starsza od mojego Kuby (Kubi jest z 5 😉). Na szczęście my nie mamy problemu ze staraniami 😉 Zarówno Kuba jak i teraz Kluska przybyli na zawołanie;D dosłownie na hasło "zróbmy sobie dzidziusia";p;D

Aqula i Pati, jeśli w gabinetach gdzie chodzicie do lekarzy mają dobry sprzęt to jest szansa, że poznacie płeć. Mi lekarz zapowiedział, że do 20 tc muszę poczekać.. Za tydz mam wizytę (nie wiem czy będzie USG) ale już nie mogę się doczekać aż się dowiem 😉 Strasznie mi się teraz córa marzy! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agula0183 napisał(a):
Witam Brzusie 🙂
Wczoraj bylismy w Poznaniu na badaniu genetycznym, badano naszemu Maleństwu przezierność karkową, przepływy żylne, kość nosową.
Jestesmy baaaaaaaaardzo szczęśliwi, bo wszystko jest dobrze!!! Kamień z serca, dzidzia ruszała sie, machała rączkami i nóżkami 🙂 ma juz 5,93 cm 🤪 dwa razy tyle niż dwa tygodnie temu, rośnie jak szalona. Następna wizyta po Bozym Ciele. To bedzie ok. 16 tydz. ciązy, myslicie, że poznamy juz pleć dzidziusia???
A jak tam u Was Brzusie?? Wszystko ok??
pozdrawiam 🙃


Jak ja miałam robione USG 3 tyg temu (to był właśnie 12 tc) to moje maleństwo miało tylko 4,6 cm... Kurcze ale się najadłam strachu, że jest za maleńkie jak na ten tydz... Podobno taka minimalna granica to 4,5 cm...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No faktycznie Madzia, musiałam cos źle spojrzeć, przepraszam 😞
A tak w ogóle to myslałam, że ruchy dziecka wyczuwa sie koło 18 tygodnia dopiero, ale widzę, że to sprawa naprawde indywidualna 🤪 ciekawe, kiedy ja poczuje mojego Skarba...
Pozdrawiam!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pati, to gratuluje !!!!
Ja idę do lekarza za 3 tyg., to będzie jakichs 16 tydz. i mam nadzieje, że też poznam już płeć naszego Skarba 🤪 tak skrycie to marze o córeczce, ale jak będzie synek to też bedzie baaaaaaardzo dobrze 🤪 byle było zdrowe i prawidłowo sie rozwijało 🙂
Ja własnie jestem po obiedzie, gotowałam dziś grochówkę 🤪 taka mi dobra wyszła, że obrżarłam sie jak szalona 🙃 ale co tam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki!
Jak samopoczucie w ten pochmurny dzień? U mnie jakoś leci, zaczynam czuć ból więzadeł, szczególnie rano lub wieczorem 🙃 też tak macie?
Aha zakupiłam sobie ostatnio krem przeciw rozstepom ziajka mama mia 🤪 i zaczynam używać, bo to od 4 m-c mozna. A wy stosujecie jakieś specyfiki??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...