Skocz do zawartości

LISTOPAD 2010 | Forum o ciąży


anka888

Rekomendowane odpowiedzi

my się szczepimy 22.02 we wtorek 🙂
dziewczyny karmiące sztucznym powiedzcie mi jakiej wody używacie do mleka bo tak się zastanawiam czy to nie tu leży nasz problem z kupkami....a używam zwykłej kranówy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • iwonka1

    1891

  • magda123

    3961

  • Mamusia
Cześć Iwonko 🙂
Ja też robię mleczko ze zwykłej kranówki. A może ta woda jest przyczyną biegunek. Ale u mnie jest problem złożony - bo co tydzień jeździmy na weekend do dziadków - i jest ciągła zmiana wody. Chyba musiałabym używać tylko mineralnej, ale nie wiem czy taka woda z minerałami jest dobra.... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anitko ja nie zmieniam wody, nawet jak jadę do kogoś to biorę w termos tą naszą żeby nie zmieniać a kupki są wciąż rzadkie u nas to chyba jakas alergia jest, tylko na co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonko - ja jak jeszcze karmiłam piersią i Mała miała biegunki bóle brzuszka i krostki na całej buzi - to też myślałam, że to alergia- na coś co ja zjadłam, a Mała wyssała. Ale teraz gdy jest na Nutramigenie - mleku hiperalergicznym - powinno być już ok. A tu ciągle jest problem. Nieszczęsna pierwsza lekarka do której chodziliśmy nietrafnie odstawiła mi Małą od cyca i nawet nie zrobiła badań. A tu okazało się, że winowajcami są bakterie w jelitkach. Walczymy z tym, ale bezskutecznie 😞. Mogłam przecież karmić nadal (Mała miałby wszystko co potrzebuje w moim mleczku) - ale cóż .... mam już dosyć lekarzy i ich świetnych pomysłów i trafiania w diagnozę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas też zaczęło się od krostek..jeszcze wtedy karmiłam Majkę i dokarmiałam Nanem, pierwsza lekarka stwierdziła że alergia kontaktowa, kazała zmienić proszek ,kosmetyki, ale nie poskutkowało, a krostek było coraz więcej i twarzyczkę miała jak tarka...pojechaliśmy do innego lekarza powiedział że to z pewnością mleko...dostała Bebilon Pepti, co prawda krostki zniknęły ale pojawiły sie brzydkie rzadkie kupy...i takie są do dzisiaj...a po nanie już były normalne, zbite....
nie wiem czy tak ma być, na razie czekam...mam już pojemniczek na badanie kału, miałam zrobić to dawno ale koleżanki pomieszały mi w głowie twierdząc że to na razie normalne i że sie wszystko ustabilizuje ale ja czekam i nic...chyba spytam kolejnej doktorki gdy będziemy na tym szczepieniu i zrobię to badanie...
niby Maja nie ma problemów z brzuszkiem, śpi spokojnie , dobrze przybiera, kupka jest raz na dzień lub na dwa dni ale nie zawadzi sprawdzić....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas też były takie gdybania: może moje mleko, może proszek.......
Więc przerzucona na Nutramigen, wszystko piorę w Jelpe (nawet nasze ubrania), jak ktoś inny Ją bierze na rączki to zarzuca na ramię pieluchę, kąpiemy w Oilatumie, do natłuszczania używam tylko ciekłej parafiny - żadnych kosmetyków, oliwek, balsamów zapachowych.....i co ..... i właśnie obecnie, kolejny raz, znów wróciły krosty na buzi, szyjce i klatce piersiowej- żadne maści nic nie dają - mamy stos maści robionych na zamówienie. Nie mówiąc już o tym, że ciągle jest biegunka....
Wreszcie zrobiłam sama na własną rękę badanie posiew kału - i na 1 badaniu wyszła bakteria e. coli, kolejne badanie zlecone przez nową lekarkę już jej nie wykazało, ale wykazało jakąś inną bakterie, i trzecie badanie to potwierdziło. Teraz leczymy się probiotykami....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja Majcia też ma kroski na buzi ,pojawiają isę gdy dotknie czegoś nowego...też smaruje parafinką, na szczęście pozbyłyśmy się ciemieniuchy, bo miała...szampon oilatum ,myję w szarym mydle, też piorę w jelpie i już nie wiem...na pewno jest alergiczką ale czy tylko alergia jest przyczyną? mam nadzieję,że badanie kału wykaże że nie ma bakterii, bo ja w ciąży miałam w moczu gronkowca...dlatego tak boję się tego badania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anita123 napisał(a):
Iwonko jaki kolor mają kupki i jest w nich śluz?
U nas teraz kupki są wodniste (1-2 na dobę), zielonkawe. A jeszcze tydzień temu oprócz tego,że były wodniste to z pianą i śluzem raz brązowym, raz przezroczystym- okropne 😞


śluz trafił mi się chyba dwa razy..i dlatego chciałam zbadać, a teraz go już nie ma ,sa żółte, chyba że wypije herbatkę z koperku to są ciemniejsze..ale naprawdę bardzo rzadkie aż czasem pobrudzi ubranie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonko - nie bój się pewnie nic groźnego nie wyjdzie. Ale zrób badanie dla swojej pewności i dlatego, że może to pomóc Małej. Jeżeli to gronkowiec -oby nie - to lekarze będą wiedzieli jak postępować (np. nie dawać antybiotyków bo podobno to uodparnia gronkowca na pewną grupę leków i jak "się rozmnoży" to trudno go czymkolwiek będzie zlikwidować, a antybiotyki tylko osłabią dziecko), jakie leki podawać i czy szczepić....
Bo jeżeli to jakaś bakteria to zbędne jest smarowanie jakimiś maściami i szprycowanie Dziecka kropelkami na uczulenie - jak to było u nas...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas kupki są zielonkawe - może też troszkę przez koperek - poję ją pomiędzy każdym karmieniem (bo ten Nutramigen powoduje, że chce jej się bardzo pić - jakiś taki klejący jest). Śluzu w tym tygodniu jest już mniej - nie w każdej kupce.
Na początku podawałam jej Biogaię, potem przez 10 dni Smectę i Enterol, a teraz Dicoflor - wszystko to na prawidłową florę bakteryjną i na biegunkę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja miałam szczepić 3 lutego - ale nie mogłam bo była biegunka i badania wykazały e. coli w kale. lekarka w prawdzie wstrzymała się z podaniem antybiotyku (jak jest antybiotyk to nie można szczepić - dopiero 2 tyg. po zakończeniu kuracji) - i na całe szczęście, ale dała probiotyki i powiedziała, że zaszczepimy jak ustąpi biegunka- jak kupki zrobią się troszkę gęstsze....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myślałam,że to może przez herbatkę,odstawilam na dwa dni ale nic oprócz koloru się nie zmieniło 😞
po drugie i tak zjada mi o jedną porcję mniej niż zalecają, nie je 6 razy na dobę tylko 5 i zjada tylko 120 ml, potrafi spać na tym do 7 rano...a gdy wypije herbatkę to już nie doje mleka choć podaję jej na 1,5 godź przed i po karmieniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja Mała miała już tak, że w ogóle nie chciała jeść - pluła - na siłę wmuszałam jej 80. Teraz trochę się jej poprawiło - zjada 120 co 3 godz. - w nocy tak co 4 godz. tak mniej więcej je np : 6, 9, 12, 15, 18, 21, 01 lub 02.
Iwonko podsunęłaś mi myśl - będę ją przez 2 dni przepajać samą wodą - zobaczymy jaki kolor będzie miała kupka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...