Skocz do zawartości

LISTOPAD 2010 | Forum o ciąży


anka888

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • iwonka1

    1891

  • magda123

    3961

  • Mamusia
anita123 napisał(a):
u nas też były takie gdybania: może moje mleko, może proszek.......
Więc przerzucona na Nutramigen, wszystko piorę w Jelpe (nawet nasze ubrania), jak ktoś inny Ją bierze na rączki to zarzuca na ramię pieluchę, kąpiemy w Oilatumie, do natłuszczania używam tylko ciekłej parafiny - żadnych kosmetyków, oliwek, balsamów zapachowych.....i co ..... i właśnie obecnie, kolejny raz, znów wróciły krosty na buzi, szyjce i klatce piersiowej- żadne maści nic nie dają - mamy stos maści robionych na zamówienie. Nie mówiąc już o tym, że ciągle jest biegunka....
Wreszcie zrobiłam sama na własną rękę badanie posiew kału - i na 1 badaniu wyszła bakteria e. coli, kolejne badanie zlecone przez nową lekarkę już jej nie wykazało, ale wykazało jakąś inną bakterie, i trzecie badanie to potwierdziło. Teraz leczymy się probiotykami....



Anitko e. coli to bakteria z wody kranówy wlasnie wiec sama weidzisz ze kranowa dla naszych milusinskich nie jest zdrowa a wiem to bo sama ta bakterie mam i co gorsze nie da sie jej do konca pozbyc, nie wiem jak to jest u maluszkow ale u doroslych aby sie jej pozbyc trzeba wcinac pestki z dyni i to kilogramami i tak wcinalam dlugo dlugo i guzik to dalo az mi sie rzygac chcialo jak na te cholerne pstki patrzylam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiecie ze moja mala nadal nie robi sama kupki... 😞 nie daje jej juz czopków a wywoluje gruszką posmarowana wazelina i mysle ze to ta wazelina a nie gruszka jej wywoluje kupke, robie to co 4 dni. Nie uwierzycie jakie sa teminy do gastrologow, otóz 9 miesiecy, poprostu jaja, dziecko za ten czas zdazyloby sie przekrecic kilka razy, a ja place slkadki na te pieprzone ubezpieczenia i co z tego mam, gówno, poprostu szlag mnie trafia na ta cholerna służbe zdrowia. Dobrze ze mam kase i w przyszlym tygodniu ide prywatnie ale co maja zrobic rodzice, których nie stac, nawet nie chce myslec... Jestem wsciekla 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonka możesz sprawdzić dla własnego spokoju ale ja myślę że taka już jej uroda, wiele dzieci moich znajomych tak miało i wyrosło z tego 😉 jak rozszerzysz dietę i mała zacznie siadać, więcej sie ruszać to powinno sie zmienić
ale to oczywiste że sie niepokoisz Małą tak jak kazda z nas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć Iwonka, myślisdz ze to uroda? ale ta uroda moze byc groźna, można skretu kiszek dostac, takze nie wiem czy to taka uroda tym batrdziej ze bylo ok i nagle przyszedl dzien ze przestala robic i tak jest do dzisiaj, bez zadnych wczesniej oznak. A jak tam Twoja mala? lepiej? ma ta bakterie? czy uczulenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co przeżywasz bo ja tak miałam z Amelką, gdy tylko nie robiła 3-4 dni to się martwiłam...na szczęście potem to sie zmieniło 🙂
ja jeszcze nie badałam kału wiec nie wiem czy cos jest...szczerze mowiac boje się tego badania, choć kupki oprócz tego ze rzadkie to są "normalne" ale jak będę na szczepieniu we wtorek to porozmawiam z doktorka i chyba zrobie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz Iwonko,ze ja mojej Melci też pomagałam termometrem jak byla malutka ale dałam w koncu spokój bo bałam sie ze w ogóle nie będzie mi chciała robić sama...ale ona to miała straszne zaparcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonaa napisał(a):
a wiesz Iwonko,ze ja mojej Melci też pomagałam termometrem jak byla malutka ale dałam w koncu spokój bo bałam sie ze w ogóle nie będzie mi chciała robić sama...ale ona to miała straszne zaparcia

a jak dalas spokoj to robila? co ile? bo wszyscy mowia roznie, moja lekraka mowi ze do 4 dni moze nie robic na cycu, tu dziewczyny mowia ze nawet do dwoch tygodni, takze ja juz nie wiem czy dobrze robie z tym wywoływaniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałam,ze mleko matki jest wchłaniane prawie w całości ale nie wiem ile w tym prawdy może spróbuj raz poczekać aż ja samo zbierze...ja tak robiłam kiedys dziecko musi sie wypróżnić, jesli tylko oddaje gazy i nie boli je brzuszek, nie marudzi to wszystko jest dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iwonka1 napisał(a):
Iwonaa napisał(a):
a wiesz Iwonko,ze ja mojej Melci też pomagałam termometrem jak byla malutka ale dałam w koncu spokój bo bałam sie ze w ogóle nie będzie mi chciała robić sama...ale ona to miała straszne zaparcia

a jak dalas spokoj to robila? co ile? bo wszyscy mowia roznie, moja lekraka mowi ze do 4 dni moze nie robic na cycu, tu dziewczyny mowia ze nawet do dwoch tygodni, takze ja juz nie wiem czy dobrze robie z tym wywoływaniem


u nas najdłużej to było ok tygodnia o ile dobrze pamiętam...chyba 6 dni dokładnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie czekałabym dłużej niż tydzień ....i mozesz ją dopajać przecież herbatkami na lepsze trawienie czy koperkową gdyby nie oddawała gazów to powinno też pomoc przy zrobieniu kupki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jeśli z brzuszkiem wszystko w porządku to dobrze a kupki kiedyś się ustabilizują -zobaczysz, nie martw sie na zapas nie sądzę by to była jakaś wada układu trawiennego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...