Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć Kochane Brzuszki 🙂 Witam nową Mamę Agatkę- masz piękne imię chciałam, żeby moja córka tak miała na imię ale mąż się nie zgodził niestety 🤨 Ja tu jestem najmłodsza dupa !!!!!!!!! 😁 😁 Ledwo co 6 października skończyłam 21 lat 😁 😁 😁 😁 Ja noc miałam ciężką niestety. Od 10 na nogach a teraz lecę na zakupy ale spożywcze. Nie mam już co kupować dla Alicji bo wszystko mam szkoda mi trochę bo fajnie było latać po sklepach 😁 Martusia Linomak jest podobno rewelacyjnym kremem i super szybko goi jakiekolwiek rany czy odparzenia ! To stary i sprawdzony krem moja mama używała go dla mnie i mojego brata a brat już ma prawie 32 lata. Ja będę używać Sudokrem bo tutaj to jest najlepsza maść a Linomaku nie ma. Ja mam bardzo kolorową pościel ale mi akurat taka się podoba 🙂 Musi mieć dużo kolorów 😁 Baldachimu nie będę mieć bo po pierwsze mam małe mieszkanie a po drugie wydaje mi się, że to strata kasy bo przecież on nie spełnia żadnej funkcji w łóżeczku no tylko, że ładnie wygląda 😉 No ale każdy ma swój gust 😉 😎 Oki lecę na zakupy 😁 A mój kolorek na włoskach wyszedł baaardzo ładny 😎 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc Agata 🙂 widze, że u Was dziewczyny zaczynają się salony piękności hehe macie racje trzeba o siebie zadbać przed porodem jeszcze bo później może być ciężko. Ok ja tylko na moment wpadłam ide pranie roziesiń na dwórek to może mi przeschnie jeszcze no i troche sie dotlenic i przyjrzeć jak Paweł ciężko pracuje 🙂 zajrze wieczorem i wrzuce wam nowa fotke 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aisak_89 napisał(a):
Witam nową Mamę Agatkę- masz piękne imię chciałam, żeby moja córka tak miała na imię ale mąż się nie zgodził niestety 🤨

ja się uparłam na Zosie, mój mąż nie chciał ale wymusiłam to na nim po kolejnej wizycie- udanej kiedy już na 100% było wiadomo że dziewczynka, był taki szczęśliwy że nawet nie oponował 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli chodzi o karmienie piersią to i ja nie chcę karmić 😞 Ale rozsądek mi każe , więc na początku napewno będę karmila( Paulinkę karmiłam około 2 mies.i pokarm sam znikną). Zreszta moja mama i mąż powiedzieli że bedą mnie pilnować z piersią 😜
A jeśli chodzi o samopoczucie w ciaży to i hormony też za to odpowiadają. A gdy urodzi się taka mała śliczna istotka to od razu marzy sie aby miec ja przy sobie cały czas, i kocha się ja bezgranicznie 🙂 🙂 🙂
Agatka głowa do góry nie zostało juz duzo ciąży, po porodzie wszystko będzie inaczej , będzie lepsze 🙂 🙂 🙂 🙂
Ale się rozpisałam 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu- ja baldachimu też nie będę miała bo tez nie jest w moim guście 🙂 A co do kolorku włosów to mamy nadzieję, że wkrótce zrobisz fotkę i się nam pokażesz 🙂 Agatko- imię Zosia śliczne!! Dal dziewczynki łatwiej było mi wyszukać imienia niż dla chłopca wiec razem z mężem zdecydowaliśmy, że będzie Gabi choć wstępnie jeszcze przed ciąża myśleliśmy o Zuzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola88 napisał(a):
ja np laktatora nie kupie dopiero jak stwierdze ze mam mleka duzo bo tak to szkoda mi 70 zł... eh ja jeszcze sobie wyprawke musze kupic... do szpitala... mam tylko szlafrok.. 😞 i wkładki laktacyjne...

nam pani w szkole rodzenia odradzała laktator bo jak masz nawał pokarmu, dziecko nie sciagnie wszystkiego a reszte sciagniesz laktatorem to organizm uzna że tyle mleka zużyto i takie będzie zapotrzebowanie i będzie ciagle produkował więcej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gonia88811 napisał(a):
Jeśli chodzi o karmienie piersią to i ja nie chcę karmić 😞 Ale rozsądek mi każe , więc na początku napewno będę karmila( Paulinkę karmiłam około 2 mies.i pokarm sam znikną). Zreszta moja mama i mąż powiedzieli że bedą mnie pilnować z piersią 😜
A jeśli chodzi o samopoczucie w ciaży to i hormony też za to odpowiadają. A gdy urodzi się taka mała śliczna istotka to od razu marzy sie aby miec ja przy sobie cały czas, i kocha się ja bezgranicznie 🙂 🙂 🙂
Agatka głowa do góry nie zostało juz duzo ciąży, po porodzie wszystko będzie inaczej , będzie lepsze 🙂 🙂 🙂 🙂
Ale się rozpisałam 😮


A myślałam, że tylko ja nie chcę karmić piersią i również jak Ty Gosiu dla zdrowego rozsądku będę karmić góra 2-3 miesiące 🙂 Najgorsza jest ta presja otoczenia, a zwłaszcza rodziny, że przecież to naturalnie, ze trzeba itp...Szkoda tylko, ze nie pomyślą o tym co ja myślę i czuję 😞 Jak im to powiedziałam to cisza zapadła...chyba wolą to zostawić bez komentarza, ale widocznie nie są obyci w temacie psychiki kobiety w ciąży bo moja siostra przeszła to zupełnie inaczej a ja jestem bardziej emocjonalna ze wszystkim i to pewnie źle... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aga_ta napisał(a):
Ola88 napisał(a):
ja np laktatora nie kupie dopiero jak stwierdze ze mam mleka duzo bo tak to szkoda mi 70 zł... eh ja jeszcze sobie wyprawke musze kupic... do szpitala... mam tylko szlafrok.. 😞 i wkładki laktacyjne...

nam pani w szkole rodzenia odradzała laktator bo jak masz nawał pokarmu, dziecko nie sciagnie wszystkiego a reszte sciagniesz laktatorem to organizm uzna że tyle mleka zużyto i takie będzie zapotrzebowanie i będzie ciagle produkował więcej


Ja też nie kupuję bo siostra ma - co prawda używany ale z racji tego, że miała problemy z naturalnym karmieniem- używała go przez może miesiąc, półtorej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martuska_D napisał(a):
aga_ta napisał(a):
Ola88 napisał(a):
ja np laktatora nie kupie dopiero jak stwierdze ze mam mleka duzo bo tak to szkoda mi 70 zł... eh ja jeszcze sobie wyprawke musze kupic... do szpitala... mam tylko szlafrok.. 😞 i wkładki laktacyjne...

nam pani w szkole rodzenia odradzała laktator bo jak masz nawał pokarmu, dziecko nie sciagnie wszystkiego a reszte sciagniesz laktatorem to organizm uzna że tyle mleka zużyto i takie będzie zapotrzebowanie i będzie ciagle produkował więcej


ja kupie dopiero jak potrzebowac bede... a jak nie to nie 🙂 a moja piekna moskitierka bedzie cudnie wygladała na łózeczku piknie wrecz...

Ja też nie kupuję bo siostra ma - co prawda używany ale z racji tego, że miała problemy z naturalnym karmieniem- używała go przez może miesiąc, półtorej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martuska_D napisał(a):
gonia88811 napisał(a):
Jeśli chodzi o karmienie piersią to i ja nie chcę karmić 😞 Ale rozsądek mi każe , więc na początku napewno będę karmila( Paulinkę karmiłam około 2 mies.i pokarm sam znikną). Zreszta moja mama i mąż powiedzieli że bedą mnie pilnować z piersią 😜
A jeśli chodzi o samopoczucie w ciaży to i hormony też za to odpowiadają. A gdy urodzi się taka mała śliczna istotka to od razu marzy sie aby miec ja przy sobie cały czas, i kocha się ja bezgranicznie 🙂 🙂 🙂
Agatka głowa do góry nie zostało juz duzo ciąży, po porodzie wszystko będzie inaczej , będzie lepsze 🙂 🙂 🙂 🙂
Ale się rozpisałam 😮


A myślałam, że tylko ja nie chcę karmić piersią i również jak Ty Gosiu dla zdrowego rozsądku będę karmić góra 2-3 miesiące 🙂 Najgorsza jest ta presja otoczenia, a zwłaszcza rodziny, że przecież to naturalnie, ze trzeba itp...Szkoda tylko, ze nie pomyślą o tym co ja myślę i czuję 😞 Jak im to powiedziałam to cisza zapadła...chyba wolą to zostawić bez komentarza, ale widocznie nie są obyci w temacie psychiki kobiety w ciąży bo moja siostra przeszła to zupełnie inaczej a ja jestem bardziej emocjonalna ze wszystkim i to pewnie źle... 🤨

Marta nie przejmuj się tym zrobisz jak będiesz uważała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kafinka napisał(a):
Martuś! nic na siłę nie chcesz karmić piersią to nie karm mam koleżanki, które taką decyzje świadomie podjęły, bo tak czuły, że tak będzie lepiej dla nich i dzieci i są szczęsliwe 🙂


no pewnie to decyzja matki nie otoczenia...
każda matka wie czy chce piersią czy nie karmić moja matka nie chciała karmic i dawała mleko w proszku ja chce spróbowac zobaczymy jak mi wyjdzie to karmienie piersią...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny jak juz mówicie o zkupach to zapytam o cos, bo ja zamierzam miec uzywane łózeczko, jeszcze po mnie samej 🙂 z materacem z trawy orskiej takim grubym ale tu mnie tescie przekonują ze powinnam nowe łózeczko i materac kupic,bo po co zbierac stare graty a ja mam sentyment do tego łózeczka....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kafinka napisał(a):
Martuś! nic na siłę nie chcesz karmić piersią to nie karm mam koleżanki, które taką decyzje świadomie podjęły, bo tak czuły, że tak będzie lepiej dla nich i dzieci i są szczęsliwe 🙂


No właśnie Aguś- ja myślę o tym od początku dlatego jestem świadoma tej decyzji poza tym nie mam nastu lat tylko 27 więc wiem czego chcę, a co sprawia, ze czuję jakąś blokadę- po co robić coś na siłę? Nie rozumiem podejścia niektórych ludzi ale to odrębny temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola88 napisał(a):
kafinka napisał(a):
Martuś! nic na siłę nie chcesz karmić piersią to nie karm mam koleżanki, które taką decyzje świadomie podjęły, bo tak czuły, że tak będzie lepiej dla nich i dzieci i są szczęsliwe 🙂


no pewnie to decyzja matki nie otoczenia...
każda matka wie czy chce piersią czy nie karmić moja matka nie chciała karmic i dawała mleko w proszku ja chce spróbowac zobaczymy jak mi wyjdzie to karmienie piersią...


No i racja Olu- ja kategorycznie tego nie odrzucam bo może mi się to całkowicie zmieni w momencie narodzin małej ale wstępnie i tak wolałabym karmić krótko bo łatwiej jest dziecko odzwyczaić, a jak widze matki karmiące dziecko które ma 3 lata to krew mnie zalewa... 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gonia88811 napisał(a):
A mam do Was pytanie czy któraś z Was ma psiaka?????????????? Bo ja mam uroczą sunię kundelkę która nie lubi małych dzieci 😞 😞 😞 A nie mam mowy abym ją oddała. TRochę się martwię co to będzie jak Ola będzie już w domku.

wiesz co był o tym odcinek "ja albo mój pies" baba uczyła jak psa przyzwyczaić do dziecka, musisz poszukac czesto sa powtórki, poza tym niektórzy mówią ze pies wyczuje ze to Twoje dziecko, domownik i kolejny przyjaciel i będzie sie inaczej zachowywac ale tego do konca nie wiem, ja mam mieszańca z beaglem, odziedziczył charakter tej rasy, te psy lubią dzieci ale mój cięty jest jak trzeba (to wina teściowej bo jak była tu taka mała to zaczepiała psa on podbiegał a ona go biła bo teściowa jej dała taki kij w razie czego no i pies ma uraz) ale on na dworze przebywa na szczęście, ale na nieszczęście teście trzymają go na łańcuchu bo teściowa dba o kwiatuszki swoje więc wózka samego z dzieckiem na podwórku nawet na moment nie zostawie bo jakby sie zerwał to uuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...