Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Mini23 napisał(a):
Mrowka1990 napisał(a):
No właśnie, jeszcze do tego te święta. A wiesz może jakie papiery są do becikowego potrzebne do gminy??? bo jeszcze nawet się tym nie interesowała


No ja byłam dziś w gminie po papiery,u nas jest potrzebne zaświadczenie od lekarza że od ok 10 tygodnia ciąży chodziło się do lekarza (mimo że to mieli znieść :angry 🙂 i później oni dają swoje papiery,potrzebny jest też pesel maluszka i skrócony akt urodzenia (u nas pesel można donieść później bo na sam pesel czeka się ok miesiąca),a tak poza tym to w gminie muszą Ci dać formularze do wypełnienia


To będę musiała i ja iść jak pojadę do rodziców, bo jak na razie jeszcze tam zameldowana jestem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mini23 napisał(a):
Mrowka1990 napisał(a):
To będę musiała i ja iść jak pojadę do rodziców, bo jak na razie jeszcze tam zameldowana jestem 🙂


No i przy okazji dowiedz się czy mają u was coś takiego jak gminne becikowe (dodatek za urodzenie od burmistrza)

No tego też nie wiem, widzę że jeszcze sporo do załatwienia. A wiesz może czy każdy jak jest w pracy ubezpieczony dostaje pieniądze na dziecko z pzu? słyszałam o czymś takim, ale mąż mówi, że to chyba nie jest możliwe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mini23 napisał(a):
Mrowka1990 napisał(a):
Mini23 napisał(a):
Mrowka1990 napisał(a):
To będę musiała i ja iść jak pojadę do rodziców, bo jak na razie jeszcze tam zameldowana jestem 🙂


No i przy okazji dowiedz się czy mają u was coś takiego jak gminne becikowe (dodatek za urodzenie od burmistrza)

No tego też nie wiem, widzę że jeszcze sporo do załatwienia. A wiesz może czy każdy jak jest w pracy ubezpieczony dostaje pieniądze na dziecko z pzu? słyszałam o czymś takim, ale mąż mówi, że to chyba nie jest możliwe


tzn.wiem że mój mąż jest ubezpieczony w alianssie i wtedy ubezpieczalnia mu płaci z tytułu urodzenia,napewno macie to w umowie 🙂


To muszę męża zmolestować, żeby się dowiedział. A reszta babek już śpi? jakoś tu cicho 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Weszłam do Was na moment jeszcze 🙂 Widzę, że też macie załatwiania żeby jakąś kasę dostać. U mnie to jest tyle załatwiania, że głowa mała aż mnie to wkurza wszystko !! Ale chociaż ja wiem za co załatwiam te papiery bo w przeliczeniu na złotówki od państwa będę dostawać miesięcznie jakieś 3000zł 🤪 A moja znajoma z Polski, której mąż pracuje to już niby mają zajebiste dochody dostaje miesięcznie 64 zł na dziecko !! 😠 Hańba za to, że dają ludziom takie ochłapy na życie !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aisak_89 napisał(a):
Weszłam do Was na moment jeszcze 🙂 Widzę, że też macie załatwiania żeby jakąś kasę dostać. U mnie to jest tyle załatwiania, że głowa mała aż mnie to wkurza wszystko !! Ale chociaż ja wiem za co załatwiam te papiery bo w przeliczeniu na złotówki od państwa będę dostawać miesięcznie jakieś 3000zł 🤪 A moja znajoma z Polski, której mąż pracuje to już niby mają zajebiste dochody dostaje miesięcznie 64 zł na dziecko !! 😠 Hańba za to, że dają ludziom takie ochłapy na życie !!


Takie pieniądze to niech sobie wsadzą, kpiny z ludzi normalnie 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mini23 napisał(a):
aisak_89 napisał(a):
Weszłam do Was na moment jeszcze 🙂 Widzę, że też macie załatwiania żeby jakąś kasę dostać. U mnie to jest tyle załatwiania, że głowa mała aż mnie to wkurza wszystko !! Ale chociaż ja wiem za co załatwiam te papiery bo w przeliczeniu na złotówki od państwa będę dostawać miesięcznie jakieś 3000zł 🤪 A moja znajoma z Polski, której mąż pracuje to już niby mają zajebiste dochody dostaje miesięcznie 64 zł na dziecko !! 😠 Hańba za to, że dają ludziom takie ochłapy na życie !!


Kasiula to polska rzeczywistość... a niech jej przekroczy dochód o złotówke to nic nie dostanie...a jeszcze panie w urzędach są tak milusie że szok...


Urzędasy to siedzą dupami na stołkach i tylko kawkę piją, no i łaskę robią, że cokolwiek powiedzą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na prawdę współczuję ludziom którzy muszą żyć z tych małych pieniędzy w Polsce. My z mężem nie zamierzamy szybko wrócić do Polski bo niby po co. Chcemy kupić dom albo mieszkanie w przyszłym roku, ale i tak szybko nie zjedziemy. Ostatnio widziałam w informacjach wiadomości o Irlandii, że taka bieda tam teraz i pokazywali wywiady z Polakami którzy są bezdomnymi na dzień dzisiejszy w Irlandii a i tak nie chcą zjeżdżać 🤔 No ale pewnie jak bezdomny ma więcej pieniędzy w Irlandii niż w Polsce od państwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
OOO jak na takie tematy zeszłyście to może się jeszcze orientujecie jak można załatwić dodatkowej kaski ? I jakie dokumenty są potrzebne ? ja szukałam już kiedyś w necie i znalazłam :
1 Jednorazowa zapomoga finansowa z tytułu urodzenia się dziecka (becikowe gminne)
maksymalnie 1000,00 zł jednorazowo wniosek składa się do 6 miesięcy od dnia narodzin dziecka
2 Jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się dziecka (becikowe ustawowe)
1000,00 zł jednorazowo
wniosek składa się do 3 miesięcy od dnia narodzin dziecka
3 opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego
400,00 zł - miesięcznie
504,00 zł miesięcznie w przeliczeniu na członka rodziny
4 urodzenia dziecka
1000,00 zł – jednorazowo
504,00 zł miesięcznie w przeliczeniu na członka rodziny lub
5 zasiłek rodzinny
48,00 zł – miesięcznie na dziecko do ukończenia 5 roku życia,
6 DODATKI MIESZKANIOWE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kropeczek napisał(a):
OOO jak na takie tematy zeszłyście to może się jeszcze orientujecie jak można załatwić dodatkowej kaski ? I jakie dokumenty są potrzebne ? ja szukałam już kiedyś w necie i znalazłam :
1 Jednorazowa zapomoga finansowa z tytułu urodzenia się dziecka (becikowe gminne)
maksymalnie 1000,00 zł jednorazowo wniosek składa się do 6 miesięcy od dnia narodzin dziecka
2 Jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się dziecka (becikowe ustawowe)
1000,00 zł jednorazowo
wniosek składa się do 3 miesięcy od dnia narodzin dziecka
3 opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego
400,00 zł - miesięcznie
504,00 zł miesięcznie w przeliczeniu na członka rodziny
4 urodzenia dziecka
1000,00 zł – jednorazowo
504,00 zł miesięcznie w przeliczeniu na członka rodziny lub
5 zasiłek rodzinny
48,00 zł – miesięcznie na dziecko do ukończenia 5 roku życia,
6 DODATKI MIESZKANIOWE


ja to się w tym temacie nie orientuję, ale jutro czegoś poszukam i poczytam na ten temat. Ja mam umowe w pracy tylko do dnia porodu, potem macierzyński i koniec kaski z mojej strony, więc trzeba coś pokąpinować będzie żeby męża pensję wspomóc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi się należy w Anglii tak:
-becikowe 500f- 2500zł
-maternity alowence około 440f miesięcznie- 2200zł
-child benefit około 20f miesięcznie- 100zł
-child tax credit około 100f miesięcznie- 500zł
-do tego mam darmowego dentystę i leki dla siebie i dziecka przed rok po urodzeniu
mogę starać się o mieszkanie lub dom socjalny który później mogę za śmieszne pieniądze wykupić na własność
-mogę starać się o dopłatę do mieszkanie lub do podatku bo tutaj co miesiąc płaci się cansyl tax czyli taki podatek my mamy 140f za dwie osoby
-dziecko dostaje 200f- 1000zł i to jest czek, muszę założyć konto i ten czek mogę wpłacić tylko i wyłącznie na to konto i to jest start dla dziecka który może wypłacić po 18. roku życia
-jak pracuję i za mało zarabiam to mogę tygodniowo strać się o dofinansowanie do żłobka albo Niani i chyba jest tego około 100f tygodniowo czyli jakieś 500zł
- w 25 tygodniu ciąży dostałam 190f jednorazowo na wyprawkę to jest około 950 zł
i mimo, że mój Mariusz pracuje i dość dużo zarabia to wszystko praktycznie z tego co napisałam będzie się nam należało
To jest pomoc od Państwa !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Aguś tylko ja dopiero mogę się starać od stycznia bo jeśli pokarzę zarobki z zeszłego roku to w życiu nawet złamanego grosza nam nie dadzą 😞 ale czy po miesiącu będzie mi przysługiwała kaska za nowo narodzoną dzidzię ?
Czy w opiece społecznej mi to wszystko podadzą co mam dostarczyć ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aisak_89 napisał(a):
Mi się należy w Anglii tak:
-becikowe 500f- 2500zł
-maternity alowence około 440f miesięcznie- 2200zł
-child benefit około 20f miesięcznie- 100zł
-child tax credit około 100f miesięcznie- 500zł
-do tego mam darmowego dentystę i leki dla siebie i dziecka przed rok po urodzeniu
mogę starać się o mieszkanie lub dom socjalny który później mogę za śmieszne pieniądze wykupić na własność
-mogę starać się o dopłatę do mieszkanie lub do podatku bo tutaj co miesiąc płaci się cansyl tax czyli taki podatek my mamy 140f za dwie osoby
-dziecko dostaje 200f- 1000zł i to jest czek, muszę założyć konto i ten czek mogę wpłacić tylko i wyłącznie na to konto i to jest start dla dziecka który może wypłacić po 18. roku życia
-jak pracuję i za mało zarabiam to mogę tygodniowo strać się o dofinansowanie do żłobka albo Niani i chyba jest tego około 100f tygodniowo czyli jakieś 500zł
- w 25 tygodniu ciąży dostałam 190f jednorazowo na wyprawkę to jest około 950 zł
i mimo, że mój Mariusz pracuje i dość dużo zarabia to wszystko praktycznie z tego co napisałam będzie się nam należało
To jest pomoc od Państwa !!


w Polsce pewnie nigdy tak nie będzie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mini23 napisał(a):
Kropeczek napisał(a):
Dzięki Aguś tylko ja dopiero mogę się starać od stycznia bo jeśli pokarzę zarobki z zeszłego roku to w życiu nawet złamanego grosza nam nie dadzą 😞 ale czy po miesiącu będzie mi przysługiwała kaska za nowo narodzoną dzidzię ?
Czy w opiece społecznej mi to wszystko podadzą co mam dostarczyć ?


W gminie,Aga na złożenie tego do rodzinnego masz miesiące o ile dobrze pamiętam a do becikowego pół roku,dotacje możesz kiedy chcesz składać,a ubezpieczalnia musi zapłacic


A rodzinne kiedy się należy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mini23 napisał(a):
Mrowka1990 napisał(a):
Mini23 napisał(a):
Kropeczek napisał(a):
Dzięki Aguś tylko ja dopiero mogę się starać od stycznia bo jeśli pokarzę zarobki z zeszłego roku to w życiu nawet złamanego grosza nam nie dadzą 😞 ale czy po miesiącu będzie mi przysługiwała kaska za nowo narodzoną dzidzię ?
Czy w opiece społecznej mi to wszystko podadzą co mam dostarczyć ?


W gminie,Aga na złożenie tego do rodzinnego masz miesiące o ile dobrze pamiętam a do becikowego pół roku,dotacje możesz kiedy chcesz składać,a ubezpieczalnia musi zapłacic


A rodzinne kiedy się należy?


dochód miesięczny na członków rodziny nie może przekroczyć pięciuset paru złotych na osobe,dokładnie nie wiem już ile.


no to już odpada. Muszę poczytać o tym trochę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny 80 str. naskrobałyście nie mam, kiedy to nadrobić bardzo dużo czasu zajmuje mi załatwianie spraw związanych z wykończeniem domku na dzień dzisiejszy to marne szanse, że się wprowadzimy 3 grudnia i kuźwa będę musiała zamieszkać u teściów 🤢 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kafinka napisał(a):
Dziewczyny 80 str. naskrobałyście nie mam, kiedy to nadrobić bardzo dużo czasu zajmuje mi załatwianie spraw związanych z wykończeniem domku na dzień dzisiejszy to marne szanse, że się wprowadzimy 3 grudnia i kuźwa będę musiała zamieszkać u teściów 🤢 😞


Bądź dobrej myśli, jeszcze macie trochę czasu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kafinka napisał(a):
Dziewczyny 80 str. naskrobałyście nie mam, kiedy to nadrobić bardzo dużo czasu zajmuje mi załatwianie spraw związanych z wykończeniem domku na dzień dzisiejszy to marne szanse, że się wprowadzimy 3 grudnia i kuźwa będę musiała zamieszkać u teściów 🤢 😞


Jak masz dobrych teściów to jeszcze da się przeżyć gorzej jak byś musiała zamieszkać z moją teściową 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gdyby wszystko szło zgodnie z planem to byłoby super, ale co chwile coś wczoraj składali mi meble i oczywiście nie złożyli wszystkich, bo części sa nie takie jak trzeba wstawiali drzwi i okazało się ze zawiasy są złe a dzisiaj jakiś cymbał uszkodził nam schody dopiero, co zamontowane 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...