Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hejka .
Jestem u mamy - byłam na solarium 🤪. Dupe se wygrzałąm 🤪 🤪 🤪
U mnie też niestety pada 😠 😠 😠Zmokniemy jak do domu bedziemy wracac, koło 50 minut idziemy od mamy do domu 😮
Ja Oli zakładam 3 pieluchy. I kupuje w lidlu - nam odpowiadają.Na noc lidlowe się sprawdzają super 😉
Ja Oli dalam dziś zupe z marchwi i ziemniaka w butli żadszą , bo ona nie umie jesc łyzeczką .
Zajrze pozniej do Was 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martuska_D napisał(a):
Mała ciągle by na cycu wisiała, butelki nie chce więc wprowadzam pokarmy stałe. A kryzys...no cóż- chciałabym już przestać bo męczy mnie to trochę, ani wyjść nigdzie, do pracy w czerwcu idę więc muszę przestać...Mam trochę wyrzutów, że już chce małą odstawić ale nie czuję się już z tym dobrze... 🤔 Nie mam już po prostu siły. A te deserki z Babydream skoro są dobre to trzeba spróbować 🙂 Ciekawe jak cenowo wyglądają 😉


ja kupiłam za 2,7 deserek, ale to dosyć duzy sloik; nie mam porownania, ale podobno sa dobre i z bio upraw i mamy sobie chwalą, nie wiem jak cena obiadkow, chyba sa troche drozsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.
Wróciliśmy ze spacerku 🙂
ja kupuję huggies,ale tylko te w kubusie co są w biedronce,bo inne huggiesy przemajają 😮,a teraz mam pampers,już od miesiąca 3 używamy.
A przy okazji,bo tak o wadze pisałyście,Sebuś ma ok.6,5kg(jak się z nim gołym ważę) czyli nie jakoś super dużo i ma 68 cm (Oskar miał tyle jak miał 6 miesięcy)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem już w domu 🙂
Ale puchy dziś tu są 😞
U mnie cały czas pada deszcz 😠,mam nadzieje że jutro bedzie lepsza pogoda,dość już tej szarówy i deszczu. Ja chcę prawdziwą wiosnę !!!!!!!!!!!!!
Mućka co z tym domkiem ????????? Pisz nam koniecznie czy się powiodło spotkanie z właśccielami domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
właśnie, u nas też pada...pocieszam Cię Gosiu, że u nas podobno ma teraz padac w najblizszych dniach 😞 😠 ohyda... Pawelek zmeczony bardzo, wlasnie Maz go ubiera i idzie spac. co do pieluszek, my uzywamy pampersow i 3 od dawna, chce kupic dade, ale musze znalezc gdzies Biedronke, bo w poblizu nie ma. Aga 😠- wlasnie, daj znac co z domkiem! ide zaraz karmic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj nieeee Aga załamujesz mnie 😞 Padać przez kilka dni ????? No nie - siedzenie w domu i nudaaaa.
A ja zaraz ide kąpac moją małą łobuzicę hahahaha. I też może spać pójdzie 🥴 🥴 Choć może być kiepsko ze spaniem bo przed 18 wstała , a spała ze 3 godz. 😮
No Aga Mini gdzie Ty jesteś ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamuśki 🙂
A ja się pochwalę, bo u mnie piękna, wiosenna pogoda 😁 ale jutro ma padać 😠 😠 Zdążyłam nadrobić i już Carlos się budzi... 😜
Pigi.... Jak będziesz w Polsce to przelatując nad Szczecinem wyrzuć z samolotu Alusię, a ja ją sobie złapię i wezmę 🙂 Ona jest słodka jak miód aaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhh zakochałam się 🙂 🙂
A Ty wyglądasz świetnie 🙂 Podziwiam Cię, że masz takie długie włosy 😁
Aga, Ty to masz fajnie, chodzisz na spotkania z innymi mamami 😁 zawsze jakaś rozrywka 🙂
Krowa pewnie oglądnęła już willę albo oborę 😜 Czekamy na dobre wieści 😁
Czita - mała Małpka nie wie jak jeść z łyżeczki?? hahah
Fakt, słoiczki babydream są z bio uprawy 🙂
Czytałam ostatnio artykuł, że eksperci uważają, że lepiej kupować słoiczki, niż robić samemu. Chyba, że ma się pewnych dostawców warzyw, owoców... W słoiczkach wszystkie warzywa są najwyższej jakości, bo są badane. A w sklepie nie wiadomo na co się natrafi - czy warzywa rosły przy drodze itd. Ale pewnie prawda leży po środku 😉 Trzeba czytać etykiety 😁
Ja na razie zaprzestaję nowości 😞 Jak nie chciałam, tak mi się spodobało karmić małego z łyżeczki 😞 Ale naczytałam się, że za szybkie wprowadzenie nowości może zaszkodzić w przyszłości zdrowiu dziecka, no i ja, panikara się boję, bo nie chcę zaszkodzić dziecku ;O ;( jeszcze mojego pediatry spytam.... I na razie sprawa tak wygląda hehehe.
Ale się dobrałyście z tymi pampersami hahahaha 😁 Na noc Pampersy, na dzień Dada hahaha.
Ja teraz używam Dada, rozmiar 3, ale jakieś małe już są, także następną paczkę 4 kupię. A niby 3 są do 9 kilo. A Mały 8 waży chyba. Muszę się z nim zważyć zaraz jak będzie goły 😁
Ola, ja na Twoim miejscu bym jechała!! 🙂 Zrób kartkę z Za i Przeciw 🙂 I sama zobaczysz 😁
Szykuję kąpiel 🙂
Ale się rozpisałam uuu 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja mala malpeczka wykapana 🙂 😉Prubuje zasnac w luzeczku 🙂
No ona nie potrafi jesc lyzeczka 😞 nie lyka tylko wypluwa 😞 Ale jak jej daje z butli to zjada jak szalona 🤪 🤪 🤪 az sie uszy trzesa 😁 😁 😁
Ja uzywam kremu EMOLIUM SPECJALNEGO. I jestem z niego zadowolona bardzo 😉
I zapomnialam skomentowac fotke Pigi. Kasiu wygladasz swietnie az promieniejesz 🙂 A Alusia jak zwykle cudna 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aga2010 napisał(a):
właśnie, u nas też pada...pocieszam Cię Gosiu, że u nas podobno ma teraz padac w najblizszych dniach 😞 😠 ohyda... Pawelek zmeczony bardzo, wlasnie Maz go ubiera i idzie spac. co do pieluszek, my uzywamy pampersow i 3 od dawna, chce kupic dade, ale musze znalezc gdzies Biedronke, bo w poblizu nie ma. Aga 😠- wlasnie, daj znac co z domkiem! ide zaraz karmic


ten znaczek 😠 to mi sie przypadkiem wstawił, właśnie zobaczyłam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aisak_89 napisał(a):
Boziu jaka ja gruba jestem 😞 ☺️
Olu nie dziwę Ci się 🙂 Musicie się dobrze nad tym zastanowić.
Na Alusie dostała byś jakieś pieniążki na pewno tylko właśnie mąż by musiał pracować i wtedy dostaje On wspomogę od państwa na jakby utrzymanie Ciebie i Ali. Jeśli macie oboje ukończone 25 lat to dostaniecie Working tax credit ale musicie pracować minimum 12 godzin tygodniowo. Do tego dopłata na cansil tx credit to jest taki podatek i pewnie house tax credit czyli dofinansowanie do opłaty za czynsz. A do tego z małym dzieckiem możecie się starać o cansylowskie mieszkanie które po jakimś czasie pomożecie wykupić za gorsze na własność.


to wszystko prawda, ale dopiero jak ktores z was ma przepracowane 12 miesiecy 😞
ciagle nadrabiam i dopisze cos jeszcze jak dojde do konca, teraz taka mysl na goraco.
Kasiu, suuuuuper wygladasz 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aisak_89 napisał(a):
Jeśli jest marcheweczka na słodko w Polsce to i tak będę paczkę robić z kosmetykami to zakupie kilka słoiczków jak Jej będę smakować bo podam Jej na próbę będą w Polsce 🙂
Tutaj słodkich deserków owocowych nie ma za dużo 🤔 Mały wybór a w obiadowych jest mnóstwo 😮 Tym leniwym, grubym angielkom nie chce się gotować tak jak nam obiadków specjalnie dla dzieci tylko karmią tym świństwem niby z kurczakiem albo innym podobnym NIBY mięsem 🤨 🤢 A jak ma rok to już mcDonald i heja byle by dzieciak miał tyłek pełen a, że je puste, niezdrowe kalorie w to już mały problem 🤔

Kasiu, ja kupuje marchewke ze slodkim ziemniakiem - jest bardzo dobra - probowalam. 😉 poza tym chyba macie polskie sklepy, po co z polski przywozic? w polskich sklepach a czesto nawet w sklepach u ciapaka jest wlasciwie wszystko co potrzeba. 😉
pampersy - uzywam nr 3 z pampersa ostatnio kupilismy pake mega - 144 pieluchy za 14 funtow.
Ola, tez uwazam, ze lepiej zalowac, ze cos sie zrobilo, niz zalowac, ze sie nie zrobilo. jest duza szansa, ze wam sie uda, tylko musicie nastawic sie, ze nie mozna sie zalamywac i rezygnowac , jesli cos nie wychodzi. tu trzeba czasem zmienic swiatopoglad na rozne sprawy i nastawic sie, po co przyjezdzacie - aby zyc, czy aby zbierac i wyjezdzac, bo wtedy tez zyje sie inaczej 😉
Aga, moze ty juz sie pakujesz do swojej willi? i teraz juz gadac z nami nie bedziesz? 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to teraz musicie rozważyć za i przeciw ... 🙂 Ja pewnie bym się zdecydowała, bo chciałabym mieszkać na wsi, a to chyba trochę wieś przypomina... 😉 Tylko właśnie najgorzej, że taki kawał do centrum, do przychodni.... Ty nie masz prawka, także albo wózek, albo byś na męża musiała czekać. Ale opłaty wyjdą Was chyba mniej, co? W domkach nie ma czynszu 🙂 Także nic Wam nie podrośnie 😜


Kasiu, w jakim języku rozmawiasz ze swoim mężem?? 🙂 Mała Kaya być może będzie znała 3 języki!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mini23 napisał(a):
a no i minus taki że aby mieć ciepłą wode trzeba przepalić...
a zła jestem bo moja matka stwierdziła "że zostaniesz kurą domową,odciętą od świata"
"sama palić,a ciekawe kto wam napali...." "że trzeba było grzecha wziąść (mojego wujka) by ocenił" ja pierd...ile my mamy do cholery lat!!!!! tak mnie wkórzyła że szok.... no i jeszcze i pare innych wkórwiających mnie rzeczy powiedziała 😠


Krowa, bo Ci z nerwów łaty odpadną 😘 😘 Walnęłabyś drinka, to byś się odstresowała 😉 hahah no ale nie możemy 😜
Mama może gorszy dzień miała... może ojciec dał jej popalić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mucka a to moje zdanie.
To ze trzeba palic to pikus,napalicie to nie problem. Co z tego ze psy dupami szczekaja, i jaka kura z ciebie bedzie?Co ta twoja mama ?
Fakt ze mozesz miec problem z wybraniem sie do lekarza z dziewczynkami. A co do zakupów to mozna jechac samochodem do marketu i zrobic zapas na tydzien . My tak robimy bo kolo mnie sa drogie sklepy.
Ja bym brala ten domek 😉 Za taka cene? To jak za darmo w moich stronach!!!!
Ale decyzja nalezy do Ciebie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mini23 napisał(a):
naylaaa napisał(a):
Jakoś mi się zawsze wydawało, że masz dobre stosunki z mamą.
Może taki ma charakter, że lubi się wtrącać... Najlepiej nie słuchać i robić swoje 🙂 No, ale wysłuchać marud trzeba 😜

Tak zawsze je miałam...
ale od jakiegoś czasu mną próbuje sterować....
"że Oliwkce za mało czasu poświęcamy a za dużo Majce"
"że chrzciny w ciulową date wybraliśmy,i ona by wolała w sobote"
dziś paweł był przełożyć a ona "eee tamta data byłą lepsza"
stale "za dużo pałcicie za kieszkanie" a dziś "co wam przeszkadza te mieszkanie" 😠 😠



Eeee bardzo często zmienia zdanie 😮 😮 też bym się wkurzyła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jezzzzzzdem 😁
Kasiu u mnie właśnie w Polskim sklepie nie ma wyboru w słoiczkach dla dzieci 🤔 W mlekach jest w soczkach i kaszkach też ale słoiczkach nie ma 🤨 A do innych mam daleko 😮
A teraz tak Krasula przecież TY NA WIEŚ TO JAK ULAŁ !!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😁 😁 😁 😁 Co do miasta chcesz się pchać z tą dupą w plackach ???????? 😁 😁 😁
A tak serio to ja bym brała bez zastanowienia. Do za grosze mówisz, że fajny. Ogródek, podstawy dobrego wykończenia domu są, wilgoci nie ma to czego chcieć więcej od życia 😁
Co do palenia to ja ponad 10 lat mieszkałam w starek kamienicy w polsce i też trzeba było palić w piecu i było na prawdę fajnie. A na dodatek to było nie centralne tylko piec kaflowy 🙂 Boziu jak przychodziły Święta Bożego Narodzenia, napaliło się w piecu, choinka pachniała, pasta na podłodze i bigos tak samo ahhhhh.... piękne czasy mimo, że trzeba było palić. Minus to fakt, że jak się w zimne miesiące gdzieś pojechało to ciężko było później mury rozgrzać, ale spoko 😉
Po drugie masz bardzo duży plus tego, że domek jest bardziej na wsi niż w mieście, ponieważ Dziewczynki będą się wychowywać na świeżym powietrzu i bez uczenia się głupot od dzieci z domów z których nic mądrego nie wynoszą 🤔
A Gosia ma rację zakupy to nie problem bo robisz zabas na tydzień albo dwa i tyle i nawet kasy zaoszczędzisz bo nie będzie wychodzenia do sklepu co 5 minut po głupoty 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mini23 napisał(a):
gonia88811 napisał(a):
Mucka a to moje zdanie.
To ze trzeba palic to pikus,napalicie to nie problem. Co z tego ze psy dupami szczekaja, i jaka kura z ciebie bedzie?Co ta twoja mama ?
Fakt ze mozesz miec problem z wybraniem sie do lekarza z dziewczynkami. A co do zakupów to mozna jechac samochodem do marketu i zrobic zapas na tydzien . My tak robimy bo kolo mnie sa drogie sklepy.
Ja bym brala ten domek 😉 Za taka cene? To jak za darmo w moich stronach!!!!
Ale decyzja nalezy do Ciebie 😉

Ja też tylko mój mówi że chce sprzedać forda bo się sypie,i za dużo kasy ciągnie,a ja do niego będziesz przeciez co dzień w mieście w pracy to zakupy porobisz i styka,tam też jest sklep ale drogi,poza tym blisko las,i z dziećmi można lasem przejśc się do miasta nawet na te głupie zakupy....
ale moja matka "a kto będzie palił","opał kosztuje" b"będziesz jak pies przy budzie uwiązana" 😠


Tak mówi jakbyście na koniec świata się wyprowadzali 😜
No fordy się sypią, zazwyczaj podłoga 😉 Mojego na razie oszczędziło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...